جارو برقی

خرید جارو برقی : از چه برندی جارو برقی خوب و باکیفیت بخریم؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

خرید جارو برقی : اگه این روزها قصد خرید جاروبرقی را دارید و نمیدانید که کدام مارک بهتر است، باید همین جا خیالتان رو راحت کنم که هنگام خرید ،‌ خیلی در قید و بند مارک و شکل ظاهری آن نباشید چون این ها دلیل خوبی برای قدرت و کیفیت نیستند.برای اینکه بتوانید یک خرید خوب انجام دهید و رضایت کاملی از آن داشته باشید ، باید قبل از هر چیز نیازهای خودتان رو به خوبی شناسایی کرده و شرایط منزل تان را هم بسنجید تا بتوانید مناسب ترین جارو برقی را انتخاب کنید.

اگرچه جارو با پیشرفت های اخیر تکنولوژی و برخوردار بودن از قابلیت های روز افزون ، کار نظافت خانه را به راحتی انجام میدهد ، اما اگر با دقت انتخاب نشود،خودش میتواند خستگی و دردسر بیشتری را ایجاد کند.باما در ادامه این مقاله از “عروس ما” همراه باشید.

خرید جارو برقی

مهمترین نکاتی که برای خرید جارو برقی باید به آنها توجه داشته باشید،شامل موارد زیر می شود؛از جمله:

 •  قدرت جارو برقی
 •  وزن جارو برقی
 • راحت بودنِ کشیدن
 • هل دادن و بلند کردن آن
 • سبک بودن دسته
 • میزان صدای جارو برقی
 • طول سیم
 • ظرفیت کیسه یا مخزن جارو
 • و همچنین سایر ویژگی هاییه که با شرایط خاص شما و مکانی که نظافت می کنین هماهنگی داشته باشه . این ویژگی ها رو در زیر با جزئیات بیشتری توضیح دادم .

۱) قدرت جاروبرقی

قدرت جارو برقی که با نشان «وات» روی آن نوشته شده است، توان جارو برقی در مکش زباله ها را به شما نشان میدهد.یعنی هر چقدر «وات» این وسیله بالاتر باشد،قدرت مکش آن هم بیشتر می شود. در حال حاضر،جارو برقی هایی با قدرت ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ وات در بازار وجود دارند. البته شاید برخی از فروشگاه ها، جارو برقی های ۱۰۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ واتی هم داشته باشند که این نوع از جارو برقی ها با توجه به قدرت کم و سرو صدای زیادشان، دیگر طرفدار چندانی ندارد.

بد نیست بدانید که خوشبختانه، نمونه های جدیدی از جارو برقی به بازار آمده اند که یک دکمه جداگانه روی آنها نصب شده و شما میتوانید با بالا و پایین کردن آن،توان مکش جارو برقی رو بدون اینکه صدای آن کم و زیاد شود، از ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰۰ وات تغییر بدهید. با این مزیت برای تمیز کردن فرش ها و مکان های آلوده تر از قدرت بیشتر و برای نظافت سنگ و سرامیک یا پارکت خانه ، از قدرت کمتری استفاده میکنید.

۲) صدای جاروبرقی

گاهی صدای جارو برقی آنقدر آزار دهنده ست که همسر یا فرزندتان از شما درخواست میکند در نبود آنها خانه را جارو کنید! بهترین کار برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی گرفتن جاروبرقی هایی با توان بالا است . البته باید بدانید که بعضی اوقات، جارو برقی های پرتوان و با نام و نشان معتبر هم سر و صدای زیادی دارند بنابراین بد نیست هنگام خرید از فروشنده بخواید جارو برقی را برایتان روشن کند تا ببینید تحمل شنیدن صدای آن را دارید یا خیر؟ اگر هم دیگر کار از کار گذشته است و جارو برقی را خریداری کرده اید ، میتوانید برای حفظ آرامش روانی خود، هنگام جارو، گوشتان را با یک پنبه بپوشانید تا کمتر اذیت شوید و یا آن رو عوض کنید.

۳) جنس جارو برقی 

بهتره جنس لوله های جاروبرقی ، فلزی باشند تا در اثر افتادن  یا برخورد با در و دیوار، نشکنند و زود از بین نروند. لوله های پلاستیکی، با کوچک ترین سرما و گرمایی ترک میخورند و همین ترک میتواند منبع تجمع انواع و اقسام ریزگردها و آلودگی های داخل منزل باشند و از طریق تماس پوستی با دستتان باعث ایجاد حساسیت و حتی بیماری در بدن شما شوند. هنگام خرید، حواستان به لوله خرطومی جاروبرقی هم باشد؛لوله خرطومی باید کاملا نرم و انعطاف پذیر باشد و با هر چرخشی امکان شکستن یا ترک خوردن آن پیش نیاید.

۴) لوازم جانبی جارو برقی

بعضی از جارو برقی ها، چند سَری مختلف برای نظافت مبل ها، گوشه های خانه ، زیر یخچال و گاز، سرامیک و حتی گردگیری پرده ها دارند بنابراین اگر دوست دارید که با یک تیر، چند نشان بزنید، بهتر است که سراغ این نوع مدل ها بروید. به علاوه، در برخی از آنها امکان فشرده کردن زباله ها هم وجود دارد.

یعنی خود جارو برقی به صورت خودکار، زباله ها را مانند توپ کوچکی فشرده میکند و هنگام خالی کردن محفظه زباله جاروبرقی، مجبور نیستید کلی گرد و خاک را تحمل کنید. همچنین یادتان باشد که حتما جاروهایی را انتخاب کنید که دسته آنها قابلیت تنظیم ارتفاع برحسب قد و قامت شما را داشته باشند. شما میتوانید با فشردن دکمه ای کوچک که روی دسته این نوع جاروها قرار دارد، ارتفاع دسته را متناسب با قد خودتان هماهنگ کنید تا هنگام جارو کشیدن، مجبور نباشین بیش از اندازه خم بشید و کمردرد نگیرید.

۵) مصرف انرژی جارو برقی

 اگر شما هم دوستدار محیط زیست و حافظ منابع ملی مانند انرژی برق هستید، هنگام خرید، به برچسب میزان مصرف انرژی آن دقت کنید و ببینید که برگه مصرف انرژی، روی کدام حرف قرار گرفته است.تمامی برچسب های مصرف انرژی، از حرف A تا G، تقسیم بندی شده و هر چقدر نوک فلش مشخص شده میزان مصرف به حرف A نزدیک تر باشد، یعنی مصرف برق آن کالا کمتر و بازدهیش هم بیشتر است و هرچقدر که این فلش به سمت حرف G برورد ، یعنی با روشن کردن آن کالای برقی، برق بیشتری رو مصرف میکند و بازدهی کمتری رو هم از آن دریافت میکنیند.

جارو برقی باید کاملا تمیز باشد و لوله های آن گرفتگی نداشته باشد تا فشار به موتور آن وارد نشود و انرژی بیش از اندازه نیز هدر نرود. برای این منظور،همواره کیسه جارو برقی را پیش از پر شدن خالی یا عوض کنید.هنگام استفاده از جارو برقی، زباله های مرطوب ، ته سیگار روشن ، اشیای بزرگ و تیز، جوراب و کاغذ رو از روی زمین جمع کنید. این اشیاء میتوانند به موتور جاروی شما ضربه وارد کنند و توان آن را کاهش بدهند و البته مصرف برق را هم زیاد میکنند.

مقالات مرتبط  میز غذاخوری ؛ راهنمای خرید 0 تا 100 میز ناهار خوری + فوت و فن خرید

۶) وزن جارو برقی

خوشبختانه یا متاسفانه خانم ها بیشترین تماس را با جارو برقی منزل دارند ، از این رو وزن و اندازه جاروبرقی از جمله ویژگی های قابل توجه برای خرید محسوب می شود تا بتوان آن را به راحتی حمل کرد و یا حرکت داد.اما اینکه جارو برقی به صورت عمودی و ایستاده باشد و یا روی زمین کشیده شود، به نوع سلیقه افراد بستگی دارد . معمولا انبار کردن در جاروهای ایستاده آسان تر است وبه طور کلی کنترل آنها هم ساده تر می باشد.

از پاک کن استفاده میکند که به برداشتن خاک نفوذ کرده به داخل فرش کمک میکند و برای پاک کردن محیط های بزرگ مناسب تر هستند. مدل های ایستاده معمولا وزن بیشتری دارند و مانور دادن با آنها مشکل است، بنابراین برای استفاده در محیط های کوچک مناسب نیستند.

۷) کیسه جارو برقی

جارو برقی های موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند؛ جارو برقی‌ هایی با کیسه دائم و جارو برقی هایی با کیسه های موقت که هریک معایب و مزایای خاص خودش را دارد. کیسه های دائم جارو برقی را هرچند مدت باید تخلیه کرد و شست و شو داد که این ممکن است برای برخی خوشایند نباشد در عوض مدت زمان بیشتری میتوان از این کیسه های دائم استفاده کرد.

در مقابل کیسه های موقت که پس از چند بار استفاده باید عوض کرد که البته خرید مجدد کیسه در طول زمان هزینه بر هم هست و نظر تمام متخصصان آسم و آلرژی این است که برای پیشگیری از ورود گرد و خاک به گلویتان و ابتلا به حساسیت های احتمالی تنفسی یا حتی پوستی، از پاکت های جاروبرقی کاغذی یکبار مصرف استفاده کنید و این بهترین انتخاب ممکن است.

۸) سیم جارو برقی

معمولا اندازه سیم آنها بین ۵ تا ۱۰ متر است اما اگه خانه شما بزرگ است و حوصله ندارید مدام دوشاخه جارو راجابه جا کنید، میتوانید کمی بیشتر در بازار بگردید و جاروهایی با طول سیم کمی بلندتر هم پیدا کنید. اگر سیم جاروبرقیتون کوتاه است میتوانید یک سیم سیار ۲ یا ۳ متری هم بخرید تا با اتصال سیم جارو برقی به سیم سیار، بتوانید تمام اتاق های خانه رو با یک بار فرو کردن دوشاخه در پریز، جارو بکشید. البته هنگام جارو کشیدن باید حواستان باشد که سیم بلند آن به دسته مبل ها یا زیر دست و پای فرزند کوچکتان گیر نکند و شما را به دردسر نیندازد!

بهترین برندهای جارو برقی

بهترین برندهای جاروبرقی به ترتیب کدامند؟

 • Bosch
 • Kenwood
 • Lg
 • Samsung
 • Philips
 • Hitachi
 • Panasonic
 • Delongi
 • Daewoo
 • Beko
 • Simens

کدام برند جارو برقی بهتر و مقرون بصرفه و پرطرفدار است؟

در ادامه میخواهیم به شما پنج مدل جاروبرقی پرطرفدار را معرفی کنیم که پس از تحقیقات در بستر وب به این نتیجه رسیده ایم که اکثر افرادی که این مدل ها را خریداری کرده اند هم از قیمت و هم از کیفیت محصول رضایت کامل داشتند و ما هم تصمیم گرفتیم که این پنج مورد را با کاربران و همراهان خوب عروس ما درمیان بگذاریم.


جاروبرقی philips مدل 9176

۱) جاروبرقی philips مدل ۹۱۷۶

 • بالاترین قدرت مکشی که تا کنون دیده اید:
 • با قدرت مکندگی ۵۰۰ وات برای تمیزکاری بدون دردسر
 • ساخت اروپا

این قدرت بالای مکندگی در این مدل از جاروبرقی های فیلیپس، تمیز شدن همه سطوح مورد نظر شما بدون دردسر و کاملا راحت را به همراه دارد. دارای موتور ۲۲۰۰ وات با تولید حداکثر قدرت ۵۰۰ وات مکندگی است. دارای ریموت کنترل یا همان کنترل از راه دور برای جلوگیری از خم شدن کاربر می باشد. و همچنین با تکنولوژی وایرلس یا همان بی سیم طراحی شده است. سیم آن با طول ۱۰ متر طراحی شده است. ظرفیت محفظه جمع آوری گردوغبارس آن ۴لیتر می باشد، در نتیجه نیاز ندارد زود به زود کیسه آن تعویض شود.


۲) جارو برقی philips مدل ۹۱۷۰

 • بالاترین قدرت مکش تا کنون

این مدل جاروبرقی برای اولین بار دارای بیشترین قدرت مکندگی تا کنون بوده است. قدرت مکندگی آن ۵۰۰ وات برای تمیز کردن بدون دردسر و راحت برای کاربر می باشد. داری موتور ۲۲۰۰ وات می باشد. این جاروبرقی دارای فیلتر قابل شستشوی Hepa13 می باشد. به گونه ای طراحی شده است که حتی کل هوای موجود نیز از فیلتر قابل شستشوی Hepa13 عبور میکنند. پس هیچ راه فراری از آن ممکن نیست.

کیسه های این جارو با ۴ لیتر ظرفیت طراحی و تولید شده اند. پس نگران تعویض زود به زود کیسه ها نیاشید چون با این ظرفیت بالا خیلی طول می کشد تا کیسه پر از گردوغبار شده و نیاز به تعویض داشته باشد.این مدل جاروبرقی دارای یک پک ویژه هدیه به همراه کیت تمیزکننده ماشین می باشد. این پک ویژه دارای انواع ابزارآلات مورد نیاز برای شست و شوی ماشینتان می باشد. برای پاک کردن انواع سطوح در ماشینتان می توانید استفاده کنید. محتویات این پک شامل: دستکش میکروفایبر، یک برس یا همان براش قابل تنظیم دستی، یک دسته ی اضافی براش بلند و… می باشد.

مقالات مرتبط  مقایسه لوازم خانگی بوش و سامسونگ + کدام بهتر است؟

جاروبرقی bosch مدل pro5

۳) جاروبرقی bosch مدل pro5

 • دستگاهی بسیار با کیفیت ساخت کشور آلمان با قدرت مکندگی ۷۰۰ وات

این مدل جاروبرقی یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین جاروبرقی هاست که ساخت کشور آلمان و از برند معروف bosch می باشد. این جاروبرقی دارای کیسه یا همان نوع پاکت دار می باشد که کیسه های آن به صورت یکبارمصرف در بازار عرضه می شوند و همچنین ناگفته نماند که نیاز نیست نگران تعویض سریع کیسه ها و صرف هزینه زود به زود برای آن ها باشید چون با ظرفیتی که بوش در اختیار شما قرار داده بسیار دیر به دیر کیسه ها پر می شوند و نیاز به تعویض پیدا می کنند.

ظرفیت آن برابر ۴.۵ لیتر طراحی شده است. کیسه های این مدل جاروبرقی مخصوص جمع آوری گرد و خاک طراحی و تولید شده اند. همچنین برای اینکه کاربر به پر بودن کیسه جارو پی ببرد نیازی نیست که هربار قدرت کشش جارو را برانداز کند، بلکه بوش برای راحتی کاربر یک نشانگرجهت پر بودن یا نبودن کیسه روی جارو طراحی کرده که از این طریق کاربر را از وضعیت کیسه ها آگاه می کند.

طول سیم این جاروبرقی ۱۵ متر طراحی شده است که کاربر مجبور نباشد برای فواصل طولانیتر هربار جای پریز را عوض کرده و جارو را جابجا کند. این جارو این قابلیت را دارد که کاربر برای هر نوع سطحی اندازه و قدرت کشش را خودش تنظیم نماید. همچنین برای روشن و خاموش کردن روی بدنه خود دارای یک ولوم چرخشی می باشد.


جاروبرقی Bosch مدل مدل 5318

۴) جاروبرقی Bosch مدل  مدل ۵۳۱۸

این مدل جاروبرقی ساخت کشور آلمان در برند بوش با قدرت مکندگی بالا، ۷۵۰وات طراحی و تولید و روانه بازار شده و در میان کاربران محبوبیت زیادب پیدا کرده است.همه ما وقتی جاروبرقی استفاده میکنیم دوست نداریم صدای آن به قدری بلند باشد که اطرافیان و ساکنان منزل را اذیت کند، به همین دلیل بوش میزان صدای این مدل جاروبرقی را ۷۵ دسی بل در نظرگرفته است.

سیم این جاروبرقی ۱۲متری طراحی شده است، پس کاربر تا فاصله ای طولانی می تواند بدون اینکه از پریز برق جدا کند، به راحتی فواصل طولانی تری را تمیز کند.برای راحتی کاربر و همچنین این که کاربر بتواند هر سطوحی را در منزل با آن تمیز کند، بوش این قابلیت را در جاروهای  ۵۳۱۸ گذاشته که کاربر میزان مکندگی جارو را برای هر سطحی به طور دلخواه تعیین نماید.ظرفیت محفظه جمع آوری گردوخاک این جاروها ۵/۴ لیتر طراحی شده پس لازم نیست کاربر زود به زود کیسه ها را تعویض کند. این جاروها همراه خود سه سری برای تمیزکردن سطوح مختلف دارند.


۵) جارو برقی Samsung مدل F50

یکی از بهترین محصولات شرکت سامسونگ با قدرت مکندگی بسیار بالا،۲۱۰۰ وات طراحی شده است. این مدل جاروبرقی بدون کیسه یا همان پاکتت تولید شده و به جای کیسه دارای یک مخزن جمع آوری گردوخاک می باشد. مخزن آن با ظرفیت ۲لیتری طراحی شده است و کاربر می تواند به راحتی با درآوردن مخزن، گردوخاک جمع آوری شده را تخلیه و مخزن را تمیز کند البته این کار باید بعد از هربار استفاده انجام گرد.

وزن این مدل جاروبرقی نسبتا سبک برای حمل راحت کاربران مشکلی ایجاد نمیکند.سامسونگ میزان صدای این مدل جاروبرقی را ۷۹ دسی بل در نظر گرفته است، پس خوشبختانه اگر کسانی در منزل درحال استراحت بودند با صدای جاروبرقی اذیت نمی شوند.


نکات مهم و مورد اهمیت

جاروبرقی های پاکت دار

 • شما فقط وقتی لازم است که کیسه ها را عوض کنید که کاملا پر شده باشند واین برای زندگی های آپارتمانی و افرادی که آلرزی و یا بیماری های تنفسی دارند مناسب تر است، چون این کار بدون پخش شدن هیچ نوع گردوغباری انجام می شود.
 • وقتی شما یک کیسه یا همان پاکت را تعویض میکنید، در واقع بخش بزرگی از سیستم مربوط به فیلتر را تازه سازی می کنید.
 • کیسه های قابل تعویض معمولا بزرگتر از فضای یک مخزن کوچک در جاروهای بدون پاکت هستند ونیازی به خالی کردن و تعویض مکرر آنها توسط کاربر نیست.
 • تمایل به خالی کردن و تمیز کردن کمتری دارند.
 • کیسه ها دارای شاترهای کشویی هستند که مانع بیرون آمدن گردوغبار و سر ریز شدن آنها هنگام تعویض می شوند.

جاروبرقی های بدون کیسه

 • برای پیدا کردن و بازگرداندن وسیله هایی که به طور اتفاقی توسط جارو مکیده میشوند بسیار مناسب است، مثلا فکر کنید حلقه شما توسط جارو مکیده شده حال برای پیدا کردن آن باید چکار کنید؟ اصلا جای نگرانی ندارد، به راحتی مخزن را باز کرده و آن را درمی آورید. به همین راحتی.
 • لازم نیست برای خرید کیسه هزینه ای مصرف کنید. کم هزینه تر است نسبت به مدل پاکت دار.

چیکار کنیم جارو برقی که خریدیم بیشتر عمر کند؟

از آن جایی که ممکن است بیشتر از یک مرتبه در طول هفته از جارو برقی استفاده کنید بهترین گزینه این است که در هر نوبت بیش از ۳۰ دقیقه به صورت ممتد از جارو برقی استفاده نکنید به این دلیل که باعث می شود تا فشار مضاعفی به موتور جاروی شما وارد شود.

برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور جاروبرقی بر اثر نوسانات جریان برق، بهتره در ساعات اوج مصرف یعنی حدود ۸ تا ۱۱۱ شب از جارو برقی استفاده نکنید. نکته مهم دیگه اینکه بهترین روش برای افزایش طول عمر جارو برقی اینه که کیسه و فیلتر اون رو به طور منظم تمیز کنید.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام