آرایشگر عروس

چگونه بهترین آرایشگاه عروس و آرایشگر عروس را انتخاب کنیم؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

آرایش عروس ؛ تصمیم گیری و انتخاب بعضی اوقات یکی از سخت ترین کارهاست به خصوص اگر شما کلا آدم دودلی باشید و همیشه تو انتخاب دچار شک و تردید شوید؛این کار وقتی دشوارتر می شود که انتخاب بر سر موضوع بسیار مهمی باشد و دیگر زمانی برای عوض کردن تصمیم یا جبران انتخاب غلط را نداشته باشیم.ازدواج و مراسم عروسی هم جزء همین تصمیمات سخت و حساسی هست که همه ما با ظرافت خاصی در موردش فکر می کنیم.

یکی از مهمترین چیزها برای عروس خانمها در جشن عروسی شان، آرایش روز عروسی آنها است. در واقع برای آرایشگران هم آرایش عروس یکی از مهمترین کارها است که سعی می کنند در مقایسه با همکاران خود بهترین نمونه ها را ارائه کنند تا بتوانند در این بازار موفق باشند. ما در این مقاله از “عروس ما” برای شما در مورد اینکه چگونه می توان یک میکاپ آرتیست زنانه خوب را انتخاب کرد مطالبی را گردآوری و منتشر کرده ایم که امیدواریم برای شما عروس خانمهای عزیز آموزنده باشد.


بهترین آرایشگر عروس

بهترین آرایشگر عروس چه کسی است؟

اینکه در شب عروسی به زیبایی بدرخشید و آرایش خاصی داشته باشید، برای هر دختری یک هدف خاص است که با آن ممکن است رویاها هم ساخته باشد. شاید همین مطلب باعث شده تا انتخاب آرایشگاه عروس به یک تصمیم پر دغدغه و مهم برای عروس خانم ها مبدل شود.

ممکن است عروس خانم برای انتخاب سالن آرایش عروس کلی وقت صرف کند و از شو عروس و میکاپ آرتیست های مختلف بازدید کند و شاید ساعت ها در اینترنت و وب سایت های مختلف به دنبال راهنمای انتخاب آرایشگر عروس باشند و یا ممکن است از تجربیات سایر عروس ها برای تصمیم گیری و انتخاب یک آرایشگاه خوب بهره گیرد.

آرایش عروس، خلیجی یا اروپایی؟

در آرایشگاه های بزرگ معمولا چند آرایشگر مختلف کار آرایش عروس را انجام می دهند که هر کدام آلبوم ها و قیمت های مختلفی دارند. گروهی از آرایشگران، عروس ها را بسیار غلیظ آرایش می کنند، سایه های رنگی بکار می برند و چشم ها را خیلی می کشند. این آرایش ها به سبک «خلیجی» معروف هستند. اما دسته ای دیگر از آرایشگران که این روزها طرفداران بیشتری دارند عروس ها را ساده تر و به سبک «اروپایی» آرایش می کنند.

حتما در فیلم ها و عکس های مختلف دیده اید که عروس های اروپایی چقدر ساده هستند. با ورق زدن آلبوم ها به سرعت دستتان می آید که آرایشگر از کدام سبک پیروی می کند و مواد آرایشی او براق است یا با کمک سایه ها و خطوط مات، گریم شیک و زیباتری را انجام می دهد. ببینید از کدام سبک خوشتان می آید و بعد برای بقیه کارها تصمیم بگیرید.

کار آرایشگاه را ببینید

برای انتخاب آرایشگاه عروس مورد نظر فقط به مشاهده آلبوم ها اکتفا نکنید. قبل از اینکه قرار داد ببندید از منشی آرایشگاه بپرسید که چه روزهایی عروس دارند و عروس خانم ها چه ساعتی آماده می شوند؟ در یکی از همان روزهابه همراه یک یا دو نفر دیگر به آرایشگاه بروید و آلبوم ها را با عروس های آماده شده مقایسه کنید. در انتخاب مدل های آلبوم از دخترخانم های زیبا و خوش چهره استفاده می شود و لباس و جواهرات گرانقیمت هم در بهتر شدن عکس ها تاثیر دارند.

بعضی از آلبوم ها هم قدیمی هستند. گاهی اوقات روتوش عکس ها به قدری زیاد است که چهره واقعی عروس را نشان نمی دهد. در نتیجه این احتمال وجود دارد که وقتی عروس های آماده شده همان آرایشگر را می بینید، توی ذوق تان بخورد. به هر حال هنر آرایشگر خوب این است که با کمک گریم مناسب، زیبایی های چهره هر فردی را بیشتر به معرض نمایش بگذارد.

کارشان خوب است؟

هنگام مراجعه به چند آرایشگاه و مشاهده عروس ها و آلبوم های مختلف شاید کمی گیج شوید و از خودتان بپرسید:«از کجا بفهمم کدام آرایشگر کارش بهتر است؟» در اینجا چند فوت کوزه گری را به شما یاد می دهیم تا با نگاه تخصصی تری عروس ها را ببینید و با اطمینان بیشتر آرایشگرتان را انتخاب کنید. پس به این معیارهای آرایش خوب و متناسب با شکل صورت توجه کنید.

آرایشگر شما حرفه ای است؟

یک آرایشگر حرفه ای به خوبی می داند که باید چشم های درشت و برجسته را با سایه های تیره آرایش کند تا برجستگی چشم ها کمتر شود. این روزها گریمور های با سلیقه برای آرایش بخش پایینی چشم از خط چشم استفاده نمی کنند و به جای آن چشم را با سایه های سیاه یا دودی آرایش می کنند تا چشم های عروس آرایش شیک و امروزی تری داشته باشد.

فردی که چشم های ریز دارد باید برای آرایش چشم های او از سایه های روشن استفاده شود و بهتر است سایه ها به هم متصل نباشند تا چشم ها بازتر به نظر بیایند. در مورد افرادی که چشم های درشت دارند هم استفاده از سایه های تیره برجستگی چشم ها را کاهش می دهد.

مقالات مرتبط  مدل مو عروس : چه مدل مو و تاجی برای عروسی انتخاب کنیم؟

پوشاندن گودی دورچشم هم نکته مهم دیگری است که باید با کمک کانسیلر ها انجام شود. این کانسیلر ها باید یک درجه از رنگ پوست صورت روشن تر باشند. بیشتر عروس خانم ها شب قبل ازعروسی به دلیل استرس و نگرانی خوب نمی خوابند و مهم است که این کم خوابی و خستگی ها با کمک یک آرایش حرفه ای برطرف شود.

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه کنید مدل مو است. شینیون های عروس باید با چهره هر فرد هماهنگی داشته باشد. بطور مثال عروس هایی که چهره کشیده و بلند دارند نباید موهایشان روبه بالا جمع شود. بهتر است بخشی از موها روی صورت قرار گیرد. مدل موهای بالا به افرادی با صورت های گرد بیشتر می آید. اگر موها از فرق باز شود صورت لاغر تر به چشم می آید.

احتمال دارد حساب و کتاب های شما اشتباه از آب درآیند!

ممکن است از دوست و آشنا در مورد انتخاب آرایشگر و انتخاب مدل آرایش عروس پرس و جو کرده باشیم، و ممکن است از تجربه عروس خانمهای دیگر هم استفاده کرده باشیم اما باز هم در نهایت در شب عروسی مان از مدل آرایش مان اصلا راضی نباشیم.

علت این امر چیست؟

  • اما آیا به این فکر کرده اید چرا با وجود کسب اطلاعات کامل در مورد چگونگی انتخاب آرایشگر عروس و چگونگی انتخاب میکاپ عروس، باز هم از آرایش شب عروسی تان رضایت ندارید؟
  • پس باید در این راستا به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

در ادامه به ذکر مواردی می پردازیم تا در مراسم عروسی تان شیک ترین مدل آرایش را داشته باشید.

آدرس سالن زیبایی

اهمیت آدرس آرایشگاه عروس

نزدیک بودن سالن آرایش به آتلیه یا باغ  تالار عروس یکی از مهمترین مواردی است که انتخاب آرایشگاه و آرایشگر را برای عروس ها دچار محدودیت می کند. اگر آرایشگاه خیلی دور باشد ممکن است خستگی راه و در ترافیک ماندن آرایش شما را دچار ایراد کند، بویژه که اگر هوا گرم باشد.

بیعانه کمی پرداخت کنید 

بعد از انتخاب نهایی نوبت تنظیم قرارداد است. بعضی از آرایشگاه ها اصرار دارند که شما خیلی زود مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت و قراردادی را امضا کنید. استدلال شان این است که روز مورد نظر شما زود پر می شود یا ممکن است قیمت ها گران شوند. به این ترفند ها اهمیت ندهید و تحت تاثیر قرار نگیرید. سر فرصت و با مشورت و بررسی کافی آرایشگرتان را در انتخاب کنید. بعد از خواندن قرارداد مبلغ کمی را به عنوان بیعانه بپردازید.

بهتر است در مورد پس گرفتن بیعانه هم سوالاتی بپرسید. بعضی از آرایشگاه ها تا چند هفته قبل از روز عروسی مبلغ بیعانه را با کسر درصدی پس می دهند و گروهی دیگر بیعانه را تحت هیچ شرایطی پس نمی دهند. پس اگر شک دارید به سرعت قرارداد امضا نکنید.بهتر است قرار داد در دو نسخه تنظیم شود، یکی برای شما ودیگری برای آرایشگرتان. مبلغ باقیمانده به طور معمول در روز عروسی تسویه می شود، کافیست یک عابر بانک از آقای داماد بگیرید!

قیمت ها را بسنجید

درمورد آرایش عروس نرخ ثابتی وجود ندارد. قیمت رزرو آرایشگاه عروس در نقاط مختلف شهر متفاوت است. آرایشگاه های معروف و اسم و رسم دار شمال شهر برای آرایش کامل عروس (شامل خدمات آرایش صورت، مو،ناخن و پاکسازی پوست) در حدود دو و نیم میلیون تومان پول می گیرند و این مبلغ درکنار اجاره تاج و تور، رنگ مو یا مش و اپیلاسیون گاهی به ۳ میلیون تومان هم می رسد. گذشته از این ارقام نجومی، با مبلغی کمتر از اینها هم آرایشگاه عروس پیدا می شود.

در برخی از آرایشگاه های معروف رنج قیمت در حدود یک و نیم تا دو میلیون است. اگر این مبلغ ها باز هم برایتان گران است به سراغ آرایشگران گمنام تری بروید که کارشان خوب است اما هنوز شناخته شده نیستند. در بین این آرایشگران قیمت پکیج کامل آرایش عروس از ۸۰۰ هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان است. کمتر از این هم می توانید آرایشگاه عروس پیدا کنید اما بر روی حرفه ای بودن آرایشگر خیلی حساب نکنید.

این را هم بدانید که ممکن است در یک آرایشگاه بزرگ چند آرایشگر مختلف وجود داشته باشند که نرخ هر کدام شان برای آرایش عروس نرخ متفاوت باشد.قیمت ها به تجربه ومهارت آرایشگر و البته مارک لوازم آرایش مصرفی، بستگی دارد. باید از نزدیک عروس ها را نگاه کنید و پس از بررسی و مقایسه، ببینید کدام آرایش نسبت به قیمتش بیشتر می ارزد. گاهی اوقات آرایشگران فقط به دلیل اسم و رسم شان پول بیشتری می گیرند و منصف نیستند.

مقالات مرتبط  تقویت موهای نازک و درمان ریزش مو ؛ چگونه ضخامت موهای نازک خود را افزایش دهیم؟

ویژگی های پکیج عروس و خدمات آرایش عروس

برخی از پکیج های عروس شامل خدمات بسیار زیادی است، خدماتی از قبیل ماساژ، پذیرایی، گریمور همراه عروس، پاکسازی و درمان های پوستی چند جلسه قبل از عروسی و… می شود. ولی به طور معمول یک پکیج عروس دربردارنده خدمات قبل عروسی مانند پاکسازی پوست، اصلاح و ابرو، اپیلاسیون، رنگ مو، کاشت ناخن است و خدمات روز عروسی این پکیج ها هم شامل گریم و میکاپ عروس، شینیون به همراه مو اضافه، کرایه تاج عروس می شود.

  • به این نکته توجه داشته باشید که در بسیاری از آرایشگاه ها تهیه تور عروس و لنز با خود عروس است.

سبک کار میکاپ آرتیست عروس

با نگاه کردن به آلبوم عروس و نمونه کارهای هر میکاپ آرتیستی می توان به سهولت دریافت که سلیقه میکاپ آرتیست یا سبک کاری او چگونه است.

سبک کار شینیون کار عروس

یقینا یکی از مهمترین چیزهایی که باعث زیباتر شدن عروس می شود، مدل شینیون عروس است و از آنجاییکه اکثر عروس خانم ها دوست دارند در شب عروسیشان تک و خاص باشند، یک شینیون خاص و شیک بسیار اهمیت دارد. با دیدن نمونه کارهای یک میکاپ آرتیست عروس می توانید کاملا متوجه به روز بودن شینیون کار آن آرایشگر بشوید.

اهمیت اخلاق پرسنل آرایشگاه عروس

در همان جلسه اول از برخورد مشاور عروس و همینطور از گفتگو با میکاپ آرتیست و دیدن سبک رفتار سایر پرسنل آرایشگاه عروس با بقیه مشتریان می توانید بفهمید که می توانید به این آرایشگاه و آرایشگرش اعتماد کنید یا نه.

پس پیشنهاد می کنیم که وقتی برای دیدن آلبوم عروس به آرایشگاهی مراجعه می کنید بهتر حداقل نیم ساعت در محیط آرایشگاه بمانید تا متوجه حال و هوای کاری آن سالن زیبایی شوید.

کیفیت و دوام آرایش عروس 

آیا واقعا کیفیت آرایش عروس بعد از پانزده ساعت یا هجده ساعت به خوبی صبح که آرایش شده است، باقی می باشند؟

حتما به آرایشگر بگویید که از موادی استفاده کند تا آرایش روز عروسی تان تا پایان دوام داشته باشد. زیبا نیست اگر آرایش تان در پایان جشن عروسی کدر شود و یا زیرساز آرایش تان نمایان شود.

کیفیت و دوام شینیون عروس

در بسیاری از مجالس عروسی یقینا تجربه دیدن شینیون باز شده عروس یا مو وز شده عروس را داشته اید. و حتما هم دوست ندارید که شما این تجربه را حس کنید. پس به شینیون کار روز عروسی تان در این مورد متذکر شوید.

خلاقیت آرایشگر عروس

برخی زمانها ما  نوع خاصی از مدل موی عروسرا می پسندیم که از دوران کودکی می پسندیده ایم که برای روز عروسیمان این مدل مو یا رنگ رژلب مخصوص را استفاده کنیم اما به نظر آرایشگرمان خیلی این مدل یا سبک مناسب صورت ما نباشد اما یک آرایشگر در عین حال با یک خلاقیت به خصوص کار صحیح اما نزدیکتر به سلیقه ما را انجام می دهد که ما به رویای مان نزدیک شویم.

آرایشگرتان را قبل از جشن عروسی امتحان کنید…

ما پیشنهاد می کنیم آرایشگر روز عروسی تان را محک بزنید و برای شرکت در یک جشن یا میهمانی پیش از مراسم عروسی خودتان، پیش او بروید تا شما را آرایش کند. به این صورت اخلاق کاری و اخلاق شخصی میکاپر کامل دست شما می آید و می توانید نقاط قوت و نقاط ضعف او و وردستانش را دریابید.

این نکات را به خاطر بسپارید

  • اگر در آرایش صورت وارد نیستید در کار آرایشگرتان زیاد دخالت نکنید. برخی از آرایشگر ها منعطف هستند و گروهی دیگر در روز عروسی با چند اخم و غر شما را ناراحت می کنند. پس قبل از تنظیم قرارداد باید ببینید که آیا آرایشگر مورد نظر تان می تواند خواسته های شما را برآورده کند؟ اگر از این موضوع مطمئن باشید دیگر لازم نیست مدام با آرایشگر جر و بحث کنید و از نتیجه کار راضی تر می شوید.
  • کمی قبل از روز عروسی لباس و زیور آلات تان را به آرایشگر نشان دهید تا آرایش را با آنها هماهنگ کند.
  • برای اینکه آرایش شما تا آخر شب دوام داشته باشد آرایشگر باید از زیرسازی محکمی استفاده کند و در پایان با کمک فیکساتور آرایش را ثابت نگه دارد. بهتر است از آرایشگر بپرسید که آیا از
  • چنین ثابت کننده هایی استفاده می کند یا نه و از این بابت مطمئن شوید.
  • هر چقدر آرایش شما در روز عروسی به چهره واقعی تان نزدیک تر باشد، زیبا تر به نظر می رسید. به دنبال این نباشید که در روز عروسی خیلی تغییر کنید. مهم است که زیبایی های طبیعی چهره شما بیشتر به چشم بیاید.
  • اگر جزو عروس های سن بالا هستید آرایش ملایمی انتخاب کنید. آرایش زیاد سن تان را بالا تر نشان می دهد.
[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام