رفتار در دوران نامزدی

۱۲ نکته مهم و حیاتی در دوران نامزدی + در دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

دوران نامزدی همیشه فراتر از میهمانی ها و خرید لباس و دعوت های مختلف است.آن حلقه نامزدی کوچک درون دستانتان به تمام دنیا می گوید که حالا شما در یک رابطه متعهدانه مادام العمر هستید. معمولا در دوران نامزدی، مهمترین چیزی که درباره اش صحبت می شود، مراسم عروسی است. اما نامزدی مسابقه ای نیست که خط پایانش عروسی باشد. این دوره، یک زمان اسثتثنایی است که پایه‌ هایی قوی برای زندگی مشترکتان بنا کنید.در ادامه این مطلب از عروس ما خواهید آموخت که رفتار در دوران نامزدی چگونه میتواند شما را به همسرتان نزدیکتر کند؛باما همراه باشید.

در دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم؟

بارها در محافل عمومی و مهمانی های خانوادگی دیده شده که برخی زوج ها با رفتاری نامتناسب نه تنها شان خود را پایین آورده، بلکه ارزش همسر خود را نیز در مقابل دیگران از بین برده اند و این مساله زمینه ساز بروز اختلافات در میان آنها شده است، چرا که طرفین مواردی را زیر پا گذاشته اند که از اخلاق به دور بوده و خاطر همسرشان را نیز مکدر کرده است. از سوی دیگر، عدم رعایت ضوابط بین زوج ها به افزایش آمار طلاق نیز دامن زده است و برخی از آنان با کوچکترین اختلافی روانه دادگاه می شوند تا به زندگی خود خاتمه دهند.

بنابراین آموزش مهارت های ارتباطات میان فردی بسیار حائز اهمیت است که نباید آن را ساده انگاشت و در این میان خانواده ها و مراکز آموزشی نقش پررنگی را برای آمادگی جوانان در امر ازدواج ایفا می کنند، چرا که با افزایش مهارت ها، ازدواج های مستحکمی شکل خواهد گرفت.

مشاوران و روانشناسان خانواده به زوج ها تاکید میکنند که اگر به تازگی نامزد کرده اید و قرار است با نامزدتان به دیدار اقوام خودتان و همسرتان بروید باید نکاتی را رعایت کنید. آنها می گویند که در ملاقات با اقوام در کنار نامزدتان این گونه باشید.حتما از قبل مشخص کنید که به دیدار کدام یک از اقوام خود میروید و اگر فردی که به دیدار او میروید اخلاق و رفتار خاصی مثل شوخ طبعی، زودرنجی، غرور،خودبینی، رفتار خودمانی، رفتار سرد و… دارد حتما از قبل با نامزدتان در میان بگذارید. پس از ورود به منزل ضمن معرفی اعضای خانواده اقوامتان به نامزدتان ترجیحا برای نشستن دو صندلی کنار هم را انتخاب کنید.

چگونه یک پسر را عاشق خود کنیم؟ ۱۰ تکنیک مهم در عاشق کردن مردان

دوران نامزدی چگونه رفتار کنیم

رفتارها در دوران نامزدی در ۱۲ نکته مهم و حیاتی

۱) صحبت ها را فراتر از عروسی ببرید.

خیلی راحت میتوان نشست و مدام درباره ی تزئین میز‌های عروسی، گل ها و تزئینات و اینکه چه کسی دعوت باشد و چه کسی نه صحبت کرد. همه نظری درباره روز بزرگ زندگی شما خواهند داشت. ادغام خانواده ها، کنترل بودجه، راضی نگه داشتن همه و استرس… به همین خاطر، یک قدم به عقب بردارید تا دید بهتری داشته باشید.

من و همسرم تصمیم گرفتیم که در دوران نامزدی،صحبت هایی از این قبیل را محدود کنیم و زمانی را به این اختصاص دهیم تا راجع به انتظاراتمان از زندگی مشترک صحبت کنیم. ما همچنین اطمینان حاصل کردیم که علایق مشترکی که در ابتدا ما را به هم جذب کرده بود را پرورش دهیم.اگر شما و نامزدتان هر دو دوست دارید مطالعه کنید، یک زمان انتخاب کنید و باهم درباره‌اش بحث کنید. اجازه ندهید عشقتان محدود به برنامه ریزی عروسی شود.

۲) به فکر تغییر دادن نامزدتان نباشید!

تغییر در روحیات افراد، پس از ازدواج طبیعی است. اما حتمی نیست! این تغییرات نامحسوس اغلب به دلیل وفق دادن فرد با شرایط جدید رخ میدهد. شاید نامزدتان بعد از دوران نامزدی، بر روی بعضی از خواسته ها و اولویت های خود پا بگذارد، اما به راحتی می توان گفت نباید به این تغییرات دل خوش کنید.بهتر است با شناسایی کامل او در روابط دوران نامزدی، به شناخت کامل از باور های او برسید و او را همانطور که هست قبول کنید. شما باید بتوانید، عادات بد و ایرادات او را بپذیرید و مطلقا فکر نکنید که میتوانید در او تغییرات اساسی به وجود آورید. در اینصورت آینده خوبی در انتظار شما نخواهد بود!

مقالات مرتبط  فواید و مضرات اسپری های تاخیری که کمتر کسی به شما می گوید!

۳) عادات زناشویی خوب بنا کنید.

ما همه عادت محور هستیم.همانطور که زندگی زناشویی تان پیچیده و پیچیده تر می شود، بچه دار شدن، کار، دوستان و همه ی جزئیات شگفت انگیز دیگر، تغییر عادات زناشویی و ازدواج دشوار خواهد شد. زمانی را صرف بحث در مورد اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود کنید و در مورد نحوه ایجاد عادات خوب و موفق در زندگی زناشویی خود برنامه ریزی کنید. صحبت درباره اینکه چقدر هزینه صرف میهمانی خواهید کرد یا تعطیلات آخر هفته دوست دارید چه کنید، چیز‌هایی هستند که برای سلامت بلندمدت رابطه تان حیاتی اند.

۴) خودتان را زیر پا نگذارید.

اغلب افراد، به سبب عشق و هیجانی که در این دوران پدید می آید، خود را کلا فراموش می کنند. وقتی شما، از نامزد خود یک بت بی عیب و نقص می سازید،نا خودآگاه خود را در مقابل او هیچ می بینید. بهتر است خود را گول نزنید، او هم مثل شما یک آدم است،با تمام کم و کاستی هایش…!

همین تفکرات موجب می شود تا برای رسیدن به شخصیتی والا، در حد نامزدتان، تمام علایق و اولویت های خود را که او دوست ندارد و یا با اون تفاوت دارد، زیر پا بگذارید. قرار نیست شما بعد از ازدواج و قرار گرفتن زیر یک سقف، به فرد دیگری که با شخصیت اصلی شما فاصله دارد، تبدیل شوید. اگرچه دیگر نمی توانید همانند دوران مجردی بدون محدودیت زندگی کنید، اما خود را زیر پا نگذارید تا در آینده حسرت نخورید.

۵) تفریح او را کامل نگیرید…

مردها برای خودشان دنیای متفاوتی دارند. دنیایشان را تصرف نکنید که وارد مرحله خطرناکی می شوید. مردها عاشق وقت گذرانی و تفریح و بازی با دوستانشان هستند. این البته حق مسلم آنهاست پس لطفا به این حق احترام بگذارید. اگر با دوستانشان زمین فوتبال اجاره کرده اند و قرار است یک بازی جانانه و رو کم کنی برگزار کنند، سریع برای خودتان برنامه نچینید. اگر قرار است او به شما و برنامه هایتان احترام بگذارد شما هم باید با لبخند ساک فوتبال را دستش بدهید و برایش آرزوی موفقیت کنید. مردها از محدودیت می ترسند.اگر از روز اول و دوران نامزدی احساس خطر کنند، شاید این مرحله را به پایان نرسانند. فوتبال و منچ و مار پله و دوز و گرگ و پلیس هم ندارد، مردها عاشق بازی کردن هستند.

۶) یکدیگر را بیشتر ببینید.

به نظر ساده می آید، اما بسیاری از زوج ها به محض اینکه نامزد می شوند، فراموش میکنند که عشق بازی کنند و همدیگر را دوست بدارند. اینکه عشقتان را در میان هیاهوی زندگی حفظ کنید کار ساده ای نیست و به تمرین نیاز دارد و چه زمانی بهتر از دوران نامزدی برای تمرین این مسائل؟ بسیار اهمیت دارد که رابطه عاشقانه با همسرتان حفظ شود، باهم ناهار دونفره بخورید،باهم به پیک نیک ببرید و به یکدیگر عشق بورزید.

۷) شوخی بیجا نکنید.

توی دوران نامزدی لطفا کمی زندگی را جدی بگیرید. ممکن است دوستان و آشناهای شما به شوخی هایتان بخندند و کمی هم به به و چه چه راه بیندازند اما نامزد شما و خانواده اش حتما فرق می کند. لطفا از ترکاندن بادکنک و جیغ و هورا کشیدن برای ترساندن و شوخی کردن،حرف های بامزه زدن و سوپرایز کردن خودداری کنید.برای این خوشمزه بازی ها کلی وقت دارید آن هم بعد از ازدواج تا دلتان میخواهد با سطل رویش آب بریزید یا اصلا با کت و شلوار توی استخر پرتش کنید اما در دوران نامزدی باید خودتان را کمی کنترل کنید و سنگین و رنگین باشید.

آموزش شب زفاف ؛ هر آنچه که در مورد شب زفاف به شما نگفته اند! (۱۸+)

۸) فاصله ها را در روابط دوران نامزدی، کنترل کنید.

اگر بلافاصله بعد از نامزدی، صیغه محرمیت خواندید، خود را ملزم بدانید تا شروع یک زندگی مشترک در خانه خودتان، فاصله ها را حفظ کنید. زمانی که احساسات شما در فواصل نزدیک برانگیخته شود، مجبور خواهید شد چشمتان را بر روی بسیاری از واقعیت ها ببندید. برقرای رابطه زناشویی در دوران نامزدی،شما را ملزم به ادامه رابطه ای خواهد کرد، که شاید در آینده رغبتی به آن نداشته باشید.توجه کنید تا دوران نامزدی خود را کش ندهید و با کنترل رابطه و فاصله، به شناخت روحیات یکدیگر بپردازید.

مقالات مرتبط  زندگی مشترک ؛ چطور و چگونه یک زندگی مشترک موفق بسازیم؟؟ (در 3 پارت مهم)

۹) خط و نشان نکشید.

اصلا مگر یک خانم متشخص خط و نشان میکشد. مگر یک خانم باکلاس صدایش را بالا می برد؟ اگر دلتان می خواهد دوران نامزدی بی تنش و آرامی داشته باشید، لطفا شمشیر را از رو نبندید.خودتان را بگذارید جای مردتان؛ اگر از روز اول برایش خط و نشان بکشید، در ابرهای بالای سرش زندگی پر از اره و تیشه و جنگ و دعوا می بیند و دیگر دلش نمیخواهد با چنین زنی زیر یک سقف برود تا زبان چرب و نرم هست چرا باید سراغ اره و تیشه و جیغ و داد رفت.تا سنت زیبای گفتمان وجود دارد چرا باید صدا را بالا برد و جنگید. اگر مرد دوران نامزدی آرامی داشته باشد، زودتر بساط یک عروسی مجلل را فراهم میکند.

۱۰) کمی از روزمرگی را برای ازدواجتان نگه دارید.

مهمترین چیزی که وجود دارد این است که زمانی که باهم ازدواج کردید،زندگی با هم را شروع کنید.من و همسرم بعد از نامزدی،جدا از هم زندگی کردیم. شما به هرحال قرار است تمام زندگیتان را با همسرتان بگذرانید، پس چرا باید عجله کنید و این زمان را جلو بیاندازید؟ این زمان انتظار روزانه برای شروع زندگی تاثیر بسزایی در زندگی دارد که نباید به سادگی از آن عبور کرد. سعی کنید همچنان کمی فاصله در دوران نامزدی با همسر آینده تان نگه دارید وبایدها و نباید های دوران نامزدی را رعایت کنید، تا ازدواج و زندگی مشترکتان خاص و منحصر به فرد باشد.

۱۱) در رابطه خودتان صادق باشید.

دوران نامزدی وقت آن نیست که احساساتتان را پنهان کنید و سعی کنید میزان اهمیت دادنتان به رابطه را بروز ندهید. شما تا به اینجای کار آمده اید، اما دوران نامزدی همچنان زمان شک و تردید است. آیا نامزدم واقعا همان کسی است که میخواهم تمام عمرم را با او سپری کنم؟ چراغ قرمز‌ها را نادیده نگیرید.

اگر همسرتان بسیار به بازی‌های کامپیوتری وابسته است یا نشانه های شکاک بودن را در او می بینید، فکر نکنید که به طرز معجزه آسایی بعد از ازدواج تغییر میکند. این تفاوت در دیدگاه ها، علایق و خلق و خو‌ها میتوانند در آغاز زندگی گسترش یابند. اطمینان حاصل کنید که همسر آینده تان را به خوبی می شناسید نه اینکه امیدوار باشید در آینده تغییرش دهید.

دوران نامزدی باید زمان آینده نگری باشد. نامزدی یک زمان بسیار ویژه در زندگی است و شما باید از آن به نحو احسن استفاده کنید. به جای احساس استرس و عجله برای گذر از این زمان انتظار، از آن به صورت بهینه استفاده کنید و پایه‌های زندگی مشترکتان را بنا کنید.

۱۲) لطفا فقط نامزد باشید.

در دوران نامزدی خودتان را از هر چه خاله زنک بازی و جی جی باجی شدن با فامیل نامزدتان،دور کنید. قرار نیست خیلی زود با خواهر نامزدتان رفیق شوید و با دخترخاله اش به سینما بروید. البته طوری هم نباشید که پشت سرتان بگویند انگار از آسمان افتاده… یک چیزی بینابین نه آنقدر صمیمی که تو سر و کله همدیگر بزنید نه آنقدر خشک و سنگین که مثل مجسمه یک گوشه بنشینید و حرف نزنید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید……

[تعداد: 6   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام