راهنمای خرید سبزی خرد کن برقی

راهنمای خرید سبزی خرد کن برقی + بهترین مارک سبزی خرد کن

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

سبزی خرد کن برقی ؛ منظور از سبزی خرد کن در اینجا، وسیله ای است که کمک میکند سبزیجات خورشت‌ و آش و سوپ را آسان و یکدست خرد کنیم. با ما در ادامه این مطلب از بخش جهیزیه عروس مجله عروس ما همراه شوید.

خردکردن سبزیجات با چاقو برای اغلب ما کار آسانی نیست. وقت زیادی میگیرد و ممکن است حسابی دستمان را هم کثیف کند،یک سبزی خرد کن برقی کمک میکند وقتمان را برای کارهای مهم تری بگذاریم.در این مطلب برایتان از نکات قبل از خرید سبزی خرد کن برقی گفته ایم.

راهنمای خرید سبزی خرد کن

چرا باید سبزی خرد کن برقی بخریم؟

در منزل بیشتر ما ایرانی ها، سبزی خردشده و سرخ شده در یخچال (آن هم در حجم زیاد!) موجود است. دلیلش این است که ما برای پختن انواع خورشت های خوشمزه ایرانی از جمله قرمه سبزی یا انواع آش به میزان زیادی سبزی نیاز داریم البته خردکردن سبزی در حجم کم هم دردسرساز است، زیرا ما ایرانی ها عادت داریم سبزی را خیلی ریز خرد کنیم.

خردکردن سبزی با کارد یا تخته و ساطور، هم زمان زیادی می برد و احتمال بریده شدن انگشتان وجود دارد از سوی دیگر نگه داشتن و فشار آوردن به چاقو تا مدتی که سبزی کاملا خرد شود،سبب می شود مفصل های انگشتانمان درد بگیرند.به همین دلیل خرید سبزی خرد کن میتواند کاری عاقلانه برای صرفه جویی در زمان و حفظ ایمنی خودتان باشد.

اجزای اصلی دستگاه سبزی خردکن خانگی 

  • بدنه و پایه

  • موتور

  • دستگیره و قالب

  • تیغه

  • کلید روشن و خاموش

  • متعلقات

قبل از خرید سبزی خرد کن برقی به این نکات توجه کنید.

۱) قدرت موتور در سبزی خرد کن برقی چقدر باشد؟

سبزی خرد کن با نیروی برق کار میکند. تمام عملیات مربوط به خرد‌ کردن سبزی با چرخش سریع تیغه های گردان توسط موتور برقی انجام می شود، در نتیجه نیازی به دخالت دست نیست.

به این ترتیب در خرید سبزی خرد کن مهم ترین گزینه مورد بررسی،قدرت موتور است.قدرت موتور رابطه مستقیمی با اندازه و ظرفیت دستگاه دارد.سبزی خرد کن کوچک تر قدرت موتور پایین تری دارد و برای حجم زیاد سبزی مناسب نیست.زیرا اگر بیش از حد از آن کار بکشید، علاوه بر داغ شدن دستگاه طول عمر آن هم کاهش می یابد. معمولا دور موتور در بیشتر سبزی خرد کن های خانگی ۱۴۰۰ دور در دقیقه است.

۲) آیا داشتن فن موتور لازم است؟

معمولا اگر به اندازه مناسب از سبزی خرد کن کار بکشید و بیش از اندازه ظرفیتش در آن سبزی قرار ندهید، موتور آن داغ نمی شود. با این حال برخی مدل های سبزی خرد کن دارای فن در قسمت پایین دستگاه هستند که سبب خنک شدن دستگاه می شود.

۳) توان دستگاه سبزی خرد کن برقی چقدر باید باشد؟

توان دستگاه های سبزی خرد کن خانگی در محدوده ۶۰ وات تا ۳۵۰ وات میتواند باشد اما برخی مدل ها وجود دارند که توان آنها تا ۲۲۰۰ وات هم میرسند

۴) ظرفیت دستگاه چقدر باید باشد؟

به حجم سبزی خرد شده ای که در هر نوبت نیاز دارید توجه کنید.اگر از آن دسته خانواده هایی هستید که برای مهمانی و تهیه خورشت یا آش پختن به خردکردن حجم زیادی سبزیجات نیاز دارید یک سبزی خرد کن با حجم ظرف کوچک برای نیازهای شما کافی نخواهد بود.

اما اگر معمولا برای چند وعده کوچک و فقط برای تعداد کم سبزی خردشده نیاز دارید، مدل هایی را انتخاب کنید که کوچکتر باشند.بطور معمول سبزی خرد کن های خانگی کوچک ۱ تا ۲ کیلوگرم و سبزی خرد کن های بزرگ ۳ تا ۴ کیلوگرم ظرفیت دارند.

۵) ابعاد دستگاه چقدر باشد؟

در هنگام خرید سبزی خرد کن به فضای آشپزخانه تان هم توجه کنید.اگر فضای کابینت ها محدود است یا روی پیشخوان جا ندارید،بهتر است سبزی خرد کن کوچک تری بخرید.البته این به میزان حجم سبزی مورد نیاز شما هم بستگی دارد،اگر سبزی خرد بزرگ لازم دارید بهتر است به فکر فضای بیشتری برای آن باشید.

ارتفاع سبزی خرد کن ها معمولا از ۴۰ تا ۶۰ سانتی متر است و عمق ظرف در محدوده ۲۵ تا ۳۵ سانتی متر و پهنای دستگاه ممکن است از ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر هم باشد. البته سبزی خرد کن های کوچک تر و بزرگ تر از این مقدارها هم موجود است.اما با توجه به این اندازه های نسبی و فضایی که در اختیار دارید،میتوانید برای انتخاب ابعاد آن تصمیم بگیرید.

مقالات مرتبط  خرید اتو بخار ؛ راهنمای کامل خرید اتو + نکات مهم در انتخاب اتو

۶) جنس اجزای سبزی خرد کن چگونه باشد؟

جنس بدنه و تیغه های سبزی خرد کن از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا بدنه سبزی خرد کن از فلز، استیل و حتی پلاستیک ساخته می شود که جنس استیل از همه مقاوم تر و بادوام تر است و شستشوی آن آسان است.

در سبزی خرد کن معمولا از جنس شیشه ای و نشکن است که به نظارت بر روند خرد کردن سبزیجات کمک میکند. معمولا این درها بسیار سنگین هستند و در طرفین شان قفل هم دارند تا سبزی ها به بیرون پرتاب نشوند.

جنس تیغه ها هم میتواند از فلز، فولاد، استیل و فولاد ضد زنگ باشد. بهتر است به دنبال مدلی باشید که جنس تیغه هایش از فولاد ضد زنگ باشند. تیغه های فولاد ضدزنگ در برابر زنگ زدگی، فرسایش و خوردگی که با گذشت زمان ایجاد می شود،بسیار مقاوم و بادوام هستند.تیغه هایی که از فولاد ضد زنگ باکیفیت و مرغوب ساخته شده اند، قوی و تیز هستند و سبزیجات را له نمی کنند. از آنجا که این تیغه ها خورده نمی شوند، براده های ریز فلز را وارد سبزیجات نمی کنند.

جنس پوشش دریچه خروجی دستگاه میتواند از طلق، استیل، پلاستیک یا مواد دیگری باشد که نوع استیل آن از همه بهتر و مقاوم تر است.

۷) لوازم جانبی دستکاه سبزی خرد کن برقی؟

از بین لوازم جانبی سبزی خرد کن، تقریبا همه مدل ها کاردک یا کفگیر هم زدن سبزی دارند. اما بعضی دیگر دارای سنگ مخصوص تیزکردن تیغه ها،سوهان و یا اسفنج برای تمیزکردن دستگاه هم هستند.

۸) سر و صدا و لرزش دستگاه سبزی خرد کن چقدر باید باشد؟

همه سبزی خرد کن ها سر و صدا دارند، اما در مدل های با کیفیت این صدا چندان آزار دهنده نیست. معمولا لرزش خفیفی هم دارند، اما از جایشان تکان نمیخورند. اگر مدل باکیفیتی را خریداری کرده باشید، جای نگرانی نخواهید داشت.اما اگر مطمئن نیستید و نگرانید از بالای پیشخوان آشپزخانه بیفتد،مدلی را بخرید که دارای پایه ضد لغزش باشد.

۹) کاربری دستگاه سبزی خرد کن چگونه است؟

سبزی خرد کن معمولا کاربرد پیچیده ای ندارد و فقط با فشار یک دکمه کار می کند. اما نکته مهم باز و بسته کردن و خارج کردن تیغه های آن است. هنگام خرید حتما یک بار بیرون آوردن تیغه ها را امتحان کنید تا به آسانی انجام شود.اگر تیغه ها بسیار سخت از ظرف جدا شوند ممکن است دست تان را ببرد. بنابراین به این مورد خوب دقت کنید.

۱۰) محدوده قیمتی؟

محدوده قیمتی سبزی خرد کن ها متنوع است و میتوانید با توجه به بودجه تان مدل مناسبی را پیدا کنید.قیمت سبزی خرد کن های موجود در بازار از حدود ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است که البته با توجه به اوضاع قیمت در بازار ایران، ممکن است قیمت های بالاتر یا پایین تری را هم پیدا کنید.

بهترین مارک سبزی خرد کن

از چه برندی خرید کنیم؟

از برندهای معتبر سبزی خرد کن در بازار ایران میتوان به سبزایران،آکا الکتریک،دلمونتی و دسینی اشاره کرد.

بهترین مارک سبزی خرد کن

۱) سبزی خرد کن ۳ کیلویی سبز ایران مدل عقاب ۳۰۰۰

این دستگاه مبتکرانه سبز ایران، با ظرفیت ۳ کیلوگرم برای مصارف خانگی تولید شده است؛ توان موتور آن ۲۵۰ وات است و در آن از یک سیم به اندازه ۱.۳ متر استفاده شده است؛ بنابراین باید در نزدیکی پریز برق از آن استفاده کنید.بر روی دستگاه یک دکمه چرخشی به منظور خاموش و روشن کردن دستگاه تعبیه شده است که به راحتی عمل کرده و فرایند خرد کردن سبزی ها را انجام میدهد.

تیغه های تعبیه شده در این دستگاه از جنس فولاد ضد زنگ بوده و به دلیل مجاورت با مواد غذایی دچار خردگی نمی شوند.جنس بدنه دستگاه نیز از استیل است و دچار زنگ زدگی نخواهد شد و در ساخت درب آن از شیشه استفاده شده تا مانع از پرش مواد غذایی به بیرون از ظرف شود.پایه پلاستیکی زیر دستگاه مانع از لغزش دستگاه روی یک سطح می شود؛ در نهایت بهتر است از مواد غذایی که براثر خرد شدن آب تولید می کنند در این دستگاه استفاده نکنید.در کنار آن یک تیغه تیز کن و یک کفگیر چوبی نیز قرار داده شده است.

مقالات مرتبط  راهنمای خرید 0 تا 100 سماور گازی و برقی + معرفی برندهای برتر سماور در ایران

۲) سبزی خرد کن مدل سهند آکا الکتریک

سبزی خرد کن مدل سهند با ظرفیت سه کیلوگرم برای خرد کردن سبزی ها مناسب است؛ در زیر دستگاه قسمتی برای جمع آوری آب سبزی در نظر گرفته شده است؛به این ترتیب آب سبزی به درون موتور راه پیدا نمی کند؛ قدرت موتور آن معادل با ۱۸۰ وات بوده و تیغه های درون آن خودکار و از جنس استیل ضد زنگ است.

بدنه نیز از جنس فلز و پلاستیک می باشد.یکی از گزینه های ایمنی به کار رفته در این دستگاه میکرو سوئیچ ایمنی می باشد؛در  این صورت تا زمانی که دستگاه در جای خود قرار نگرفته باشد؛شروع به کار نمیکند.با خرید این دستگاه نگران خرابی و خدمات پس از فروش آن نباشید؛این شرکت ۵۵۰ مرکز خدمات پس از فروش در قسمت های مختلف کشور احداث کرده است که میتوانند به مشکلات شما رسیدگی کنند.

۳) سبزی خرد کن دیسینی مدل ۰۰۱

یکی دیگر از دستگاه های سبزی خرد کن با کیفیت به شرکت دیسینی تعلق دارد.مدل ۰۰۱، یک سبزی خرد کن بزرگ و باقابلیت های خوب است؛ در زیر دستگاه یک فن به کار گرفته شده تا سبزی ها بهتر خرد شوند. علاوه بر این شما میتوانید به منظور جلوگیری از ریختن سبزی ها به محیط بیرونی دستگاه را قفل کرده و سپس از آن استفاده کنید.

جنس بدنه دستگاه از استیل بوده و تیغه ها نیز از فولاد ضد زنگ است.بنابراین در مجاورت با مواد غذایی دچار خردگی نخواهد شد؛در کنار دستگاه یک تیز کننده تیغه و یک کاردک هم زن نیز ارائه می شود.

۴) سبزی خرد کن نوا الکتریک مدل GC-808

سبزی خرد کن نوا الکتریک یک سبزی خرد کن استیل و با ظرفیت ۳ کیلوگرمی است؛ توان موتور آن ۱۶۰ وات است و در زیر آن، یک پایه ضد لغزش تعبیه شده است که مانع از سر خوردن دستگاه بر روی سطح می شود؛درپوش سبزی خرد کن از جنس شیشه و پیرکس است و باعث می شود به فرایند خرد کردن سبزی نظارت داشته باشید. این دستگاه سبزی خرد کن دارای یک کاسه در زیر بدنه است که آب حاصل از مایعات را جمع آوری کرده و مانع از نشت آن می شود.

سبزی خرد کن نوا الکتریک مجهز به سیم جمع کن است و شما میتوانید پس از اتمام کار سیم یک و نیم متری را درون محفظه جمع آوری کرده و به طول عمر دستگاه کمک کنید. علاوه بر این قفل کودک تعبیه شده در این دستگاه باعث می شود تا خطری فرزند شما را تهدید نکند؛ این دستگاه بر اثر استفاده طولانی مدت آسیب نمی بیند و موتور آن قوی است و دارای فناوری سنسور حرارتی هوشمند است که مانع از آسیب به موتور خواهد شد.

۵) سبزی خرد کن کنوورد مدل SW-24

این سبزی خرد کن شرکت کنوود با ظرفیت ۴ کیلوگرمی ارائه شده و مناسب مصارف خانگی است. جنس بدنه آن از استیل ضد زنگ است و توان موتور آن بسیار بالا و معادل با ۲۲۰۰ وات می‌باشد. شما میتوانید سبزی ها را در مخزن ریخته و به سرعت آن ها را خرد کنید؛ در زیر دستگاه پایه ضد لغزشی قرار گرفته که مانع از لیز خوردن دستگاه بر روی سطح می شود.طول سیم دستگاه ۱ متری است و بر روی بدنه دستگیره های پلاستیکی قرار داده شده است.این مقالات مرتبط را هم بخوانید…..

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام