تعداد رابطه جنسی

چه تعداد رابطه جنسی در هفته طبیعی می باشد؟ + تاثیر رابطه جنسی روی سلامتی

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

رابطه جنسی ؛ بد نیست بدانید به عقیده کارشناسان یک پنجم زوج ها ازدواج هایی بدون رابطه جنسی دارند،این یعنی کمتر از ۱۰۰ مرتبه در سال رابطه جنسی برقرار می کنند و یک سوم زوج ها همیشه سر این مسئله مشکل دارند که امیال و خواسته های جنسیشان همخوانی ندارند و این یکی از اصلی ترین دلایل مراجعه زوج ها به مشاورین است. اینجا ایران است،جایی که مردم مجبورند ساعت های زیادی در روز کار کنند تا بتوانند از پس اجاره خانه و هزینه های زندگی بربیایند و این خستگی و استرس همه چیز را بدتر می کند.

یک بند حرف و کلی معنی…!

یک کارمند ۳۳ ساله که علاقه ای به ذکر نامش در اینجا نداشت،می گوید: “من ۱۰ سال است که ازدواج کرده ام خیلی وقت ها بوده که اگر سه ماه یکبار رابطه جنسی می کردیم برایمان نعمتی بود.من مجبورم بعد از یک روز طولانی سر کار شام را آماده کنم و بعد بچه ها را بخوابانم چون حقوق شوهرم کفاف زندگیمان را نمی دهد و من هم مجبورم پا به پای او کار کنم. به خاطر همین قانونی که برای شوهرم گذاشتم این است که رابطه جنسی بعد از ۱۰۰ شب ممنوع چون آن موقع خسته و کوفته میخواهم به رختخواب رفته و فقط بخوابم.”

باما در ادامه این مقاله از بخش روانشناسی ازدواج عروس ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چه تعداد رابطه جنسی برای شما خوب است و چطور بتوانید باکیفیت روابطتان را با همسرتان حفظ کنید.

تعداد رابطه جنسی طبیعی

تاثیر تعداد دفعات معاشقه بر زنان

 •  تغییرات هورمونی و عادت ماهانه در میل جنسی زنان نقش دارد.
 • زن هرچقدر تعداد معاشقه کمتری داشته باشد، میل و لذت جنسی او کمتر شده و مشکل تر ارضاء می شود برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به معاشقه بیشتر خواهد بود.
 • در واقع تعداد دفعات آمیزش روی تنظیم عادت ماهانه خانم ها نیز موثر است. عادت ماهانه زنانی که بیشتر از دو بار در هفته آمیزش دارند منظم تر از کسانی است که فقط هفته ای یک بار نزدیکی دارند.
 • زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر دچار مشکل ناباروری خواهند شد.
 • داشتن رابطه جنسی بیش از دو بار در هفته نسبت موجب باروری بهتر، استخوان بندی محکمتر، سلامت قلب و عروق، افسردگی کمتر، کاهش خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم، کاهش ناراحتی های بعد از یائسگی در زنان میشود.

پایین بودن رابطه جنسی یکی از متداولترین مشکلات زناشویی

اینکه میل جنسی در حال حاضر نسبت به سالهای قبل کمتر شده است یا نه، مشخص نیست اما یک چیز قطعی است و آن اینکه شکایت خانم ها بیشتر است! وقتی زوج ها برای مشاوره می روند، این خانم ها هستند که مردها را به زور سمت دفتر کار روانشناسان می کشانند و برخلاف عقیده عموم، میل جنسی مردهاست که پایین آمده است.در جامعه ما قابل قبولتر این است که زن میل جنسی نداشته باشد تا مرد …. این مرد است که میل جنسی پایینی دارد و این برای هر دو طرف ناامید کننده خواهد بود.

ازدواج های فاقد رابطه جنسی این روزها بحث عموم شده است.

به همین خاطر تصمیم گرفتیم به این موضوع بپردازیم که واقعاً چه میزان رابطه جنسی طبیعی به حساب می آید؟
کارشناسان مسائل جنسی تمایل چندانی برای تعیین حد کفایت رابطه جنسی ندارند،چون باعث می شود خیلی زوج ها فکر کنند رابطه جنسیشان کافی نیست یا خیلی های دیگر تصور کنند که بیش از حد رابطه جنسی دارند.درحالیکه کمتر از ۱۰ مرتبه رابطه جنسی در سال، ازدواج بدون رابطه جنسی به حساب می آید،یک تا دو مرتبه رابطه جنسی در هفته متوسط میزان رابطه جنسی به شمار می رود.

رابطه جنسی طبیعی برخلاف ویتامین ها حداقل نیاز روزانه ندارد.

اگر هر دو طرف طوری کنار بیایند که مشکلی با ازدواج بدون رابطه جنسی شان نداشته باشند عالی است!اما معمولاً این مشکل وجود دارد که یکی از دو طرف از کیفیت یا کمیت رابطه جنسی رضایت ندارد و دیگر حاضر به کنار آمدن نیست.فقط ۴۰ درصد از زوج ها می گویند که از رابطه جنسی در ازدواجشان رضایت دارند با اینکه خیلی از مشکلات پزشکی یا برخی داروها در پایین آوردن میل جنسی نقش دارند،مثل برخی قرص های ضدافسردگی یا برخی قرص های ضدحاملگی، اکثر مشکلات به خاطر تفاوت در انتظارات و توقعات دو طرف است.

زوجی که ۵ سال است با هم ازدواج کرده اند یک دختر ۶ ماهه دارند می گویند :

در این زندگی پرمشغله امروز خیلی سخت است که برای رابطه جنسی وقت خالی کنند.آنها می گویند خیلی خوش شانس هستند که می توانند ۲ یا ۳ بار در ماه رابطه جنسی داشته باشند.
اینکار را معمولاً وقتی بچه خوابیده است انجام می دهند اما بیشتر وقت ها وقتی یکی از آنها میخواهد دیگری میل ندارد.تغییرات فاحشی که نقش مردان و زنان در دهه های اخیر داشته است انتظارات ازدواج و به دنبال آن احساسات مربوط به رابطه جنسی را تغییر داده است.

مشکلات بیشتر مربوط به تمایلات جنسی است تا انجام رابطه جنسی!!

میل هیچ زوجی برای رابطه جنسی هیچوقت همزمان و کامل نیست. رمز کار این است که دو طرف بتوانند این موضوع را بین خود حل کنند.خیلی وقت ها طرفی که میل کمتری به رابطه جنسی دارد احساس می کند که در هر بار رابطه جنسی مورد سوء استفاده قرار گرفته است و طرفی که میل بالاتری دارند همیشه از رابطه جنسی محروم است و همین مسئله دعواها و جدال های بین آنها درمورد رابطه جنسی را بیشتر و بیشتر می کند.

اینجاست که رابطه جنسی بین آنها کم کم از بین می رود و وقتی دیگر رابطه جنسی در کار نباشد،محبت و عاطفه معمولی بین آنها هم از بین می رود: آن گرفتن دست ها، خندیدن به لطیفه های یکدیگر، نشستن کنار هم روی یک نیمکت و … وقتی روابط تا این حد خشک می شوند، بی وفایی و سرانجام طلاق پدید می آید. تقریباً نیمی از جمعیت باید برای برانگیختن میل جنسی در خود تلاش کند،زوج هایی که میل جنسی پایینی دارند باید تصمیم بگیرند که این میل را بیشتر کنند و اگر صبر کنید و منتظر بمانید که رابطه جنسی خودش پیش بیاید و همه موقعیت ها برای آن مناسب باشد،
یعنی بچه تان خوابیده باشد، تلفن زنگ نزند و … رابطه جنسی هیچوقت پیش نخواهد آمد.

زوج ها باید به همان اندازه که برای کارشان یا تربیت بچه هایشان وقت و انرژی می گذارند برای زندگی جنسی خود هم وقت بگذارند. یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک زندگی و رابطه جنسی طبیعی و خوب با همسرتان این است که واکنش خوبی به پیشقدم شدن همسرتان بدهید.

آیا رابطه جنسی مکرر ما را خوشحال تر می کند؟

دانشیار Tim Wadsworth از دانشگاه کلرادو بولدر یک مقاله در فوریه سال گذشته با عنوان نزدیکی جنسی و خوشبختی:چطور نحوه زندگی جنسی دیگر افراد به حس سلامتی ما مرتبط است” منتشر کرد. او دریافت افرادی که فرکانس رابطه جنسی بالاتری دارند بیشتر احساس خوشبختی می کنند. اما افرادی که اعتقاد دارند نسبت به همسالانشان کمتر رابطه جنسی داشته اند، ناراضی تر از کسانی هستند که معتقدند به مقدار زیادی تمایلات جنسی داشته اند. او نتیجه گرفت: “داشتن رابطه جنسی بیشتر ما را خوشحال می کند، اما فکر کردن به این که ما نسبت به دیگران رابطه جنسی بیشتری داریم ما را خوشحال تر می کند”.

تعداد خاصی برای نزدیکی جنسی در هفته وجود ندارد!!

بنابراین، هر چند وقت زوج های متاهل نزدیکی می کنند؟

در واقع بسیاری از مطالعات نشان می دهد این مسئله بستگی به زوج دارد؛ تمایل جنسی افراد، ازدواج آن ها و زندگی روزمره افراد متفاوت است. از آنجا که عوامل زیادی در نزدیکی نقش بازی می کنند تعیین دفعالت طبیعی کاری دشوار است.

مقالات مرتبط  چک کردن گوشی همسر ؛ کارهای اشتباهی که رابطه شما را به تباهی میکشد!

سوال بهتر اینکه چه تعداد نزدیکی برای شما و همسرتان طبیعی است؟ 

اگر هر دوی شما از نزدیکی یک بار در هفته یا یک بار در ماه خوشحال هستید، مهم نیست که زوج های دیگر چه کار کنند. اما اگر یک نفر یا هر دوی شما خوشحال نباشید، باید در خصوص آن حرف بزنید. در اکثر زوج ها، یک نفر همیشه تمایل جنسی بیشتری دارد.

چند بار نزدیکی یا رابطه جنسی شما را خوشحال می کند؟

یک مطالعه جالب به شادی مرتبط با میزان رابطه جنسی پرداخته است. در حالی که ممکن است به نظر برسد هر چقدر نزدیکی بیشتر باشد بهتر است اما در برخی مواقع میزان خوشحالی کاهش یافته است. این مطالعه توسط انجمن به طور کلی نزدیکی بیشتر باعث افزایش شادی می شود، اما لازم نیست به صورت روزانه باشد. بیش از یک بار هفته باعث افزایش خوشحالی نمی شود.

البته اجازه ندهید این گفته بهانه ای برای کاهش نزدیکی باشد؛ شاید شما و همسرتان دوست داشته باشید بیشتر یا کمتر نزدیکی داشته باشید. مهم این است که ببینید چه حالتی برای شما مناسب است و مطابق شرایط خودتان تصمیم بگیرید. رابطه جنسی می تواند باعث آرامش و کاهش استرس شود و می تواند باعث نزدیکی زن و شوهر شود. بنابراین اگر هر دوی شما نزدیکی جنسی بیشتری می خواهید به کارتان ادامه دهید.

تمایل کم به نزدیکی جنسی

متأسفانه، بسیاری از مردم و حتی زن و شوهر هیچ میل جنسی ندارند و یا چیز دیگری باعث مهار میل جنسی آن ها می شود. به گفته مجله نیوزویک، ۱۵-۲۰ درصد از زوج ها در ازدواج “بدون نزدیکی” هستند که معادل داشتن ده بار نزدیکی در سال است. نظرسنجی های دیگر نشان می دهد که حدود ۲ درصد از زوج ها به هیچ عنوان نزدیکی ندارند. البته، دلایل بیان نشدند – ممکن است نداشتن نزدیکی جنسی به دلایل مختلف باشد که کمبود میل جنسی یکی از آن ها است.

میل جنسی کم ممکن است برای هر دو جنس اتفاق بیفتد، هرچند در زنان بیشتر گزارش می شود. طبق گفته های ایالات متحده آمریکا، ۲۰ تا ۳۰ درصد مردان دارای اختلال جنسی و یا عدم تمایل جنسی هستند و ۳۰ تا ۵۰ درصد از زنان در معرض کمبود یا عدم نزدیکی هستند. محققان می گویند هر چقدر بیشتر نزدیکی داشته باشید بیشتر به آن تمایل دارید.

میل جنسی چیز جالبی است. به نظر می رسد بعضی از افراد با میل جنسی بالا یا پایین متولد می شوند، اما عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر آن تاثیر بگذارد. چگونگی پیشروی رابطه شما می تواند تاثیر گذارد باشد، اما سوء استفاده جنسی مربوط به گذشته و یا مسائل دیگر جنسی نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

چگونه می توان تعداد نزدیکی جنسی را افزایش داد؟

اگر به این فکر می کنید که دیگران چقدر نزدیکی دارند به این معنی است که شما در نزدیکی جنسی آنچه می خواهید را ندارید. این حالت برای همه ما اتفاق می افتد. زمانی که استرس داریم، فرزند جدید داریم ( نزدیکی بعد از سزارین چه زمانی؟) و یا دچار بیماری شده ایم. در این زمان ها به طور موقت دچاراین حالت می شویم.

اما اگر شما و همسرتان مدتی طولانی نزدیکی نداشتید بهتر است با یک متخصص صحبت کنید. متخصص به شما کمک می کند ریشه مشکل را دریابید.فراتر از درمان، کتابهای زیادی درباره نزدیکی و ازدواج وجود دارد که به شما و همسرتان کمک می کند. اگر می خواهید همه چیز درست شود یک برنامه خوش گذرانی برای آخر هفته ترتیب دهید.

کیفیت در مقابل کمیت نزدیکی جنسی

یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیریم، کیفیت و تعداد نزدیکی جنسی است. اگر هر دوی شما عاشق نزدیکی هستید، عالی است! بسیاری از محققان توصیه می کنند به برنامه ریزی نزدیکی بپردازید.اگر کیفیت نزدیکی شما کم باشد، باعث کاهش تعداد آن می شود. در یک ازدواج، نزدیکی کراواتی است که باعث اتصال می شود. اگر احساس ضعف جنسی دارید، سعی کنید دلیل احساسات منفی در مورد ازدواج، همسر یا خودتان را متوجه شوید. هنگامی که مشکل را بفهمید می توانید آن را برطرف کنید. بازی سرزنش را متوقف کنید و کارهای بهتر انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید یک متخصص میتواند به شما کمک کند تا وضعیت خود را بهبود دهید.آمار زیادی وجود دارد که تعداد دفعات نزدیکی را مشخص می کند. اما تعداد طبیعی و خاصی وجود ندارد. در واقع تعداد نزدیکی در زوج های مختلف متفاوت است.

مضرات تعداد دفعات رابطه ی جنسی زیاد

از لحاظ علمی یک رابطه جنسی معمولی، معادل یک ساعت پیاده روی با سرعت متوسط و یک رابطه جنسی پرحرارت، معادل ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل (دو ثابت) می باشد، یعنی تقریبا ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند . رابطه جنسی یک فعالیت بدنی روانی است که تقریبا تمام اعضای بدن انسان را درگیر می کند و به همین دلیل است که انجام مکرر و با فاصله کم آن، که مانع استراحت و جبران انرژی می باشد، برای بدن انسان مضر می‌باشد.

زیاده روی در انجام مقاربت می تواند آسیب ها و آثار بدی برای فرد و همچنین خانواده داشته باشد؛از جمله…

 • کثرت جماع باعث کاهش طول عمر و سستی بدن می شود.
 • افراط در جماع در هر حال مضرترین چیز هاست، چرا که باعث ضعف مغز، قلب، کبد، قوا، اعصاب، بینایی، معده، کلیه، مثانه و تپش قلب و درد کمر و باسن، سیاتیک، نقرس و امثال این ها می گردد.
 • سبب کاهش توان و ضعف اعصاب و حدوث امراضی مانند ام اس، فلج، رعشه، لقوه، تشنّج، ضعف قوه هاضمه و ضعف سایر قوا می شود.
 • افزایش فعالیت‌های جنسی برای قلب مردان مضر است .
 • میزان اسپرم در هر بار انزال کاهش می یابد و می تواند در زمینه باروری ایجاد مشکل کند.

هر چند وقت باید رابطه جنسی داشته باشیم؟ 

 • داشتن رابطه جنسی هر چند وقت یکبار لازم است؟
 • آیا تعداد زیاد آن برای ما مضر است؟

اکثر مردم معتقدند که عشق عمیق تر از رابطه جنسی است.با این حال بعد از گذراندن دوره ای از زندگی میزان برقراری رابطه جنسی میان زوجین کاهش می یابد و آنها به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستند که علت چیست؟ و چه چیزی میان این دو تغییر کرده است؟ در واقع مطالعات جدید آن را امری طبیعی می دانند. اما بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

تجربه مقاربت و رابطه از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است و بدون شک ما نمی توانیم مقدار مشخصی از رابطه جنسی را به زن و شوهرها توصیه کنیم.با این حال برخی از محققان دانشگاه تورنتو دریافتند که برقراری رابطه جنسی یکبار در هفته ایده آل است و فرد احساس راحتی و رضایت خواهد داشت.به نظر می رسد که اگر شما بیشتر از یکبار در هفته مقاربت داشته باشید لزوما شادتر از کسانیکه یکبار در هفته رابطه داشته اند، نخواهید بود.این آزمایشات بر روی بیش از ۳۰ هزار نفر انجام گرفته است و تفاوتی میان زوج های میانسال و جوان و همچنین روابط کوتاه مدت و بلند مدت مشاهده نشده است.بعلاوه فواصل برقراری رابطه جنسی به زن و شوهر بستگی دارد.بنابراین مقاربت آن هم یکبار در هفته بسیار خوب و پذیرفته شده است.با این حال افراد ممکن است تجربیات مختلفی داشته باشند.

زوج های که ۱ الی ۷ ساله ازدواج کرده اند!!

طبق تجربیات افراد که هم اکنون دارای یک فرزند می باشند حدود دوبار در هفته به برقراری رابطه جنسی می پردازند که گاهی اوقات تعداد آن نیز بیشتر می شود. آنها اضافه می کنند که با مقاربت جنسی بهترین و متفاوت ترین حس را تجربه خواهید کرد و از برقراری رابطه با یکدیگر لذت می برند.آنها معتقدند که رابطه جنسی قسمت بزرگی از زندگی آنها نیست اما بازهم خوشحال هستند که می توانند باعث لذت بردن یکدیگر شوند.

مقالات مرتبط  ترس از دخول ؛ دلایل و درمان ترس از برقراری اولین رابطه جنسی در زنان

زوج دیگری که دو سال است ازدواج کرده اند می گویند حدود سه بار در هفته مقاربت خواهند داشت که البته گاهی اوقات به هرروز افزایش می یابد.آنها اضافه می کنند که برخی تصور می کنند که برقراری رابطه جنسی می تواند خسته کننده باشد اما اگر به فکر یکدیگر باشید اینگونه نیست.پس یک رابطه و ازدواج قوی و محکم خواهید داشت.

زوج دیگری که بیش از دوسال است ازدواج کرده اند و یک کودک دو ساله دارند حدود دو تا سه مرتبه در هفته با هم مقاربت دارند. زن اظهار می کند که همسر او دوست دارد بیش از ۵بار در هفته رابطه داشته باشند اما بنظر او (زن) یکبار در هفته نیز کفایت می کند.

زوج های که ۷ الی ۱۵ ساله ازدواج کرده اند!!

زن و شوهری که بیش از ۷ سال است ازدواج کرده اند و یک کودک دارند ادعا می کنند که هرچند وقت یکبار به برقراری رابطه می پردازند اما بستگی به شرایطه دارد. مثلا امکان دارد سه بار در روز به برقراری رابطه بپردازیم اما گاهی اوقات یک تا سه بار در هفته رابطه خواهیم داشت که این برای ما مناسب است.

این فرد اظهار می کند که حدود ۸ سال است ازدواج کرده اند و هر ده روز یکبار به برقراری رابطه جنسی می پردازند.همچنین معتقد است که چون همسر او باردار است و در سه ماهه سوم است امکان دارد هرچیزی رخ دهد.

زوج دیگری که حدود ۱۵سال است ازدواج کرده اند بطور متوسط سه بار در هفته رابطه دارند اما گاهی اوقات هرروز رابطه خواهند داشت و در طول روز به نوازش یکدیگر می پردازند تا آرامش بیشتری برای یکدیگر به ارمغان آورند.

زوج های که بیش از ۱۵ ساله ازدواج کرده اند!!

ما بمدت ۲۵ سال است ازدواج کرده ایم و در دهه ۵۰ از زندگی خود می باشیم و دو فرزند داریم. حدودا سه بار در هفته رابطه جنسی خواهیم داشت و گاهی اوقات هم مقاربت به معنای واقعی نداریم بلکه صرفا به نوازش و بوس کردن یکدیگر می پردازیم.زوج دیگری که بیش از ۳۲ سال است ازدواج کرده اند دو مرتبه در هفته با یکدیگر رابطه جنسی دارند و معتقدند که برای این کار پیر نیستند.

زوج دیگری که حدود ۲۲ سال است ازدواج کرده اند می گویند که زمان برقراری رابطه آنها بسیار متفاوت است و گاهی سه مرتبه در روز مقاربت دارند و گاهی هر دو هفته یکبار. آنها معتقدند که برقراری رابطه جنسی بستگی به روند زندگی آنها دارد.در نهایت همه چیز بستگی به شما و روند زندگیتان دارد. پس این شما و همسرتان هستید که میزان و تعداد مقاربت ها را تعیین می کنید.

دلایل و اهمیت رابطه جنسی  بر سلامتی

همانطور که در بالا هم توضیح داده ایم رابطه جنسی میتواند تاثیرات مثبت زیادی داشته باشد و یکی از عواملی که رابطه جنسی را جذابتر برای هریک از زوجین میکند،این است که رابطه جنسی بر روی سلامتی هر دو تاثیرات بسزایی دارد.که این موارد عبارتند از:

۱) استرس را کاهش میدهد.

در نقطه اوج لذت جنسی دوز زیادی از اوکسی توسین ترشح می شود. اوکسی توسین باعث از بین رفتن کورتیزول می شود که هورمون استرس است. خیلی از ماها در زندگی شهری با کورتیزول بالا زندگی می کنیم. سکس منظم و مداوم می تواند استرس را از شما دور نگه دارد.

۲) درخشان شدن پوست و مو

رابطه جنسی میتواند روی پوست و موی شما تاثیر بگذارد.استروژن باعث داشتن موهای سالم و پوست شفاف می شود و رابطه جنسی مکرر اینها افزایش پیدا می کنند و کلاژن بیشتری هم تولید می شود و پوست شما نرم و انعطاف پذیر خواهد شد.

۳) باعث جوان ماندن شما می شود.

رابطه جنسی منظم باعث می شود شما جوان بمانید. با اینکه این شعار زیاد شنیده می شود که زیبایی درونی است اما می توان گفت افرادی که رابطه جنسی سه بار یا بیش از ۳ بار در هفته را دارند،صورت جوان تری دارند.

۴) افسردگی به سراغ شما نمی آید.

در اوج لذت جنسی مغز شما سروتونین آزاد می کند که یک ناقل عصبی است و باعث تنظیم خلق و خوی شما می شود و باعث می شود خوشحال شوید. رابطه جنسی ضد افسردگی است و ایمنی بدن را افزایش می دهد.

۵) به کاهش وزن کمک میکند.

افزایش کورتیزول در سیستم بدن باعث بزرگ شدن شکم شما می شود و در اینجاست که اوکسی توسین می تواند باعث کاهش کورتیزول شود. شاید ۳ کلیو از چربی دور شکم شما کمتر شود.

۶) افزایش سایز سینه

در موقع رابطه جنسی ۲۵ درصد سینه متورم می شود و ارتفاع نوک سینه مقداری افزایش پیدا می کند. به همین دلیل رابطه جنسی می توانید یکی از روش های افزایش سایز سینه باشد.

۷) مهربان تر می شوید.

در هنگام اوج لذت جنسی مواد شیمایی آزاد می شود که به شما احساس خوبی می دهد. دوپامین میل جنسی را افزایش می دهد، اوکسی توسین شما را ارام می کند و تستوسترون هم باعث می شود در کارهایتان بهتر عمل کنید. اندروفین باعث می شود استرس شما کمتر شود و باعث می شود شما شادتر باشید.

۸) سلامت شما تضمین می شود.

رابطه جنسی فقط برای کوچکتر کردن شکم مناسب نیست و برای کل بدن مفید است. فشار خون و ضربان قلب شما را تنظیم می کند و باعث کالری سوزی بدن می شود. رابطه جنسی معادل یک کلاس یوگای قوی عمل می کند. علاوه بر این ارگاسم باعث القا تتولید فنیل اتیل آمین می شود. این ترکیب درخشان، شادی، اعتماد به نفس و محدودیت اشتها را افزایش میدهد.

نکات مهم و کلی در مورد تعداد طبیعی رابطه جنسی

 • برای برقراری ارتباط جنسی در روز یا هفته، نشانه و رقم مهم نیست، به هیچ‌ عنوان در مورد تعداد برقراری رابطه نرمال در دهه های مختلف عدد و رقم وجود ندارد.
 • میل جنسی زیاد را نباید با بیش‌فعالی جنسی که روان‌شناسان و روان‌پزشکان آن را «اختلال رفتاری» محسوب می‌کنند، اشتباه گرفت.
 • دفعات روابط زناشویی به نیازهای طرفین بستگی دارد و ممکن است یک زوج ۳۰ ساله با ۲ بار برقراری رابطه در هفته نیازهایشان برطرف شود ولی زوج ۳۰ ساله دیگر با ماهی یکبار رابطه نیازهایشان برطرف شود.
 • برخلاف تصور عام، رابطه جنسی هیچ‌گونه اثر سوئی بر بدن ندارد و این باور که هر بار رابطه زناشویی باعث مصرف هزاران کالری انرژی و از بین رفتن مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی از بدن می‌شود، کاملا نادرست است.
 • در مواردی که میل جنسی زیاد است (و مرضی هم نیست) با توجه به تجربه‌های به دست آمده باید به ۲ نکته مهم توجه داشته باشید، معمولا علاقه یا نیاز جنسی زوج‌ها کاملا با هم منطبق نیست و درمواردی که این نداشتن تطابق اندک است، طرفین با تعدیل در میل جنسی به حالت تعادل می‌رسند و زن و شوهر بدون مشکل در کنار هم زندگی و نیازهای جنسی همدیگر را برطرف می‌کنند
 • قبل از ازدواج از میزان نیازهای جنسی همدیگر برآوردی دقیق داشته باشید.
[تعداد: ۷    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام