مدل شینیون عروس

مدل مو عروس : چه مدل مو و تاجی برای عروسی انتخاب کنیم؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

مدل مو عروس : اصلی ترین دغدغه ی عروس خانم ها برای مراسم عروسیشان، ظاهر منحصر به فرد و زیبا است. انتخاب مدل موی زیبا و متناسب با چهره انتخابی سخت و مهم است؛اگر عروس خانم ها در روز عروسیشان اگر از مدل موهایشان راضی نباشند، شیرنی جشن عروسی به کامشان زهرمار خواهد شد و تلخ ترین خاطره برایشان رقم خواهد خورد.در ادامه این مقاله از “عروس ما” قرار است به شما بگوییم که چه آرایشی با چه مدل شینیون و تاجی برای خودتان و متناسب با صورتتان انتخاب کنید؛باما همراه باشید.

شناخت عوامل مربوط به مو

در این رابطه باید بر اساس اینکه موهایتان زبر، درشت یا ریز، مجعد یا صاف، پر پشت یا کم پشت است انتخاب کنید که چه سبکی برای شما بهترین انتخاب است. انتخاب آرایشگر هم در این میان بسیار موثر و مهم است چرا که یک آرایشگر خوب میداند مثلا برای موهایی که نازک و کم حجم هستند از چه راه ها و شیوه هایی استفاده کند تا کم حجمی را نشان ندهد.

یا اینکه چه موقع از اکستنشن مو استفاده کنند،در انتخاب رنگ مو هم باید به رنگ پوستتان توجه کنید و سپس انتخاب کنید. در واقع زمانی که شما در پی تصمیم گیری برای انتخاب مدل موی عروسیتان هستید، بافت مو، امکانات و شکل و کلیه عوامل دیگر در این باره بی تاثیر نیستند و سعی کنید درست تصمیم گیری کنید تا یک آرایش ی نظیر و کاملی را تجربه کنید.


آرایش مو عروس

آرایش موی سر برای انواع حالت صورت

۱)  حالت چهره و صورت های گرد

اگر چهره ای با حالت گرد دارید، از عقب زدن موها و بیرون انداختن گوش ها دوری کنید، چون این حالت، چهره را به مراتب گرد تر از آنچه هست نشان می دهد. باید موها را در قسمت بالای سر عقب زد و موهای اطراف صورت را جلو آورد، به طوری که تا حدودی روی گوش ها و قسمتی از گونه را بپوشاند. برای آنکه موها پر پشت و چهره کشیده دیده شود، باید موهای بالای پیشانی را کمی پوش داده و قسمتی از آن را روی سر جمع کرد.

۲) حالت چهره و صورت های مربع

در این فرم، به هیچ عنوان نباید موها را به صورت منظم و مرتب در اطراف ریخت. باید انتهای موها را در دو طرف صورت به طرف بیرون برگرداند(مانند مدل قو). چون در این حالت نباید فرق کج باز کرد؛ یا موها را آنقدر بلند کرد که از خط چانه پایین تر بیاید. بهترین مدل برای صورت های مربعی این است که موها با فرق از چپ و راست به طور طبیعی در اطراف صورت ریخته شود، چون این حالت عرض پیشانی را به طور مخصوصی کم جلوه خواهد داد.

۳) حالت چهره و صورت های گلابی

اگر چهره ای شما گلابی شکل باشد، نباید موها را خیلی کوتاه و بدون پیچ و تاب آرایش کنید. موهای بلند با فرق راست نیز توصیه نمی شود. باید عرض را با پهنای صورت در ناحیه ی فک مقایسه کرد و موها را بالای سر جمع کرد و آن را پوش داد تا پر پشت تر جلوه کند. در ضمن باید سعی کرد که موها، دارای حالت های مشخص باشد و در پایین صورت موها به شکل دو نیم دایره از پشت گوش ها روی گونه بیاید.

۴) حالت چهره و صورت های بیضی

با صورت های بیضی، می توانید خود را به هر شکلی که مایل هستید؛ آرایش کنید. مدل بلند و کوتاه و بدون جعد مو، پیچ و تاب دار و دیگر مدل ها.چون این فرم زیباترین صورت برای آرایش محسوب می شود.

۵) حالت چهره و صورت های مستطیلی

باید از باز کردن فرق به ویژه از وسط خودداری کرد. موهای باز و آویخته در دو طرف صورت نیز، به هیچ وجه توصیه نمی شود. چون بلندی مو، درازی چهره را افزایش می دهد. موهای خیلی کوتاه نیز برازنده چنین چهره ای نیست. بنابراین باید مدل موی متوسطی را انتخاب کرد و در ناحیه ی گوش ها، به موها انحنا و پیچ و تاب دلپذیری داد.  در بعضی صورت های دراز اگر فرق کوتاهی در طرف چپ یا راست پیشانی باز شود، برازنده می باشد و این به ذوق شما بستگی دارد.

۶) حالت چهره و صورت های مثلتی (قلبی)

در صورت قلبی شکل، نباید موها را در قسمت بالای سر جمع کرد و آن را پوش داد. برای این فرم صورت باید آرایش موها را بدون فرق و گرد انتخاب کرد. موها را با انحنای آرامی بر روی گونه ها ریخت. این مدل موها، از بزرگ نشان دادن سر و قسمت بالای پیشانی می کاهد.


شینیون عروس

نکات مهم انتخاب آرایش مو متناسب با هر نوع و ابعاد و حالت های مختلف

۱) اگر صورت کوچکی دارید….

 • آرایش مو به اطراف سر و دور از صورت، سبب بزرگ نشان دادن صورت می شود. برس زدن مو به خارج از صورت و ریختن آن به اطراف و بالای سر، موجب زیبایی چهره ی شما می شود.
 • آرایش مو در قسمت بالای سر تا بالای گوش ها سبب بزرگ نشان دادن صورت و گردن نیز می شود. اگر صورت ساده و روشنی دارید می توانید با آرایش سر و صورت آن را رمانتیک سازید.

۲) اگر صورت بزرگ و درشتی دارید…

 • آرایش پر و ریختن مو به یک طرف صورت و تقسیم دیگر موها بر روی پیشانی و گونه، باعث کوچک نشان دادن صورت می گردد.

۳) اگر گونه برآمده ای دارید…

 • ریزش موهای بلند و لایه لایه با موج های طبیعی تا انتهای مو سبب کاهش نمای گونه ی برآمده می شود.

۴) اگر چانه ی کوچکی دارید…

 • در این صورت، موها را به بالا کشیده و به طور کامل در بالا و پشت سر بسته و حالت گردی به پشت سر بدهید.

۵) اگر صورت کشیده ای دارید…

 • با آرایش موها در عرض سر و پر کردن موها در بالای سر و همچنین کوتاه کردن پیشانی با چتری پر، از درازی صورت و گردن خود بکاهید.
مقالات مرتبط  17 مدل طراحی ناخن زنانه و دخترانه شیک مناسب مهمانی ها 2019

۶) اگر صورت کوچک و چاقی دارید…

 • اگر صورتی کوچک و چاق دارید، آرایش موها را همیشه تا بالای گوش ها حفظ نموده و قسمتی از موها را به روی گونه ها بریزید.
 • هرگز در آرایش مو، گوش ها را نمایان نسازید. مگر نوک آن را، ولی اگر گوش های زیبایی دارید اشکال ندارد. سعی کنید با آرایش و پف موها و ریزش آن گوش های بزرگ را بپوشانید.

۷) اگر گردن کوتاهی دارید…

 • در این فرم صورت، با بالا بردن و آرایش موها در بالای سر و اطراف، هم چنین کشیدن موها به طرف عقب سر، ایجاد فضایی در پشت گوش ها می نمایید که سبب بلندی گردن شما می شود.

۸) اگر گردن درازی دارید…

 • با ریزش موهای شینیون شده به اطراف گردن و البته موهایی با قد متوسط، از درازی گردن خود بکاهید.

مدل مو عروس

پیشنهادهای تکمیلی آرایشگران برای آرایش مو مناسب شب عروسی

مدل های متفاوتی وجود دارد که با الهام گرفتن از آنها، میتوانید زیبایی را به چهره و موهای تان برای عروسی خود انتخاب کنید. در ادامه در مورد این مدل ها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد که مورد تایید آرایشگران حرفه ای به عروس خانم ها برای انتخاب راحتر می باشد.

*  مدل مو باز و رها

در انتخاب مدل موی باز، به این مسئله دقت کنید که اگر می خواهید در عروسی تان برقصید و فعالیت زیادی داشته باشید، این مدل مو برای تان مناسب نیست; چرا که خیلی زود عرق می کنید و موهایتان جلوه ای نامناسب به خود می گیرند.

اگر می خواهید مطابق با مد سال پیش بروید، باید بگوییم که مدل باز و رها زیاد باب نیست و  مدل های جایگزین آن هم اکنون مد هستند! اما این مسئله نباید باعث شود که شما نسبت به انتخاب این مدل مو مایوس شوید! چرا که هنوز هم زیبایی خاص خود را دارد و باید ببینید که به چهره شما چطور می نشیند؟!که لازمه ی انتخاب این مدل مو، لباس هایی هستند که آستین ندارند.

* مدل مو بافته شده

اگر در قسمت بالاتنه لباس تان طراحی خاصی دارید و همچنین از گردنبند استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم از مدل موی بافته شده استفاده کنید. این مدل مو برای تحرک هم مناسب است و اگر بخواهید برقصید یا فعالیت دیگری انجام دهید، برای شما مزاحمتی ایجاد نخواهد کرد.بافت مو، مدل های متفاوتی دارد که برای انواع موهای بلند و کوتاه انجام می شود که شما می بایست بهترین آن را انتخاب نمایید.

از انواع مدل مو بافته شده، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدل بافت آفریقایی
 • مدل بافت تیغ ماهی
 • مدل بافت موی جلوی سر
 • مدل بافت موی مکزیکی
 • مدل بافت هلندی
 • مدل بافت فرانسوی
 • مدل بافت موی کنار سر
 • مدل بافت موی پشت سر
 • مدل بافت موی خطی

هر یک از این مدل های بافت، زیبایی خاصی به چهره شما می بخشند! به عنوان مثال مدل موی تیغ ماهی مانند تاجی در دور سر عروس طراحی شده است. جالب است بدانید که این نوع مدل مو، به عنوان مدل موی عروس ۲۰۱۹ هم شناخته می شود.

* ترکیب موی بافته شده و باز و رها

ترکیب مدل موهای باز و بافته شده، زیبایی خاصی به چهره شما خواهند داد. اگر از هر دو روش می خواهید استفاده کنید، مانعی ندارد و شما می توانید بخشی از موهای تان را ببافید و بخشی دیگر را باز و رها نگه دارید. خیلی از مدل های بافت مو که در بالا ذکر شدند،به همین گونه هستند و مو به صورت کامل بافته نشده و بخشی از آن باز است. همچنین در این نوع مدل مو شما می توانید آرایش بیشتری به موهایتان بدهید که همین خود، زیبایی چندین برابری به شما خواهد بخشید.

* موهای فر شده

اگر موهای فری دارید، باید از صاف کنند ها استفاده نمایید. البته پیشنهاد می شود که با توجه به همان مدل فر و با مشورت گرفتن از آرایشگر، حالتی زیبا در موهایتان به وجود آورید و آنها را صاف نکنید! ولی این کاملا بستگی به سلایق خودتان دارد.  فر کردن مو برای جشن عقد، زیبایی خاصی به چهره تان خواهد بخشید. موهای فر را می توانید با بافت مو هم به کار ببرید! به این صورت که بافت مو را در کنار، جلو یا پشت سر انجام دهید و سپس موهای تان را فر نمایید.

البته توجه کنید که چون موهای فر در دسته ی موهای باز و رها قرار می گیرد، پس ممکن است برایتان محدودیت هایی به وجود بیاورید! از جمله اینکه نمی توانید تحرک زیادی داشته باشد; پس به این مسئله توجه کنید.


تاج عروس

استفاده از تاج و لوازم تزئینی شما را خاص و منحصربفرد میکند. 

لوازم تزئینی مانند تاج یا استفاده از مواد براق کننده مانند اکلیل هم باعث افزایش جذابیت شما می شود. البته باید لوازم تزئینی را با توجه به نوع لباس و آرایش تان انتخاب کنید تا به زیبایی شما بیفزاید نه اینکه در آرایش تان تناقض به وجود آورد.

همچنین باید بدانید که تاج عروس یکی از مهمترین اکسسوری های عروس است. به همین علت در انتخاب مدل و نوع آن باید بسیار دقت کرد. هنگام انتخاب تاج نباید اولویتتان زیبایی آن باشد بلکه در زمان انتخاب آن باید به عواملی چون:

 • اندازه سر
 • اندازه پیشانی
 • اندازه قد
 • فرم صورت
 • نوع لباس عروس
 • نوع پارچه لباس عروس
 • نوع جواهرات

دقت کرد. بنابراین هنگام خرید تاج باید تمام عوامل را مدنظرتان قرار دهید و تاجی را انتخاب کنید که از هر لحاظ مناسب شما باشد.در ادامه این مقاله از “عروس ما”به معرفی انواع تاج، اکسسوری های عروس می پردازیم تا بتواند زیبایی و جذابیت شما را دوچندان کند و نکاتی را به عروس خانم های عزیز یادآور شود که هیچ عروسی نباید از این نکات غافل شود.

۴ نکته مهم در انتخاب تاج عروس

۱) اندازه دور سر عروس

هنگام انتخاب تاج اندازه و دور سرخود را حتماً در نظر بگیرید. اگر سر شما بزرگ است و یا به‌اصطلاح سربزرگی باید تاج شما ظریف باشد. زیرا شینیونی که روی سر شما کار می‌شود و تاجی روی آن قرار می‌گیرد باعث نشود سر شما بزرگ‌تر از حد معمول دیده شود.

مقالات مرتبط  آموزش قدم به قدم فرنچ ناخن در خانه + نکات مهم افزایش زیبایی ناخن

اگر سر کوچک و ظریفی دارید از تاجی را انتخاب که بسیار کارشده باشد تا روی سر شما خودنمایی کند. و کمی سر شمارا بزرگ‌تر نشان دهد.

۲) اندازه پیشانی عروس

بعضی از تاج‌ها روی پیشانی قرار می‌گیرند که نمای بسیار زیبایی به چهره عروس می‌دهد و باعث بیشتر درخشیدن می‌شود. اما نکته‌ای که باید هنگام انتخاب این نوع از تاج در نظر گرفت این است که پیشانی شما باید بلند باشد تا هنگام قرار گرفتن تاج بر روی پیشانی، پیشانی شما گم نشود و یا اینکه تاج بر روی چهره شما غالب نباشد. اگر پیشانی و یا چهره ظریفی دارید این مدل از تاج را پیشنهاد نمی‌کنیم.

۳) اندازه قد عروس

عروس خانم‌هایی که قدبلندی دارند باید تاج با مدل پهن استفاده کنند تا قد آن‌ها بیش‌ازحد معمول بلندتر نشود. زیرا علاوه بر تاج، شینیون هم‌روی موهای شما کار می‌شود و تاجی که روی موهای شینیون شده قرار می‌گیرد چند سانتی‌متر به‌اندازه قد افزوده می‌شود. اما اگر عروس خانمی قدکوتاهی دارد می‌تواند از تاج‌هایی که تاج کارشده بلندی دارند استفاده کنند. و به کمک تاج مناسب و شینیون به‌اندازه قد آن‌ها اضافه می‌شود.

۴) نوع لباس

هنگام انتخاب تاج به نوع لباس عروس خود دقت داشته باشید. اگر لباس شما کارشده باشد و از سنگ‌های تزئینی کارشده باشد سعی کنید تاج را ساده و کم‌کارتر انتخاب کنید تا لباس عروس در کنار هم خیلی شلوغ نشوند. حتماً یک کدام را ساده‌تر انتخاب کنید.

چند نکته مهم و پایانی

 • عروس خانم هایی که گردنبند دارند و یا یقه ی لباس شان طرحی خاص دارد که می خواهند معلوم شود؛ حتما باید موهایشان را جمع کنند. اگر پشت لباستان باز است موهایتان را جمع کنید تا لباستان بیشتر به چشم بیاید.
 • فورا تصمیم نگیرید و حتما علاوه بر آرایشگر با دوستی صمیمی و یا یکی از اقوام مشورت کنید. نظرات و انتقادات دیگران بسیار کارایی دارد.
 • اگر لباستان طرحی شلوغ دارد از مدل موی ساده استفاده کنید و بالعکس.
 • نیازی نیست حتما تاج بر سر بگذارید. تاج چیزی است که در ادوار مختلف گاهی مد است و گاهی قدیمی و از مد افتاده؛همچنین فرم آن (کوتاهی یا بلندی) باید به فرم صورت شما بیاید. در غیر اینصورت گذاشتن آن ضرورتی ندارد. به علاوه تاج و تور شما باید با جواهرات شما هم خوانی داشته باشد.  
 • از یک ماه قبل، از نرم کننده ها و براق کننده های مو استفاده کنید تا، شادابی و لطافت موهایتان حفظ شود. اگر قصد کوتاه کردن موهایتان را دارید حتما از دو هفته قبل اقدام کنید تا، موهایتان برای روز عروسی کاملا جا بیفتد. توجه کنید که اگر موهایتان خیلی بلند است در اندازه ی آن ها تغییرات اساسی ایجاد نکنید زیرا ممکن است به شدت پشیمان شوید.  
 • رنگ، دکلره و مش کردن موهایتان را از یک ماه قبل انجام بدهید. شاید جالب باشد که بدانید موهایتان را حداقل باید ۱۲ ساعت قبل از رفتن به آرایشگاه بشویید نه دقیقا قبل از آرایشگاه. زیرا موهای تازه شسته شده به خوبی حالت نمی گیرند و بعد از مدتی فر می خورند. بهتر است روز قبل از عروسی موهایتان را بشویید.

خلاصه کلام عروس خانم ها بدانید که…!

داشتن ظاهری زیبا و آراسته، مهمترین خواسته ی هر عروسی است. برای محقق شدن این خواسته باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داد و از کنار هیچ چیز ساده عبور نکرد.تغییرات مهم و اساسی باید حداقل یک ماه قبل از مراسم صورت بگیرد؛ تا چهره ی شما حالت زیبایی پیدا کند. برای ایجاد تغیرات فاحش، روز عروسی موقع مناسبی نیست و ممکن است این تغییر در چهره ی شما جلوه ی زیبایی نداشته باشد.

برای اینکه مدل موی تان را انتخاب کنید ابتدا لازم است شکل صورت تان را تشخیص دهید و بر این اساس به کار اصلاح مو و احیانا کوتاه کردن آن بپردازید.انتخاب مدل مو به نوع لباس عروسی تان نیز بستگی دارد. اینکه لباس شما دارای یقه ی بازی است یا نه، آستین دار است یا خیر در این مسئله اهمیت دارند.میمیک صورت شما، نشان می دهد که چه نوع شینیونی روی صورت تان زیباتر خواهد بود و جلوه ی بهتری خواهد داشت. شما حتی می توانید با نحوه ی شینیون موهایتان، نقص های احتمالی چهره تان را نیز پوشش دهید.

نکات مهم پایانی در انتخاب مدل موی سال برای عروس

از اینرو باید مدل مویی که انتخاب کنید که درست و بجا باشد و به چهره تان در اصطلاح بنشیند. به طور کل زیبایی موها و شنیون آن از نکات آرایشی در زیبایی عروس است. علاوه بر مواردی که در بالا گفته شد با توجه به مدل لباس‌تان نیز تصمیم می‌گیرید که چه مدلی برای موهای خود پیاده کنید. مثلا اگر مدل لباستان ساده است می‌توانید با استفاده از تاج و گل سرهای نگین دار، عروس بودن خود را بیشتر نشان دهید یا اگر لباس تان شلوغ است موهایتان را ساده درست کنید.

علاوه بر این میتوانید با توجه به مدل باز و بسته بودن یقه یا آستین دار بودن یا نبودن لباس تان تصمیمات بهتری اتخاذ کنید. همچنین به فصل و مکان عروسی نیز توجه کنید که مدلی مویی به کار ببرید در آن راحت باشید و کلافه تان نکند. پس از اطمینان از انتخاب تان باید مطمئن شوید که آرایشگرتان بتواند مدل مورد نظر شما را اجرا کند. تصمیات خود را نیز با آرایشگرتان در میان بگذارید که در روز عروسی تان به طور ناگهانی مجبور به تغییر دادن مدلتان نشوید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام