ازدواج با ترنس

ازدواج با ترنس ؛ مشکلات،عواقب و مزایای ازدواج با ترنس ها را بدانید !!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

ازدواج با ترنس ؛ اگرچه موضوع ازدواج با ترنس خیلی عمومیت ندارد اما به هرحال برای برخی از افراد جامعه مسأله است. ممکن است شما نیز با دختری روبرو شوید که رفتارهای پسرانه دارد؛ یا در فضای مجازی پسرانی را دیده‌ باشید که تمایلات دخترانه دارند و آرایش میکنند. بسیاری از این افراد در جنسیت خود دچار اختلال ژنتیکی هستند و به آنها تی اس یا ترنس‌ سکشوال گفته می شود.

توجه داشته‌ باشید که این اصطلاح حتی بعنوان بیماری تلقی نمی شود و باعث ازبین رفتن حقوق شهروندی و مدنی فرد نیست. تمام این افراد میتوانند با عمل تغییر جنسیت به جسم دلخواه خود بازگردند؛ اما بسیاری بخاطر هزینه ها و خطرات از آن اجتناب میکنند. در ادامه درمورد ترنس ها و ازدواج با آنها بیشتر توضیح میدهیم. اگر شما هم با چنین موردی روبرو هستید و میخواهید به شناخت بیشتری برسید بهتر است از مشاوره قبل از ازدواج استفاده کنید در ادامه این مقاله از بخش روانشناسی ازدواج مجله عروس ما همراه باشید تا با ترنس و ماهیت زندگی با آنها آشنا شوید.

ترنس چیست

چه کسی ترنس است؟

ترنس از نظر لغوی به معنای عبور است و ترنس سکشوال به کسی گفته می شود که از جنسیت خود عبور کرده. چنین افرادی اختلال هویت جنسی هستند که البته امروزه نام اختلال را از آن برداشته و ملال جنسیتی نام گرفته‌است. فرد دارای ملال جنسیتی یا همان ترنس از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با جنسیت خود ندارد بلکه از لحاظ روحی و روانی متفاوت از جسم خود است.

در واقع جسم او با روحش انطباق ندارد. نشانه های ملال جنسیتی معمولا از سه الی چهار سالگی بروز می کند. مثلا پسری که دلش میخواهد بازی های دخترانه انجام دهد.تعداد زیادی از خانواده ها این نشانه ها را نادیده می گیرند تا اینکه بالاخره خود فرد در نوجوانی متوجه می شود که با دیگران متفاوت است و گرایش های متفاوت با جنسیتش دارد. امکان تغییر جنسیت برای ترنسکشوال ها وجود دارد و در کشور ما نیز مجاز است. ترنس هایی که تغییر جنسیت میدهند به دو نوع

  • اف تو ام (زن به مرد) 
  • ام تو اف (مرد به زن)

نام‌گذاری می شوند.

یک ترنس چطور شناخته می شود؟

آنها از نوزادی دختر یا پسر به دنیا می آیند. اما از ۷ سالگی نشانه های متعارض در خلق و خو و رفتار و سلیقه آنها هویدا می شود؛ مثلا پسر است، اما علاقه دخترانه دارد. این تعارضات در بلوغ به اوج میرسد. دقیقا در زمانی که فرد درگیر مسائل عاطفی می شود و در مواجه با هم کلاسی ها و بچه های فامیل یا محل، دچار اصطکاک و تعارض شدید می شود و با خانواده خود درگیر می شود؛ تا نهایت این امر که به شناخت تی اسی می انجامد.

در این بعضی موارد این شناخت به جراحی می انجامد و گاهی در خانواده هایی که آگاهی لازم را ندارند به جنگ و جدل و حتی خودکشی و یا افسردگی همراه با اعتیاد و ده ها بیماری روحی دیگر می انجامد.

خانواده ها باید دست از خود خواهی و تعصب بردارند و با درک بالا، خود را جای فرزند خود بگذارند. آنها بدانند که با عمل جراحی فرزندشان از بین نمیرود یا ناقص نمی شود بلکه فقط به جنسیت اصلی خود میرسد.خانواده ها بدانند یک تی اس تا جراحی نکند آرام نمی گیرد. با ترس و ارعاب و ایجاد محیط خفقان نمی شود جلوی یک نوجوان را گرفت. موارد زیادی بوده که شخص دست به خودکشی زده است تا از آزار خانواده رهایی یابد.

تصورات غلط در مورد ترنس ها

ترنس ها که روحیاتی متفاوت با جنسیت خود دارند ممکن است به جنس موافق خود علاقمند شوند و این تصور برای عموم ایجاد می شود که همجنسگرا هستند و مورد قضاوت های زیادی قرار می گیرند. در صورتی که برخلاف تصورات اشتباه ترنسکشوال ها دارای هیچگونه اختلالات جنسی و یا انحراف نیستند و تمایلات و روحیه‌ آنها به دلیل اختلال در ناحیه هیپوتالاموس مغز آنهاست که برخلاف جنسیتشان عمل میکند.

تعریف تی اس یا ترنس ها چیست؟

ترنس به افرادی گفته می شود که به دلایل ژنتیکی، ماهیتی و تاثیرات محیطی از سنین بلوغ دچار یک دگردیسی روحی و فکری می شوند و بدنبال تغییر جنسیت میروند. ترنس سعی میکند تا با جراحی جنسیت خود را تغییر داده و در قالب جنس جدید به آرامش برسد. ترنس ها یا تی اس ها به دنبال هرزگی و رابطه نا به هنجار نیستند فقط میخواهند با این جراحی به جنس اصلی و حقیقی خود که دائم در ذهن و فکر خود تصور میکنند برسند.متأسفانه مردم فکر میکنند آنها بخاطر انحراف جنسی و بی بند و باری جراحی میکنند؛ در صورتی که این حقیقت ندارد. تحقیقات و علوم اجتماعی و پزشکی خلاف این را ثابت کرده است.

مقالات مرتبط  چک کردن گوشی همسر ؛ کارهای اشتباهی که رابطه شما را به تباهی میکشد!

اگر یک روانپزشک تشخیص دهد کسی ترنس است تنها راه آن جراحی است، باید حراجی را انجام دهند. لطفا خود را با درمان روانی و شوک الکتریکی و یا افزایش دوز هورمون بدن گول نزنید و بچه های خود را ناقص نکنید. لطفا به تی اس ها هرزه و لواط کار و… نگویید بلکه بدانید ترنس ها دو جنسه نیستند بلکه دوجنسه ها افراد نادری هستند که هرمافرودیت گفته می شوند. نباید به تی اس ها دوجنسه گفت.

چرا در سال های اخیر در مورد ترنس ها بیشتر در جامعه صحبت می شود؟

به علت گسترش اینترنت و فراگیر شدن اسمارت فون ها و بالا رفتن آگاهی و حضور در فضای مجازی جهانی، به سرعت مفاهیم جنسی در بین مردم گسترده شد. البته تاریخ تی اس و اقلیت ها جنسی به عصر حضرت خضر برمیگردد. اما در عصر جدید مدیون اینترنت و فضای مجازی هستیم.

دولت در قبال این افراد چه رویکردی دارد؟

دولت متاسفانه ترنس ها را از یاد برده است و سهم کمک دولت شاید ۱۰ درصد از ۱۰۰ در صد مورد انتظار است. متاسفانه حتی یک بخش یا شاخه و دبیرخانه هم مخصوص این جمعیت گسترده در هیچ یک از وزارت خانه ها نداریم. جمعیت این قشر گسترده نزدیک به ۱۰ هزار نفر است که بلا تکلیف و رها مانده اند.

ازدواج با ترنس

برخورد جامعه چگونه است؟

جامعه و مردم سهم بزرگ و مسئولیت بزرگی در این باره دارند. ما مردم میتوانیم با حرکتی خود جوش جلوی خودکشی و آمار بالا در این قشر رو به افزایش در ایران را بگیریم. هر شهروند ایرانی باید راجع به هم وطن‌ تی اس خود بداند، هر انسان مومن و منصف و با وجدانی از مردم عزیز ایران وظیفه دارد آگاهی و اطلاعات خود را راجع به تی اس ها را به اطلاع همه برساند، نباید به امید دولت نشست.اگر جامعه همت کند نصف مشکلات تی اس ها قابل حل است و باید همه تا جایی که میتوانند و می شود اطلاع رسانی کنیم.

با تی اس ها مهربان باشید، آنها انسان هستند و در جنسیت و راه انتخابی خود هیچ گونه سهم و اختیاری ندارند.دست طبیعت آنها را گرفتار برخی اتفاقات عذاب آور کرده است، شما مردم خوب با نگاه زاویه دار و پوزخند و نیشخند و تمسخر باعث عذاب این جمعیت نشوید، فقط یک دقیقه فکر کنید که ممکن است فردا روز، فرزند یا خواهر و برادر شما بگوید که من حس میکنم تی اس هستم. آن روز دنیا بر سر شما آوار می شود وقتی گذشته خود را مرور میکنید.

نحوه گرفتن مجوز برای تی اسی ها چگونه است؟

هر نوجوان بعد از مشاهده رفتار متمایز در خود و پی بردن به تی اس بودن خود بهتر است اول بدون مطلع کردن خانواده به روان شناس سر بزند، و تا زمانی که کاملا اثبات نشده که تی اس است خانواده را خبردار نکند. بعد از تشخیص روانکاو باید روانپزشک او را با تست های متفاوت بسنجد و در این مرحله باید و بهتر است خانواده ها با خبر شوند. امیدواریم خانواده های با وجدان دانا با کیس های تی اسی همراهی کنند.

مرحله بعد نامه گرفتن از روانپزشک برای مراجعه به دادگاه و درخواست صدور مجوز برای جراحی هست. بعد باید پزشکی معتبر را برای جراحی پیدا کرد. اگر ثروتمند هستید به نظر من کره جنوبی و تایلند بهترین گزینه جراحی بعد از اروپا می باشد. البته پزشکان ایران بد نیستند، اما خوب هم نیستند! بعد از گرفتن مجوز جراحی بهتر است در فصل سرد،جراحی خود را انجام دهید.

نگران نباشید این عمل سخت تا کنون کسی را نکشته است و درد آن با بهترین مسکن های موجود در جهان کنترل می شود بعد جراحی برای گرفتن شناسنامه اقدام کنید.به نظرم وظیفه یک ترنس بعد از جراحی این است که به تمام همنوعان خود مشاوره بدهد و این جامعه را تنها نگذارد.

مراحل جراحی چگونه است و یک تی اس چند درصد به جنس جدید تبدیل می شود؟

مراحل جراحی با توجه به درخواست شخص تی اس متفاوت است. از یک مرحله تا سه مرحله جراحی می باشد. البته جراحی زیبایی و لیزر صورت و هورمون تراپی هم باید صورت پذیرد. پیشنهاد من این است دوستان تی اس در یک مرحله جراحی خود را انجام دهند و جراحی واژینال روده را بهتر و طبیعی تر میدانم. هورمون تراپی هم اگر زیر نظر دکتر غدد باشد و در مصرف آن زیاده روی نشود، هرگز باعث پوکی استخوان نمی شود.

مقالات مرتبط  همه چیز در مورد کراش + انواع و نشانه های کراش داشتن چیست؟

یک تی اس بعد از جراحی اگر استخوان بندی او بر اساس شانس با جنسیت جدیدش همخوانی داشته باشد مثلا تی اسی ظریف باشد، بعد با جراحی زن بشود به شرطِ یک جراحی بی نقص و حرفه ای، به میزان ۸۰ درصد در ظاهر و آناتومی، شبیه زن ها می شود.

ازدواج با ترنس ها چگونه است؟

تمام ترنس ها یا  تی اس ها با گرفتن شناسنامه‌ قادر به ازدواج رسمی هستند.مسائل زناشویی را تقریبا میتوانند به انجام برسانند. البته قدرت آمیزش جنسی کامل و قوی را ندارند. من معتقدم که این افراد از لحاظ روحی و ساپورت معنوی و احساسی بهترین افراد دنیا در تعاملات زناشویی هستند. افرادی فوق العاده احساسی و معنوی می باشند که برای عشق و علاقه خود حرمت قائلند.در روابطشان به دنبال غریزه نیستند بلکه به دنبال اثبات انسانیت خود در جنسیت جدید می باشند شاید به همین دلیل است که خیلی زود توسط شکارچیان ترنس ها به دام می افتند.

آیا تی اس ها یا ترنس ها هم قادر به ازدواج و ثبت قانونی ازدواج خود هستند؟

بله تی اس ها یا ترنس ها هم میتوانند ازدواج کنند. قانون و اسلام از آنها حمایت میکند. ازدواج آنها هم ثبت می شود.

آیا ازدواج با فرد ترنس امکان پذیر است؟

ترنس ها نیز مانند تمام افراد دیگر هستند؛ آنها نیز احساس و عاطفه دارند. اگر یک ترنس اف تو ام به شما علاقمند باشد میتوانید مطمئن باشید که میتواند تمام نیازهای روحی شما را برآورده کند. بسیاری از ترنس ها تغییر جنسیت میدهند. ترنسی که تغییر جنسیت داده چون زمانی هم جنس شما بوده خیلی بهتر میتواند درکتان کند چرا که به طور ناخواسته همسان با شرایط زندگی شما به عنوان یک دختر زندگی کرده است.

درست است که از اول عمرش با جسم یک دختر زندگی کرده اما برای شما میتواند از هر مردی مردتر باشد. ترنس ام تو اف نیز میتواند از هر زنی لطافت و روحیات زنانه تری داشته باشد.

ازدواج با ترنس از لحاظ شرعی

در کشور ما قوانینی در این مورد وجود دارد. اول اینکه افرادی که از لحاظ جسمانی دارای هر دو آلت زنانه و مردانه هستند و آنها را هرمافرودیت یا خنثی می نامند احکام منحصر بفردی دارند که در کتاب های فقهی در مورد آنها نوشته شده است. اما آنچه که در اینجا مطرح است ازدواج با فردی است که صرفا آلت مردانه و یا زنانه دارد اما از لحاظ روانی و خصوصیات اخلاقی دارای گرایشات جنس مخالف خود است.

ملاک زن و مرد بودن به لحاظ فقهی و همچنین پزشکی نوع آلت تناسلی است. اگر ترنس بودن شخص به لحاظ پزشکی ثابت شده‌ باشد باز هم جنسیت در شرع با توجه به ملاک های فیزیکی تعیین می شود. یک ترنس مرد حتی اگر حالات زنانه داشته باشد باز هم جنسیتش مرد است مگر اینکه به تغییر جنسیت مبادرت بورزد. بنابراین بر اساس تمایلات جنسیت تعیین نمی شود. از لحاظ شرعی یک ترنس نمیتواند تا قبل از عمل تغییر جنسیت با همجنس خود (از لحاظ فیزیکی) ازدواج کند. علاوه بر این ترنس ام تو اف برای ازدواج به اجازه ی پدر نیاز دارد و اینکه قبلا پسر بوده تاثیری در اصل قضیه ندارد.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام