• خانه
 • جهیزیه عروس
 • راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای + مزایا و معایب + بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای
راهنمای خرید گاز رومیزی صفحه ای

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای + مزایا و معایب + بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

اجاق گاز صفحه ای ؛ اجاق گازهای آشپزخانه به به دو صورت کلی اجاق گازهای مبله و اجاق گاز صفحه ای تقسیم بندی میشوند که هر کدام از این تقسیم بندی ها مدل های مختلفی دارند.به طور مثال اجاق گاز های صفحه ای شامل مدل های :  اجاق های برقی ، اجاق گازی و یا اجاق گاز روکار یا توکار میباشد و ما قصد داریم در ادامه این مقاله از بخش جهیزیه عروس مجله عروس ما همراه باشید تا بتوانید یک خرید خوب داشته باشید.

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای رومیزی

انواع اجاق گاز صفحه ای رومیزی

ابتدا بهتر است یک مرور سریع بر روی انواع گازهای صفحه‌ ای داشته باشیم. به طور کلی گازهای رومیزی در ۳ نوع صفحه ای گازسوز، الکتریکی (برقی) و القائی دسته بندی می شوند.

۱) اجاق صفحه ای گازی

برای حرارت و پخت و پز با قدرت بالا، اجاق گاز صفحه ای گازسوز بهترین انتخاب است. این مدل ها حتی برای سرآشپزهای حرفه ای خانگی کاملا مناسب هستند. زیرا درجه حرارت‌ بالا و قابلیت کنترل سریع، برای پخت و پز حرفه ای را بخوبی ارائه میدهند. این مدل با اتصال به گاز شهری کار میکند. اگر در آشپزخانه خود لوله گاز مناسب ندارید، ممکن است نیاز به مدل دیگری داشته باشید. البته در کشور ما با توجه به بستر مناسب اتصالات گازی این احتمال بعید به نظر میرسد و پرکاربردترین مدل گاز رومیزی در کشور همین نوع گازسوز است.

۲) اجاق گاز صفحه ای الکتریکی

اجاق گازهای برقی همانطور که از نامشان پیداست توسط برق گرم می شوند و نیازی به اتصال گاز ندارد.در مدل های الکتریکی شعله مستقیم وجود ندارد و حرارت از طریق المنت ها به غذا انتقال پیدا میکند. این مساله باعث ایمنی بیشتری در این مدل ها می شود. در گازهای برقی پیشرفته تر، شما میتوانید درجه حرارت دلخواهتان را در هر زمان تعیین کنید.

بسیاری از افراد طرفدار پروپا قرص طراحی مینیمال و راحتی گاز صفحه ای برقی هستند.هرچند باید توجه کنید که گازهای برقی نسبت به مدل های گازی برای گرم شدن به کمی زمان احتیاج دارند.

۳) اجاق گاز صفحه ای القائی

برای افزایش قدرت آشپزی، کنترل حرارت و ایمنی بیشتر، ممکن است به دنبال خرید یک گاز صفحه ای القائی باشید. در این مدل از خاصیت الکترومغناطیس استفاده می شود، یعنی انتقال حرارت به کمک یک میدان مغناطیسی بین ظرف و شعله اجاق انجام می شود. با توجه به این خصوصیت ، فقط از ظرف های رسانا میتوان برای پخت و پز روی گازهای القائی استفاده کرد.

درجه حرارت در گازهای القائی درست مانند مدل های الکتریکی قابل تنظیم است به علاوه این نوع از گازها سریعتر از گازهای الکتریکی گرم می شوند. خطر آتش سوزی در گاز القائی به طور قابل توجهی پایین است.به جز قسمت شعله سایر بخش های گاز همیشه سرد است و با تماس دست هیچ مشکلی برایتان ایجاد نمی شود.در کنار همه ی این مزایا باید بگوییم که گازهای لوکس القائی قیمت بالایی دارند و گزینه مناسبی برای یک خرید به صرفه نیستند.

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

انواع اجاق گاز صفحه ای استیل یا شیشه ای

اجاق گاز های صفحه ای استیل

اجاق گاز صفحه ای استیل معمولا به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شوند.اجاق گاز های صفحه ای استیل ساده به دلیل سهولت در نظافت بیشتر مورد توجه قرار دارد ضمن اینکه باید توجه بیشتری در زمان نظافت اینگونه اجاق گازها داشت و باید از یک کهنه نرم استفاده شود و نیز میتوان از محصولات براق کننده استیل که معمولاً در بازار یافت می شوند استفاده کرد و هرگز از پودرهای ساب استفاده نکنید.

اجاق گاز های استیل آجدار امروزه کمتر مورد توجه قرار دارد چرا که معمولا پاک کردن روغن و غذا از روی استیل آجدار به سختی انجام می شود و به مرور زمان به دلیل چرک مردگی در محصولات استیل آجدار رنگ اجاق گاز کدر وتیره می گردد و تنها مزیت استیل آجدار ضد خش بود آن است.

اجاق گازهای صفحه ای شیشه ای

تنوع محصول در این نوع اجاق گاز ها بسیار بالا می باشد در اینگونه محصولات از شیشه های نشکن با قابلیت تحمل درجه حرارت بالا استفاده شده است در نمونه های با کیفیت از شیشه هایی استفاده شده است که امکان تنظیف این محصولات راحت تر می باشد.

با این حال باید توجه داشت برای داشتن اجاق گازی زیبا و ماندگار بهتر است تا پس از طبخ غذا به طور مرتب تنظیف شوند تا اثرات لک و چربی بر روی آن باقی نماند و خیلی ها فکر میکنند اجاق گاز های شیشه ای به راحتی خواهند شکست در صورتی که اگر گازی که خرید مینمایید دارای شیشه به طور مثال ایتالیایی باشد به این راحتی ها آسیب نخواهد دید.

اجاق گاز صفحه ای استیل بهتر است یا شیشه ای؟

اینکه گاز صفحه ای شیشه ای بهتر است یا استیل….! سوالی است که خیلی از مشتریان دارند و باید گفت فروش گازهای شیشه ای نسبت به گازهای استیل بیشتر و آن هم به علت زیبایی این محصولات ولی دردسر گازهای استیل کمتر است.این به معنی خوب بودن یا بد بودن هر کدام از اینها نیست بلکه اگر در زمان خرید سعی کنید برند خوبی را تهیه نمایید بعید است بعدها به مشکلی برخورد کنید.

نکات مهم در خرید اجاق گاز صفحه ای

در خرید اجاق گاز صفحه ای به چه نکاتی توجه کنیم؟

اجاق گازهای صفحه ای را میتوان در دسته بندی های مختلفی قرار داد. از نظر جنس صفحه، توان و قدرت، داخلی یا خارجی بودن و… برای اینکه به درک درستی از انواع مدل ها برسید،در ادامه مقایسه های مختلفی را برایتان آماده کرده ایم.

۱) جنس صفحه

یک عامل مهم در انتخاب گاز صفحه ای رومیزی جنس صفحه است. نوع صفحه هم در ظاهر و زیبایی گاز شما تاثیر گذار است هم در کارایی آن. اکثر گازهای موجود در بازار در دو نوع استیل و شیشه ای تولید می شوند.اگر بحث سلیقه در انتخاب مدل استیل و شیشه را کنار بگذاریم، هنگام خرید باید حتما به ۲ عامل مهم کیفیت بدنه و تمیز کردن توجه داشت:

از نظر دوام و ماندگاری

هم گاز رومیزی استیل و هم نوع شیشه ای مناسب هستند. شاید نگران باشید که گاز صفحه ای شیشه ای در طول زمان ترک بردارد، بگذارید خیالتان را راحت کنیم که این مورد تصوری اشتباه است.بسیاری از برندهای مشهور داخلی و خارجی مدل های شیشه ای خود را با حداکثر مقاومت و ضربه پذیری بالا طراحی و تولید میکنند.در واقع حرارت زیاد در حین پخت غذا باعث خرابی و آسیب به صفحه نمی شود.تنها نکته ای که لازم است رعایت کنید عدم سوراخ کردن صفحه شیشه ای گاز، با دریل یا هر وسیله دیگری است.

از نظر تمیز کردن

باید گفت که مدل های استیل معمولاً لکه مواد غذایی، گرد و خاک و سایر کثیفی ها را دیرتر نشان میدهند و به تمیز کردن روزانه نیاز ندارند. البته با وجود دیر لکه گرفتن،تمیز کردن صفحات استیل کمی دشوار است و اغلب کار با یک دستمال ساده حل نمی شود! برای نظافت میتوانید از پارچه نرم و سرکه استفاده کنید و آن را به آرامی روی صفحه بکشید.

مقالات مرتبط  خرید یخچال ؛ راهنمای کامل خرید یخچال + چه مدل و چه مارکی یخچال بخریم؟

گاز رومیزی شیشه ای ظاهری لوکس و زیبا دارد، ولی لکه و مواد غذایی سریعاً بر روی آن ها دیده می شود؛ بنابراین بهتر است برای مدل های شیشه ای، تمیزکاری بعد از هر بار پخت غذا را در دستور کار خود قرار دهید.

۲) توان حرارتی

عامل مهم دیگر در خرید گاز رومیزی قدرت و توان حرارتی است. هرچه توان حرارتی بالاتر رود زمان پخت غذا کاهش پیدا میکند و در نتیجه آشپزی سریع و دلچسبی را تجربه خواهید کرد. انتخاب میزان قدرت گاز رومیزی تا حد زیادی با مصرف شما ارتباط دارد؛ اگر خانواده پر جمعیتی دارید،مهمان های زیادی در خانه شما رفت و آمد میکنند و برای تمام وعده ها از غذاهای گرم استفاده میکنید، مصرف بالایی دارید و به یک گاز با قدرت و تعداد شعله های زیاد نیاز دارید.در غیر این صورت هیچ احتیاجی به صرف هزینه اضافی نیست و یک گاز با ۳ شعله متوسط برای شما کافی است.

برای مصارف زیاد

یکی از پرقدرت ترین گازهای رومیزی مدل S-6121 از برند استیل البرز است. این گاز کاملا مناسب آشپزی در حجم بالا است. ۶ شعله دارد که دو عدد از آن‌ها شعله پلوپز با توان بسیار بالای ۴ کیلو وات، دو شعله شف با توان ۳.۵ و ۲.۵ کیلو وات ودو شعله کوچک‌تر با توان‌های ۱ و ۱.۹ کیلو وات است. این گاز دارای تجهیزات گازسوز شرکت معتبر DEFENDI و ترموکوپل فوق سریع شرکت ORKLI اسپانیا است. با بیش از %۶۰ راندمان حرارتی رتبه A مصرف انرژی را دارد و ۱۸ ماه گارانتی شرکت استیل البرز پشتوانه کیفیت و کارایی این گاز صفحه‌ای جذاب می‌باشد.

برای مصرف‌های متوسط و روزانه

گاز G-5703 استیل البرز یک گاز صفحه ای شیک و باکیفیت، با ۵ شعله است.توان حرارتی مشعل‌ جلو در سمت چپ ۳ کیلو وات، وسط و عقب چپ ۱.۷۵ کیلو وات و ۲ شعله دیگر ۱ کیلو وات است.در مجموع این ۵ توان با راندمان حرارتی بالای %۶۰ انرژی مطلوبی را برای پخت و پزهای روزانه فراهم میکند. این گاز دارای تجهیزات گازسوز SABAF و شیشه SCHOTT ایتالیا است و شامل ضمانت ۱۸ ماه استیل البرز می باشد.

برای مصارف کم

بهتر است یک گاز رومیزی مناسب برای مصارف پایین و زندگی یک یا نهایت دونفره هم معرفی کنیم.گاز شیشه ای استیل البرز G-2303 با وجود ۲ شعله پاسخگوی نیازهای آشپزی شما خواهد بود.یکی از شعله ها با توان بالای ۳ کیلو وات برای پخت و پز با حرارت زیاد طراحی شده است و شعله دیگر با توان ۱ کیلو وات برای قابلمه های کوچکتر.

این گاز به دلیل محفظه قرارگیری مشعل و چدن های متقارن، طراحی ظاهری بسیار جذاب و مدرنی دارد. مانند دو گاز رومیزی قبل، تجهیزات گازسوز G-2303 وارداتی ایتالیا و ترموکوپل فوق سریع ORKLI اسپانیا است.

مزایا و معایب اجاق گازهای رومیزی

مزایا و معایب انواع اجاق گاز صفحه ای

مزایای انواع اجاق گاز صفحه ای

برای انتخاب بهترین اجاق گاز صفحه ای ایرانی و یا حتی بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای بهتر است این نکات را بدانید تا آگاهانه اقدام کنید:

 • اجاق گاز های توکار (صفحه ای) به دلیل کمتر اشغال کردن فضای آشپزخانه بیشتر مورد توجه قرار میگیرند و میتوانید از فضای زیر اجاق گاز با کابینت و سیستم آشپزخانه استفاده مفیدی کنید.
 • اجاق گاز های توکار زیبایی بیشتری به آشپزخانه میدهند و آشپزخانه تان را زیباتر میکنند.
 • کارایی و قدرت اجاق گاز های توکار مانند اجاق گاز های مبله است.
 • اجاق گاز های استیل به نسبت دیگر جنس ها طرفدار بیشتری دارد زیرا که راحت تر تمیز می شوند و مواد غذایی روی آن ها نمیچسبد.
 • اجاق گاز های رومیزی امکان جا به جایی شان بیشتر است و قیمت آن ها ارزان تر است و برای فضا های اداری مناسبند.
 • اجاق گاز های شیشه ای به راحتی تمیز می شوند.
 • اجاق گاز های برقی به دلیل قدرت بالا، زمان پخت را کم میکنند.

معایب انواع اجاق گاز صفحه ای 

 • یکی از معایب اجاق گاز های توکار نداشتن فر است که باعث می شود در صورت استفاده از فر،باید به صورت جداگانه خریداری کنید.
 • اجاق گاز هایی که جنس شان استیل آجدار است سطح خشن تری دارند و تمیز کردن آن ها مشکل است و بعد از مدتی کدر می شوند.
 • امکان خش برداشتن اجاق گاز های استیل ساده نسبت به استیل آجدار بیشتر است.

چرا گاز رومیزی صفحه ای بهترین انتخاب است؟

گاز رومیزی صفحه ای اولین انتخاب برای بسیاری از افراد است. اگر شما هم میخواهید راجع به انتخاب نوع گاز برای منزلتان مطمئن شوید بهتر است مزیت های زیر را با هم بررسی کنیم:

۱) گاز صفحه ای بهترین گزینه برای واحدهای آپارتمانی و آشپزخانه های کوچک است.

این گازهای پیشرفته نسبت به مدل های قدیمی حجم کمتری را اشغال میکنند و حمل و نقل بسیار ساده ای دارند. به علاوه از بخش زیرین گاز میتوان برای نصب کابینت و کشو استفاده کرد.

۲) گاز صفحه ای انتخابی امن تر است.

مخصوصاً اگر در خانه کودک خرسال داشته باشید.با تکنولوژی به کار رفته در گاز صفحه ای، خطر آتش سوزی به شدت کاهش می یابد.

۳) توان حرارتی بالایی دارند.

با فناوری نوین،غذا در گازهای صفحه ای بسیار سریع تر طبخ می شود. شما میتوانید درجه حرارت را به سرعت افزایش یا کاهش دهید که یک عامل بسیار کارآمد در صرفه جویی از انرژی است.

۴) طراحی ظاهری بسیار شیک و جذابی دارند.

با تنوع فوق العاده ی گازهای صفحه ای دست شما در انتخاب مدل و طرح بسیار باز است.

همانطور که در بخش انواع گاز رومیزی توضیح دادیم چه از نظر کیفیت و چه از نظر توان حرارتی بالا، اجاق گاز رومیزی گازسوز بهترین انتخاب است.بخصوص با توجه به منابع گازی کشور ما این مدل نسبت به مدل های برقی رایج تر می باشد.

بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای

برند های اجاق گاز صفحه ای رومیزی

در مرحله آخر با برندهای مطرح در زمینه تولید گاز رومیزی آشنا می شویم. حقیقت این است که شما نیازی به صرف هزینه های بالا برای خرید از برندهای خارجی ندارید. چرا که این روزها گازهای صفحه ای با بهترین کیفیت در داخل ایران تولید می شوند که در آنها از تجهیزات گازسوز وارداتی استفاده شده است. در واقع با هزینه ای بسیار کمتر میتوانید نمونه مشابه مدل های خارجی را از برندهای باکیفیت ایرانی تهیه کنید.در ادامه به معرفی یک برند مشهور خارجی و برندهای فعال ایرانی می پردازیم.

بهترین مارک اجاق گاز رومیزی صفحه ای خارجی کدام است؟

میتوان گفت بهترین برند گاز رومیزی خارجی بوش آلمان (Bosch) است. دلیل این جایگاه را میتوان در کیفیت و ویژگی های منحصر به فرد محصولات در این برند بزرگ دانست. برای مثال، اجاق گازهای رومیزی بوش با تکنولوژی FlexInduction به شما این امکان را میدهند تا دو منطقه پخت را طبق اندازه ماهی تابه بزرگتان ترکیب کنید یا اینکه میتوانید درجه حرارت دلخواه را به راحتی با لمس یک دکمه در کنترل پنل PreciseSelect انتخاب کنید. طراحی ظاهری شکیل و جذاب گازها نیز خود به تنهایی نشان دهنده عظمت این برند اروپایی است.

مقالات مرتبط  خرید اتو بخار ؛ راهنمای کامل خرید اتو + نکات مهم در انتخاب اتو

در بین برندهای مشهور خارجی دیگر در زمینه تولید گاز صفحه ای می توان به اسیگما، آریستون، تکا، فارماکو و … نیز اشاره کرد.

بهترین مارک اجاق گاز صفحه ای ایرانی کدام است؟

 ۱) برند اخوان

این برند قدیمی از بزرگترین مجموعه های فعال کشور در زمینه تولید تجهیزات خانگی به ویژه لوازم توکار است. گازهای صفحه ای برند اخوان از نظر شکل ظاهری به سه دسته شیشه ای، استیل و شیشه استیل طبقه بندی می شوند که اکثرا در دو رنگ مشکی و سفید در بازار موجود هستند.گازهای صفحه ای شیشه ای اخوان از شیشه بسیار مرغوب و مقاوم در برابر حرارت ساخته شده و دوام و استحکام بسیار بالایی دارند.گازهای تمام استیل این برند مشهور داخلی، فوق العاده مقاوم بوده و معمولاً مناسب خانه های پرجمعیت است. در کنار دو سبک استیل و شیشه، برخی مدل های گاز صفحه‌ای شیشه ای اخوان دارای لبه های استیل است که مقاومت بیشتری از مدل های تمام شیشه ای دارد.

تمام گازهای رومیزی و صفحه ای اخوان، به صورت ۲ تا ۶ شعله طراحی و تولید می شوند که با توجه به میزان استفاده ی خود میتوانید تعداد شعله مورد نیاز را انتخاب کنید.این شرکت در محصولات خود از قطعات ساخت کشورهای پیشرو در تولید گازهای صفحه ای استفاده میکند، در نتیجه مدل های اخوان دارای راندمان حرارتی بسیار بالا، صرفه جویی در مصرف گاز و عدم انتشار گازهای آلاینده هستند. همچنین تمامی گازهای صفحه ای اخوان دارای گارانتی ۲۰ ماهه شرکت اخوان جم هستند و در صورت بروز هر گونه مشکل، کارشناسان مربوط از طریق نمایندگی های سراسر کشور، مشکل را به سرعت حل‌و‌فصل می کنند.

۲) برند استیل البرز

غیرممکن است کسی در ایران نام برند استیل البرز به گوشش نخورده باشد! گازهای صفحه ای این برند نیز از دیگر محصولات مشهور بازار هستند. گازهای استیل البرز در مدل‌های شیشه‌ای، سرامیکی و استیل و با تنوع ا تا ۶ شعله به فروش میرسند.از مزیت های مهم این گازها باید به طول عمر و توان حرارتی بالای آن‌ها اشاره کرد. کلیه قطعات اصلی اجاق گازهای صفحه ای استیل البرز مانند شیر، سر شعله، فندک و ترموکوپل ساخت کشور ایتالیا و اسپانیا است.

گازهای این برند طوری طراحی شده اند که تمیز کردن آنها به سهولت و سرعت انجام گیرد.شما به راحتی میتوانید با پارچه ای تمیز و ماده شوینده، سطح گاز را تمیز کنید.همچنین تمامی گازهای صفحه ای استیل البرز دارای نصب رایگان و گارانتی ۲۴ ماه شرکت استیل البرز هستند. در صورت بروز هر گونه مشکل، کارشناسان مربوطه از طریق نمایندگی های سراسر کشور جهت برطرف کردن مشکل به کمک شما می آیند.

۳) برند درخشان

تولیدات باکیفیت برند درخشان حتی در سطح بین‌الملل ممتاز هستند و محصولات این برند به ۷ کشور از جمله کشورهای اروپایی صادر می شود. گازهای رومیزی درخشان در انواع ۱ تا ۵ شعله و با تنوع بی نظیر ظاهری ارائه می شوند. علاوه بر رنگ های رایج استیل و مشکی، درخشان گازهای رومیزی با رنگ خاص طلایی نیز تولید میکند.

تجهیزات گازسوز استفاده شده در محصولات، وارداتی از اسپانیا هستند. در تمام مدل های شیشه ای از شیشه سکوریت ضدخش و ضدلک استفاده شده است. به طور کلی با ۲ سال ضمانت درخشان سرویس، کیفیت بالا و تنوع جذاب در گازهای رومیزی درخشان حتما می‌توانید انتخاب مطلوب و کاملی داشته باشید.

۴) برند کن

این شرکت موفق در زمینه لوازم خانگی از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. در این سال ها کن با تولیدات خلاقانه و کیفیت ممتاز به جایگاه بسیار بالایی در تولید انواع هود، گاز رومیزی، فر توکار و سینک رسیده است به طوری که محصولات این برند به انتخاب اول بسیاری از مصرف کنندگان تبدیل شده است.

گازهای رومیزی کن در انواع استیل، لعابی، شیشه و استیل شیشه، با ۲ تا ۵ شعله تولید می شوند. با تنوع بیش از ۵۰ مدل گاز رومیزی در توان ها و مشخصات متفاوت میتوانید بهترین انتخاب را برای خانه خود داشته باشید.

۵) برند بیمکث

شرکت بیمکث در سال ۱۳۶۰، به عنوان یکی از پیشگامان، فعالیت خود را در زمینه تولید لوازم خانگی آغاز کرد و محصولات خود را به تدریج به لوازم آشپزخانه بیشتری از قبیل هود آشپزخانه، سینک ظرفشویی، اجاق صفحه ای و فر توکار توسعه داد. این شرکت، با بیش از ۳۰ سال سابقه درخشان در صنعت لوازم آشپزخانه، امروزه به عنوان یکی از برترین برندهای لوازم خانگی تبدیل شده است.

پیشرفته ­ترین ماشین­ آلات، تکنولوژی مدرن، بهترین کادر متخصص ایرانی و مشاورین خارجی و خدمات پس از فروش بیمکث برای تمامی محصولات، مزایای این برند هستند.گازهای رومیزی بیمکث باکیفیت بالا و در انواع استیل و شیشه قابل تهیه هستند. به علاوه گازهای این برند تنوع بالایی دارند و انواع نیازها و سلایق را پوشش میدهند.

بورس خرید اجاق گاز صفحه ای

امروزه مراکز فروش اینترتی بسیاری به فروش اجاق گازهای شیشه ای می پردازند ولی با این حال اگر تصمیم دارید که حضوری به خرید اجاق گاز صفحه ای خود بروید میتوانید به خیابان های سهروردی و امین حضور سری بزنید.

نکات مهم در خرید اجاق گاز صفحه ای مناسب

 1. هنگام خرید اجاق گاز به تعداد شعله های آن دقت کنید و بر اساس نیاز تان اجاق گاز مورد نظر تان را خریداری کنید.
 2. جنس اجاق گاز مورد نظرتان و چگونگی تمیز کردن آن از نکات مهم است.
 3. اجاق گاز های برقی به جای استفاده از پیچ برای شعله های اجاق، صفحه ای لمسی و دیجیتال دارند و از نظر نشت گاز و این مسائل نسبت به اجاق های گازی، ایمنی بیشتری دارند.
 4. ضخامت اجاق گاز های توکار (صفحه ای) ۶-۵ سانتی متر است.
 5. اجاق گاز های مجهز به فندک و ترموکوپل ایمنی بیشتری دارند. زیرا ترموکوپل به محض خاموش شدن شعله به هر دلیل، جریان گاز را قطع میکند.
 6. یکی از شاخصه های اصلی و اجباری در اجاق گاز ها استاندارد بودن آن ها است. علاوه بر توجه به استاندارد بودن شان به خدمات پس از فروش اجاق گاز ها توجه کنید.
 7. به فاصله میان شعله ها در هنگام خرید توجه کنید. اندازه شان باید جوری باشد که همزمان چند قابلمه بر روی هر شعله بدون مزاحمت قرار بگیرد.


این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام