سکس چت

سکس چت ؛ آنچه که در مورد فواید و عوارض سکس چت نمیدانید ! ((لطفا آگاه باشید))

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

سکس چت ؛ داشتن رابطه جنسی یکی از نیاز های اصلی هر فرد محسوب می شود که به طور غریزی در وجود همگان قرار داده شده است. در صورتی که این رابطه به طور صحیح و با رعایت موازین اخلاقی انجام پذیرد،علاوه بر ارضاء جسمی ، سبب ارتقا و پالایش روح و روان نیز خواهد شد. البته لازم به ذکر است که برخی از افراد ، به منظور سرکوب نمودن امیال خود ، از هر روشی که بعضا اشتباه نیز می باشد برای ارضا کردن میل جنسی خود استفاده می کنند.

از این میان می توان به اختلالاتی نظیر:

 • خودارضایی
 • ، تماشای فیلم های پورن
 • انجام رابطه جنسی به صورت مجازی
 • ابتلا به هرزه نگاری
 • بروز بی بند و باری های جنسی
 • و…

اشاره نمود. متاسفانه انجام هر یک از اعمال اشاره شده ، نه تنها میزان شهوت را کنترل نمی کند ، بلکه عواقب جبران ناپذیری را نیز به دنبال خواهد داشت. ابتلا به انواع بیماری های روحی نظیر:

 • افسردگی
 • کاهش عزت نفس
 • از بین رفتن زیبایی چهره و اندام
 • مبتلا شدن به امراض مقاربتی (مانند: ایدز ، هپاتیت ، زگیل تناسلی و…)

قسمتی از عوارض ارضا جنسی به روش سکس چت می باشد،بله این تازه ابتدای کار است باید بدانید که سکس چت عوارض خطرناکی برای شما در پی دارد.باما در این بخش از روانشناسی ازدواج مجله عروس ما همراه باشید.

سکس چت چیست

سکس چت چیست؟

یکی از راه هایی که به تازگی که نمیشود گفت اما در میان افراد باب شده است ، برقراری رابطه جنسی به صورت مجازی و یا به اصطلاح “سکس چت” می باشد. بسیاری از افراد خصوصا جوانان که بدون آگاهی از مضرات این کار به تخلیه فشار جنسی خود می پردازند. عموما این دسته از افراد امکان برقراری رابطه جنسی با فرد مورد نظر خود را به صورت نزدیک ندارند و از طریق فضای مجازی اقدام به این کار میکنند.

در سکس چت بعد زمان و مکان حذف می شود و طرفین می توانند از راه دور نیز به تحریک یکدیگر بپردازند. استفاده از کلمات ، اصوات و تصاویر محرک ، بخش اصلی این روش را شامل می شوند. در واقع به بیان ساده می توان سکس چت را این گونه معرفی کرد که افراد می توانند از طریق فضای مجازی و یا حتی تماس تلفنی ، به وسیله قوه تخیل خود ، پارتنر مورد نظرشان را مجسم نمایند و به اوج لذت جنسی برسند.

چرا برخی از افراد تمایل به انجام سکس چت یا رابطه مجازی دارند؟

 • عده ای از افراد زمانی که از همسر و یا شریک جنسی خود دور هستند از طریق پیامک و یا ابزار ارتباطی مجازی برای تحریک و ارضای یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.
 • برخی دیگر ممکن است در دنیای واقعی با جنس مخالف هیچ تماسی نداشته و تنها از طریق مجازی رابطه جنسی و برقرار کنند.
 • عده ای دیگر نیز ممکن است از طریق ابزار ارتباط مجازی به عنوان ابزاری برای خیانت استفاده کند یعنی ممکن است با فردی در رابطه باشد و در عین حال از طریق فضای مجازی نیز سکس چت داشته باشد.
 • برخی نیز از سکس چت به عنوان تنوع و سرگرمی استفاده می کنند.

آمارها درباره سکس چت چه می گویند؟

به دلیل ماهیت معمولاً پنهانی فضای مجازی و امور آنلاین، بدست آوردن آماری در مورد رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) دشوار است. اما مطالعه ای که در سوئد صورت گرفته، نشان داده است که یک سوم از شرکت کنندگان در آن اعتراف کرده اند که رابطه جنسی مجازی یا سایبرسکس را تجربه نموده اند. یک مطالعه استرالیایی نیز، نشان داد که ۸% شرکت کنندگان رابطه جنسی مجازی (سکس چت، سکس آنلاین) را تجربه کرده اند.

چه گروه هایی به رابطه جنسی مجازی تمایل دارند؟

استفاده از رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) در گروههای مختلف از نظر جنس، سن، وضعیت تاهل، و جهت گیری جنسی مشاهده می شود. بر اساس مطالعات جاری، مردان بطور کلی، بیش از زنان درگیر سایبرسکس هستند، اگرچه، بطور مکرر گزارش می شود که زنان خطر بالاتری برای بروز رفتارهای مسئله ساز مرتبط با این نوع رابطه جنسی داشته اند.

به علاوه، زنان و افراد دوجنسی بیش از حد قابل انتظار مبتلا به اجبار سکس می شوند و افراد متاهل احتمال کمتری برای شرکت در یک رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) دارند.

چرا مردم به صورت مجازی رابطه جنسی برقرار می کنند؟

افرادی که به رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) علاقمند می شوند، چه پاداش هایی دریافت می کنند که این نوع رابطه را برایشان جذاب می کند؟ محققان مکانیسم های مختلفی را ارائه داده اند که یکی از آنها “موتور A سه گانه” یا Triple-A Engine نامیده می شود. بر اساس این مدل، مهمترین مزیت استفاده از اینترنت برای فعالیت های جنسی عبارت است از:

 • ناشناس بودن (Anonymity)
 • در دسترس بودن (Accessibility)
 • مقرون به صرفه بودن (Affordability)

روابط آنلاین این امکان را برای افراد فراهم می کند که بدون داشتن محدودیت زمانی، هر وقت که بخواهند با یکدیگر در تعامل باشند و بر خلاف بسیاری از روابط واقعی که توسط تعهداتی مانند شغل، کارهای روزمره، پرداخت صورتحساب و سایر مسئولیت ها مختل می شوند، بدون مانع، و آنطور که مایلند، هویت خود را انتخاب و ابراز می کنند. کاری که انجام آن برای بعضی ها در زندگی واقعی مشکل است.

نظرات برخی از کاربران درمورد سکس چت

از نظر برخی از مردانی که در یک مطالعه تحقیقی شرکت کرده بودند، از مزایای رفتارهای جنسی آنلاین این است که وقتی شریک جنسی آنها تمایل به رابطه ندارد، یا اصولا فاقد یک شریک جنسی هستند، انجام فعالیت جنسی میسر می شود.

یکی از مصاحبه شوندگان اظهار داشته که رابطه جنسی مجازی (سکس چت و سکس آنلاین) بهتر از پرداخت پول برای داشتن رابطه جنسی واقعی است و دیگری استدلال نموده است که وجود ویژگی های تعاملی در حوزه تخیلی روابط آنلاین یک انقلاب عظیم در روابط شخصی است.

عوارض سکس چت

عوارض سکس چت

سکس چت نیز همانند سایر ناهنجاری های جنسی ، دارای معایب فراوانی است که در صورت مداومت بر آن ، عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. همان طور که می دانید ، ارتکاب برخی از اعمال ناشایست ، علاوه بر خود فرد ، بر افراد جامعه نیز تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت. از جمله پیامدهای خطرناک رابطه جنسی مجازی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱) احساس گناه کردن

اولین پیامد منفی که گریبان گیر افراد خواستار رابطه جنسی از طریق فضای مجازی می شود ، القای احساس گناه در پی ناکامی های متعدد خواهد بود. مسلما زمانی که افراد به انجام چنین روابطی مبادرت می ورزند ، پس از مدتی به پوچی میرسند. این در حالی است که علاوه بر این که وقت ، هزینه و انرژی بسیاری را در این راستا هدر داده اند و به نتیجه مطلوب نیز نرسیده اند. در چنین شرایطی ، ابتلا به عذاب وجدان و احساس گناه را به طور جدی لمس خواهند نمود.

۲) سکس چت به شدت اعتیاد آور است.

با پافشاری بر انجام سکس چت ، به تدریج احساس نیاز بیشتری در فرد شکل می گیرد. این پروسه بسیار شبیه به روند زندگی معتادان مصرف کننده مواد مخدر می باشد. به طور مثال شخصی که در اوایل ابتلا به سکس چت ، به طور میانگین هفته ای یکبار به تخلیه جنسی می پرداخته است، با تکرار این روند ممکن است حتی به روزی چندین مرتبه نیز دچار شود و برای رسیدن به لذت دلخواه ، علی رغم میل باطنی خود ، می بایست دفعات و تایم هر مرحله را افزایش دهد. در غیر این صورت حالت خماری با علائمی نظیر:

 • پرخاشگری
 • افسردگی
 • و یا حتی منزوی شدن فرد
مقالات مرتبط  افسردگی بعد از ازدواج : چرا خانم ها بعد از ادواج افسرده می شوند؟

بروز خواهد کرد.

۳) فرد مبتلا به زود انزالی می شود.

بر طبق اظهارات پزشکان سکسولوژی ، زود انزالی یکی از اختلالات شایع روابط جنسی و زناشویی محسوب می شود که درصد نارضایتی بالایی را به خود اختصاص داده است. رسیدن به اوج لذت جنسی در زمان اندک ، یکی دیگر از پیامدهای مخرب سکس چت شناخته شده است که معمولا پس از ازدواج ، در افراد نمایان خواهد شد. این بیماری برای هر دو نفر عذاب آور خواهد بود و موجب سردی زوجین و عدم برقراری رابطه جنسی لذت بخش خواهد شد.

۴) باعث کاهش سلامتی جسم و روح می شود.

بیشترین ضربه ای که سکس چت به فرد وارد می کند ، تضعیف روحیه او می باشد. البته از خسارات متعدد آن بر روی سلامت جسمی نیز نمی توان چشم پوشی کرد.کاهش اعتماد به نفس ، بی اعتمادی ، افزایش حس تنوع طلبی ، افسردگی ، خشم ، استرس شدید ، ناکامی ، احساس نارضایتی از زندگی و … تنها بخشی از عوارض انجام ارضای جنسی از طریق روابط مجازی می باشد.

شاید در نگاه اول این عوارض تعریف شده برای سکس چت دور از واقعیت به نظر برسند ، اما اگر نگاهی دقیق و موشکافانه به جوانب آن بیاندازید ، متوجه عمق مسئله خواهید شد. از آن جایی که سکس چت نوعی خودارضایی نیز به شمار می آید ، ابتلا به بیماری های جسمی نظیر: عدم نعوذ ، زود انزالی ، کاهش بینایی ، ایجاد سردرد های مداوم و … از دیگر عوارض مداومت در سکس چت محسوب می شوند.

۵) بروز تخیلات جنسی نامتعارف در فرد

از آن جایی که رکن اصلی و عامل موفقیت در سکس چت ، داشتن تخیلات قوی می باشد ، بسیاری از افراد ، حتی پس از پایان رابطه نیز به خیال بافی در این زمینه می پردازند. تصاویر مختلف سکسی را در ذهن خود مجسم می کنند و به آن شاخ و برگ می دهند. معمولا در چنین مواقعی ایده انجام خود ارضایی و یا تماشای فیلم های مستهجن ، گام بعدی این دسته از اشخاص خواهد بود.

۶) کاهش اعتماد به نفس در شخص

فردی را تصور کنید که سال ها در کنج خانه مانده است و به دلیل ترس از طرد شدن توسط جامعه ، جسارت بیرون رفتن از خانه را ندارد. افرادی که به سکس چت علاقه مند هستند ، به دلیل فضای محدودی که برای خود تعریف کرده اند ، پس از مدتی به چنین حالتی دچار می شوند چرا که درک درستی از برقراری رابطه جنسی صحیح ندارند و دچار کاهش چشمگیر اعتماد به نفس می شوند. آن ها از اینکه توانایی انجام سکس موفق در زندگی مشترک را نداشته باشند واهمه دارند و گاهی حتی از درمان نیز سر باز می زنند.

۷) کنترل شهوت غیرقابل مهار می شود.

سکس چت بستری نامحدود را برای افراد به وجود آورده است. به طوری که هر شخص می تواند به راحتی و در هر لحظه به خواسته های شهوانی خود پاسخ مثبت دهد و درصدد رفع آن برآید! زیرا بدون هیچ مانعی ، می تواند رابطه جنسی مجازی را تجربه نماید.

به همین دلیل افراد در بسیاری از موارد ، توانایی رد و نادیده گرفتن خواسته خود را ندارند. طبیعی است که با قرار گرفتن در فضای بدون چهارچوب با تحریک پذیری بالا ، کنترل شهوت بسیار سخت خواهد شد. به دنبال افزایش شدید تمایلات جنسی ، ناهنجاری های بی شماری همانند بروز افکار نامتعارف و تمایل به برقراری رابطه جنسی به صورت حضوری قوت می گیرد.

۸) باعث تخریب بنیان خانواده می شود.

علاوه بر افراد مجرد ، متاسفانه درصدی از متاهلین نیز به دام سکس چت با فردی غیر از همسر خود دچار شده اند. این دسته از افراد با برقراری رابطه مجازی سعی در تجربه نمودن تنوع جنسی دارند. افزایش اختلافات زناشویی ، نادیده گرفتن نیازهای جنسی همسر ، عدم رضایت جنسی ، بالا رفتن توقعات و درخواست پوزیشن های عجیب ، افزایش ریسک خیانت ، عدم ارضای صحیح جنسی و… از جمله عوارض این رفتار ناشایست قلمداد می شوند که تزلزل بنیان خانواده را شامل خواهند شد.

۹) هیچوقت رضایت جنسی و لذت جنسی را تجربه نمی کنند.

داشتن روابط جنسی مجازی با افراد متعدد و دارای ویژگی های ظاهری مختلف ، سبب افزایش حس تنوع طلبی بیش از پیش شخص خواهد شد. تجربه لذات متفاوت توسط پارتنر های گوناگون ، احساس سیری ناپذیری را برای افراد مبتلا به سکس چت ، در پی خواهد داشت. این موضوع به تدریج سبب بروز اختلالی به نام نارضایتی جنسی می شود. در این وضعیت ، فرد پس از گذشت مدتی ، از کمتر کسی لذت جنسی منتهی به ارضا دریافت می کند.

این حس حتی ممکن است پس از ازدواج نیز با شخص همراه باشد و موجب انتقال نارضایتی به همسر هم شود؛ چرا که در ارضا نمودن وی ناتوان خواهد بود. در این میان تندخویی ، سرد مزاجی و کم شدن علاقه ، از پیامد های این نارضایتی خواهند بود.

فواید سکس چت

فواید سکس چت

گاهی انجام سکس چت می تواند برای افراد ، مثبت واقع شود و یا آن ها را از عوارض احتمالی کارهایی دیگر حفظ کند. موارد زیر را مطالعه نمایید تا با این دسته از مزایای رابطه جنسی مجازی بیشتر آشنا شوید.

۱) عدم ابتلا به امراض مقاربتی

اگر بخواهیم مقایسه ای بین سکس چت و مقاربت حضوری با افراد ناشناس داشته باشیم ، بر مزیت رابطه از راه دور پی خواهیم برد. چرا که در چنین شرایطی دخول صورت نمی پذیرد و تنها افراد از لحاظ فکری به یکدیگر نزدیک می شوند. زگیل های تناسلی ، بیماری های مهلکی نظیر ایدز و هپاتیت ، احتمال بارداری ناخواسته و… در سکس چت به صفر درصد خواهند رسید.

البته هر چند که این عمل عوارض مختص به خود را دارد اما از سکس حضوری کم خطرتر است. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم شناخت کافی در حوزه چگونگی برقراری رابطه جنسی دچار بیماری هایی خطرناک می شوند که در کیفیت زندگی آینده فرد بسیار تعیین کننده هستند.

۲) تحکیم روابط همسران

در برخی از مواقع ، زن و شوهر می بایست برای مدتی دور از یکدیگر به سر ببرند. یقینا در چنین اوضاعی ، نمیتوان از میل و خواسته های جنسی چشم پوشی کرد؛ زیرا افرادی که پیش از این بارها به صورت فیزیکی با یکدیگر رابطه برقرار کرده اند ، دچار نوعی وابستگی جنسی شده اند و نیاز به تمدید این حس دارند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که زیاده روی در سکس چت حتی برای زوجین نیز عواقبی به دنبال خواهد داشت.

در این خصوص به افراد توصیه می شود که بنا بر طبع و میزان شهوت ، برنامه ریزی خاصی را معین نمایند و از بودن با یکدیگر لذت ببرند. استفاده از کلمات تحریک پذیر ، بیان خاطرات خوش ، صحبت کردن درباره خواسته های دلپذیر طرف مقابل ، ارسال عکس های محرک شخصی ، تجسم فرد در کنار خود و… به عنوان مهم ترین گام های سکس چت در میان زوجین به شمار می آید.

مقالات مرتبط  آموزش شب زفاف ؛ هر آنچه که در مورد شب زفاف به شما نگفته اند! (18+)

به خاطر داشته باشید که این روش تا حد زیادی به پر کردن خلاء عاطفی کمک کرده و از بروز خیانت جلوگیری می کند. یادآوری لحظات سکسی جذاب برای همسر گامی موثر در این راستا قلمداد می شود.اما با این حال این بخش از نوشته در سایت های معتبر روانشناسی خارجی گفته شده است که ما مهری بر تایید آن نمیزنیم.

سوالات متداول برخی از دوستان

۱) خانمی ۲۵ ساله هستم چند ماهی هست با آقایی آشنا شدم که چند روز پیش به من پیشنهاد سکس چت را دادند من خیلی جدی نگرفتم ، چون با این کار مخالفم ، از طرفی نگرانم که رابطه مان به این دلیل از هم بپاشد ، لطفا راهنمایی کنید که چه کار باید کنم؟

اگر قصد شما ازدواج است می بایست دقت بیشتری در رابطه خود داشته باشید. معمولا پسرانی که درخواست های نامتعارف از طرف مقابل خود دارند ، قطعا مقصد دیگری رو در رابطه دنبال می کنند و افراد قابل اعتمادی برای ازدواج نیستند. شما هم می بایست از این موضوع مطمئن شوید و از قصد قلبی آقا با خبر شوید.

۲) آقایی متاهل می باشم و به دلیل شرایط کاری ، بیشتر روزهای ماه را به دور از خانه و خانواده هستم. طبع بسیار گرمی دارم و تحمل چنین وضعیتی رو ندارم ، همسرم چندان به سکس چت تمایلی ندارد و از آن جایی که این کار ممکنه به خود ارضایی برسد،آن را گناه می داند. خواهش می کنم که راهکاری ارائه دهید ، می ترسم که مرتکب خیانت شوم.

اول باید با تصحیح رژیم غذایی و عادات روزانه ، نسبت به کنترل میزان شهوت خود اقدام کنید. معمولا غذاهایی که دارای طبع گرم هستند ، این میل رو چندین برابر می کنند و این موضوع اصلا به نفع شما نیست. دوم اینکه با همسر خودتون به صورت کاملا صمیمی صحبت کنید و شرایط رو برایشان بازگو کنید ، مطمئن باشید که جواب منفی نمی گیرید. بهتر است به جای فکر کردن به راهکارهای دیگر ، رابطه تان را با همسر خود تقویت کنید. در صورتی که به نتیجه مطلوب نرسیدید ، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی ما در ارتباط باشید.

۳) من به شدت عاشق سکس و رابطه جنسی هستم و اینکه میدونم همسرم نمیتواند منو مهار کنه چون من روزی دوبار ازش رابطه میخوام و دلم میخواد از ۲۴ ساعتی که دارم در لذت جنسی غلت بخورم خیلی تلاش میکنم تحریک نشم و کاهش بدم ولی اصلا نمیتونممم نمیدونم باید چیکار کنم؟

قبل از هر چیزی باید به شما بگوییم که مورد شما حاد است و حتما باید تحت درمان و مراقبت دقیق پزشک باشید تا بتوانید پس از یک دوره بر هوای نفسانی خودتان مسلط شوید تا کمتر تحریک بشوید و سراغ کارهای اشتباه نروید.

۴) من همسرم را دوست ندارم و از رابطه جنسی باهاش لذت نمیبرم ولی اون عاشقه منه و وقتی هم از من رابطه جنسی میخواد من تمایلی ندارم بهش و اگه هم تمایل داشته باشم فقط رابطه جنسی بصورت دخول انجام میدم و اصلا معاشقه نمیکنم ولی در عوض عاشق سکس چت با خانم های زیبا هستم راهنماییم کنین تا بدونم چیکار کنم زنم رو طلاق بدم یا نه؟

جواب سوالاتی از این قبیل را نمیشود براحتی بیان کرد حتما شما باید به یک مشاور خانواده مراجعه کنید تا پس از شنیدن تمامی حرف های شما و همسرتان بتواند شما را بدرستی راهنمای کند و ما نمیتوانیم حرفی را قبل از شنیدن صحبت های شما دونفر بزنیم و قضاوت کنیم.

۵) من قبلا به سکس چت مبتلا بودم ، به طوری که گاهی هر روز این کار رو انجام می دادم ، اما با خواست جدی خودم این کار را کنار گذاشتم. متاسفانه در محیطی زندگی می کنم که چنین کارهایی تقریبا عادی است و من گاهی با دیدن آدم های اطرافم ، خاطرات بد گذشته رو به یاد می آورم. متاسفانه به دلیل برخی شرایط نمی توانم از آن محیط مخرب جدا شوم. لطفا راهنمایی کنید که چطور می توانم از خودم مراقبت کنم تا دوباره به دام چنین کاری نیافتم.

علاوه بر ترک سکس چت ، جلوگیری از لغزش هم بخش عمده ای از آن را تشکیل می دهد. شما می توانید برای رهایی از این معضل دوستان جدیدی پیدا کنید و حتی الامکان از قرار گرفتن در فضاهای مسموم هر چند دوستانه بپرهیزید. مصرف برخی گیاهان دارویی هم در کاهش میل جنسی تاثیر گذار هستند. اگر تلفن همراه شما همچنان به اینترنت متصل است ، برای مدتی این ارتباط را قطع نمایید و یا حتی سیم کارت خودتون را تعویض کنید. حتی الامکان شرایطی را برای ازدواج خود مهیا کنید و از راه صحیح به تخلیه خواسته های جنسی خود بپردازید. همچنین توصیه می کنیم که در طی چند مرحله مشاوره خصوصی دریافت کنید.

۶) شوهرم خیلی گیر میده بهم و میگه خیلی چاقی و مینا تو زشتی موهات رو برو اینجوری کن به خودت برس و فلان و…. کاری کرده اعتماد به نفسم کشته شده این در صورتیه که من نه چاقم و نه هیکل بدی دارم من فکر نمیکنم کمتر از یک خانم فیتنس کار باشم و خیلی هم خوشگلم که هر پسری آرزوشه با من باشه ولی نمیدونم چرا همسرم اینجوری میکنه باهام و اعتماد به نفسم رو گرفته چیکارش کنم؟

موارد مشابه مانند شما را خیلی دیده ایم که این بر میگردد به اختلال در شخص که تمامی کاستی های که در خودش میبیند را دوست دارد شما نداشته باشید و گیرهای بیخودی میدهند اما از اینکه خودشان اقدامی برای بهتر کردن خودشان بکنند و اینکه شاید پای شخص دیگری در میان باشد که باعث بروز رفتارهای همسر شما شده است.

سخن پایانی

دوستان عزیز خانم ها و آقایان محترم سکس چت از دید شما مزایای هم دارد ولی در کل بدانید که ضررهای آن بیشتر از فواید آن هست پس لطفا حریم خانواده خودتان را با این جور کارها از بین نبرید،برای تک تک خانواده های ایرانی چه در داخل و چه در خارج از کشور آرزوی بهترین ها را داریم و خوشحال می شویم نظراتتان را در این باره برای ما در بخش کامنت ها قرار بدهید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام