• خانه
  • راهنمای عروس
  • هزینه مراسم عروسی معمولی و لاکچری از جنوب تا شمال تهران در سال ۱۳۹۹چقدر است؟
هزینه مراسم عروسی لاکچری

هزینه مراسم عروسی معمولی و لاکچری از جنوب تا شمال تهران در سال ۱۳۹۹چقدر است؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

هزینه مراسم عروسی ؛ تصمیم به ازدواج بدون شک مهمترین تصمیم هر فرد برای ورود به دوران تازه‌ از زندگی است. تصمیمی سخت، پر استرس و این روزها پر هزینه. گذشتن از هفت خانی که خان عروسی سخت ترین خان آن است. این روزها آپشن های عجیب و غریبی به عروسی ایرانی اضافه شده است که معلوم نیست از کی و چطور وارد سنت های ما شدند.

عروسی ایرانی از دیرباز در رسوم ایرانی جایگاه ویژه ای داشته است، اما این روزها جای عروسی ساده ایرانی را مراسمی گرفته که همه به دنبال هرچه پرزرق و برق برگزار کردن آن هستند. کسانی که توان دویدن در این ماراتن پر هزینه را ندارند، عطای خاطره انگیزترین شب زندگیشان را به لقایش می بخشند و بی سروصدا زندگی مشترک خود را آغاز می کنند. نکته جالب اینجاست که گاهی هم که عروس و داماد راضی به یک مراسم ساده و خودمانی می شوند، خانواده ها نمیخواهند از کورس تجملات عقب بمانند.

اصطلاح عروسی لاکچری چندسالی هست که باب شده است، عروسی با مراسمی فرای تصور که با هزینه هنگفت آنها میتوان چندین عروسی برگزار کرد. از تالارهای تشریفاتی با منوهای رنگارنگ تا آپشن های عجیب و غریب آتلیه های عکاسی عروس.در مقابل اما زوج هایی هستند که با حداقل قیمت ها شب عروسی خود را خاطره انگیز میکنند.در ادامه این مطلب از بخش راهنمای عروس مجله عروس ما همراه باشید تا با این مدل مراسمات بیشتر آشنا شوید.

هزینه مراسم عروسی

 رقابت عجیب و غریب در تالارهای عروسی

تا همین چند سال پیش رقابت تالارهای عروسی بر سر کیفیت غذا‌ بود تا از این طریق مشتریان را ترغیب به استفاده از این تالارها کنند، اما حالا رقابت بر سر ارائه خدمات و غذاهای عجیب و غریب است. این روزها در جای جای کشور عزیزمان بخصوص پایتخت تالارهایی مشغول به فعالیت هستند که علاوه بر ورودی های ۲۰ تا ۳۰ میلیونی، منوهای با قیمت ۲ میلیون تومان برای هر نفر ارائه میکنند.

متوی که آشنا‌ترین غذای آن بره درسته است، مابقی اسم‌ ها را به راحتی نمیتوانیم تلفظ کنیم. بهتر بود اسم این منو را از شیر مرغ تا جان آدمیزاد می گذاشتند. در مقابل در همین تهران تالارهای هستند که منوهای آنها از ۴۰ تا ۹۵ هزار تومان برای هر نفر شروع می شود، این قیمت در برخی از تالار‌ها برای دونوع غذا در نظر گرفته شده است.. تالارهایی نیز با منوهای ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان خدمات متنوع تری برای یک عروسی ارائه میدهند، این تالارها نیز این مبلغ را برای ۳ تا ۲۰ نوع غذا در نظر میگیرند.

آرایشگاه های عروس پر زرق و برق و لوکس

بدون شک زیبا بودن و آراستگی را همه دوست دارند به ویژه دختران جوان….همه نوعروسان ترجیح میدهند در شب عروسی به بهترین و برازنده ترین شکل ممکن دیده شوند و بدرخشند. برای اینکه هزینه این زیبایی در مهمترین شب زندگی یک دختر جوان را بدانیم با انواع آرایشگاه های لوکس و مطرح در تهران تماس گرفتیم. لازم به ذکر است که در لیست ما نام لوکس ترین و منصف ترین آرایشگاه‌ ها در کنار هم قرار داشتند.

در این گفت و گوهای تلفنی متوجه شدیم که برای درخشش یک نوعروس در مراسم عروسی حداقل ۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان لازم است؛ اما برای دریافت خدمات VIP یک سالن زیبایی باید ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج کرد. اینطور که از توضیحات خانم مشاور بر می آمد خدماتی از جمله رنگ موی ویژه، گریم های خاص و از این قبیل خدمات در گزینه vip قرار دارند. گویا سالن هایی در تهران با ۷۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان هم این خدمات را ارائه میکنند که البته دست ما به آنها نرسید!

آرایشگاه های مردانه

علاقه به زیبایی و آراستگی، دختر و پسر نمی شناسد، همانقدر که درخشیدن در شب عروسی برای نوعروس مهم است تازه داماد هم دوست دارد در مرکز توجه قرار داشته باشد. پس همین دلایل کفایت میکند تا آرایشگاه دامادی یکی دیگر از آپشن های یک مراسم عروسی باشد. آرایشگاه های مردانه نیز خبر از قیمت‌ های ۲ تا ۲/۵ میلیون تومان در مناطق خاص پایتخت دادند.

اما دامادهایی هم هستند که با ۵۰۰ هزار تومان هزینه آرایشگاه، شب عروسی را به پایان میرسانند. گویا در برخی مناطق شهر دامادهایی با هزینه ۳۰۰ هزار تومانی آرایشگاه هم به خانه بخت میروند. حالا اینکه داماد ۳۰۰ هزار تومانی چه تفاوت شگرفی با داماد ۲/۵ میلیونی دارد را باید از داماد ۲/۵ میلیون تومانی پرسید.

مقالات مرتبط  لوازم آرایشی ؛ راهنمای 0 تا 100 لیست لوازم آرایش عروس و داماد + نکات مهم در خرید

هزینه مراسم عروسی در تهران

لباس عروس از چهارراه امیر اکرم تا جردن

لباس عروس با قیمت ۱/۵ الی ۲ میلیون تومان

از چهار راه امیراکرم آغاز کردیم؛ اولین گزینه‌ موجود قشر متوسط جامعه برای خرید لباس عروس که سرتاسرش پیراهن های بلند سفید بر تن مانکن هاست و هرکدام برای خودشان زرق و برقی دارند و با نگین و مروارید کم ارزش تزیین شده اند. امیراکرم پر است از لباس عروس های اجاره ای که خیلی هایشان بر تن عروس های زیادی رفته است. ارزان ترین لباس عروس موجود برای اجاره در این منطقه ۴۰۰ هزار تومان است که البته چندین بار تن خورده و قیمت یک لباس عروس معقول و استفاده نشده برای یک شب اجاره، ۲ میلیون تومان است. تفاوت قیمت اجاره و خرید، چیزی حدود ۵۰۰ هزار تومان است و خیلی ها ترجیح میدهند به جای اینکه لباس عروس را اجاره کنند، آن را بخرند؛ لباس هایی که اغلبشان کار دست طراحان و خیاط‌ های ایرانی است.

لباس عروس مطلوب ما یک و نیم میلیون‌ تومان برای اجاره قیمت داشت و تور روی سر نیز متری ۱۰۰ هزار تومان محاسبه میشد. هرچند که خانم فروشنده تاکید کرد که این قیمت‌ها فقط برای همان روز است و هرچه زودتر برای خرید تصمیم بگیریم به نفع آقای داماد خواهد بود.

قیمت لباس عروس لاکچری ۸۰ میلیونی!

اما خیلی ها به پوشیدن لباس عروس های ارزان که تولید برند مطرحی نیستند و با نگین های قلابی تزیین شده اند، علاقه ای ندارند. ترجیح آنها خرید از برندهای معتبر یا مزون های شمال شهر است که طراحی های منحصر به فردی برای هر عروس در نظر می گیرند. خیابان جردن یکی از مقاصد برند دوست هاست. «سن پاتریک»، «اسپوزابلا»، «دمتریوس» و … در این منطقه خودنمایی میکنند. اینجا دیگر خبری از نگین شیشه ای و مروارید نیست بلکه لباس ها مزین به زمرد، الماس و فیروزه بنا به سلیقه مشتری هستند؛ لباس های ۲۰ میلیونی، ۶۰ میلیونی و ۸۰ میلیونی از جنس ابریشم و تافته که توجه زیادی به سمت خودشان جلب میکنند و مشتریان خاص خودشان را دارند.

قیمت یک جفت کفش سفید برای عروس خانم ها در منطقه جمهوری ۱۰۰ هزار تومان و در منطقه جردن حدود یک میلیون تومان است.البته بازار عبدل آباد، نازی آباد، برج الهیه و … هم مراکز فروش لباس عروس هستند که هر کدام مبنای متفاوتی برای قیمت دارند.

کت و شلوار دامادی از باب همایون تا میرداماد

درست است که قیمت یک دست کت و شلوار معمولی در باب همایون ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان است اما کت و شلواری که مناسب برای شب دامادی باشد و کمی هم جلوه داشته باشد در خیابان جمهوری ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد؛ کت و شلوارهایی که یا دوخت ایران هستند یا از چین وارد کشور می شوند. قیمت کروات و پوشت نیز در این منطقه از ۸۰ هزار تومان شروع می شود. هرچند که یکی از فروشنده ها یادآوری کرد که اگر عروس خانم همین امروز دست به جیب شوند و کارت بکشند، این قیمت ها در نظر گرفته می شود و معلوم نیست که فردا چه بر سر قیمت دلار بیاید!

اما کافی است راهی شمال تهران شوید تا درِ جدیدی از دنیای کت و شلوار مردانه به رویتان باز شود. از برندهای مطرح ایرانی مثل «هاکوپیان» و «ایکات» تا «دولچه گابانا»، «بربری»، «دانهیل» و برندهای مطرح ایتالیایی که از حدود ۲ میلیون‌ تومان به بالا قیمت دارند؛ کت و شلوارهایی که در برخی از آنها نخ طلا به کار رفته و به آنها قیمت داده است. خیابان میرداماد یکی از بورس های کت و شلوار است که تا حدود ۱۳ میلیون‌ تومان برای دامادها کت و شلوار دارد و قیمت یک کفش مناسب برای داماد در منطقه جمهوری ۲۰۰ هزار تومان و در منطقه میرداماد حدود ۱/۵ میلیون تومان است.

 قیمت های باور نکردی گلفروشی ها

در خصوص هزینه های یک مراسم عروسی در پایتخت سری هم به گلفروشی های شهر باید زد. در این پیگیر‌یها با قیمت هایی مواجه شدیم که بعضی از آنها باور کردنی نیستند. ماشین عروس ۱۵ میلیونی و دسته گل ۷ میلیونی در آرشیو برخی گلفروشی ها هوش از سر شنونده می برد. قیمت یک دسته گل معمولی در پایتخت از ۲۰۰ هزار تومان شروع می شود. اما گویا لاکچری ترین دست گل تهران این روزها ۷میلیون تومان قیمت دارد. البته گلفروشی هایی هم در پایتخت هستند که دسته گل عروس را به عنوان اشانتیون ماشین عروس به زوج جوان هدیه میدهند.

مقالات مرتبط  11 تکنیک مهم پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مدت طولانی (پایان کابوس تلخ در پوشیدن)

اما لاکچری ترین ماشین عروس پایتخت بین ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان گل زده می شود؛ برای یک ماشین معمولی باید ۱ تا ۳ میلیون تومان هزینه کرد. گلفروشی هایی نیز با ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان یک ماشین گل زده به آقای داماد تحویل میدهند تا بتواند از پس ماراتن هزینه ها بر بیاید.

دلیل این قیمت های نجومی  را با دیدن نمونه کارهای حرفه ای این افراد میتوانید ببینید. اما گل های دسته گل ۷ میلیونی و گل ماشین عروس ۱۵ میلیونی یا باید از جنس آلیاژ طلا باشند یا سخنگو!

هزینه آتلیه های عروسی

هزینه آتلیه های عروس برابر با هزینه کل مراسم!

همه هزینه هایی که در بالا به آنها پرداختیم انجام می شود تا یک فیلم و یک آلبوم عکس از شبی خاطره انگیز برای زوج باقی بماند. اما میدانید برای ثبت این شب خاطره انگیز برخی ۲۰۰ میلیون تومان هزینه میکنند؟

قیمت های این صنف تنوع زیادی دارد. قیمت پکیج های برخی آتلیه ها از ۷/۵ میلیون تومان شروع میشد و بهترین پکیج آنها ۲۵/۵ میلیون تومان قیمت داشت. برخی دیگر یک مراسم را با ۴/۵ میلیون تومان ثبت می کردند، اما ارزانترین پکیج یک آتلیه لاکچری ۱۵ میلیون تومان قیمت داشت، این آتلیه برای لوکس ترین پکیج خود ۲۰۰ میلیون تومان دریافت میکند.

اما در مقابل نیز یک آتلیه معروف در جنوب تهران پکیج های از ۲ تا ۵ میلیون تومان به مشتریان خود ارائه میکند. خاطرات شب عروسی آنها نیز ثبت و ماندگار می شود. همه این آتلیه ها با سه دوربین عکس برداری میکنند و به نسبت خدماتی که زوج از آنها انتظار دارد قیمت افزایش پیدا میکند. حالا عروس ۲۰۰ میلیونی چه انتظاری دارد تلفنی به ما نگفتند و خواستند در محل حاضر شویم. اما شنیده میشود سفرهای عجیب و غریب در این پکیج گنجانده شده است.

هزینه موسیقی و دیجی

موسیقی یکی از مهمترین بخش های یک مراسم عروسی به یادماندنی است. بدون داشتن گروه موسیقی خوب، جشن و پای کوبی شما نیمه کاره خواهد ماند. پس بهتر است در انتخاب گروه موسیقی دقت کنید. توصیهٔ ما این است که برای انتخاب گروه موسیقی یا دی جی به شهرت آنها توجه نکنید و حتما نمونه هایی از فیلم‌ های مراسم قبلی آنها را ببینید. هزینه گروه موسیقی عروسی به شهرت گروه، تعداد افراد گروه، تعداد سازهای موسیقی و امکانات آنها در تولید صدا و نورپردازی بستگی دارد. اگر می‌خواهید در هزینه موسیقی صرفه جویی کنید، بهتر است گروه هایی با تعداد کمتر را انتخاب کنید؛ اما مراقب باشید که صرفه جویی در این بخش به بی رونق شدن مراسم عروسی تان منجر نشود. که هزینه یک گروه موسیقی یا دی جی از ۷۰۰ هزار تومان تا ۵۰ میلیون تومان از جنوب تهران تا شمال تهران قیمت گذاری می شود.

هزینه های مراسم لاکچری تضمینی برای بقای رابطه نیست!

همه موارد فوق از واجبات یک مراسم عروسی تلقی می‌شود، اما سوال اینجاست که بالا بردن بیهوده این هزینه ها میتواند تضمینی برای ماندگاری و بقای یک زندگی باشد؟ آیا عروس های لاکچری و لوکس، آینده روشن و زندگی خوشبختی را نوید میدهد؟ بدون شک خیر. فقط کافی است سری به آتلیه ها زده و سوال کنید چند فیلم و عکس عروسی لوکس به دست صاحبانشان نرسیده زیرا زندگی تا آن مرحله هم ادامه نداشته است. فارغ از هزینه های نجومی و تدارک اتفاقات عجیب و غریب، کاش کمی بیشتر در انتخاب یک انسان درست دقت کنیم و از معیارهای مالی کمی فاصله بگیریم.این مقالات مرتبط را هم بخوانید…

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام