ازدواج با مرد متاهل

ازدواج مردان متاهل ؛ ازدواج دختر مجرد با مرد متاهل درست یا غلط !؟؟ + پیامدها و عواقب

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

ازدواج مردان متاهل ؛ شیفته‌ یک مرد متاهل شده‌اید؟ احتمالا اینکه یک مرد متاهل را دوست داشته‌ باشید، جزو رویا‌های شما نبوده‌ است، اما گاهی حتی باهوش ترین و مستقل ترین زنان نیز دچار چنین احساسی می شوند. از طرف دیگر مردان متاهل نیز ممکن است به دلایل مختلف تمایل به داشتن رابطه با فردی بجز همسرشان داشته باشند. در این مطلب از بخش روانشناسی ازدواج عروس ما در رابطه با ازدواج با مرد متاهل و پیامدهای آن صحبت خواهیم کرد و سعی میکنیم تمام جوانب قانونی و عرفی چنین رابطه‌ای را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

با مرد متاهلی که قصد ازدواج دوم دارد چه باید کرد؟

در جامعه ای مانند جامعه‌ ما،به علل مختلفی ممکن است بپذیرید که همسر دوم یک مرد باشید. با مشکل مالی مواجه هستید، نیاز به یک همراه مرد دارید، طلاق گرفته اید و تحمل بار سنگین نگاه جامعه را ندارید یا خیلی ساده،چون او را دوست دارید و نمیخواهید از دستش بدهید. این موارد دلایلی هستند که یک خانم می‌پذیرد همسر دوم یک مرد باشد.در سوی دیگر این روابط، مردان متاهل قرار دارند.

مردی که خارج از چارچوب خانواده خود، وارد روابط پنهانی می شود،زیاده خواه است یا به عللی مانند ترس نمیتواند به مشکلات خانوادگی خود پایان دهد و زندگی تازه‌ای را شروع کند. در هر دو صورت، وارد رابطه شدن با چنین مردی اشتباه است. در حالت اول هرگز نمیتوانید مطمئن باشید که زیاده خواهی او با شما ارضا می شود و در حالت دوم باید بدانید که مرد متاهلی که نمیتواند یک ازدواج را سروسامان دهد،احتمالا قادر نخواهد بود با شما نیز زندگی سالم و شادی را داشته باشد.

اکنون بیایید اوضاع را از نگاه همسر اول آن مرد بنگرید،اگر خودتان باشید…..

نسبت به ازدواج مجدد همسر یا خیانت او چه واکنشی نشان میدهید؟

با خودتان روراست باشید و ببینید به چه دلایلی تن به چنین ازدواج پیچیده ای میدهید؟ بعد سعی کنید این دلایل را یک به یک حل کنید. برای مثال اگر نیاز مالی دارید سعی کنید استقلال کسب کنید. بله! گاهی به سادگی گفتن نیست، اما مطمئن باشید سخت‌تر از همسر دوم بودن هم نخواهد بود.علاوه بر این، شما باید به عنوان یک زن با پیامد‌های ازدواج با مرد متاهل کاملا روبرو شوید. رابطه با مرد متاهل،حتی اگر از لحاظ قانونی درست باشد، بسیار دشوارتر از یک زندگی عادی خواهد بود. این را در نظر بگیرید که مرد رویا‌های شما هنوز درگیر ازدواج اول خود است و نتوانسته آن را حل کند یا ازدواج اول نتوانسته او را راضی کند.

ازدواح مردان متاهل

پیامدهای ازدواج دوم مردان متاهل

در جامعه ما دو همسری پذیرفته نشده است، هیچ زنی نمیتواند خود را در جامعه به عنوان همسر دوم معرفی کند و تنها اعضای درجه یک زن از ازدواج او به عنوان همسر دوم باخبر هستند. عدم پذیرش زن دوم در جامعه او را با مشکلات اجتماعی و هنجاری مواجه می کند.

مرد متاهل همسرش را ترک نخواهد کرد

آیا میدانید که کمتر از پنج درصد مردان در واقع همسران خود را به خاطر زن دیگری ترک میکنند؟ حتی اگر او به شما بگوید که زندگی با همسرش ناامید کننده است، او را دوست ندارد و یا او را ترک خواهد کرد. این ممکن است به دلایلی همچون پیامد‌های مالی مربوط به طلاق، اعتقادات مذهبی وی، علاقه اش به حفظ بنیان خانوادگی اش باشد یا این که او هنوز هم همسرش علاقمند است، هر چند خلاف آن را بگوید؛ بنابراین مهم نیست که او چند بار گفته است که می‌خواهد همسرش را ترک کند، تو باید بدانی که این‌ها تنها بازی با کلمات است.

مشکلات ازدواج دوم برای همسر اول

ازدواج دوم برای همسر اول نیز مشکلات زیادی به وجود می آورد. چرا که در ذات عشق تنها یک نفر وجود دارد و کسی نمی تواند عشقش را با کس دیگری تقسیم کند. به همین دلیل این دو زن همواره در یک جدال عاطفی هستند که به شکل‌های مختلف خودش را نشان می دهد، پس یا به شدت پیگیری زن دوم هستند یا از همسرشام فاصله می گیرند. در اکثر مواقع به مردان می گویند “یا با من باش یا برو“.

آسیب های که زن دوم متحمل می شود.

هر دو این زن ها کامل این مرد را می خواهند. البته در اکثر موارد زن دوم در ابتدا راضی می شوند که مرد اکثر اوقاتش را با همسر اول و بچه هایش بگذراند ولی وقتی رابطه محکم شد، زن دوم نیز دیگر حاضر به تقسیم نیست. زن دوم آسیب های اجتماعی، عاطفی و روانی بیشتری را متحمل می شود.چون زمانی که فردی شهروند درجه دو می شود، همواره این احساس روانی را دارد که او فرد خوبی نیست به همین دلیل سعی می کند این احساس را به احساس روانی “من خوب هستم” تغییر دهد. به همین دلیل کارهایی که فرد انجام می دهد، حتی خودش نیز این نوع رفتار را قبول ندارد.

مقالات مرتبط  ازدواج با فرزندان طلاق ؛ آری یا خیر؟ + چه آینده ای در انتظار است؟

مرد چند همسر هم آسیب می بیند

ازدواج دوم مرد متاهل پیامد های زیادی را نیز برای خود او به دنبال خواهد داشت. از لحاظ شرعی مجوز چند همسری برای مردان فراهم شده است، اما در نگاه جامعه این موضوع مورد قبول قرار نمیگیرد. از مهم ترین مشکلات و پیامدهایی که برای مردان متاهلی که ازدواج دوم دارند به وجود می آید می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • به وجود آمدن ترس در زندگی فرد
 • اختلالات در کارکرد های روزانه
 • پنهان کاری و دروغ
 • شک و تردید و سو ظن در همسر و فرزندان
 • از بین رفتن جایگاه و ارزش پدر بودن خود
 • اختلال در خواب
 • کم شدن کیفیت و شادی در زندگی
 • از بین رفتن اعتبار و آبروی مرد در بین همکاران

اکثر پیامدهای ناشی از ازدواج دوم مردان متاهل را زن دوم متحمل خواهد شد. که برای درمان پیامد های ناشی از آن توصیه می کنیم که حتما از مشاوره روانشناسی استفاده نمایید.

در رابطه یک دختر با مرد متاهل محدودیت زمانی وجود دارد.

 • مرد مورد علاقه تان چه مدت برای شما وقت میگذارد؟
 • چقدر باید منتظر باشید که از همسرش جدا شود و برای شما وقت بگذارد؟
 • تا کی باید منتظر باشید که او به سراغ شما بیاید؟

اگر برای شما زمانی را تعیین کرده است و شما در غیر از آن نباید با وی تماس داشته باشید، به این علت است که وی همسرش را دوست دارد و نمی‌خواهد او را ناراحت کند و یا از دست بدهد. او تنها شما را برای اوقات فراغت خود می‌واهد.

خیانتکار همیشه خیانت میکند!!!

چند سوال مهم ما از شما:

 • آیا از همان اول میدانستید که این مرد متاهل است؟
 • آیا او با شما صادق بود یا دروغ گفت و بعدا خود شما این حقیقت را فهمیدید؟
 • اگر او به شما دروغ گفته است، چگونه میتوانید دوباره به او اعتماد کنید؟

و مهمتر از همه، اگر او در حال حاضر همسر خود را فریب میدهد و با کسی دیگری رابطه دارد، چه چیزی باعث می‌شود که دوباره این کار را در مورد شما انجام ندهد؟ اگر او فرد خیانتکاری است،در مورد شما نیز همانطور خواهد بود.پس حتی اگر به خاطر شما همسرش را ترک کند،آیا مهم است؟ آیا میتوانید به او اطمینان داشته باشید؟

حکم ازدواج با مرد متاهل در اسلام و قانون چیست؟

براساس قوانین اسلامی مرد متاهل در صورتی که قادر به برقراری عدالت میان همسران خود باشد اجازه دارد بیش از یک زن اختیار کند. البته علاوه بر رعایت عدالت، طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که در سال ۵۳ به تصویب رسید، مردان تنها با داشتن شروط زیر اجازه دارند همسر دوم داشته باشند:

 1. کسب رضایت همسر اول
 2. عدم توانایی همسر اول در ایفای وظایف زناشویی
 3. عدم تمکین زن از شوهر
 4. ابتلا زن اول به بیماری‌های صعب العلاج
 5. محکومیت زن به حبس بیش از شش ماه
 6. اعتیاد زن
 7. ترک زندگی از طرف زن
 8. عقیم بودن زن
 9. غایب بودن زن

رابطه دختر مجرد با مرد متاهل

چندین نکته مهم قبل از ارتباط با مردان متاهل که باید بدانید.

توجه کنید که چگونه درباره همسرش صحبت میکند!

آیا سخن گفتن او در مورد همسرش محترمانه است و صادقانه علت این که چرا نمی‌خواهد با او باشد را به شما می‌گوید؟ اگر چنین است، پس این نشانه‌ای است که او به زنان احترام می‌گذارد و احتمالا با شما نیز صادق است.اما اگر او اتهامات زیادی به همسرش می‌زند و درباره او نگران کننده صحبت می‌کند، ممکن است نشانه‌ای از این باشد که او برای زنان ارزش قائل نیست، و همچنین نمی‌تواند با شما صادق باشد.

انگیزه مردان متاهل برای رابطه با دختر مجرد چی است؟

انگیزه خیلی از مردان برای خیانت تنها رابطه جنسی است.خیانت زن به مرد میتواند به دلایل مختلفی باشد. اما زمانی که مردان خیانت میکنند، اغلب برای روابط جنسی است؛ بنابراین حتی اگر شما عاشق این مرد داشته باشید، این بدان معنا نیست که طرف مقابلتان نیز همین حس را دارد. او ممکن است فقط برای لذت جنسی از با شما باشد.مهم نیست چند بار به شما می‌گوید که دیگر رابطه جنسی با همسرش ندارد… چند لحظه حرف‌های او را باور نکنید. او هنوز هم با همسرش هم اتاق است و مطمئنا به شما دروغ میگوید.

زندگی تان را به انتظار او نگذرانید.

اگر وابستگی عاطفی به مرد متاهل دارید، زندگی خود را معطوف به وی نکنید. هنگامی که با شما تماس میگیرد، برنامه‌های خود را قطع نکنید. برای خود احترام و ارزش قائل باشید. از نظر روانشناسی رابطه با مرد متاهل آینده‌ای سنگین و نامطمئن دارد، لذا داشتن یک زندگی عالی در خارج از این رابطه، می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

آیا از ارتباط با یک مرد متاهل خوشحال هستید؟

اگر در حال حاضر در وسط یک رابطه هستید، مهم است که با خودتان روراست باشید…

 • آیا خوشحال هستید؟
 • آیا این چیزی است که شما از زندگی خود می‌خواهید؟
 • آیا میخواهید زمان زیادی در انتظار تماس مرد مورد علاقه تان باشید؟
 • آیا فکر این که او در کنار زن دیگری زندگی میکند، شما را اذیت نمیکند؟
 • قرار بود زندگیتان اینگونه باشد؟
 • آیا واقعا اومرد رویاهای شما است؟
مقالات مرتبط  خواستگاری کردن ؛ صفر تا صد خواستگاری پسر از دختر با جزئیات

اگر با خودتان صادق باشید، شما این نوع رابطه را دوست ندارید. شما میخواهید در هر زمانی که میخواهید با کسی که دوستش دارید، زمان بگذرانید؛ بنابراین بهتر است خیلی زود برای ادامه این رابطه تصمیم بگیرید؛اگر تصمیم گرفته اید رابطه با مرد زن دار را قطع کنید،به شما تبریک میگویم شما تصمیم عاقلانه ای برای زندگیتان گرفته اید.

با وابستگی به مرد متاهل چه کنیم؟

همانطور که گفته شد، اینکه نسبت به مردی متاهل احساس وابستگی عاطفی داشته باشید یا خیر از کنترل شما خارج است و احتمال دارد برای هرکسی اتفاق بیافتد. بنابراین ما در اینجا بدون قضاوت قصد داریم به شما راهکار‌هایی را برای رفع این مشکل پیشنهاد کنیم.

۱) خودتان را دوست بدارید.

مشکل اغلب افراد وابسته این است که معمولاً خود را دست کم میگیرند و به خویش توجهی نشان نمیدهند. آن ها درباره خود احساس خوبی نداشته، خود را دوست ندارند و به همین علت به خودشان فرصت نمیدهند که به اهداف بزرگشان برسند. آن ها احساس میکنند که استحقاق لازم را ندارند، کمتر با خود خلوت م‎کنند و بیشتر دیگران را دوست دارند. برای رفع این مشکل باید باور داشته باشیم که خوب هستیم و آنچه هستیم فوق العاده و افکار و احساسات‌مان نیز درست و مناسب است. در واقع ما درست در همان جایی قرار داریم که امروز و در این لحظه باید در آن می بودیم.

۲) خودتان را فدای او نکنید.

شاید او به شما گفته باشد که با مشکلات زیادی در زندگی با همسرش دست وپنجه نرم می‌کند و از شما می‌خواهد که او را درک کنید و همراهش باشید. چه او با شما صادق بوده و چه قصد فریب شما را داشته باشد، باید بدانید که حالا وقت جدایی است. شما هرگز قادر نخواهید بود مشکلات او با همسرش را حل کنید و در بهترین حالت تنها مسکنی موقتی هستید، بنابراین خودتان را در اولویت قرار دهید و کاری برای خودتان بکنید. در این حالت فدای دیگری شدن ایده خوبی نیست و تنها زندگی شما را نابود می‌کند.

۳) به دنبال رشد خودتان باشید.

شما نیز مانند بسیاری دیگر، مستحق یک زندگی شاد هستید که در آن اولویت همسرتان باشید. بر ترس‌های خود غلبه کنید، شروع به کار کنید و روی پای خودتان بایستید. از تنهایی نترسید و بدانید که هنوز برای جستجوی همسر مناسبت فرصت دارید. اصلا مهم نیست اگر جدا شده‌اید و جامعه به شما فشار وارد می‌کند. خوب فکر کنید تا از چاله به چاه نیافتید.

۴) رهایی از وابستگی عاطفی با فعالیت‌های اجتماعی گسترده

همانطور که گفته شد یکی از علل وابستگی، ترس از تنهایی و طرد شدن است، زمانی که فرد احساس کند در اطرافش دوستان و آشنایان زیادی هست که در مواقع بحران عاطفی در کنارش هستند، مسلماَ راحت‌تر می‌تواند از بند وابستگی عاطفی ر‌ها شود و یا اینکه تمامی سرمایه‌گذاری عاطفی‌اش را بر روی یک شخص واحد نمی‌کند که بدون وی قادر به زندگی نباشد. در واقع، همه سرمایه عاطفی‌اش را یک جا قرار نداده که با رفتن یک فرد نابود شود و آزادی فرد مقابل‌اش را هم سلب نماید.

۵) واقع بین باشید.

چه تضمین وجود دارد مردی که حالا به خاطر شما به همسر اول خود خیانت کرده است، به شما وفادار بماند؟ یا چطور مطمئن هستید که او برای همیشه همسر یا احتمالا فرزندان خود را رها می‌کند تا یک زندگی عاشقانه را با شما شروع کند؟ یکبار برای همیشه تصمیم بگیرید و از این رابطه‌ پیچیده خارج شوید. قبل از اینکه دیر شود.

۶) تغییر رفتار

یکی دیگر از کارهایی که شما میتوانید انجام دهید، افزایش فاصله زمان تماس هایتان است. بهتر است در زمان وسوسه برای برقراری تماس،خودتان را به کارهای دیگری مشغول کنید و اعتقاد داشته باشید که م‎توانید از میان این حادثه با بلوغ بیشتر خارج شوید و رنج و دلتنگی را تحمل کنید.

سخن پایانی

همه به خوبی آگاه هستیم که ازدواج با مرد متاهل اقدام درستی نیست و عواقب مثبتی در پی نخواهد داشت، اما زندگی همیشه طبق دانسته‌ها و خواسته‌های ما پیش نمی‌رود. بله عاشق یک مرد متاهل شدن انتخاب هیچ فردی نبوده است، اما اینکه چه واکنشی نسبت به این احساس نشان بدهید کاملا تحت اختیار شما قرار دارد. بنابراین هرچه سریعتر فکر کنید و تصمیم بگیرید. همچنین مراجعه به یک درمانگر را نیز در نظر داشته باشید. شاید کسی که خارج از فضای پر تنش این رابطه ایستاده است بیشتر بتواند به شما کمک کند.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام