مزایای رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی؛ ۲۱ فایده شگفت انگیز رابطه جنسی برای زنان و مردان! (۱۸+)

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

فواید رابطه جنسی بسیار مهم و حیاتی است به طوری که به عنوان یکی از عوامل اصلی تقویت عزت نفس، کاهش استرس و تقویت احساس پیوند بین زن و شوهرها به شمار می رود. موضوع اصلی مقاله ای که شما امروز آن را میخوانید این است که با یک زندگی جنسی سالم میتوانید زندگی سالمتر و لذت بخش تر و طولانی تری داشته باشید.در این مقاله از بخش روانشناسی ازدواج  عروس ما به مهمترین فواید رابطه جنسی برای زنان و مردان اشاره شده است.

در این مقاله برخی از فواید رابطه جنسی را به طور مفصل بیان خواهیم کرد. بنابراین، اگر شما به دنبال سلامت جنسی هستید، باید چشم‌تان به دنبال این فواید رابطه جنسی باشد و سپس سعی کنید به طور منظم با شریک زندگی تان فعالیت جنسی داشته باشید، به خصوص اگر در تلاش برای مقابله با برخی از بیماری‌ها در خانه هستید.

فواید رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی برای زنان و مردان

۱) رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.

این یکی از فواید رابطه جنسی برای مردان و زنان است که باید بدانید و از این پس برای همیشه از آن استفاده کنید.افرادی که به طور منظم رابطه ی جنسی دارند، یعنی حدود ۱ تا ۲ بار در هفته میتوانند سطوح پادتن A (یا آنتی بادی) بالاتری داشته باشند. بر اساس یک مطالعه، پادتن در سیستم ایمنی برای مبارزه با موجودات مهاجم فعالیت میکند و نیاز به فعالسازی سیستم ایمنی بدن را کاهش میدهد. به همین دلیل است که افرادی که به طور مرتب رابطه جنسی دارند، ‌روزهای کمتری را نیز در مریضی می گذرانند.

برخی از اقدامات برای تقویت سیستم ایمنی بدن تان

 • همیشه فعال باشید.
 • غذاهای سالم بخورید.
 • واکسیناسیون را به موقع انجام بدهید.
 • به اندازه‌ی کافی بخوابید.
 • از کاندوم استفاده کنید.

۲) رابطه جنسی فشار خون را پایین نگه میدارد.

وقتی که پای فواید رابطه جنسی برای مردان و زنان به میان می آید، نباید از یاد ببریم که انجام فعالیت جنسی میتواند به کاهش فشار خون کمک کند. فعالیت جنسی با فشار خون پایین در ارتباط است،دست کم در مورد زنان که اینطور است. در یک پژوهش نتیجه گرفته شد احتمال ابتلا به فشارخون بالا در زنان بین ۵۷ سال و ۸۵ ساله که از رابطه‌ی جنسی خود راضی بوده اند، کمتر بود. در یک مطالعه ی دیگر، محققان دریافتند که در آغوش گرفتن میتواند به ما کمک کند تا فشار خونمان را در حد طبیعی نگه داریم.

عوارض فشار خون در زنان و مردان

 • در مردان، افزایش فشار خون میتواند منجر به اختلال در عملکرد نعوظ شود.
 • در زنان فشار خون بالا میتواند منجر به ضعیف شدن غرایز جنسی و کاهش میل جنسی شود.

۳) سبب تسکین درد می شود.

فعالیت منظم جنسی باعث آزاد شدن هورمون های کاهش درد می شود و این هورمون ها در کاهش یا حتی از بین بردن درد پا و کمر و همچنین سایر دردهای آرتریت (التهاب مفاصل)، گرفتگی عضلات در زمان قاعدگی و سردرد کمک میکنند. بر اساس مطالعه ای که در مورد تاثیر رابطه ی جنسی بر درد میگرن صورت گرفت، محققان دریافتند که در بعضی از بیماران مبتلا به سردرد میگرنی و خوشه ی، رابطه ی جنسی میتواند سردرد را به طور نسبی یا به طور کامل تسکین بدهد و فرد را آرام کند.

۴) داشتن رابطه ی جنسی میل جنسی را افزایش میدهد.

این یکی دیگر از فواید رابطه جنسی برای مردان و زنان است که نباید آن را دست کم بگیرید. اگر شما به طور مرتب فعالیت جنسی داشته باشید، بیشتر احتمال دارد که بخواهید باز هم به انجام این کار ادامه دهید. یک اتصال روانی و همچنین اتصال فیزیکی در این رابطه وجود دارد مخصوصا برای زنان. بیشتر بودن فعالیت منظم جنسی به افزایش جریان خون، روان سازی واژن و کشسانی آن کمک میکند و همین باعث می شود که رابطه ی جنسی شما لذت بخش تر باشد.

۵) رابطه جنسی به جوان تر شدنتان کمک میکند.

مطابق با یک پژوهش، روان پزشکان بالینی معتقد هستند که زنان و مردان مسن که یک زندگی جنسی فعال دارند ۵ تا ۷ سال جوان تر از سن واقعی خود نشان میدهند. البته فراموش نکنید که برای برخوردار شدن از اثرات ضدپیری رابطه ی جنسی نیازی نیست که هر شب رابطه داشته باشید!

۶) خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان را کاهش میدهد.

مطالعات نشان داده اند که خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردانی که به طور منظم با همسرشان رابطه ی جنسی دارند، کمتر است. اگرچه این ارتباط بین رابطه ی جنسی و سرطان پروستات باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد، شاید که عوامل دیگری نیز وجود داشته باشد که بتوان به این ارتباط اضافه کرد.

۷) باروری را افزایش میدهد.

پژوهشگران یک پژوهش دریافتند که هر چقدر رابطه جنسی بیشتر باشد، کیفیت اسپرم نیز بهتر خواهد شد. همچنین، آنها پی بردند که اگر از زمان نزدیکی قبل تا نزدیکی فعلی فقط دو روز گذشته باشد، ‌کیفیت اسپرم در بهترین حالت آن است اما اگر ۱۰ روز از زمان رابطه ی قبلی گذشته باشد، ‌کیفیت اسپرم به شدت افت میکند.

در صورتی که سعی دارید بچه دار شوید، اسپرم خود را تازه نگه دارید و با داشتن دست کم دو بار رابطه ی جنسی در هفته و نه فقط در زمان تخمک گذاری زن، اسپرم ها را در بالاترین کیفیت خود نگه دارید. علاوه بر این، فعالیت جنسی منظم به متعادل کردن هورمون های زن و تنظیم دوره های قاعدگی او کمک میکند و همین به نوبه ی خود ممکن است شانس بارداری را افزایش دهد.

مقالات مرتبط  همه چیز درباره فیلم های پورن و پورنوگرافی + عوارض دیدن فیلم های پورنو

مزایای رابطه جنسی برای زنان

۸) رابطه ی جنسی استرس و افسردگی را کاهش میدهد.

فعالیت جنسی میتواند باعث شود بدن شما مواد شیمیایی احساس خوب را آزاد کند. این مواد شیمیایی ممکن است به از بین رفتن استرس و افزایش لذت، اعتماد به نفس و آرامش کمک کنند. علاوه بر این، تحقیقات نیز نشان میدهند که افرادی که به طور منظم رابطه ی جنسی دارند، گزارش داده اند که در مواجهه با شرایط استرس‌زا واکنش بهتری از خود نشان میدهند.

علاوه بر این، فعالیت جنسی میتواند سروتونین را که معمولا “هورمون شادی” نامیده می‌شود آزاد کند. مناسب بودن سطح سروتونین در بدن سبب می شود که احساس تندرستی داشته باشید و در صورت عدم وجود آن، خطر ابتلا به افسردگی بیشتر خواهد بود. با این حال، مصرف داروهای ضد افسردگی که هدفشان افزایش این هورمون است،میتواند باعث کاهش میل جنسی شود. اگر سطح هورمون شما طبیعی باشد،باید این هورمون را به طور طبیعی از طریق ورزش،رابطه ی جنسی یا مصرف کربوهیدرات های سالم دریافت کنید.

۹) کنترل مثانه یا بی اختیاری ادرای را بهبود میدهد.

رابطه جنسی منظم میتواند به بهبود عضلات کف لگن در هنگام ارگاسم کمک کند. در حقیقت، بارداری و یائسگی میتواند این عضلات را تضعیف کند و فعالیت جنسی میتواند به زنان در افزایش کنترل مثانه شان کمک کند و از بروز بی اختیاری ادرار جلوگیری کند. علاوه بر این، میتوانید این فایده را با انجام تمرین کگل در طول فعالیت جنسی افزایش دهید. تمرین کگل به این صورت است که عضلات لگن پایینی را بالا می کشید و سپس آنها را سفت و محکم همان جا نگه میدارید، درست همان‌طور که میخواهید جریان ادرار را متوقف کنید.این در واقع یکی از مزایا در فهرست مزایای رابطه ی جنسی برای زنان و مردان است، بنابراین شما نباید این فایده ی شگفت انگیز را نادیده بگیرید، بلکه باید از آن برای همیشه استفاده کنید.

۱۰) کیفیت خواب شما را افزایش میدهد.

پس از انجام رابطه جنسی، هورمون القاء آرامش به نام پرولاکتین آزاد می شود و همین میتواند به شما کمک کند تا سریعتر بخوابید. علاوه بر این، “هورمون عشق” به نام اکسیتوسین، که در طول ارگاسم منتشر می شود، نیز در بهبود خواب شما موثر است.

یک خواب خوب میتواند برای شما :

 • یک سیستم ایمنی قویتر
 • عمر طولانی تر
 • انرژی بیش تر در طول روز هدیه بدهد.

در واقع، رابطه ی جنسی میتواند گزینه ای باشد برای کمک به این‌که ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه ی توصیه شده را داشته باشید. علاوه بر این، هنگامی که پای مزایای رابطه ی جنسی به میان می آید، نباید این واقعیت را که میتواند به طور موثری به بهبود خواب کمک کند،نادیده بگیرید.

۱۱) رابطه جنسی کالری می سوزاند و به کاهش وزن کمک میکند!

حتما این مورد را شنیده اید که رابطه جنسی به کاهش وزن نیز کممک میکند.یکی دیگر از فواید رابطه جنسی برای مردان و زنان که بسیاری از آدم ها عاشق آن هستند این است که فعالیت جنسی میتواند به سوختن کالری کمک کند. فعالیت جنسی به افزایش ضربان قلب، تقویت عضلات و سوختن کالری‌ کمک میکند، درست مانند انجام تمرینات ورزشی. در واقع، برخی از تحقیقات اخیر نشان داده که رابطه ی جنسی میتواند حدود ۳ کالری برای زنان و ۴ کالری برای مردان در هر یک دقیقه بسوزاند و به همین دلیل نوعی تمرین ورزشی است. رابطه ی جنسی همچنین می تواند به حفظ تعادل و انعطاف پذیری بدن کمک کند.

۱۲) سلامت قلب را بهبود میدهد.

یکی دیگر از فواید رابطه جنسی برای زنان و مردان که باید بدانید تاثیری است که روی بهبود سلامت قلب دارد. مردانی که فعالیت جنسی را مرتبا و به صورت دست کم دو بار در هفته انجام میدهند، ۴۵٪ کمتر به بیماری های قلبی مانند حمله ی قلبی یا سکته ی مغزی دچار می شوند در مقایسه با کسانی که یک بار در ماه یا کمتر رابطه ی جنسی دارند. در واقع، رابطه ی جنسی نه تنها مزایای بسیاری برای سلامت قلب دارد، بلکه همچنین میزان استروژن و تستوسترون را در حالت تعادل حفظ میکند که همین به نوبه ی خود برای داشتن قلبی سالم ضروری است.

۱۳) کیفیت روابط  زناشویی شما را افزایش میدهد.

هم رابطه جنسی و هم ارگاسم منجر به افزایش سطح هورمون عشق به نام “اکسیتوسین” می شوند که ممکن است به شما کمک کند تا صمیمیت تان را با شریک زندگیتان افزایش دهید و ارتباطات همدلانه ی بیشتری را تجربه کنید. مطالعات همچنین نشان میدهند که رابطه ی جنسی ممکن است با موارد زیر مرتبط باشد:

 • افزایش رضایت زمانی که شما میل جنسی شریک زندگی خود را ارضاء میکنید.
 • افزایش سطح اعتماد، عشق و صمیمیت
 • بهبود توانایی برای شناخت و بیان احساسات
 • کاهش پریشانی ناشی از درگیری های عاطفی

این مورد در واقع یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز رابطه جنسی برای مردان و زنان است که نباید آن را دست کم بگیرید، فقط سعی کنید از زندگی جنسی خود لذت ببرید، مخصوصا اگر قصد دارید که مشکلاتتان را با شریک زندگیتان حل کنید.

۱۴) خطرات دوران بارداری را کم میکند.

فعالیت منظم جنسی میتواند به کاهش خطر ابتلا به عوارض بارداری که میتوانند منجر به ورم کردن دست و پاها، حالت تهوع، سردرد و تشنج شوند، کمک کند. بر اساس یک مطالعه، پروتئین موجود در مایع منی به نام HLG-A میتواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و خطر بروز این عوارض را کاهش دهد.

مقالات مرتبط  20 تکنیک منحصربفرد برای عاشق کردن و جذب مرد مورد علاقه خودتان!

۱۵) رابطه جنسی عمر شما را بیشتر میکند.

یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز رابطه ی جنسی برای مردان و زنان که نباید نادیده گرفته شود تاثیری است که روی افزایش طول عمر دارد. یک تحقیق نشان داد که ریسک مرگ و میر ناشی از دلایل پزشکی در افرادی که دست کم ۳ بار در هفته رابطه ی جنسی دارند، ۵۰٪ کمتر است در مقایسه با افرادی که تنها یک بار در ماه رابطه ی جنسی داشتند.

۱۶) جذابیت فرد را برای شریک زندگی اش را افزایش میدهد.

فعالیت جنسی میتواند باعث شود که بدن فرومون های بیشتری آزاد کند. فرومون ها موادی شیمیایی هستند که معروف است که گرایش فرد را نسبت به شریک جنسی را افزایش میدهد. به همین دلیل است که اگر فعالیت جنسی شما با شریک زندگیتان بیشتر باشد، تمایل بیشتری خواهید داشت که دوباره با او رابطه داشته باشید.در واقع، افزایش گرایش شما نسبت به شریک زندگی تان، یکی از مزایای شگفت انگیز رابطه ی جنسی است، بنابراین شما باید از این رابطه برای جذب شریک زندگی خود استفاده کنید.

فواید رابطه جنسی برای پوست

۱۷) چین و چروک پوست را کاهش میدهد.

شگفت انگیز است که هورمون استروژن که در طول رابطه ی جنسی افزایش می یابد، میتواند تأثیر مثبتی بر سلامت پوست داشته باشد، از جمله اینکه خطوط و چین و چروک ها را تا حدی از بین می برد. این مزیت مخصوصا زمانی مفید است که پوست زن خشک شود و دارای چروک های بیشتری باشد چرا که سطح استروژن او به طور طبیعی کاهش یافته است. در یک مطالعه، محققین نشان دادند زنانی که دوره ی یائسگی را سپری می کنند و در هفته یک بار رابطه ی جنسی دارند سطح استروژن شان دو برابر بیش تر از کسانی است که رابطه ی جنسی ندارند.در واقع، کاهش چین و چروک یکی دیگر از مزایای رابطه‌ی جنسی برای مردان و زنان است که باید بدانید و زین پس سعی کنید از آن برای همیشه استفاده کنید.

۱۸) پوست شما را درخشان تر میکند.

رابطه جنسی باعث تقویت احیاء پوست می شود زیرا به عنوان یک ورزش هوازی در نظر گرفته می شود. کارشناسان همچنین پی برده اند که رابطه ی جنسی سطح اکسیژن را افزایش میدهد، جریان خون و ورود مواد مغذی را به پوست افزایش میدهد و به طور همزمان سلول های جدید پوست را در سطح افزایش میدهد و سبب می شود که پوست سالم تر و نرم تر شود.در واقع، این یکی دیگر از مزایای زیبایی رابطه ی جنسی است که شما باید بدانید و در نتیجه برای همیشه آن را دنبال کنید.

۱۹) باعث تقویت و درخشش موها می شود.

یکی دیگر از فواید رابطه جنسی برای زنان و مردان که نباید از آن غافل شوید، تاثیر مثبتی است که روی موها دارد. هورمون ها نه تنها محرک های جنسی را کنترل میکنند، بلکه موهای شما را نیز تحت تاثیر قرار میدهند.برخی مطالعات نشان داده اند که یک زندگی جنسی سالم میتواند به لطف افزایش توانایی سوخت و ساز مواد مغذی سبب سالم و براق شدن موها شود.در واقع، این مورد را در فهرست بهترین مزایایی که رابطه ی جنسی برای همه به ارمغان می آورد، ابدا نباید دست کم بگیرید، بلکه بکوشید از آن برای برخوردار شدن از موهایی سالم و صاف استفاده کنید.

۲۰) سبب تقویت ناخن های شما می شود.

هورمون هایی که پوست را سالم و درخشان میکنند،ناخن های شما را هم قوی و سالم نگه میدارند. و این بدان معنی است که ناخن ها کمتر خواهند شکست و زیبایی خود را به مدت طولانی تری حف خواهند کرد.در حقیقت، تقویت ناخن یکی از مزایای رابطه ی جنسی برای زنان و مردان است که نباید دست کم بگیرید، بلکه سعی کنید رابطه را به طور منظم داشته باشید تا از ناخن هایی قوی برخوردار شوید.

۲۱) اسپرم سالمتر و بهتری خواهید داشت.

وقتی که پای مزایای رابطه ی جنسی برای سلامتی به میان می آید، نباید این واقعیت را که میتواند به تولید اسپرم سالم کمک کند، نادیده بگیرید. بعضی از مطالعات نشان میدهند که مردان دارای فعالیت جنسی منظم تعداد بالایی اسپرم دارند و حجم مایع منی شان بیشتر است در مقایسه با مردانی که به طور منظم رابطه‌ی جنسی ندارند.

سخن پایانی

البته که شما می‌توانید مزایای مشابهی را بدون داشتن رابطه جنسی داشته باشید. پیوستن به دیگر فعالیت های لذت بخش نیز میتواند همین مزایا را به شما ارائه دهد. بنابراین، رابطه ی جنسی تنها، راه برای بهبود کیفیت زندگی شما است. اما، در صورتی که رابطه ی جنسی بخشی از زندگی شما است، مهم است که رضایت جنسی داشته باشید. وقتی زمانی را برای انجام فعالیت جنسی اختصاص میدهید، ممکن است شادی و خوشبختی بیشتری را احساس کنید.

منابعاین مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 7   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام