• خانه
 • راهنمای عروس
 • لباس ساقدوش عروس ؛ راهنمای انتخاب رنگ و ۲۰ مدل لباس ساقدوش عروس ۹۹ – ۲۰۲۰
رنگ لباس ساقدوش ها در تابستان

لباس ساقدوش عروس ؛ راهنمای انتخاب رنگ و ۲۰ مدل لباس ساقدوش عروس ۹۹ – ۲۰۲۰

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

انتخاب لباس ساقدوش عروس و داماد ؛ این که خیلی ها معتقدند موضوعات و تشریفاتی مثل ساقدوش فقط باعث سخت تر و سخت تر شدن عروسی و زیاد شدن چشم و هم چشمی می شود مسئله ایست جداگانه اما به نظرم این رسم داشتن ساقدوش بد هم نیست ، همانطور که میدانید در روز عروسی فشار خیلی زیادی روی عروس و داماد است و وجود چند دوست آن هم از نوع واقعی اش خیلی دلگرم کننده است .

گذشته این مساله ای مثل لباس و هزینه های مثل آن را میتوان با کمی مدیریت حل کرد بالاخره آدم گاهی انقدر که با دوستانش ندار و راحت است با خانواده نیست ، مثلا در مورد همین لباس ساقدوش اگر هزینه کافی برای خرید یا دوخت لباس یک دست ندارید میتوانید یک تم رنگ مشخص کنید و از دوستان خود بخواهید لباس هایی با آن تم رنگ بپوشند ،حالا عین هم نبود ، نبود.

یکی از مواردی که به زیباتر جلوه نمودن برگزاری مراسم عروسی کمک به سزایی می کند، حضور ساقدوش‌ ها در کنار عروس و داماد است. از همین رو، انتخاب لباسی درخور و برازنده برای ساقدوش‌ ها نیز بسیار با اهمیت خواهد بود. لباس ساقدوش‌ باید شیک، شکیل و کاملاً رسمی باشد. تناسب قد و اندام ساقدوش‌ ها از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد. ما در این مطلب از بخش راهنمای عروس مجله عروس ما سعی کرده ایم دغدغه های شما را بطور کامل پوشش دهیم با ما همراه باشید.

مدل لباس ساقدوش عروس و داماد 99

چند نفر ساقدوش باید داشته باشیم؟

جالب است بدانید که در گذشته، تعداد مدعوین جشن، تعیین کننده ساقدوش‌ ها بود. بر مبنای این رسم می‌ بایست به ازای هر ۴۰ تا ۵۰ میهمان، یک زوج ساقدوش در کنار عروس و داماد قرار می گرفت. اما امروزه با گسترده و تشریفاتی شدن مراسم ازدواج، تعداد ساقدوش ها کمتر شده است؛ این روزها داشتن ۳ الی ۴ جفت ساقدوش برایتان کافی خواهد بود.

لباس ساقدوش ها را چطوری انتخاب کنیم؟

همان طور که ذکر شد، انتخاب لباسی درخور و شکیل برای ساقدوش‌ ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سعی کنید لباس ساقدوش هایتان را از میان ژورنال ها و سایت های معتبر تهیه نمایید. لازم به ذکر می باشد که میتوانید لباس ساقدوش ها را متناسب با آذین بندی جشن و دکور مراسم انتخاب نمایید.

هزینه لباس ساقدوش ها با چه کسی کیست؟

بر طبق رسم و عرف، میزبان موظف است کلیه هزینه ای که ساقدوش ها برای خرید لباس، کفش و.. کرده اند را به آنها پرداخت نماید؛ اما اگر بودجه خوبی برای این کار دردست ندارید میتوانید از ساقدوش ها بخواهید که لباس های خود را یکرنگ انتخاب نمایند تا بهتر و بیشتر در مراسم جلوه کنند.

وظایف ساقدوش ها در قبال عروس و داماد چیست؟

 • بهتر است که ساقدوش ها پیش از آماده شدن عروس و داماد در کنار آنها حاضر شوند. این کار به عروس و داماد انرژی و قوت قلب می بخشد.
 • داشتن لبخند و برقراری آرامش و اطمینان خاطر برای عروس و داماد و خانواده ایشان از مهم ترین وظایف ساقدوش ها به حساب می آید.
 • ساقدوش ها باید کلیه امورات مربوط به عروس و داماد را بر طبق خواسته و نظر آن ها انجام دهند. نگهداری هدایای عروسی، نگهداری وسایل، نگهداری شاسی عکس و… ازجمله بارزترین وظایف مربوط به ساقدوش ها است.
 • ساقدوش‌ ها موظف اند در طول مراسم با طمأنینه، متانت و آرامش در کنار عروس و داماد حرکت کنند.
 • برقراری شور، هیجان و سرزندگی در مراسم از دیگر وظایف مربوط به ساقدوش ها می باشد. ساقدوش ها به نوعی تأمین کننده گرمی مجلس هستند.
مقالات مرتبط  حلقه عروسی : راهنمای صفر تا صد خرید حلقه عروس + نکات مهم

راهنمای انتخاب لباس ساقدوش ها

۱) انتخاب لباس ساقدوش ها را از قبل برنامه ریزی کنید.

حتی اگه نمیدانید که چند تا ساقدوش خواهید داشت، اینکه بدانید چه مدل لباسی مد نظرتان است خیلی کمکتان میکند پس سعی کنید با ساقدوش هایتان در مورد لباسی که میخواهید برایشان در نظر بگیرید صحبت کنید و نظر آنها را هم بپرسید. حتی اگه ممکن است یک برنامه ای مشخص کنید که لباس هایی را که پسندید برای یکدیگر بفرستید تا همه ببینند و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

۲) انتخاب لباس ساقدوش حق شماست..!

یادتان نرود که روز عروسی شماست پس باید همه چیز در راستای زیبا تر نشان دادن شما و مراسمتان باشد. پس اگه ساقدوش های شما لباسشان را دوست نداشتند هیچ ایرادی ندارد. (البته تا آنجایی که میتوانید سلیقه ی آنها را در نظر بگیرید) نکته ی دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم این است که به سبک عروسی که میخواهید بگیرید توجه کنید و با توجه به آن لباس ساقدوش ها را انتخاب کنید.

۳) سعی کنید لباس ساقدوش ها را همراه با خودشان انتخاب کنید.

قبل از اینکه به مرحله ی پرو لباس ساقدوش ها برسید، برای آنها وقت بگذارید و به حرف هایشان گوش کنید. در کنار یکدیگر لباسی را انتخاب کنید که به بهتر شدن مراسم عروسی شما و از آن مهم تر ساقدوش های شما کمک کند. آخرین چیزی که میخواهید این است لباسی که برای ساقدوش هایتان تهیه کنید که بعد از یک بار پوشیدن، ته کمد تا آخر عمر خاک بخورد.

۴) انتخاب لباس ساقدوش ؛ رنگ و مدل خاص با راحتی بالا را انتخاب کنید.

با کمک ساقدوش هایتان انواع و اقسام رنگ ها و طرح را در در کنار هم بگزارید و مدلی را انتخاب کنید که هر کس در آن به بهترین شکل ظاهر شود. این روش به مدرن تر شدن عروسی شما هم کمک میکند. در انتخاب لباس در نظر داشته باشید که ساقدوش های شما تا چند ساعت این لباس ها را در نمی آورند پس راحتی آنها اولویت شماست.

انتخابب رنگ لباس ساقدوش ها

 • رنگ زرد برای ساقدوش عروس جسارت زیادی میخواهد چون اگر به رنگ پوست و موی ساقدوشتان نیاید، نتیجه کار خیلی رضایت بخش نخواهد بود. البته نگران نباشید در این طور موارد همیشه کرم پودر برنزه میتواند به کمک شما و ساقدوشتان بیاید.
 • رنگ سبز ساقدوش شما را چند سال جوانتر از سن واقعی اش نشان خواهد داد.ساقدوش شما میتواند رنگ سبز لباسش را با رنگ های خنثی همچون سیاه، سفید، یا شتری ست کند.
 • رنگ آبی با اغلب رنگ های پوست همخوانی دارد و انتخاب بسیار مناسبی است برای جشن هایی که قرار کنار دریا برگزار شود.
 • رنگ بنفش حال و هوایی شاهانه به ساقدوش های شما خواهد داد. این رنگ زیبا و زنانه نه تنها طیف وسیعی دارد که دست شما را برای انتخاب بازتر میکند بلکه تقریبا به همه رنگ های پوست و مو هم می آید.
 • رنگ صورتی بهترین راه برای بیدار کردن دختر کوچولوی درون شماست. در زمستان بهتر است رنگ صورتی را با مشکی یا طوسی ست کنید و در تابستان با کرم.

۵) انتخاب لباس ساقدوش ؛ زمان و مکان مراسم عروسی تان را در نظر داشته باشید.

اگر میخواهید در یک روز گرم تابستانی عروسی بگیرید بهتر است که لباسی را برای ساقدوش ها در نظر بگیرید که زیاد عرق کردن را نشان ندهد یا اگر درزمستان مراسم می گیرید انتخاب لباس دکلته برای ساقدوش ها زیاد مناسب به نظر نمی آید. همین نکات را در انتخاب رنگ هم رعایت کنید. پیراهن مشکی برای عروسی های پاییز و زمستون خیلی مناسب هستند اما ممکن است گزینه مناسبی برای تابستان یا بهار نباشند.

مقالات مرتبط  گل خواستگاری ؛ راهنمای انتخاب و خرید گل خواستگاری شیک و باکلاس!

۶) انتخاب لباس ساقدوش ؛ به بودجه خود توجه کنید.

خیلی منصفانه نیست که برای دوستای خیلی خوبتان که ساقدوش تان شدن لباسی را انتخاب کنید که به سختی بتوانند از پس هزینه ی آن بر بیایند. اگه لباسی که پسندیدید خیلی گران بود، آماده باشید که هزینه ی آن را خودتان پرداخت کنید.

۲۰ مدل لباس ساقدوش عروس و داماد ۲۰۲۰ – ۱۳۹۹

در ادامه برای شما ۲۰ عکس از لباس ساقدوش عروس و داماد آماده کرده ایم که این عکس ها ژورنالی هستند و از مجلات خارجی جمع آوری شده اند و جهت ایده گرفتن برای شما عزیزان قرار میدهیم.

مدل لباس ساقدوش ها

مدل لباس ساقدوش عروس و داماد

مدل لباس ساقدوش عروس

لباس ساقدوش عروس

مدل لباس ساقدوش عروس 2020

مدل لباس ساقدوش عروس 99

رنگ لباس ساقدوش عروس

رنگ لباس ساقدوش ها در تابستان

مدل لباس ساقدوش عروس و داماد 99

مدل لباس ساقدوش عروس و داماد 2020

رنگ لباس ساقدوش

مدل جدید لباس ساقدوش 99

مدل جدید لباس ساقدوش عروس

راهنمای انتخاب رنگ لباس ساقدوش

خرید لباس ساقدوش عروس

انتخاب لباس ساقدوش

راهنمای انتخاب لباس ساقدوش عروس

مدل لباس ساقدوش جدید

انتخاب لباس ساقدوش هااین مقالات مرتبط را هم بخوانید…..

[تعداد: ۲   میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام