راهنمای انتخاب لباس عروس

لباس عروس ؛ راهنمای ۰ تا ۱۰۰ انتخاب لباس عروس شیک و ماسب

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

لباس عروس ؛ شب عروسی، یکی از به یادماندنی ترین شب ها برای هر زنی است. طبعا برای چنین شب با شکوهی، زیباترین لباس هم باید انتخاب شود. چنین نیست که گرانتر بودن یک لباس دلیل بر بهتر بودن آن باشد. هر لباسی برای بدنی و چهره ای مناسب است.

بعضی مدل های لباس عروس برای هر عروسی مناسب به نظر میرسد، اما متاسفانه بیشتر مدل ها و سبکهای لباس عروس تنها با یک شکل اندام خاص مناسب و هماهنگ است. مواردی که در این بخش از سایت ذکر میکنیم، می تواند به عنوان راهنمای کلی به کار برود تا بتوانید در لباس عروسی خود بهتر به نظر برسید و به شما کمک کند تا از میان انتخاب های بسیار زیادی که دارید، گزینه مناسب و معقولتری را انتخاب کنید.باما در ادامه این مطلب از “عروس ما” همراه باشید.

تغییرات لباس عروس در ۱۰۰ سال اخیر

مطالعه تاریخچه لباس عروس می تواند دید مناسبی نسبت به مدل های مختلف در سال های مختلف به شما بدهد. ما در مطلب تاریخچه و تغییرات لباس عروس در ۱۰۰۰ سال اخیر بطور کامل به تاریخچه بهمراه تصاویر لباس عروس هر دهه پرداخته ایم.

بطور خلاصه می توان گفت که از سال ۱۹۱۰، تغییرات لباس ها همزمان با مُد روز رخ داده است، بطوریکه مدل و سلیقه از یک دهه به دهه بعدی، به شدت تغییر کرده است. مهم ترین تغییرات در ۱۰۰ سال اخیر به قرار زیر می‌باشد:

  • بلند، کوتاه و حذف شدن آستین
  • تغییر دامن گشاد به مدل راسته و بالعکس
  • تغییر قد بلند و دنباله دار به مدل کوتاه و بالعکس

لباس عروس سنتی کشورهای مختلف دنیا

در بسیاری از کشورها، لباس عروس یادآور خاطرات شیرین گذشته و میراث ارزشمند همسران است. امروزه در بسیاری از کشورها، انتخاب لباس سفید متداول است. اما رنگ، طرح و جزئیات لباس عروس سنتی کشورها، ارتباط تنگاتنگی با عقاید مذهبی داشته و از مُد تبعیت نمی کند. همچنین سنت های ازدواج در هر کشور، فرهنگ و منطقه‌ای متفاوت است و هیچ دو عروسی یکسان نیستند.گاهی لباس عروس سنتی کشوری بصورت رنگارنگ است، گاهی عروس، دست و صورت خود را با حنا و … رنگ می کند و گاهی خود را با جواهرات تزیین می کند.

لباس عروس شیک

۸ نکته مهم در انتخاب لباس عروس شیک و مناسب

۱) بودجه مورد نظر شما برای لباس عروس

لباس های عروسی معمولاً قیمت های بسیار بالایی دارند. وقتی به مراسم عروسی اشاره می کنید، قیمت دو برابر می شود و به راحتی در دام شاهزاده خانم درون تان گرفتار می شوید که مثل کودکی ۵ ساله دست هایش را به هم می زند و به شما می گوید که بدون آن لباس نمی توانید مغازه را ترک کنید. اما قوی باشید، اگر آن مدل را دوست دارید، احتمالاً می توانید نمونه ی ارزان تری هم پیدا کنید؛ برای لباسی که فقط چند ساعت قرار است بپوشید لزومی ندارد ازدواج تان را با بدهی بالا شروع کنید. هیچ کس هرگز قیمت لباس شما را نخواهد فهمید مگر اینکه خودتان بگویید، پس لباسی انتخاب کنید که میلیون دلاری به نظر برسید!

۲) آیا خودتان هستید و چه لباسی نسبت به اندامتان انتخاب میکنید؟

اگر معمولاً ساده و محافظه کارانه لباس می پوشید، لباس عروسی انتخاب نکنید که شما را شبیه شاهزاده ها کند. در آن لباس احساس راحتی نخواهید کرد و این کاملاً معلوم خواهد شد. لباسی انتخاب کنید که دقیقاً آنچه هستید را نشان دهد، فقط زیبا تر و فریبنده تر. اگر رنگ های درخشان و سبک های غیر عادی دوست دارید، همان را انتخاب کنید. همسر تان باید زنی که عاشق ش شده را در لباس عروسی شما ببیند، نه تصویری از کسی که نیستید.

مقالات مرتبط  ست کیف و کفش ؛ 16 مدل کیف و کفش مجلسی 2019 پرطرفدار !!

چه لباسی مناسب اندام من است؟

مدل لباس عروس ماهی

اندام ساعت شنی : لباس عروس مدل ماهی

در صورتی که عرض شانه ها، دور سینه و دور باسن سایز مشابهی داشته باشند و اندازه دور کمر ۲۵ درصد کمتر از دور باسن باشد، فرم اندام شما ساعت شنی است. برای این مدل لباس، ما مدل ماهی را پیشنهاد می دهیم. لباس عروس مدل ماهی به زیبایی می تواند انحناهای بدن شما را نشان دهد. این مدل لباس از بالا تا زانو تنگ بوده و از زانو به پایین گشاد می شود، به همین دلیل برای افرادی که هیکل خوبی دارند مناسب است. معمولا پارچه این مدل لباس عروس از نوع طرح دار است و کار دست مثل سنگ ‌دوزی روی آن انجام نمی ‌شود.

لباس عروس دکلته

اندام گلابی لباس عروس دکلته

خانم هایی که اندام شان گلابی شکل است، شانه و سینه باریک اما پایین تنه، به خصوص باسن پهن تری دارند. برای این که تعادل در اندام این افراد حفظ شود، باید توجهات را به سمت شانه ها جلب کرد. از این رو لباس عروس های دکلته که شانه های شما را نمایان می کنند، بهترین انتخاب است. در این صورت چشم ها به سمت بالاتنه کشیده می شود و چاقی پایین تنه کمتر به چشم می آید.

لباس عروس دامن پفی

اندام مثلثی وارونه لباس عروس دامن پفی

اگر شانه های شما پهن تر از پایین تنه تان است، شما بدن مثلثی وارونه دارید. کلاسیک ترین شکل لباس عروس،لباسی با دامن پفی یا به اصطلاح پرنسسی است. این مدل کلاسیک و زیبا برای خانم هایی که اندامی مثلثی شکل دارند، مناسب است. اگر لباس مدل پرنسسی را انتخاب کردید بهتر است از تاج ‌های کوتاه استفاده کنید. تور عروس برای لباس‌ های مدل پرنسسی هم بهتر است کوتاه باشد. یک لباس عروس مناسب با فرم و شکل اندام افرادی که بالا تنه پر دارند و لباس مدل پرنسسی را می پسندند لباس پرنسسی یقه هفت با آستین‌های بلند است تا بالا تنه را کشیده‌ تر نشان دهد.

باس عروس مدل A-LINE

اندام مستطیلی لباس عروس مدل A-LINE

اگر شانه، کمر و باسن شما به یک اندازه است، بدن شما فرم مستطیلی شکل دارد. برای این منظور شما باید لباسی انتخاب کنید که روی منحنی های اندام شما تاکید کند. لباس عروس مدل  A-LINE گزینه مناسبی برایتان خواهد بود. این مدل لباس در قسمت بالا تنه چسبان است و از کمر به پایین و در قسمت دامن به تدریج حالت فون پیدا می‌کند. از آنجا که این مدل در قسمت کمر باریک می شود، بر منحنی های اندام تان تاکید می کند و شما را خوش اندام تر نشان می دهد.

۳) آیا لباس عروس انتخابی شما به درد بخور هست؟

زیبایی همیشه به معنای کاربردی بودن لباس نیست و باید این را در نظر داشته باشید که در روز عروسی باید برقصید، بنشینید، با خانم های دیگر صحبت کنید و البته باید بتوانید بخورید و نفس بکشید! در قرون وسطا نیستیم و قرار نیست لباس تان کرستی تنگ داشته باشد، با بند بسته شده باشد یا درون آن زندانی شوید. اگر دوست دارید لباسی با دنباله ی بلند انتخاب کنید، مسلماً برای کل مراسم با آن راحت نخواهید بود، بنابراین دنباله ی که قابل جدا شدن باشد انتخاب کنید.

مقالات مرتبط  عقد آریایی و فلسفه آن چیست؟ + سوگند یا متن پیمان عروس و داماد

۴) مطمئن شوید که لباس اندازه ی شماست.

تمام زنان در این مورد اشتباه می کنند، چه عروس باشند، چه نه. ما لباس ها را پرو کرده و می خریم و به خود می گوییم کمی وزن کم می کنیم تا لباس اندازه شود. اما هیچ عروسی نباید برای خرید لباس این اشتباه را انجام دهد. حتماً سایز مناسب خود را انتخاب کنید و اگر کمی لاغر تر شدید می توانید لباس را تا روز عروسی تنگ کنید.

۵) جنس پارچه

پارچه عامل مهمی در انتخاب لباس عروسی است. اگر پوست حساسی دارید باید از تور یا هر پارچه ی دیگر که ممکن است آلرژی پوستی ایجاد کند صرف نظر کنید. مسلماً نمی خواهید روز عروسی پوست تان قرمز شده و جوش بزند. در نظر داشته باشید که پارچه ی لباس ممکن است شما را گرم کرده و باعث عرق شود و اگر ازدواج تان در تابستان است قطعاً نمی خواهید لکه ی عرق روی لباستان بیفتد. اگر در زمستان ازدواج می کنید، پارچه ای انتخاب کنید که با آن یخ نکنید!

۶) انتخاب رنگ

این روز ها همه چیز مد است، چه بخواهید سنتی انتخاب کنید و چه بخواهید رنگی مدرن و هیجان انگیز بپوشید.هر رنگی که انتخاب می کنید باید به رنگ پوست تان بخورد. رنگ سفید برای همه مناسب نیست و ممکن است باعث شود زرد و بی-حال به نظر برسید اگر مناسب رنگ پوست تان نباشد. لباس عروس هایی با رنگ های شاد و زنده روز به روز محبوب تر می-شوند. بعضی عروس ها هم ترکیبی از رنگ عاجی کلاسیک با رگه های قرمز انتخاب می کنند.

۷) محل برگزاری عروسی

این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر محل برگزاری مراسم دور است و سفری در پیش دارید، لباس تان هم باید همراه شما بیاید! اگر پیرهن تان خیلی سنگین باشد ممکن است باعث دردسری شود که پیش بینی نمی کردید. هم چنین وقتی به مقصد می رسید باید بسته ی لباس را باز کنید و چروک های آن را با بخار یا فشار صاف کنید. اگر فکر می کنید جا به جایی آن دشوار است، گزینه ی دیگری انتخاب کنید.همچنین به یاد داشته باشید که انتخاب لباس عروس زمانی خاص در زندگی هر عروسی است؛ زیر فشار انتظارات خم نشوید، و مطمئن شوید چیزی انتخاب میکنید که دوست دارید و در آن راحت هستید.

۸) تناسب لباس و فرهنگ خانواده

اینکه شما زاده خانواده ای مذهبی باشید یا نه، در انتخاب شما بسیار تاثیرگذار است. افرادی که در خانواده ای مذهبی رشد می کنند، معمولا سعی دارند برای جشن عروسی خود موازین اسلامی را رعایت کنند. از همین رو لباس و رفتارهای عروس و داماد کمی متفاوت خواهد بود. ممکن است بخواهید لباس تان پوشیده باشد و یا مدل دنباله دار یا کلاه دار را نپسندند. همچنین ممکن است نوع آرایش هم تحت تاثیر قرار بگیرد و یا پوششی مانند چادر برای عروس انتخاب شود. از این رو قبل از خرید به فرهنگ خانواده تان توجه کنید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام