• خانه
 • جهیزیه عروس
 • خرید مایکروفر ؛ راهنمای خرید مایکروویو به همراه قیمت روز + نظرات خریداران!
راهنمای خرید مایکروفر

خرید مایکروفر ؛ راهنمای خرید مایکروویو به همراه قیمت روز + نظرات خریداران!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

مایکروویو یا مایکروفر ؛ خرید یک مایکروویو برای آشپزخانه ضروری است. یکی از بهترین مایکروویو ها را خرید کنید و شما می توانید بدون صرف وقت به همان خوبی که برای گرم کردن و یخ زدایی از مایکروفر استفاده می کنید، برای پخت غذا نیز آنرا به کار ببرید.

در حال حاضر انواع مایکروویو با قیمت های مختلف در بازار به فروش می رسد. انتخاب مایکروفر مناسب برای آشپزخانه شما می تواند به راحتی انجام شود در صورتی که به اهداف آشپزی خود توجه داشته باشید و طیف وسیعی از گزینه هایی که در دسترس شماست را در نظر بگیرید.

راهنمای-خرید-مایکروویو

مایکروفرها یا مایکروویو ها

مایکروفرها به کمک انرژی الکترومغناطیسی و با تولید موج های الکترمغناطیسی، غذای داخل فر را گرم میکنند.برخلاف فرهای سنتی، مایکروفرها فضای داخل فر را گرم نمیکنند و صرفا با استفاده از امواج غذا را طبخ میکنند. این امکان مایکروفرها را از نظر مصرف برق بسیار بهینه تر از نمونه های سنتی خود میسازد. توان مایکروفرها معمولا ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ وات است و از آنجایی که امواج داخل به طور متمرکز به غذا می تابند،فرآیند پخت سریعتر صورت می پذیرد.

با اینکه بیشتر پخت و پزها در منازل روی اجاق گاز انجام می شود، مصرف برق فر به عنوان یکی از لوازم برقی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. جالب است بدانید یک مایکروویو برای پخت غذا حدودا ۴۰ درصد کمتر از اجاق گاز انرژی مصرف می‌کند؛ اما هزینه ی برق از گاز بیشتر است. در مقایسه با فر برقی، مایکروفرها برای پخت غذایی مثل سیب‌زمینی حدودا ۷۵ درصد کمتر برق مصرف میکنند.

باما در ادامه این مطلب از بخش جهیزیه عروس مجله عروس ما همراه باشید تا بتوانید یک خرید خوب را تجربه کنید.

مزایای انواع ماکروویو

 • پختن و گرم کردن سریع غذا
 • با توجه به کوتاه بودن زمان پخت، ویتامین ها در غذا باقی می ماند.
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • مناسب برای یخ زدایی

معایب ماکروویوها

 • نمیتوان مواد غذایی را با هر ظرفی داخل مایکروویو قرار داد. (مانند ظروف فلزی و پلاستیکی که مناسب قرارگیری در ماکروویو نیستند.)
 • بسیاری از مواد غذایی مانند تخم مرغ و کنسرو را نمیتوان در ماکروویو قرار داد زیرا موجب ترکیدن آن در فضای ماکروویو می شود.
 • چون در بازه زمانی کمتر و با امواج مواد غذایی را گرم میکند به همان میزانی که با سرعت غذا گرم می شود به همان میزان سرعت هم غذا سرد می شود.
 •  برخی از خواص مواد غذایی بر اثر امواج در مایکروفر از بین میرود.

باورهای اشتباه در مورد مایکروویو  یا مایکروفر

برخی افراد معتقدند استفاده از مایکروفر، غذا را به امواج رادیواکتیو آلوده میکند؛ اما FDA که سازمان غذا و دارو در ایالات متحده است اذعان دارد که مایکروفر غذا را آلوده نمیکند. امواج مایکروویو تنها مولکول های آب داخل غذا را به جنبش در می آورند که باعث تولید گرما در غذا و پخت آن می شود. به همین دلیل است که خوراکی های آب دارتر مثل سبزی ها زودتر در مایکروفر پخته می شوند.

دلیل این موضوع که گفته می شود مایکروفر غذا را از داخل به بیرون میپزد نیز همین است. بنابراین، انرژی امواج در مایکروفر به گرمای داخل غذا تبدیل می شود و هیچگونه آلودگی در کار نخواهد بود. البته امواج مایکروویو تأثیری که روی غذا میگذارند را بر بافت های بدن شما نیز میتوانند بگذارند و از این جهت برای شما ایجاد خطر کنند؛ اما این فقط در زمانی ممکن است که درب فر شکسته باشد و یا درزی در لولای آن به وجود آمده باشد و امواج به بیرون از محفظه درز پیدا کنند.

به گفته ی چاد مولر، استادیار دانشگاه بیرمنگام، امواج مایکروویو مخصوصا روی قسمت هایی از بدن که قابلیت انتقال گرما را ندارند، مانند چشم ها، میتواند تأثیر مخربی داشته باشد. مولر همچنین سردرد گرفتن افرادی که در فست فودها کار میکنند را تا حدودی ناشی از درز امواج مایکروویو میداند.

مزایا و معایب مایکروفر

انواع مایکروفر از نظر محل قرارگیری

اولین نکته ای که پیش از خرید مایکروفر برای جهیزیه عروس یا مصرف معمول باید مد نظر قرار دهید، مکان‌ مورد نظر و تعبیه شده ی این دستگاه در فضای آشپزخانه است. محل قرارگیری مایکروفر تأثیر مستقیمی بر قیمت، قابلیت ها، اندازه و نحوه‌ی نصب آن دارد. به طور کلی مایکروفرها با توجه به محل نصب در سه دسته ی مختلف تقسیم بندی می شوند که عموما ویژگی های پخت یکسان و مشابهی دارند.

۱) مایکروفر رومیزی

مایکروفرهای قابل حمل و کوچکی که محبوب ترین گزینه بین کاربران به حساب می آیند و کاربرد‌هایی مانند طبخ و گرم کردن انواع غذا، یخ زدایی، درست کردن پاپ کورن و سایر امور آشپزی را به خوبی انجام میدهند. یک مایکروفر رومیزی با اندازه ی معمول ۲۷ (ارتفاع) در ۴۴ (عرض) در ۳۴ (عمق) سانتی متر عمق دارد و ظرفیت آن ۲۸ لیتر است.

توان این دستگاه ها معمولا از ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ وات است. نکات مثبت در مورد مایکروفرهای رومیزی قابلیت حمل و جابجایی آن ها در آشپزخانه و قیمت مناسب آن ها نسبت به سایر مدل ها است. نکته ی منفی هم میتواند این باشد که مایکروفرهای رومیزی قسمتی از فضای باارزش روی پیشخوان شما را اشغال میکنند. قیمت این مدل ها معمولا بسته به امکانات از ۱/۵۰۰/۰۰۰ میلیون تومان تا ۲۰/۰۰۰/۰۰ میلیون تومان متغیر است.

۲) مایکروفر بالا اجاقی

همانطور که از اسم آن مشخص است، این نوع مایکروفر در قسمت بالای اجاق گاز نصب می شود. از لحاظ محبوبیت، این مدل ها بعد از مایکروفر رومیزی در رتبه ی دوم قرار میگیرند. بیشتر مایکروفرهای بالا اجاقی دارای فن هایی هستند که بخار و بوی ناشی از پخت و پز روی اجاق گاز را منتقل میکنند و در واقع چون جای هود را اشغال می کنند، عملکردی مشابه هود را نیز ارائه میدهند.

در برخی مدل ها فن های دستگاه به محض اینکه میزان بخار و حرارت ساطع شده از اجاق گاز بالا میرود به صورت خودکار شروع به کار میکنند. همچنین معمولا چراغ هایی زیر مایکروفر برای روشن کردن فضای آشپزی روی اجاق گاز در نظر گرفته می شود. قیمت این مدل مایکروفرها کمی بالاتر از مدل های رومیزی است؛ به طوریکه ارزان ترین آنها قیمتی نزدیک به ۲/۰۰۰/۰۰۰ دارد و توان آن ها ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات است و محفظه هایی ۲۵ تا ۷۰ لیتر را در اختیار میگذارند. ابعاد این نوع مایکروفرها معمولا ۴۰ در ۷۶ در ۳۸ سانتیمتر است.

۳) مایکروفر توکار یا کشویی

مایکروفرهای کشویی نسبتا انواع جدیدی در بازار مایکروفرها به حساب می آیند. مهمترین مشخصه ی این دسته از مایکروفرها، عدم اشغال فضای روی پیشخوان یا کابینت ها است. البته در صورت استفاده از این مایکروفرها، باید آمادگی مراحل نصب سخت تر و عدم امکان جابجایی آن را داشته باشید.

مایکروفرهای توکار عموما جزو گرانترین نمونه های موجود به حساب می آیند و قیمت آنها از ۶/۰۰۰/۰۰۰ میلیون تومان شروع می شود. ابعاد این مدل مایکروفرها حدودا ۴۶ در ۶۰ در ۵۵ سانتیمتر است.

در زیر جدول مقایسه ی مدل های مختلف مایکروفر از نظر محل قرارگیری را مشاهده میکنید.

مایکروفرابعاد (سانتی‌متر)ظرفیت  توان (وات)   قیمت (دلار)
رومیزی۲۷ در ۴۴ در ۳۴۱۵ تا ۷۰ لیتر۴۰۰ تا ۱۲۰۰۱.۵ تا ۲۰ میلیون تومان
بالا اجاقی۴۰ در ۷۶ در ۳۸۱۵ تا ۷۰ لیتر   ۶۰۰ تا ۱۲۰۰۲ تا ۲۵ میلیون تومان
توکار یا کشویی۴۶ در ۶۰ در ۵۵۱۵ تا ۷۰ لیتر   ۶۰۰ تا ۱۲۰۰۶ تا ۴۵ میلیون تومان

اندازه مایکروفر

پیدا کردن مایکروفر با اندازه ی متناسب با نیاز پخت و پز و فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید اهمیت بالایی دارد. قبل از هرچیز فضایی که قصد دارید مایکروفر را در آن قرار دهید از لحاظ ارتفاع، عرض و عمق اندازه‌گیری کنید و این شاخصه ها را با اندازه ی مورد نیاز خود بسنجید تا ببینید بهتر است از کدام یک از مدل های مایکروفر تهیه کنید. ابعاد بیرونی مایکروفرها میتوانند بسیار متنوع باشند. این ابعاد معمولا از ۲۵ (ارتفاع) در ۴۶ (عرض) در ۳۶ (عمق) سانتی متر شروع شده و به ۳۶ در ۶۱ در ۵۱ سانتی متر در مدل های بزرگ میرسد.

به نظر نمیرسد ظرفیت داخلی مایکروفرها که کمتر از ۲۸ لیتر تا ۵۶ لیتر متفاوت است رابطه ی معنی داری با ابعاد بیرونی آنها داشته باشد؛ با این وجود در جدول زیر سعی شده است اندازه های مختلف مایکروفر و ظرفیت داخلی آن ها در چهار گروه کلی دسته بندی شود.

بیشتر مایکروفرها ظرفیتی بین ۲۵ تا ۵۱ لیتر دارند. اگر هنوز مطمئن نیستید که چه ظرفیتی مناسب شما است، میتوانید یک ظرف که معمولا در آن آشپزی می کنید را هنگام خرید با خود داشته باشید تا ببینید در مایکروفر مورد نظر شما جای میگیرد یا خیر. به همراه داشتن ابعاد فضایی که جهت قرار دادن یا نصب مایکروفر در اختیار دارید و ارائه ی آن به فروشنده نیز میتواند شما را در انجام خریدی مطمئن تر یاری کند.

توان یک مایکروفر

توان یک مایکروفر که با واحد وات نشان داده می شود، در واقع نشانگر قدرت آن است. به طور کلی، هرچه عدد وات بالاتر باشد، غذای شما سریعتر و یکدست تر پخته خواهد شد. بیشتر مایکروفرها توانی بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ وات دارند. مایکروفرهای بزرگتر که معمولا توان بیشتری دارند، قیمت بالاتری هم دارند. بنابراین، قیمت و اندازه ی مایکروفر در کیفیت پخت شما تأثیر مستقیمی دارند.

با این حال نباید از عوامل دیگر نظیر اندازه غافل شوید. پخت یک غذای کامل برای تمام افراد خانواده نیاز به مایکروفری بزرگ با توان بالا دارد. مایکروفرهای بزرگ توانی برابر با ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ وات و مدل های متوسط ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ وات توان دارند. مایکروفرهای کامپکت که کوچک ترین مدل ها به حساب می آیند، مناسب استفاده در خوابگاه و اداره و آپارتمان هستند.

مدل‌های کامپکت ۵۰۰ تا ۸۰۰ وات توان دارند. البته توجه داشته باشید با افزایش توان، مایکروفر به انرژی بیشتری نیز نیاز خواهد داشت و در نتیجه نیاز به پرداخت هزینه ی برق بیشتری خواهید بود.

ویژگی های مایکروویو

ویژگی های یک مایکروفر یا مایکروویو 

۱) گرم کردن و پختن:

دو ویژگی اصلی که در تمام انواع مایکروفر ها وجود دارد، گرم کردن و پختن است. امروزه برای حداکثر راحتی و سرعت در پخت غذا، انواع برنامه های پخت اتوماتیک غذاهای ایرانی و فرنگی در مایکروفرها برنامه ریزی شده است، به نحوی که تنها با چند بار فشار دادن دکمه ها و گهگاه هم زدن مواد غذایی، می توان بیشتر انواع غذاها را تهیه نمود.البته هرچه این تنوع بیشتر بوده و کارایی مایکروویو بالاتر باشد، هزینه ای که باید برای خرید آن بپردازید نیز بالاتر است.

۲) درب شیشه ای:

 در مایکروویو هایی که درب آن ها شیشه ای است، می توان مراحل پخت غذا را از بیرون مشاهده کرده و به راحتی بر آن نظارت نمود.

۳) یخ زدایی: 

یکی از مفیدترین قابلیت های مایکروفرها است که به شما امکان می دهد بدون ایجاد فعل و انفعالات مضر در مواد غذایی، در هر زمان که اراده کنید مواد یخ زده خود را از فریزر خارج کرده، ظرف چند دقیقه یخ زدایی نموده و بلافاصله مورد استفاده قرار دهید. البته زمان یخ زدایی مواد غذایی به نوع و وزن آن ها بستگی دارد که می توانید نوع آن را از آپشن هایی که بر روی صفحه نمایش در اختیار شما گذاشته می شود انتخاب کرده و وزن آن را نیز یا از طریق ترازو تعیین کرده و یا اگر دستگاهتان مجهز به سنسورهای تعیین وزن است، از خود مایکروفر کمک بگیرید.

۴) سنسور های هوشمند: 

وجود انواع سنسورها مانند سنسورهای قدرت، وزن، زمان و رطوبت در مایکرویو به طور خودکار شرایط پخت غذا را تنظیم نموده و شما را از سپری کردن زمان برای کنترل شخصی و دستی آن ها رها می کند.

۵) فضای داخلی تمام استیل یا سرامیکی: 

محفظه تمام استیل، ضد زنگ بوده و نوع سرامیکی آن نیز ضد خش، ضد زنگ زدگی و ضد باکتری است. هم محفظه های استیل و هم سرامیکی به راحتی تمیز می شوند. البته پاک کردن چربی ها از روی محفظه های سرامیک راحت تر بوده و تنها با یک دستمال مرطوب و بدون نیاز به فشار دست امکان پذیر است. این ویژگی ها به نظافت آسان محفظه، سالم ماندن مواد غذایی و سالم ماندن بدنه داخلی دستگاه مایکروفرکمک بسیاری می کنند.

۶) سیستم خود تمیزکن حرارتی:

این سیستم با استفاده از حرارت زیاد و بدون کاربرد هرگونه مواد پاک کننده شیمیایی، لکه ها و جرم های حاصل از پخت مواد غذایی درون محفظه مایکروویو را از بین می برد.

۷) شروع عملکرد با تأخیر:

با فعال کردن این سیستم، دستگاه مایکروفر در زمان پیش تعیین شده توسط شما شروع به کار کرده و سپس متوقف می شود.

۸) قفل کودک: 

به شما اطمینان می دهد کودکتان نمی تواند با دستگاه کار کرده و آن را فعال نماید.

۹) هیتر زغالی:

هیتر زغالی اختراع ال جی است که با ایجاد حرارت توسط رشته های زغال موجود در المنت، علاوه بر حفظ ویتامین های مواد غذایی و تبخیر نکردن آب موجود در آن ها مانع از افزایش چربی، نمک و مواد مضر غذا شده و غذایی برشته، مغز پخت و آبدار با مصرف برق کمتر آماده میکند

۱۰) کانوکشن: 

در مایکروفرهایی که از این قابلیت برخوردارند، از طریق یک المنت هوای داغ ایجاد شده و سپس این هوا به وسیله یک فن به گردش در می آید. با استفاده از سیستم گردش هوای داغ، غذا به صورت یکنواخت بدون از دست دادن آب و ویتامین های خود طبخ می شود.

مزیت داشتن کانوکشن در مایکروویو چیست؟

داشتن کانوکشن به ماکروویو این امکان را می دهد که گرما به طور یکنواخت به اطراف غذا هدایت شده و در نتیجه غذا سریع تر پخته شود، ولی درون آن آبدار باقی بماند و درنتیجه غذا طعم بهتری پیدا کند.این قابلیت به ما امکان پختن کیک در مایکروویو را همانند فر معمولی ولی با سرعت و کیفیت بهتر می دهد. با استفاده از فن کانوکشن می توان محفظه داخلی را از قبل گرم کرد و سپس قالب محتوی مواد کیک را داخل مایکروویو قرار داد و برنامه پخت را به آن داد.

۱۱) فر سولاردم مجهز به پخت نوری:

در مایکروفرهای سولاردم که تکنولوژی انحصاری شرکت ال جی است، علاوه بر ترکیبی از مایکروویو، گریل و کانوکشن، یک لامپ هالوژنه هم در دستگاه تعبیه شده است. این لامپ سرعت گرم و سرخ شدن مواد غذایی را بالا برده و علاوه بر پخت سریعتر و صرفه جویی در زمان، مصرف برق و انرژی کمتر و  نیز حفظ شدن بیشتر خاصیت مواد غذایی را سبب می شود.

۱۲) پخت پاپکورن: 

در برخی مایکروویو ها کلید مخصوصی برای پخت پاپکورن بر روی دستگاه تعبیه شده است. با استفاده از آن می توانید ذرت خام را در دستگاه گذاشته و ظرف چند دقیقه پاپکورن آماده خود را تحویل بگیرید!

۱۳) بخار پز: 

در برخی مایکروفر ها ظرف مخصوص بخارپز هم وجود دارد. پخت با بخار به حفظ حداکثر طعم، رنگ و ارزش مواد غذایی کمک می کند. بعضی مایکروویو ها از قابلیت بخارپزی کامل برخوردارند که نیاز به ظرف مجزای بخارپز ندارند.

۱۴) موتور جوجه گردان و کباب گردان: 

در مایکروفر های مجهز به این ویژگی، با استفاده از سیخِ گردان می توان انواع جوجه، کباب و مرغ درسته کبابی شده را تهیه نمود.

۱۵) سیستم گرمایش از بالا و پایین:

در این دستگاه ها گرما هم از پایین و هم از بالا تولید شده که باعث می شود حرارت به شکل یکنواخت تری به غذا رسیده و علاوه بر سریعتر آماده شدن غذا، هم مواد مغذی موجود در آن حفظ شده و هم مصرف برق کمتر شود.

۱۶) گریل:

قابلیت گریل در مایکروفر با استفاده از المنت های حرارتی، برای سرخ و برشته کردن غذا به کار می رود.

۱۷) یخ زدایی سریع به روش توربو اینورتر:

تکنولوژی یخ زدایی به روش توربو اینورتر از یک سیستم مایکروویو پیشرفته استفاده می نماید که به شما اجازه می دهد تا غذا های یخ زده را دو برابر سریعتر یخ زدایی نمایید. این سیستم بر اساس آنچه دانشمندان تئوری آشفتگی نام نهاده اند طراحی گردیده. این طراحی خاص موجب می گردد تا انرژی ماکروویو با ترکیب مناسب و بطور هم  منظم  و هم بی نظم در فضای درونی فر پخش گردد.

۱۸) بخار شوی:

به کمک بخار و با استفاده از ویژگی های سنتی بخار، کار پاک سازی مایکروویو را انجام می دهد. از قدرت بخار برای برداشتن لایه های چربی و کثیفی استفاده شده و در مدت پانزده دقیقه ماکروویو شما تمیز می شود. تنها با فشار یک دکمه کار دستگاه شروع می شود.

۱۹) بخارپز کامل:

در مایکروفر هایی که بخارپز کامل دارند، احتیاجی به ظروف مخصوص پخت با بخار نیست، چرا که دستگاه مجهز به مخزن بخار مخصوص به خود می باشد. پس از پر کردن مخزن با آب، هیتر آن را به بخار تبدیل کرده و به داخل فضای فر اسپری می کند.

مقالات مرتبط  راهنمای خرید 0 تا 100 سماور گازی و برقی + معرفی برندهای برتر سماور در ایران

نکاتی در خصوص استفاده ی صحیح از مایکروفر

 1. همیشه از ظروف مخصوص در مایکروفر استفاده کنید. برخی ظروف پلاستیکی، شیشه ای و سرامیکی نیز قابل استفاده در مایکروفر هستند؛ اما هرگز از ظروف فلزی در مایکروفر استفاده نکنید.
 2. در مواردی که روی غذا را پوشانده اید، باید منافذی جهت خروج بخار ترتیب دهید.
 3. بهتر است هنگام پخت، غذا را هم بزنید یا حالت ظرف را عوض کنید تا گرما به همه جای غذا برسد.
 4. لایه های خارجی غذا در مایکروفر زودتر میپزند. بنابراین، سعی کنید تکه های ضخیم تر غذا را در سطح بیرونی و تکه های کوچک تر را در مرکز غذا قرار دهید.
 5. اگر در دفترچه ی راهنمای دستگاه شما، زمانی به عنوان انتظار بعد از پخت درج شده است، بهتر است آن را رعایت کنید؛ چرا که در این زمان هنوز غذا به کمک گرمای داخل آن در حال پخت است.عموما مایکروفر‌ها به زمانی برابر با
 6. برای تمیز کردن محفظه ی داخل مایکروفر از دستمال نم دار و آغشته به مایع ظرفشویی استفاده کنید و سطوح داخلی را از چربی ها و مواد غذایی به جا مانده پاک کنید.همچنین یکی از راههای موثر تمیز کردن مایکروفر، قرار دادن یک ظرف سرکه درون دستگاه و گرم کردن آن است تا بخار ساطع از سرکه، عملیات تمیزکاری دیواره های داخلی را تسهیل بخشد.

بهترین مارک مایکروفر

بهترین مارک مایکروفر و مایکروویو

به طور قطع نمی توان گفت بهترین مارک مایکروفر کدام است. امروزه به خاطر پیشرفت تکنولوژی و افزایش شدید رقابت برندهای مختلف، تولید کنندگان می کوشند تا با افزودن آپشن های جدید و خلاقانه و همچنین افزایش کارایی و کاهش میزان مصرف انرژی، محصول خود را از دیگران متمایز سازند. مارک های مایکروفر موجود در بازار بسیار زیاد و متنوع است و همین زیاد بودن تنوع شاید باعث شود در انتخاب مدل و مارک مایکروفر دچار سردرگمی شوید.

برخی از بهترین مارک مایکروویو یا مایکرو در ایران

برندهای متفاوتی از ماکروویو در بازار وجود دارند که پر طرفدار ترین شان از لحاظ خرید در بین افراد شامل:

 • سامسونگ
 • ال جی
 • فلر
 • اسنوا
 • میدیا
 • دوو
 • کنوود
 • زیرووات
 • پاناسونیک

است که میتوانیم نام ببریم، که برند اسنوا لقب بهترین مایکروفر مارک ایرانی را از آن خود کرده است و همچنین تمامی برندهای خارجی اعلام شده در ایران نمایندگی ها و خدمات پس از فروش قدرتمند و خوبی دارند.

بررسی نظرات کاربران مایکروفر از برند های مختلف

نظر کاربران مایکروفر سامسونگ

نظرات موافق:

آپشن سرخ کردن سالم (باکمترین میزان روغن) – قدرت بالا – کارایی قابل قبول – امکانات متنوع – استفاده از این مایکروفر به دلیل امکانات بالای آن، شما را از فر بی نیاز می کند – طراحی بسیار شیک و مدرن – بی صدا

نظرات مخالف:

فاقد دفترچه راهنمای فارسی

رنج قیمت:

ارازن ترین آن، مایکروویو سامسونگ مدل ME 201 با قیمت ۹۹۰,۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو سامسونگ ۳۵ لیتری سامی ۱۴ تی با قیمت ۵,۳۵۰,۰۰۰ تومان است.

نظر کاربران مایکروفر ال جی

نظرات موافق:

طراحی زیبا و شکیل – آپشن های متنوع نسبت به دیگر برندها – بی صدا – برنامه پخت متنوع

نظرات مخالف:

در برخی مدل ها باز و بسته کردن درب کمی سخت است .

رنج قیمت:

ارزان ترین آن، مایکروویو ال جی مدل MH7040SS با قیمت ۹۹۰,۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو ال جی مدل MS97CRGSC با قیمت ۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان است.

نظر کاربران مایکروفر هاردستون

نظرات موافق:

کاربری ساده – طراحی زیبا – قیمت مناسب نسبت به کارایی – کیفیت قابل قبول – گارانتی عالی- تقریبا بی صدا –

نظرات مخالف:

کیفیت نسبت به گذشته پایین آمده است – صدای آلارم پایان پخت ضعیف

رنج قیمت:

ارازن ترین آن، مایکروویو هاردستون مدل MWM2221 با قیمت ۹۲۹,۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو هاردستون مدل MW 2300 با قیمت ۳,۱۵۰,۰۰۰ تومان است.

نظر کاربران مایکروفر فلر

نظرات موافق:

کارایی مطلوب را ارائه می دهد – قیمت نسبت به عملکرد مناسب است – کم مصرف – آپشن های مورد نیاز کاربر در ان تعبیه شده است – طراحی زیبا – سرعت بالای عملکرد – سهولت استفاده – جنس بدنه خوب – برندی معتبر در مایکروفرها

نظرات مخالف:

قدرت گریل ضعیف – تولید صدا در هنگام کارکرد

رنج قیمت:

ارازن ترین آن، مایکروویو فلر مدل MW 201 با قیمت ۹۷۰/۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو فلر مدل MW 361 با قیمت ۴/۱۰۰/۰۰۰ تومان است.

نظر کاربران مایکروفر دوو

نظرات موافق:

پس از ۱۴ سال استفاده هنوز تعمیر نشده است و کارایی خوبی دارد – سهولت استفاده – طراحی مطلوب – عملکرد پخت و پز عالی – ارائه انواع پخت مواد غذایی به نحو عالی

نظرات مخالف:

قدرت مناسب نسبت به دیگر برندهای خارجی

رنج قیمت:

ارازن ترین آن، مایکروویو دوو ۳۴۱COK-PW با قیمت ۱/۸۵۰/۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو دوو DEM-341C0K با قیمت ۴/۳۰۰/۰۰۰ تومان است.

نظر کاربران مایکروفر پاناسونیک

نظرات موافق:

کیفیت ساخت مطلوب – قیمت مناسب – قدرت بالا – پس از ۱۲ سال استفاده عالی کار میکند فقط کمی به صدا افتاده است – بدنه با کیفیت

نظرات مخالف:

یافت نشد

رنج قیمت:

ارزان ترین آن، مایکروویو پاناسونیک NN-SM332 با قیمت ۱,۱۶۰,۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو پاناسونیک مدل NN-CD997S با قیمت ۶/۸۴۰/۰۰۰ تومان است.

نظر کاربران مایکروفر کنوود

نظرات موافق:

کیفیت خوب – کاربری آسان – ظاهر شیک و جذاب – قیمت ارزنده

نظرات مخالف:

ندارد

رنج قیمت:

ارازن ترین آن، مایکروویو ۲۵ لیتری کنوود مدل MWL220 با قیمت ۹۹۰/۰۰۰ تومان و گران ترین آن، مایکروویو کنوود مدل MWL210 با قیمت ۲/۲۹۰/۰۰۰ تومان است.

بورس خرید ماکروویو

برای خرید لوازم الکتریکی و لوازم خانگی مثل بهترین مارک مایکروفر مناسب ترین روش این است که به نمایندگی اصلی برند مورد نظرمان مراجعه کنیم زیرا خرید از نمایندگی مستقیم کالای مورد نظر دارای گارانتی است. می توانید برای خرید ماکروویو در تهران به خیابان جمهوری و امین حضور مراجعه کنید تا خریدی مطمئن تر داشته باشید.

قیمت ماکروویو

قیمت مایکروویو ها براساس برند آن ها متفاوت است که در این جا قیمت مایکروفر ایرانی و بهترین مارک مایکروفر را بررسی کرده ایم تا شما خرید آسان تری داشته باشید.( درضمن قیمت ها به دلیل نوسانات ارزی مدام در حال تغییر هستند).

برند

کد محصولگنجایشقیمت (تومان)

سامسونگ

ME201۲۰ لیتر

۲.۹۴۵.۰۰۰

فلر

MW201۲۰ لیتر۲.۰۵۰.۰۰۰

کنوود

MW939۲۰ لیتر۲.۱۸۳.۵۰۰
هاردستونMWM2000۲۰ لیتر

۱.۴۰۰.۰۰۰

پاناسونیکNN-SM332۲۷ لیتر

۱.۶۵۹.۰۰۰

میدیا

AG034AB6۳۴ لیتر

۲.۲۹۸.۳۰۰

سخن پایانی

مایکروفرها با تبدیل انرژی الکتریکی به امواج مایکروویو و تاباندن این امواج به غذا کار پخت را انجام میدهند. امواج مستقیما روی رطوبت داخل غذا اثر گذاشته و محفظه را ظرف را گرم نمیکنند.در نتیجه هدررفت انرژی در مایکروفرها از تمام لوازم پخت و پز دیگر کم‌تر است؛ اما از آنجایی که برق جزو انرژی های نسبتا گران به حساب می آید، لازم است به کم مصرف بودن دستگاه توجه ویژه ای بشود.

علاوه بر این، مایکروفرها بخشی از دکوراسیون منزل و آشپزخانه ی شما را تشکیل میدهند. بنابراین، ظاهر و شکل و شمایل دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید در این مورد با سایر افراد خانواده مشورت کنید و در نهایت با توجه به موارد مطرح شده در این مقاله تصمیم نهایی را اتخاذ کنید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام