• خانه
 • تناسب اندام
 • لیپوماتیک چیست؟ + روش انجام،مزایا و عوارض و پاسخ به تمام سوالات لیپوماتیک
عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟ + روش انجام،مزایا و عوارض و پاسخ به تمام سوالات لیپوماتیک

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

لیپوماتیک چیست؟ (LIPOMATIC) روشی پیشرفته با کمترین عوارض برای تخلیه چربی های موضعی بوده و دقیق تر از روش لیپوساکشن (LIPOSUCTION) است. لیپوماتیک روشی برای کاهش سایز است و برای کاهش وزن و درمان چاقی راه حل مناسب تری محسوب نمی شود. استفاده از این روش برای از بین بردن چربی هایی با مقدار زیاد در بدن اصلا توصیه نمی شود، اما با این روش، حجم زیادی از چربی ها در یک جلسه تخلیه می شوند و نیاز به بیهوشی ندارد.

لیپوماتیک عمل جراحی غیرتهاجمی است و اگر به خوبی انجام نشود، سبب افتادگی پوست، نامتناسبی اندام هایی مثل ران و گود رفتگی غیرطبیعی و درد و خون ریزی می شود؛ چون در مقایسه با لیزرلیپولیز، از لیزر و حرارت استفاده نمی‌شود، لذا فیبروز (FIBROSIS) در بافت پوست به ندرت مشاهده خواهد شد.

هشتاد درصد افرادی که چاقی بیش ازحد دارند، قادر نیستند وزن خود را متعادل نگه دارند. به همین خاطر، باید به جراحی های تهاجمی روی بیاورند. اگر وزن شما یک‌ و نیم برابر وزن ایده آل است، به چاقی مبتلا هستید و باید جراحی تهاجمی انجام دهید. جراحی های لیپوماتیک، لیپوساکشن و واترجت، برای درمان چاقی نیستند و کاربرد زیبایی دارند که معمولا تحت پوشش درمانی شرکت بیمه نیز قرار نمیگیرند. در این مقاله از “عروس ما” ما تلاش کرده ایم که به تمامی سؤالات شما درباره لیپوماتیک و تفاوت آن با لیپوساکشن پاسخ دهیم.

لاغری با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک یکی از روش های معجزه آسا و مدرن در زمینه تناسب اندام می باشد که به افراد کمک می کند در سریعترین زمان ممکن به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند. این جراحی برای افرادی که از شکم های بزرگ و پاهای حجیم خود رنج می برند می‌تواند مناسب باشد به طوری که تنها در طول یک جلسه میزان قابل توجهی از چربی های بدن شما به روش لاغری مدرن یا لیپوماتیک کاسته خواهد شد.

لاغری با لیپوماتیک روشی  نوین برای رسیدن به وزن دلخواه می‌باشد که بسیار کارآمد و راحت بوده است. توجه داشته باشید لاغری با لیپوماتیک برای افرادی توصیه می شود که به راحتی نمی توانند چربی های خود را از بین ببرند و حتی با ورزش یا رژیم های سخت هم نمی توانند از شر این چربی های انباشته خلاص شوند، و به طور کلی اگر می توانید به راحتی وزن کم کنید بهتر است اقدام به این جراحی نکنید.

به طور حتم با تراشیدن چربیها با جراحی لیپوماتیک فرد میتواند به راحتی تناسب اندام خود را به دست آورد. لاغری با لیپوماتیک یک روش جراحی زیبایی بوده که امروزه افراد برای پیکر تراشی و یا از بین بردن موضعی بافت چربی در نواحی شکم و پهلو و یا دیگر اجزا از آن استفاده می کنند. توجه داشته باشید این روش کم عارضه بوده و به هیچ عنوان آسیب به بافتهای مجاور وارد نمی کند.

مهمترین مراجعه کنندگان برای جراحی لیپوماتیک افرادی هستند که پس از کاهش وزن میخواهند چربیهای قسمت هایی همچون بازو، پهلو و غبغب را از بین ببرند.

روش های حذف چربی های موضعی

روش های حذف چربی های موضوعی به صورت کلی به دو دسته عمده تقسیم می شود:

 • بخش اول: مربوط به مواردی است که بیمار با رژیم غذایی، ورزش و استفاده از دستگاه های غیرتهاجمی که نیاز به عمل جراحی ندارد، نسبت به از بین بردن چربی اقدام میکند. وکیوم و ماساژ از جمله این روش هاست.
 • بخش دوم: مربوط به مواردی است که بیمار با رژیم غذایی و ورزش نتوانسته یا قادر نیست چربی های اضافی را از بین ببرد و با تشخیص پزشک متخصص، باید جراحی (لیپوساکشن معمولی، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز) شود که نسبت عوارض لیزر لیپولیز از لیپوساکشن کمتر است.

جراحی های چاقی، دو دسته است:

 • جراحی چاقی مفرط
 • جراحی چاقی موضعی

انجام هر یک از این روشها باید به تشخیص پزشک متخصص انجام شود؛ نه پزشک عمومی پس لطفا قبل از هرگونه اقدامی با یک متخصص مشورت کنید و راهنمایی بگیرید و سر خود این کار را نکنید که عوارض زیاد و جبران ناپذیری را در بر داشته باشد.

دستگاه لیپوماتیک

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک، روشی برای برداشت غیرتهاجمی بافت چربی از بدن است. در این عمل، پزشک معالج از طریق دستگاه با حرکات لرزشی لوله ای به نام کانولا، سلول های چربی را به روش غیرلیزری و حرارتی خارج میکند. ایمنی لیپوماتیک از لیپوساکشن بسیار بیشتر است و عفونت کمتری ایجاد میکند؛ چراکه محافظت از اعصاب، رگهای خونی و ماهیچه ها در روش لیپوماتیک از لیپوساکشن بیشتر است.

هدف روش لیپوماتیک برخلاف روش لیپوساکشن، تغییر سایز، فرم و حجم در نقطه خاصی از بدن است. درحالی که در روش لیپوساکشن،هدف اصلی، کم کردن وزن است. در این روش، کلیه نواحی بدن که دارای توده چربی است، تراشیده و چربی انباشته برداشته می شود.

ارتعاش در روش لیپوماتیک سبب می شود تا چربی ها نسوزد و بافت و سلول های چربی بدون کمترین آسیب، از زیر پوست بیرون کشیده شود. با این روش، افراد میتوانند ضمن کاهش سایز شکم و پهلوها، با تزریق چربی به سینه و باسن،سایز آن را بزرگ و فرم بهتری به آنها بدهند.

لیپوماتیک

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک، یک کمپرسور دارد و هوای فشرده را به لوله کانولا منتقل میکند. این لوله با حالت ارتعاشی مداوم و سریع زیر پوست، لرزش های زیادی به صورت ۳D (سه بعدی) ‌ایجاد میکند تا سلول های چربی شکسته شوند. سوراخی که برای ورود لوله کانولا استفاده می شود، ۳ میلی متر است تا از این طریق، امواج اینفراسونیک ایجاد و سلول های چربی زیر پوست تخریب شوند.

چربی شل شده به خارج بدن منتقل و کشیده می‌شود. در واقع این دستگاه، به صورت فیزیکی و نه به صورت سوزاندن چربی ها را برمی‌دارد و میله فلزی کانولا، عمل تخریب را انجام میدهد از بهترین دستگاه های لیپوماتیک میتوان به دستگاه لیپوماتیک SP6 اشاره کرد که در کلینیک های زیبایی استفاده می شود. این دستگاه ها سیستم محافظتی خوبی دارد و تاییدیه FDA آمریکا را هم کسب کرده است.

اقدامات پیش و پس از عمل لیپوماتیک

توصیه می شود قبل از انجام این عمل، پزشک حتما شما را معاینه کند و اگر دچار چاقی مفرط هستید، از انجام این عمل اجتناب کنید. شاخص توده بدنی شما که در ادامه درباره آن توضیح داده می شود، باید کنترل شود. اگر سیگار و الکل مصرف میکنید، ۱۴ روز پیش از عمل، از مصرف آن خودداری کنید.

متقاضیان عمل لیپوماتیک، باید ۴۸ ساعت پیش از انجام عمل، از مصرف آسپرین خودداری کنند، چرا که آسپرین باعث رقیق شدن خون می شود. فردای روزی که عمل را انجام دادید، از مصرف قرص های ویتامین E پرهیز کنید.بهتر است روز عمل، ناشتا باشید.چون در زمان عمل، بخشی از آب بدن نیز تخلیه می شود، پس از عمل، باید مایعات کافی بنوشید.

پس از انجام عمل لیپوماتیک، پزشکان توصیه میکنند که حداقل به مدت ۴۸ ساعت از استعمال دخانیات و مشروبات الکی خودداری شود. اگر پوست تان شل شد،حداقل به مدت ۷۲ ساعت از ننشینید و دراز بکشید. نشستن زیاد سبب چین خوردگی در ناحیه شکم می شود. حتما پس از عمل، به مدت از گن ۷ روز از گِن استفاده کنید. استفاده از گن برای بعضی از بیماران در مدت زمان بیشتری توصیه می شود.

مزایای روش لیپوماتیک

در مجموع برتری های لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر لاغری مانند ابدومینوپلاستی، لیپولیز لیزر، لیپوساکشن اولتراسونیک عبارتند از:

 • ایمن، موثر و ساده
 • اگر ماسوره با بافت‌های غیرچربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال امکان توقف فوری را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • درد لیپوماتیک در مقایسه با روشهای دیگر اندک میباشد.
 • انقباض پوست عالی را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • زمان عمل لیپوماتیک کوتاه‌تر
 • ریکاوری سریع پس از روش لیپوماتیک
 • ارزان‌تر (هزینه لیپوماتیک به مراتب کمتر است)
 • عدم ایجاد سوختگی در ناحیه پوست
 • درد کمتر حین عمل و پس از آن
 • تورم و کبودی کمتر

انقباض بهتر و بیشتر پوست و در نتیجه جمع شدن پوست و همچنین جلوگیری از شل بودن پوست هم بهتر انجام می شود. درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر ،سینه آقایان و افراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر و آسانتر از روشهای دیگر است. ریسک پارگی احشائی و آمبولی در لیپوماتیک ندارد.

چه نواحی از بدن را می توان به وسیله لیپوماتیک لاغر کرد؟

 • لیپوماتیک شکم و پهلو
 • لیپوماتیک بغل ران پا
 • لیپوماتیک بازو
 • لیپوماتیک صورت
 • لیپوماتیک باسن
 • لیپوماتیک پشت گردن
 • لیپوماتیک غبغب
 • لیپوماتیک گردن و گونه

عوارض لیپوماتیک

لیپوماتیک هم مثل هر عمل دیگری، حتی اگر کمترین ریسک را داشته باشد و بسیار تخصصی انجام شود، دارای عوارضی است که باید از آن مطلع بود. لیپوماتیک حدود ۲۰ سال است که در دنیا رواج دارد. سال‌ به سال نیز دستگاه ها و روش هایی که برای چربی زدایی استفاده می شود، تخصصی‌ می شود، اما به هر حال، اساس کار لیپوماتیک، بر اساس VIBRATION یا ارتعاشات است که این عمل میتواند باعث عوارضی همچون تکان های دست به مدت زیاد و خستگی پزشک شود.

درحالی که در لیپوساکشن، ارتعاشی وجود ندارد. در نتیجه، یکی از عوارض و مشکلات لیپوماتیک بحث ارتعاش و طولانی شدن زمان عمل و خستگی پزشک است.اگر ارتعاشات عمل لیپوماتیک کنترل نشود، میتواند ضرباتی به جراح و بیمار وارد کند. ازآنجایی‌که، اساس عمل لیپوماتیک، ضربه و ارتعاش است،خطر آمبولی چربی در این روش بیشتر از ساکشن است. اگرچه در این باره، دیدگاه های متفاوتی مطرح است.

خطرات لیپوماتیک

خطرات لیپوماتیک چه مواردی است؟

لیپوماتیک یکی از روش های مطمئن که برای از بین بردن چربی های اضافه بدن استفاده می‎شود. این دستگاه با ویبره کار می‎کند و از سال ۱۹۹۶ به عنوان جانشین لیپوساکشن جایگاه خود را در علم پزشکی پیدا کرده است. با وجود تمامی مزایایی که برای این دستگاه ذکر شده، اما باز هم برخی افراد با بدبینی به آن نگاه می‎کنند و تصور می‎کنند که لیپوماتیک عواقب زیانباری به دنبال دارد. در زیر به برخی از خطراتی شایع روش لیپوماتیک می‎پردازیم:

مقالات مرتبط  صبح زود بیدار شدن میتواند شما را شاداب و سالم نگه دارد!!!

۱) خستگی پزشک و امکان اشتباه

جراحی لیپوماتیک نیاز به زمان دارد که در حین عمل نیز دقت زیادی را می‎طلبد. برخی بر این نظرند که ممکن است جراح در میانه کار دچار خستگی زیادی شود و در حین جراحی اشتباهی رخ دهد. اما باید گفت جراحی لیپوماتیک اگر چه نیازمند زمان زیادی است اما به یکباره و بدون استراحت انجام نمی شود. بلکه در میانه کار زمان لازم برای استراحت متخصص وجود دارد. ضمن اینکه اگر بیمار نیاز به زمان بیش از حدی داشته باشد، پزشک برای وی چندین جلسه را تنظیم می‎کند و تمام جراحی را در یک جلسه انجام نمی دهد.

۲) آسیب به عروق بدن به دلیل ضربات شدید ویبریشن

اساس کار دستگاه لیپوماتیک ویبریشن است که در آن ارتعاشات لازم برای شکستن چربی انجام می‎شود. همین امر موجب شده تا برخی تصور کنند ضربات ناشی از ویبره دستگاه لیپوماتیک به قسمت هایی از بدن از جمله عروق خونی آسیب جدی وارد می‎کند. در حالی که کانولا به طور هوشمند طراحی شده است. این بخش از دستگاه دارای سنسورهایی است که به طور اتوماتیک هنگام برخورد با عروق خونی، ماهیچه و سایر قسمت های حساس بدن متوقف می‎شود. این ویژگی از بروز هر گونه آسیب در بدن بیمار جلوگیری می‎کند و تنها بر روی چربی های اضافه معطوف می‎شود.

۳) خطر آمبولی به دلیل ضربات دستگاه لیپوماتیک

آمبولی زمانی رخ می‎دهد که یک ماده (جامد، مایع یا گاز) در درون رگ حرکت و به محل دیگری از بدن وارد می‎شود. آمبولی موجب مسدود شدن رگ های خوب و در نتیجه بروز علائم نارسایی در عضو می‎شود. با توجه به اینکه این خطر ممکن است عامل نقص عضو باشد، به همین خاطر توجه به آن ضرورت می‎یابد. اما اینکه لیپوماتیک عامل مسدود شدن رگ های خونی است کمی جای بحث دارد. چربی ها توسط این دستگاه ذوب و سپس از بدن خارج می‎شوند. بنابراین هیچ چربی به بدن وارد نمی شود که عامل مسدود شدن رگ های خونی باشد.

۴) خونریزی در زمان جراحی

خونریزی در زمان جراحی لیپوماتیک زمانی رخ می‎دهد که بیمار به توصیه های پزشک قبل از انجام جراحی بی توجه باشد. برای مثال مصرف برخی از داروها از جمله آسپرین و وارفارین دو هفته قبل از جراحی موجب خونریزی شدید در حین جراحی می‎شود. در صورتی که بیمار به هر دلیلی به توصیه های پزشک توجه نکند، پزشک داروهای دیگری همچون اپی نفرین را برای جلوگیری از خونریزی به بیمار می‎دهد.

۵) کوفتگی شدید بیمار به دلیل ضربات دستگاه

از نظر برخی از مخالفین جراحی لیپوماتیک این روش برای موجب کوفتگی شدید بیمار می‎شود. در حالی که باید گفت ضربات تنها بر روی چربی های اضافه بدن تمرکز و به صورت موضعی عمل می‎کنند. در حالی که سایر قسمت های دیگر بدن تحت تاثیر ضربان کانولا قرار نمی گیرند. بنابراین با اطمینان می‎توان این عارضه را رد کرد.

۶) جای زخم و دوره طولانی مدت درمان

لیپوماتیک به عنوان جانشین روش لیپوساکشن معرفی شده است که دارای دوره نقاهت کوتاه مدت و بازگشت به کار سریع است. در این روش جای زخم جراحی به نسبت روش لیپوساکشن بسیار کوچک است به طوری که پس از چند روز بهبود می‎یابد. پس جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد. بیمار با ۵ روز استراحت می تواند به کارهای عادی روزانه بپردازد.

۷) برگشت پذیری لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک سعی می شود تا براساس درخواست بیمار تمامی چربی های اضافه از بدن خارج شود. اما براساس توصیه های پزشک، بیمار پس از جراحی باید رژیم غذایی مناسبی را در پیش بگیرد. ضمن اینکه ورزش و تحرکات بدنی نباید فراموش شود. در هیچ روش درمانی کاهش وزن، تضمینی برای برگشت مجدد چربی های اضافه وجود ندارد. بنابراین رعایت توصیه های پزشک و مراقبت های پس از عمل ضرورت دارد.

۸) حساسیت به لیدوکایین

لیدوکایین ماده بی حسی موضعی است که در زمان جراحی استفاده می شود. ممکن است برخی بیماران به این ماده حساسیت داشته باشند. در صورتی که حساسیت بیمار نسبت به این ماده، قابل تشخیص و پیشگیری است.

۹) عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک

برخی تصور می کنند که عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک امری غیر قابل اجتناب است. در صورتی که زخم ناشی از جراحی کوچک است و مراقبت از آن را دشوار نمی کند. از سوی دیگر اگر بیمار در شرایط کامل استریلازیسیون قرار بگیرد و پزشک نیز در حین عمل تمامی وسایل را ضدعفونی کند، خطر عفونت از بین می رود.

۱۰) جمع شدن آب در ناحیه جراحی شده

اگر جراح به کار خود مهارت کافی نداشته باشد، مایع به داخل منافذ کوچک می رود که این امر با مهارت پزشک و همکاری بیمار قابل پیشگیری است.

تفاوت عمل لیپوماتیک با عمل لیپوساکشن

لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن فراصوت

لیپوساکشن فراصوت منسوخ و منسوخ تر می‌شود زیرا که جراحی زیبایی به سرعت رو به پیشرفت می‌باشد. بدن شما متحمل درد زیادی می‌شود زیرا که فرایند تجزیه‌ی چربی خیلی دردناک است زیرا که موج‌های فراصوت انتقال می‌یابند تا به چربی شوک وارد کنند.

این روند شامل ریسک بالای مشکلات می‌باشد زیرا که انرژی فراصوت نه تنها چربی را تجزیه می‌کند بلکه ممکن است به عصب‌ها، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی بدن آسیب برساند. نتیجه‌ی آن خیلی رضایت بخش نیست.

از سوی دیگر، لیپوماتیک خیلی ظریف‌تر است. از دستگاه هوای فشرده همراه با ماسوره استفاده می‌کند که به صورت خودکار ۳۶۰ درجه می‌چرخد. این حرکت امکان امولسیون‌سازی خودکار و همچنین بیرون‌کشیدن چربی به صورت همزمان را مقدور می‌سازد. خیلی بی‌خطر و موثر است و ریسک‌ها خیلی پایین می‌باشند.

مدیریت این سیستم خیلی ساده است و از این رو این امکان را به جراح می‌دهد تا بر دقت در طول فرایند کانتورسازی تمرکز کند.

اگر می خواهید با جزئیات این موارد بیشتر آشنا شوید و بدانید که معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست ، می توانید به مقالات سایت نگاهی بیندازید و یا با پزشک مشورت نمایید. البته در نهایت اگر مراقبت درستی از فرد در زمان عمل و پس از آن صورت بگیرد، معمولا مشکلی برای وی پیش نمی آید و عوارض عمل لیپوماتیک بعد از مدتی برطرف می شوند.

همه چیز درباره عمل لیپوماتیک

پاسخ به سوالات متداول درباره لیپوساکشن و لیپوماتیک!!!

تفاوت اصلی لیپوساکشن با لیپوماتیک چیست؟

تفاوت اصلی، در استفاده از چربی های شکم است. بنابراین، روش جراحی غیرتهاجمی لیپوماتیک را میتوان پیکرتراشی دانست. چربی ها در روش لیپوماتیک نمی سوزند و به نقاط مختلف بدن تزریق خواهند شد. روش لیپوماتیک باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود تا پیوند چربی به‌خوبی صورت بگیرد و عفونتی بر جای نگذارد.

انجام لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست؟

همه چیز به نظر و تشخیص علمی پزشک متخصص بستگی دارد. همچنین شرایط بیماران و انتظارات آنها با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بیماران باید در جلسه مشاوره حاضر شوند. در این جلسه، عوارض، خطرات و مراقبت های پس از عمل، تشریح می شود. گاهی با عکسبرداری از بیمار، تشریح مصور انجام می شود. گاهی پیش از انجام عمل لیپوماتیک، پزشک برای فرد آزمایش هایی هم تجویز میکند.

علاوه بر افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، بیماران هموفیلی نیز باید از انجام این عمل خودداری کنند. در عمل لیپوماتیک، خون زیادی از شما میرود و این، برای بیماران هموفیلی خطرناک است. اگر بیماری عفونی دارید و سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است، از انجام عمل دوری کنید؛ مگر با آزمایش،تشخیص و معاینه پزشک متخصص انجام گیرد.

آیا انجام لیپوماتیک برای کوچک‌کردن سینه بانوان مناسب است؟

جراحی کوچک کردن سینه بانوان (ماموپلاستی) به جراحی و لیفت پوست نیاز دارد؛ بنابراین روش لیپوماتیک که روش غیرتهاجمی محدودی است، کاربرد مطلوبی نخواهد داشت.

لیپوماتیک سینه به چه صورتی انجام می شود؟

لیپوماتیک سینه برای کاهش میزان چربی در سینه است، اما برای شکم، پهلو، ران و بازو توصیه می شود.

لیپوماتیک سینه آقایان به چه شکل انجام می شود؟

لیپوماتیک سینه آقایان یا جراحی ژنیکوماستی، سبب ارتقا ظاهر سینه مردان می شود. با این عمل، بافت های نرم سینه به‌گونه‌ ی که ظاهر نامطلوب نداشته باشد، جراحی می شود. عمل بافت غده ای سینه که به آن ژنیکوماستی گفته می شود، اولین اقدام در فرایند جراحی چربی ناحیه سینه در مردان است.

پس از آن، بافت های چربی سینه که لیپوماستیا نام دارد برداشت می شود. اگر نیاز بود، پوست اضافی برداشته می شود که در نهایت این عمل موجب بالا بردن یا کوچک شدن نوک سینه مردان خواهد شد. مردانی که در بخش سینه شان انباشته سینه دارند، میتوانند این عمل جراحی را انجام دهند.

چرا پس از انجام عمل لیپوساکشن، دوباره شاهد بازگشت چربی ها هستیم؟

عدم رعایت رژیم غذایی سبک و کم حجم و ورزش نکردن، معمولا از عوامل اصلی بازگشت چربیِ افرادی است که به تازگی عمل لیپوشاکن را انجام داده اند. هیچ پزشکی نمیتواند،چاق نشدن شما را پس از عمل لیپوماتیک تضمین کند. به‌طور کلی، عمل های لاپاراسکوپی که در دنیای پزشکی از نوعِ جراحی غیرتهاجمی به‌شمار میروند، روشی با نتایج کوتاه مدت است. افزایش وزن بیمار بعد از عمل به خود بیمار و سبک زندگی او بستگی دارد.در واقع عمل های این چنینی، باعث لاغری فرد می شود، اما به هیچ عنوان،لاغری همیشگی فرد را به همراه ندارد.

مقالات مرتبط  لاغری و کاهش وزن : بیش از 20 نکته مهم از ناگفته های لاغری و تناسب اندام !!

چربی های کدام بخش از بدن را میتوان با عمل لیپوساکشن برداشت؟

توجه داشته باشید که چربی های مقاوم (چربی هایی که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمیروند) را میتوان از طریق لوله های باریک لیپوساکشن خارج کرد و عمل مکش را انجام داد. با این روش، چانه، گونه ها، گردن، بازوها، بالای سنیه، شکم و ران و سابق و قورک از جمله بخش هایی هستند که با روش لیپوساکشن میتوان نسبت به برداشت چربی های اضافه اقدام کرد.

روش انجام جراحی لیپوساکشن چگونه است؟

جراحی لیپوساکشن نیازی به بیهوشی کامل ندارد و در مدت زمان کمی انجام می شود. مدت عمل حدود ۲ ساعت است و اگر تراکم چربی ها زیاد باشد، این مدت به ۴ ساعت هم افزایش می یابد. اما معمولا بیمار، نیاز به بستری پس از عمل ندارد. روش عمل به این صورت است که جراح باید برش های ریزی در نقاط دارای چربی ایجاد کند. او لوله ای به‌نام کانولا به داخل بافت میفرستد تا بافت چربی را با مکش دستگاه از بدن خارج کند.

بیهوشی در روش لیپوساکشن چگونه است؟

همه چیز بستگی به شرایط بیمار و تشخیص پزشک متخصص دارد. گاهی بیهوشی عمومی، گاهی بیهوشی موضعی و حتی گاهی بی‌حسی با اپیدورال انجام می شود که سرپایی است.

عوارض لیپوساکشن چیست؟

متقاضیان عمل لیپوساکشن همواره از متخصصان پوست و پلاستیک درباره عوارض انجام عمل لیپوساکشن سؤال میکنند. درواقع عوارض این عمل بیشتر به تفاوت‌های فردی بستگی دارد. به صورت کلی، درد، تورم، سفتی و کبودی در ناحیه ای که لیپوساکشن انجام شده، دیده می شود، اما پس از مدت کوتاهی رفع می شود.

اگر از بدن شما بیش از ۵ لیتر چربی برداشته شود، این اتفاق باعث مشکلات ریوی، آمبولی چربی و… می شود که خطرناک است. معمولا افراد به خاطر ترشح مایعات از منطقه ای که لوله کانولا از آن عبور کرده است، ناراضی هستند. این ترشح تا چند روز پس از عمل ادامه دارد اما به تدریج، علائم برطرف می شود و کبودی کاهش می یابد. اگر میزان کبودی به حدی است که احساس درد و سوزش مداوم دارید، به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید.

این نوع عمل های لاغری، متابولیسم و فیزیک بدن شما را تغییر میدهد. لذا رعایت دستورات تغذیه ای، حرکتی و دارویی که پزشک تجوز میکند، باید همواره در دستور کار باشد تا از چاقی مجدد جلوگیری شود.

توجه داشته باشید که اگر کبودی و ورم نقاطی که لیپوساکشن انجام شده، بیش از ۱۸۰ روز ادامه یابد، ترمیم جای زخم معمولا ۲۴ ماه طول میکشد، اما صاف شدن محل جراحی، کمتر از شش ماه طول میکشد که با پمادهای شیمیایی و گیاهی، میتوان جای زخم را ترمیم کرد.

آیا لیپوماتیک، تحت خدمات بیمه ای قرار می گیرد؟

اگر شرایط بیمار به گونه ای باشد که اضافه وزن و داشتن چربی تهدیدی برای سلامتی وی باشد و این عمل بیشتر از اینکه عمل زیبایی باشد، عملی برای درمان و سلامتی او محسوب شود، براساس ضوابط و مقررات شرکت بیمه ای که بیمه پرداز (بیمار) با آن توافق کرده و دفترچه خدمات بیمه گرفته است،میتوان درصدی از هزینه های عمل را از بیمه گرفت. توجه کنید که بسیاری از شرکت های بیمه، هزینه درمان بیمارانی را که شاخص BMI (شاخصی برای اندازه‌گیری توده بدنی و تقسیم وزن به مجذور قد) آنان بین سی و‌ پنج تا چهل باشد را پرداخت میکنند.

هزینه لیپوماتیک

یکی از سوالاتی که از طرف بسیاری از علاقه مندان به عمل جراحی لیپوماتیک مطرح می شود مسئله قیمت یا هزینه لیپوماتیک است که چند معیار مهم در این قضیه دخیل است: اول توانایی ها و تجربه پزشک متخصص و تیم همکار او، هزینه های ثابت کلینیک، نوع دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در این جراحی، مقدار بافت چربی فرد بیمار و طبیعتا تعداد جلساتی که نیاز است تحت عمل قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این هزینه پرداختی برای بهبود سلامتی شماست و این عمل با توجه به مزایای زیادی که دارد و همچنین نداشتن عوارض جانبی، برای کسانی که دارای مشکل اضافه وزن هستند، ضروری است.

هزینه جراحی لیپوماتیک در سال ۹۸ چقدر است؟

هزینه این کار بستگی به نوع و میزان چربی و مکان و… دارد که اگر بخوایم بطور معمول بگیریم هزینه عمل شکم و پهلو با توجه به عرف قیمت های موجود در بین کلینیک ها بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان متغییر خواهد بود که باز به میزان، شدت جراحی، وضعیت بیمار و مکان انجام جراحی بستگی دارد.

اما قیمت های موجود با کمی اختلاف برای قسمت های مختلف بدن در سال ۹۸ بصورت زیر می باشد.

خدمات پیکرتراشی و جراحی زیباییشروع قیمت از (تومان)
لیپوماتیک شکم ،پهلو و پشت بدون تزریق۹,۰۰۰,۰۰۰
لیپوماتیک شکم ،پهلو و پشت با تزریق به باسن۱۲,۰۰۰,۰۰۰
لیپوماتیک شکم ،پهلو ،پشت ، بازو و یا ران۱۲,۰۰۰,۰۰۰
لیپوماتیک شکم ،پهلو ،پشت ،بازو و یا ران با تزریق به باسن۱۴,۰۰۰,۰۰۰
ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک شکم ، پهلو و پشت۱۴,۰۰۰,۰۰۰
ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک شکم ، پهلو و پشت با تزریق به باسن۱۷,۰۰۰,۰۰۰
هزینه گن۱,۰۰۰,۰۰۰

انجام چه کارهایی پس از لیپوساکشن ممنوع است؟

این موضوع به وضعیت عمومی و جسمی بیمار بستگی دارد. پزشکان پس از عمل لیپوساکشن، به بیماران در خصوص تغذیه و حرکت هایشان توصیه میکنند. همچنین برای آنها توضیح میدهند که باید به مدت چند روز بستری باشند.

بهتر است بیماران تا ۱۴ روز پس از عمل لیپوساکشن، فعالیت های سنگین بدنی را انجام ندهند و از جابه جا کردن هر گونه جسم سنگین بیش از ۳ کیلوگرم خودداری کنند. همچنین افرادی‌ که لیپوساکشن بخش هایی از پا را انجام داده، نباید بیشتر از ۳ ساعت در روز روی پا بایستند. ایستادن های طولانی مدت، راه رفتن و بازی کردن برای افرادی که لیپوساکشن هایی در حد متوسط تا وسیع انجام داده اند، قبل از ۴ هفته ممنوع است.برخی از متخصصان توصیه می‌کنند که اگر میزان مکش چربی از بدن شما زیاد بوده است، از انجام فعالیت های بدنی سنگین تا شش ماه پرهیز کنید.

چه موقع میتوان ورزش را بعد از جراحی لیپوماتیک شروع کرد؟

پیاده روی را میتوان از روز اول شروع کرد ولی ورزش هایی که فشار خون را بالا میبرنند تا یک هفته بعد لیپوماتیک نباید شروع کرد.

آیا اختلال قاعدگی بعد از انجام جراحی لیپوماتیک نرمال است؟

جلو یا عقب افتادن و همچنین تب مختصر بعد از لیپوماتیک به علت رفلکس بدن به ترومای لیپوماتیک می باشد.

تا چه مدت بعد از جراحی لیپوماتیک باید گن پوشید؟

توصیه به پوشیدن گن تنگ compression بعد از لیپوماتیک بین ۲ تا ۳ هفته وجود دارد و بعد از آن میتوان از گن spanx که کمی شل تر است بین ۴ تا ۶ هفته استفاده کرد. یک جمله معروف اینه که هرچه ناراحتی در زمان گن پوشیدن پیشتر باشه نتیجه خوب هم بیشتره

بعد از جراحی لیپوماتیک چه کارهایی را نباید کرد؟

به هیچ عنوان ناحیه لیپوماتیک شده را کمپرس سرد و یا گرم نکنید.

چه موقع بعد از لیپوماتیک میتوان به سونا حمام استخر رفت؟

حمام به صورت ساده و اب ولرم از همان روز بعداز لیپوماتیک قابل انجام است اما رفتن به استخر از ۲ هفته بعد و همچنین وان ابگرم و سونا از یک ماه بعد لیپوماتیک قابل انجام است.

ایا بعد از لیپوماتیک میتوان رانندگی کرد یا به سفر رفت؟

بعد از رفع درد میتوان رانندگی کرد (حدودا ۳ تا ۵ روز بعد لیپوماتیک) و ۲ هفته بعد از لیپوماتیک هم میتوان به سفر رفت.

چرا در نواحی لیپوماتیک شده احساس سوزن سوزن شدن وجود دارد؟

تغییر حس پوستی بعد از لیپوماتیک شایع میباشد و برگشت به حس نرمال ۳تا۶ ماه طول میکشد. ماساژ ملایم به برگشت حس کمک مبکند.

کبودی ها تا چه مدت بعد از لیپوماتیک ادامه دارد؟

کبودی ها ۲ هفته کامل طول میکشد و ۷ روز بعد از لیپوماتیک رنگ کبودی به رنگ ارغوانی purplish مبدل میشود.

چه زمانی ورم بعد از عمل کاهش میابد؟

ورم بعد از جراحی لیپوماتیک ۶ تا ۸ هفته طول میکشد تا کاهش پیدا کند و نتیجه اصلی عمل پس از ۳ تا ۶ ماه مشخص خواهد شد.

چگونه میتوان نتیجه بعد از لیپوماتیک را بهتر کرد؟

دوری جستن از غذا های نمکی و چربی در ماه اول از لیپوماتیک ایده ال است و به طور کلی کاهش ۱ تا ۳ سایز بعد از عمل مناسب است ماساژ بعد لیپوماتیک با لوسیون در کاهش ورم کمک میکند.

سخن آخر درباره عمل لیپوماتیک

توجه کنید که انجام عمل لیپوماتیک برای همه افراد امکان پذیر است، اما به شرایط هر فرد نیز بستگی دارد. ذکر این نکته نیز ضروری است که به اطلاعات اینترنتی و تبلیغات اینستاگرامی بسنده نکنید و در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید. همچنین انجام هر گونه جراحی لیپوماتیک و لیپوساکشن توسط پزشکان عمومی در سراسر کشور ممنوع است.

مطالعه کتاب های تخصصی درباره پیکرتراشی، زیبایی، کاهش وزن، سبک زندگی سبز و رژیم درمانی، میتواند اطلاعات شما را درباره مزایا و معایب عمل های زیبایی و بهبود وضعیت بهداشت و سلامت فردی بیشتر کند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام