انواع ساعت دیواری

راهنمای خرید ساعت دیواری باکیفیت و با قیمت مناسب در ۲۰۲۰

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

ساعت دیواری در حال حاضر به عنوان یکی از اساسی ترین وسایل دکوری در منزل و محل کار محسوب می شود. ساعت دیواری دارای طرح و سبک های گوناگونی است نظیر ساعت دیواری،مدرن، فانتزی و ساعت دیواری تبلیغاتی و…. از جمله شرایط خرید ساعت دیواری شناخت برندهای ساعت دیواری است.که در ادامه این مطلب از بخش جهیزیه عروس مجله عروس ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در خرید ساعت دیواری را بدست بیاورید.

انواع ساعت ها در طول تاریخ و در اشکال متنوع

 • ستاره ای
 • خورشیدی
 • آبی
 • شنی
 • مکانیکی
 • دیجیتالی
 • باینری

انواع و اشکال ساعت‌های فعلی

 • ساعت جیبی: گونه ای از ساعت همراه است که در جیب قرار می‌گیرد و عمدتا با یک زنجیر کوچک به لباس الصاق می‌گردد.
 • ساعت مچی : ساعت مچی هم از نوع همراه است که به وسیله ی یک یا دو بند فلزی، چرمی یا پلاستیکی، به مچ دست بسته می شود.
 • ساعت دیواری: همان‌گونه که از نامش پیداست، روی دیوار نصب می‌شود.
 • ساعت ایستاده: ساعت ایستاده به شکل ایستاده در گوشه و کنار دیوار قرار می گیرد.

شما با انواع ساعت آشنا شدید اما موضوع ما بر سر معرفی و توضیح درباره ساعت دیواری است که در ادامه به ویژگی های بارز یک ساعت خوب می پردازیم.

راهنمای خرید ساعت دیواری

انواع ساعت دیواری

ساعت های تابلویی

در دنیای ساعت ها برخی از آن ها هدف شان تنها نشان دادن وقت نیست و مانند یک تابلوی بسیار زیبا به قسمتی از دیوار که قرار است برروی آن قرار بگیرد زیبایی خاصی می بخشد. ساعت های تابلویی دارای تنوع بسیاری در سبک می باشند و شما برای خریداری آن می توانید با در نظر گرفتن نوع دکوراسیون منزل تان یکی از انواع گوناگون آن را انتخاب نماید.

ساعت های بدن قاب

هنگامی که ساعت بدون قابی را مشاهده می کنید در اولین نگاه آن را شبیه به استیکر بزرگ می بینند که بر روی دیوار منزل جلوه می کنند. در صورتی که در طراحی دکوراسیون منزل خود از سبک مدرن استفاده کرده اید به شما پیشنهاد می کنیم حتما یکی از طرح های گوناگون این مدل ساعت ها را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید و دکوراسیون منزل تان را کامل نمایید.

شما از تعدادی از نمونه های ساعت های بدون قاب که در واقع به عنوان چند قاب عکس در اندازه های گوناگون دور یک محور قرار گرفته اند نیز می توانید به کار ببرید و با گذاشتن عکس خود داخل این قاب ها تصاویر به یاد ماندنی را در معرض دیدن دیگران قرار دهید. همچنین می توانید با پایین ترین هزینه و بدون داشتن هیچ سابقه ای در زمینه ساعت فقط با استفاده از چند قاب عکس این طرح را بر روی یکی از دیوارهای منزل تان اجرا نمایید و با این کار دکوراسیون خانه تان را زیبا سازید.

گذاشتن چند عکس داخل قاب هایی که در اطراف عقربه ها قرار دارند به نوعی خاطرات را برای شما در طول روز زنده می نمایند و این یک نوع طراحی امروزی برای تغییر دکوراسیون به حساب می آید.

ساعت های طرح کارد و چنگال

برخی از ساعت های دیواری همچون ساعت های کلاسیک نمی باشند و تاثیرپذیری از طراحی امروزی و اندکی خلاقیت و هوشمندی این امکان را به شما می دهند که از این نوع سبک ساعت های نسل جدید برای دکوراسیون آشپزخانه و یا حتی اتاق غذاخوری به کار ببرید.

این نوع ساعت های در واقع به عنوان یکی ساعت فانتزی به حساب می آیند. در صوتی ای که این ساعت ها در آشپزخانه و یا اتاق غذا خوری قرار داشته باشد باعث تحریک اشتها شده و همچنین علاوه بر فانتزی بودن یک ساعت مدرن محسوب می شود.

ساعت دیواری رنگی

با توجه به اینکه ساعت های دیواری طرح ها و رنگ های گوناگونی دارند با عث شده اند تا شما برای استفاده از هر رنگی برای طراحی دکوراسیون منزل تان با دست باز عمل کنید. ساعت های دیواری رنگی اکثرا برای نشان دادن زمان در اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد ولی در عین حال می تواید بر اساس سلیقه و خلاقیت خود این ساعت ها در هر نقطه ای از خانه به کار ببرید.

ساعت دیواری مدل جئومتریک

این سبک ساعت دیواری یکی از جالب ترین و امروزی ترین مدل ساعت دیواری است که می توان آن را با بسیاری از سبک های دکوراسیون هماهنگ کرد.  فرم های جئومتریک در کنار دکوراسیون مدرن و ساده باعث می شود همخوانی خوبی به وجود بیاید و در صورتی که در سایر نقاط منزل تان از اشکال هندسی به کاربرده شود ترکیب جالبی را به همراه خواهد داشت. این مدل ساعت دیواری با انواع اشکال هندسی وجود دارند که می توانید با دکوراسیون منزل خود به خوبی هماهنگ کنید.

ساعت دیواری مدل روستیک

یکی از سبک هایی که امروزه طرفداران بسیاری دارد سبک روستیک است که از آن در طراحی دکوراسیون منزل استفاده می شود. این سبک ساعت دیواری با انواع چوب های مخصوصی که در آن به کار برده می شوند می شناسند.

در صورتی که در دکوراسیون منزل تان از تم روستیک استفاده کرده اید می توانید از آن برای ساعت دیواری تان نیز استفاده کنید. ساعت های مدل روستیک از یک صفحه چوبی ساده و بدون تزئینات به وجود آمده اند. از این ساعت می توانید در کنار وسایل دکوری کنفی، چوبی و یا وسایلی که از تم روستیک تشکیل شده اند به کار ببرید.

مقالات مرتبط  راهنمای خرید 0 تا 100 سماور گازی و برقی + معرفی برندهای برتر سماور در ایران

ساعت دیواری مدل فانتزی

در صورتی که قصد ایجاد یک دکوراسیون متفاوت و جذاب را دارید، می توانید با افزودن چند فرم فانتزی به فضای منزل تان، دکورتان را جذاب کنید. مدل های فانتزی ساعت دیواری از فرم های مختلفی برخوردار هستند. معمولا طراحی این مدل های به شکلی است که هیچ قاعده ی خاصی را قبول نمی کند و به همین دلیل می توانید انواع متنوعی را از بین آن ها بیابید.

به طور معمول رنگ هایی که در ساعت های فانتزی مورد استفاده قرار می گیرند زیاد هتسند و شکل های استفاده شده در طراحی نیز گوناگون هستند. مدل های فانتزی برای به کار بردن در فضای اتاق خواب ها و سالن های نشیمن که در چیدمان آن رنگ و یا فرم های نامرسوم وجود دارد بسیار مناسب هستند.

ساعت دیواری مدل آرت دکو

یکی از جنبش های هنری که تاثیرات زیادی در معماری، تزئینات داخلی و طراحی صنعتی داشته است، آرت دکو می باشد. با توجه به این که ساعت نیز یکی از شاخه های طراحی صنعتی به شمار می رود، مفاهیم آرت دکو در طراحی آن وارد شده است.

ساعت های آرت دکو اکثرا دارای صفحات سرامیکی هستند که مخصوص این سبک طراحی است. در مجموع این مدل دارای ویژگی های منحصربه فردی است و به همین دلیل نمی توان آن را برای به کار بردن در دکوراسیون خاصی پیشنهاد کرد. شما می توانید از مدل های آرت دکو با بسیاری از سبک های طراحی داخلی هماهنگ نمایید.

ساعت دیواری مدل المان

ممکن است داشتن یک ساعت دیواری در منزل برای شما مفهومی فراتر از معمول داشته باشد. ساعت های دیواری علاوه بر این که نقش کاربردی در منزل و محل کار دارد، بلکه به عنوان یکی از وسایل دکوری کامل شاخص نیز در منزل و محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد. این مسئله باعث شده است تا نمونه های جدیدی از ساعت دیواری به شکل المان به وجود بیاید.

المان ها عناصری هستند به صورت مجسمه وار و دارای فرم های هنری هستند که بیشتر برپایه یک مفهوم خاص طراحی می شوند. ساعت های دیواری با طرح المان این ویژگی را دارند که از آن به عنوان یک مجسمه زیبا بر روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. از این مدل ساعت دیواری می توان در دکوراسیون مدرن استفاده نموده و به خوبی آن را ست کرد.

خرید ساعت دیواری

در هنگام خرید ساعت دیواری به چه نکاتی توجه کنیم؟

به طور کلی ما می توانیم در هنگام خرید هر کدام از وسایل دکوری یا با دقت و نکته بینی کالای مورد نظرمان را انتخاب و تهیه نماییم و یا این که همه چیز را به شانس سپرده و از اولین مدل هایی که خوشمان می آید یکی را انتخاب کرده و به منزلمان ببریم.

اگر در هنگام خرید ساعت دیواری به نکاتی که در ادامه به آن اشاره کردیم توجه کنید، قطعا انتخابی ماندگارتر و همچنین متناسب تر با طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان خواهید داشت. فارغ از این که شما از طرفداران ساعت دیواری مدرن هستید و یا اینکه یکی از گونه های متعدد ساعت دیواری سلطنتی مورد توجه شما است،به این نکات با دقت توجه کنید:

اندازه ساعت دیواری؟

هر کدام از انواع ساعت مخصوص قسمت های گوناگون خانه و یا محل کار است. قدم اول دانستن این موضوع است که ساعت در کجا باید نصب شود. گاهی مواقع بهتر است یک ساعت یزرگ پاندول دار خریداری شود و در برخی موارد مناسب ترین انتخاب خرید یک ساعت مدرن کوچک است.

سبک ساعت دیواری

همخوانی مدل ساعت دیواری با سایر وسایل منزل و یا محیط کار یکی دیگر از مهم ترین شرایط خرید ساعت دیواری یه شمار می رود. به طور مثال ساعتی که به عنوان تبلیغات است برای محیط منزل زیبا نخواهد بود. معمولا از ساعت تبلیغاتی در محل کار استفاده می شود. انتخاب یک ساعت دیواری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است، چون اولین چیزی که بعد از بیدار شدن از خواب آن را مشاهده می کنید ساعت دیواری است.

بودجه شما برای خرید ساعت دیواری چقدر است؟

اولین موضوع در خرید اقلام دکوری، تعیین دقیق بودجه مورد نظر شما است. بهتر است قبل از آن که با مشاهده انواع مدل های موجود بازار دچار سردرگمی شوید، با توجه به بودجه مورد نظرتان برای خرید ساعت دیواری، دایره انتخابتان را محدودتر کنید.

اگر به دنبال خرید یک ساعت دیواری مارک دار هستید، قطعا باید بودجه مناسب برای آن در نظر بگیرید. البته این هزینه می تواند مزایای متعددی از جمله خدمات پس از فروش و گارانتی را نیز به همراه داشته باشد.ساعت دیواری مدرن و ساعت دیواری سلطنتی در قیمت های متنوعی وجود دارند که وابستگی کاملی به کیفیت ساخت آنها دارد.

کدام رنگ بندی و متریال را ترجیح میدهید؟

صفحات ساعت دیواری با رنگ ها و متریال های متعددی به بازار عرضه می شوند. مهمترین موضوع در این بین، سبک و سلیقه شما است. به خاطر داشته باشید قاب های ساعت دیواری نیز همچون صفحات آن، در سبک ها و با متریال های مختلفی از آهن، چوب و حتی سرامیک ساخته می شوند.مدل های ساعت دیواری مدرن غالبا دارای رنگ هایی ملایم و خنثی بوده و انواع ساعت دیواری سلطنتی معمولا در طرح چوب و با رنگ های تیره است.

برای کدام بخش از منزلتان نیاز به ساعت دیواری دارید؟

طبیعتا انتخاب یک ساعت دیواری برای سالن یا پذیرایی دارای ویژگی های متفاوتی از یک ساعت دیواری برای یک اتاق خواب است. ساعت های دیواری مورد استفاده در سالن ها و پذیرایی، طبیعتا دارای ابعاد بزرگتر و همچنین ریزه کاری ها و جزئیات بیشتری هستند. در انتخاب این ساعت ها باید جزئیات بیشتری را در نظر گرفت و هارمونی آنها با سبک مبلمان شما اهمیت دارد.

مقالات مرتبط  خرید تلویزیون ؛ راهنمای 0 تا 100 خرید تلویزیون LED و OLED

طرفداران ساعت دیواری سلطنتی معمولا یکی از آنها را در سالن منزل خود نصب می کنند و استفاده از آنها کمتر در اتاق خواب اتفاق می افتد. مدل های متنوع ساعت دیواری مدرن موجب شده است تا شما در استفاده از آنها دستتان بازتر باشد و تقریبا در هر بخش از منزلتان بتوانید از آنها استفاده کنید.

در نقطه مقابل ساعت های دیواری مخصوص اتاق خواب بهتر است در ابعادی کوچکتر و قطعا از نوع بی صدا باشند. ساعت های دیواری با موتور روان بهترین انتخاب برای اتاق خواب شما است، زیرا در هنگام شب صدای تیک تاک ساعت شما را آزار نخواهد داد. اگر از آن دسته افراد هستید که هر صدای کوچکی می تواند آرامش خواب شما را تهدید کند، بهتر است از ساعت های دیواری دیجیتال برای اتاق خوابتان استفاده کنید.

محل نصب ساعت دیواری؟

قبل از خرید ساعت دیواری، تصمیم بگیرید که کجا قرار است آن را نصب کنید. ساعت دیواری را هر جایی می‌توان نصب کرد و محدودیتی از این نظر وجود ندارد. مثلا می‌توانید آن را در آشپزخانه، اتاق پذیرایی یا غذاخوری، اتاق نشیمن، اتاق خواب و حتی حمام قرار دهید. اما باید دقت داشته باشید که ساعت انتخابی‌تان با فضا جور در بیاید.

به کاربرد اتاق توجه کنید. برای مثال اگر دوست دارید ساعت را روی دیوار اتاق غذاخوری یا آشپزخانه نصب کنید، بهتر است طرح‌های مدرن با شکل قاشق، چنگال یا مواد غذایی را انتخاب کنید. اگر ساعت را برای اتاق کودک می‌خواهید، بهتر است ساعتی با طرح سرگرم‌کننده و عروسکی بخرید. تناسب طرح ساعت با کاربرد اتاق بسیار اهمیت دارد.

سبک طراحی داخلی منزل شما چیست؟

اگر اهل دکوراسیون سنتی یا کلاسیک هستید، بهتر است ساعتی را انتخاب کنید که در هماهنگی با سبک مورد علاقه شما باشد. ما در انتهای این مقاله شما را با چند سبک از انواع ساعت دیواری مدرن و ساعت دیواری سلطنتی آشنا خواهیم کرد. شما می توانید یکی از مدل های هر گروه را که به سلائقتان نزدیکتر است انتخاب نمایید.

در یک خانه با مبلمان استیل و پرده های پرنقش و شلوغ، ساعت دیواری مدرن جایی ندارد و بهترین انتخاب استفاده از ساعت دیواری سلطنتی است.

نقش ساعت دیواری در تکمیل دکوراسیون منزل

ساعت دیواری در سال ۱۶۵۷ میلادی به وسیله‌ی یک مخترع هلندی به نام هگولس اختراع شد. ساعت دیواری یکی از وسایل دکوری برای منزل و محل کار است که با طرح‌ها و سبک‌های مدرن، فانتزی و تبلیغاتی تولید و عرضه می‌شود.

این کالا باید با فضای داخلی منزل یا محل کار شما از نظر رنگ، بافت و فرم دیوار هماهنگی داشته باشد، برای دیوارهای باریک و ستون از یک ساعت باریک استفاده کنید، ساعت کوچک برای دیوارهای پهن گزینه‌ی مناسبی نیست، اما اگر آن را در کنار قاب‌های دیگر قرار دهید، فضایی متعادل ایجاد خواهید کرد.

میزان بودجه شما برای خرید ساعت

یک یاز موارد ی که در خرید یک ساعت دیواری نقش بسیار مهمی را برعهده دارد میزان بودجه شما است. چون شما با توجه به بودجه تان تصمیم خواهید گرفت ساعتی که خریداری می کنید یک برند گران قیمت است و یا یک ساعت کوچک معمولی.

نکات مهم در خرید ساعت دیواری

قیمت ساعت دیواری

 شما باید بر اساس میزان بودجه اقدام به خرید نمایید، مقدار پول است که به شما اجازه‌ی خرید یک ساعت دیواری برند گران یا ارزان می‌دهد.

ضمانت و خدمات پس از فروش

این قابلیت به شما امکان میدهد که محصول را با خیال راحت خریداری نمایید و شرکت سازنده را نیز ملزم به تعویض و تعمیر قطعات معیوب و خراب می‌کند.

شناسنامه ی ساعت

برخی برندها دارای شناسنامه هستند، شما می‌توانید هنگام خرید، شناسنامه یا کاتالوگ ساعت دیواری را از فروشنده مطالبه نمایید.

اطلاعاتی دیگر

 • سال ساخت
 • کشور سازنده
 • تعداد قطعات
 • شماره ی کالیبر
 • شماره ی مرجع
 • و … در آن مندرج است.

برندهای معتبر ساعت دیواری

برندهای معتبر زیادی هستند که سال هاست در زمینه تولید ساعت دیواری فعالیت دارند.برخی از برترین برندهای ساعت دیواری، سیکو، کاسیو، سیتیزن و رولکس هستند.

ساعت دیواری در قیمت های متفاوتی در بازار وجود دارد. بهترین ساعت ها معمولا قیمت های بالایی دارند، اما خوبی آنها این است که بادوام هستند. با توجه به بودجه ای که دارید سعی کنید ساعت را از برندهای معتبر خریداری کنید که مدتی طولانی برایتان کار کند.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام