راهنمای انتخاب تشریفات عروسی

تشریفات عروسی ؛ راهنمای انتخاب بهترین تشریفات عروسی و تشریفات مجالس

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

تشریفات عروسی ؛ امروزه به دلیل این که برگزاری مراسم های مختلف از جمله عروسی، تولد، همایش ها، سمینارها، مهمانی ها و…نیازمند تشریفات و سرویس های گسترده است، نیاز به مجموعه هایی که خدمات مجالس را انجام می دهند بیشتر آشکار می شود، خدمات مجالس موجب می شود که برگزار کنندگان مراسم ها دغدغه خاصی از نظر تشریفات مجالس از جمله پذیرایی، مکان مراسم، دکوراسیون و … نداشته باشند و مراسمی به یاد ماندنی برای مهمانان رقم بزنند، یکی از مهم ترین خدمات مجالس، تشریفات عروسی است که در این مقاله از بخش راهنمای عروس مجله “عروس ما” در مورد آن توضیحات لازم را خواهیم داد.

تشریفات عروسی

خدمات مجالس چیست؟

ابتدا باید بدانیم که اصلا خدمات مجالس چیست؟… برای برگزاری یک مراسم خاص برای مثال مراسم عروسی نیاز به تدارکات، تشریفات و مقدمات خاصی است که بدون آن ها تصور برگزاری مراسم عروسی ممکن نیست، عروسی باید در یک مکان برگزار شود، از مهمانان در ساعت های مختلف پذیرایی شود، از مراسم فیلمبرداری و عکاسی انجام بگیرد، دکوراسیون و طراحی های مراسم انجام بپذیرد و موارد بسیار دیگر…

اگر میزبانان مراسم همه این موارد را بر عهده بگیرند از اصل مراسم عروسی عقب خواهند ماند، به همین دلیل همه این امور به مجموعه هایی سپرده می شود که خدمات مجالس را انجام می دهند،سپردن امور مراسم به خدمات مجلس از آنجا که یک کار تخصصی برای آن هاست موجب خواهد شد که مراسم های مختلف شما بی نقص و باشکوه برگزار شوند و خاطره خوبی برای شما رقم بزنند.

برگزاری و خدمات مراسم نامزدی

شما میتوانید برگزاری و تشریفات مراسم نامزدی را به مجموعه هایی که خدمات مجالس را انجام می دهند، بسپارید. نامزدی یکی از مهم ترین دوران زندگی هر انسانی می باشد، شروع زندگی جدید با ویژگی های جدید بسیار شگفت انگیز است،به همین دلیل عروس و داماد سعی می کنند که این دوران را خاطره انگیز کنند، یکی از مهم ترین روزهای خاطره انگیز در دوران نامزدی می تواند شروع نامزدی و به دنبال آن برگزاری جشن نامزدی باشد.

ایرانیان از دیرباز جشن نامزدی را با تشریفات خاص برگزار کردند و در حال حاضر که تشریفات مراسم نامزدی گسترده شده است عروس و داماد و والدین آن ها ترجیح می دهند که برگزاری مراسم نامزدی را به خدمات مجالس بسپارند، بدین ترتیب میزبانان مراسم می توانند بدون دغدغه و با خیال راحت از مهمانان خود پذیرایی کنند.مکان برگزاری عروسی، چینش دکور، انواع پذیرایی ها، فیلم برداری و … می تواند بر عهده خدمات مجالس باشد و مراسم نامزدی شما بدون کوچکترین مشکلی انجام می پذیرد.

برگزاری و خدمات مراسم عروسی

مهم ترین مراسمی که مجموعه های ارائه دهنده خدمات مجالس آن را برعهده می گیرند و با تشریفات خاص انجام می دهند خدمات مراسم عروسی است، خدمات مجالس هم در ابتدا با تشریفات عروسی شناخته می شدند.همه زوج های جوان بدون استثنا در پی آن هستند که مراسم عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنند، تا برای همیشه این روز به یادماندنی در خاطره ها ثبت شود،به همین دلیل ترجیح می دهند که برگزاری مراسم عروسی را به مجموعه های خدمات مجالس که در این زمینه تخصص دارند بسپارند.خدمات تشریفات مجالس در زمینه برگزاری مراسم عروسی متنوع است و از مهیا کردن باغ عروسی تا پذیرایی از مهمانان را شامل می شود، به طور کلی می توانیم بگوییم که خدمات آن ها می تواند تمامی ملزومات عروسی را شامل شود.

آماده کردن کارت عروسی

یکی از خدمات مجالس که برای تشریفات عروسی تدارک دیده می شود آماده کردن کارت عروسی است، شما می توانید کارت های دلخواه را با نوشته ها و طرح های دلخواه انتخاب کنید و یک دعوتنامه مناسب برای مهمانان خود ارسال کنید، معمولا کارت عروسی معرف نوع عروسی و نحوه برگزاری آن است که در تهیه آن باید دقت لازم انجام شود و خدمات مجالس ما در این زمینه همراه شما خواهد بود.

ماشین عروس و تزیین آن

ماشین عروس جزیی جدا نشدنی از عروسی است به همین دلیل خدمات مجالس ما برای ماشین عروس و همچنین تزئیین آن تدارک ویژه ای را دیده است و شما می توانید ماشین های لوکس را برای عروسی خودتان اجاره کنید و اگر خودتان ماشین دارید لازم نیست آن را به گل فروشی ببرید تا تزیین آن را انجام دهند؛ خدمات مجالس تزیین ماشین شما را نیز برای جشن عروسی انجام خواهد داد تا در این مورد نیز دغدغه و نگرانی نداشته باشید.

باغ عروسی برای تشریفات عروسی

محل برگزاری عروسی بسیار حائز اهمیت است چرا که مهمانان شما در آن محل جمع خواهند شد و تمام مراحل عروسی نیز در آنجا انجام می پذیرد و اگر محل مناسبی را بر عروسی انتخاب کرده باشید دوربین های فیلم برداری نیز تصاویر زیبا و کم نظیری از مراسم عروسی شما به تصویر خواهند کشید، یکی از مهم ترین خدمات مجالس به عنوان تشریفات عروسی تدارک دیدن محل عروسی است، شما می توانید باغ عروسی، ویلا و سالن ها را جهت برگزاری عروسی خود انتخاب کنید.

امروزه بسیاری از زوج ها دوست دارند که عروسی خود را در باغ عروسی، برگزار کنند، برگزاری عروسی در باغ بسیار زیبا و رویایی خواهد بود و شما می توانید با توجه به تعداد مهمان های خود، باغ مورد نظر را انتخاب کنید و همچنین در مورد طراحی آن پیشنهادهای خود را ارائه دهید، ما طراحی، تزیین و چیدمان دکوراسیون باغ عروسی شما را به بهترین شکل ممکن انجام خواهیم داد، شما قبل از بستن قرار داد در مورد انتخاب باغ عروسی می توانید به باغ های عروسی پیشنهاد شده سر بزنید و از نزدیک با پرسنل تشریفات در مورد تزیین و طراحی باغ عروسی همفکری کنید، باغ عروسی که برای جشن عروسی شما در نظر خواهیم گرفت بسیار زیبا و به یاد ماندنی خواهد بود که هم مهمانان شما از مراسم لذت ببرند و هم خاطرات خوبی برای شما ثبت شود.

طراحی، تزیین و گل آرایی عروسی در تشریفات عروسی

یکی از مهم ترین خدمات مجالس ما طراحی دکور، تزیین صحنه عروسی و گل آرایی آن است، بسیار اهمیت دارد که دکور و تزیین صحنه عروسی شما جالب و جذاب باشد و علاوه بر این که یک عروسی رویایی خواهید داشت و مهمانان ازآن لذت خواهند برد، طراحی زیبا سبب خواهد شد که فیلم ها و تصاویر بسیار زیبایی از عروسی شما ثبت شود و یک خاطره ماندگار از عروسی خود داشته باشید، همچنین خدمات مجلس ما طراحی و چیدن سفره عقد را نیز بر عهده خواهد گرفت.

مقالات مرتبط  خرید عینک آفتابی ؛ راهنمای خرید عینک آفتابی + نکات مهم در خرید عینک

پذیرایی از میهمانان در مجلس عروسی

یکی از خدمات مجالس که به عنوان تشریفات عروسی انجام می پذیرد، پذیرایی از مهمانان است، پرسنل ما در طول مراسم عروسی و در زمان های مختلف مجلس عروسی، پذیرایی از مهمانان شما را بر عهده خواهند گرفت و شما می توانید با خیال آسوده از مراسم عروسی لذت ببرید، شما برای مراسم عروسی می توانید منوهای پذیرایی دلخواه خود را سفارش دهید انواع شیرینی، کیک ها، سالادها، دسرها، نوشیدنی ها و…می تواند جزیی از منو انتخابی شما برای مراسم عروسی، باشد و تدارک آن بر عهده خدمات مجالس خواهد بود.

انتخاب تشریفات عروسی

نکاتی که قبل از بستن قرارداد با تشریفات مجالس باید بدانید!!

مقدمات تشریفات عروسی شامل چه چیزهایی می باشد؟

ازدواج، سنتی دیرینه است که برای آن جشنی به نام عروسی برگزار می کنند. در این جشن کارهایی که باید عروس و داماد انجام دهند همه و همه جزء تشریفات عروسی به حساب می آیند به عنوان مثال باید از مدت ها قبل برای این جشن باشکوه و زیبا تاریخی را معین نمایند و تالاری به نسبت اندازهٔ مهمان هایی که دعوت می کنند رزرو کنند. لباس عروس و کت و شلوار داماد را تهیه کرده، تدارک فیلم برداری و باغ عروسی را نیز در نظر بگیرند و در نهایت تعیین کنند که چه چیزهایی را برای پذیرایی از مهمان ها تدارک ببینند.

البته باید بگوییم که مراسم تشریفات عروسی ممکن است در هر منطقه ای با منطقهٔ دیگر طبق آداب و رسومشان متفاوت باشد ولی در حالت کلی مقدماتی که گفته شد در همهٔ عروسی ها باب است. پس با نگاهی کلی می توان گفت که تشریفات عروسی یعنی مدیریت خوب و تمام و کمال همهٔ برنامه هایی که در جشن عروسی در نظر گرفته شده است.

برگزاری مراسم عروسی با کمترین هزینه؟!!

شاید با شنیدن این جمله کمی تعجب کنید و با خودتان بگویید در این دوره و زمانه مگر می شود مراسم عروسی و تشریفات عروسی با کمترین هزینه برگزار شود!؟ بله چرا که نه. البته اگر زوج های جوان کمی توقعات خود را پایین آورند و تشریفات عروسی شان را کمی ساده تر برگزار کنند.مطمئناً مراسم عروسی باشکوه و کم هزینه ای خواهند داشت. به عنوان مثال سعی نکنید در تشریفات عروسی تان برنامه های جذاب خلق کنید و فکر کنید باید مهمان هایتان را در جشن عروسی سرگرم کنید،سعی کنید برخی مراسم های قبل از عروسی مانند حنابندان را یا ساده تر برگزار کنید یا اگر لزوم چندانی در برگزاری آن نمی بینید آن مراسم را حذف کنید.

تزئینات و گل آرایی ماشین عروسی را ساده تر در نظر بگیرید، غذا و خوراکی هایی که برای پذیرایی از مهمان ها در نظر گرفته اید را کمی ساده تر کنید و در پایان سعی کنید کارهایی را که خیلی مهم نیستند که در تشریفات عروسی وجود داشته باشند به کلی نادیده بگیرید.

آداب برگزاری مجالس عروسی چگونه است؟

مجالس عروسی و تشریفات عروسی به کلی دارای قوانین و آداب خاص خود هستند، پس نیاز است زوج های عزیز به جای داشتن اضطراب، نگرانی و سردرگمی در مورد برگزاری جشن عروسی، امور کارها را به دست کاردان ها بسپارند. از این رو می توانند برگزاری تشریفات عروسی خود را به مؤسسات و شرکت هایی محول کنند که فقط به موضوع خدمات مجالس عروسی می پردازند و به خوبی همه برنامه های تشریفات مجالس را در نظر می گیرند و سعی بر آن دارند تا شبی به یاد ماندنی برای عروس و داماد و همچنین میهمانان فراهم می کنند.

وظیفه برگزارکنندگان خدمات مجالس چیست؟

اگر شما یکی از زوج هایی هستید که می خواهید برای جشن عروسی تان از شرکت خدمات مجالس استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که آن شرکت به خوبی به کارهای شما رسیدگی کند و تا پایان عروسی شما را یاری کند.از جمله وظایفی که مؤسسات برگزارکننده خدمات مجالس در تشریفات عروسی به عهده دارند این است که شما را در تمامی انتخاب هایتان یاری کنند و با توجه به سلیقهٔ شما خریدهای لازم انجام دهند.

برای نمونه کمک کنند تا در انتخاب دسته گل عروس، کارت دعوت مهمان ها و گل آرایی ماشین عروس دچار سردرگمی نشوید و همانطور که می خواهید موارد ذکر شده باب سلیقه تان باشد. حتی تزئین میز شام عروس و داماد یکی دیگر از وظایف ارائه خدمات مجالس می باشد که البته با در نظر داشتن طراحی های خاص و مدرن آن را برای عروس و داماد با گل و شمع تزئین می کنند. اگر برای مجلس عروسی تان باغ انتخاب می کنید، برگزارکننده خدمات مجالس می توانند دکوراسیون باغ را با توجه به سلیقهٔ شما با گل آرایی بسیار زیبایی تغییر دهند.

جایگزینی باغ عروسی به جای تالار عروسی

برخی افراد هستند که برگزاری مراسم عروسی آن ها به صورت مختلط می باشد، به همین منظور ممکن است یا تالار مورد نظری برای این حجم عظیم مهمان ها در یک فضا پیدا نشود و یا سلیقه عروس و داماد این باشد که مراسم عروسی خود را در باغ برگزار کنند. بنابراین انتخاب باغ عروسی می تواند مسئلهٔ مهمی برای بعضی زوج های جوان باشد.

نکته ای که باید در خصوص انتخاب باغ عروسی زوج ها در نظر داشت این است که تشریفات عروسی آن ها بتواند به خوبی در آن باغ برگزار شود. زیرا برخی مدیران قوانین خاص و در واقع خط قرمزهایی را برای برگزاری برخی مراسمات در باغ ها وضع کرده اند که در این صورت می تواند برخی تشریفات عروسی را در باغ منتفی کند و مجلس به دلخواه شما نباشد، از این رو حتماً قبل از انتخاب باغ عروسی خود قوانین آن را نیز جویا شوید.

اگر قرار است شما به عنوان عروس یا داماد باغی را برای برگزاری عروسی تان به جای تالار انتخاب کنید باید به برخی از نکات ریز آن توجه کنید، مثلاً زیبایی باغ که می تواند خیلی در جلوهٔ مراسم عروسی شما تأثیرگذار باشد، حتی موقعیت جغرافیایی باغ نسبت به شهر برای رفت و آمد راحت مهمان ها و حتی داشتن پارکینگ از جمله مسائل مهم در انتخاب باغ عروسی است.

مقالات مرتبط  تاج عروس ؛ راهنمای انتخاب تاج عروس و تاج عروس مناسب شما !!!!

گروه های مخصوص تشریفات مجالس عروسی

اگر از آن دسته زوج هایی هستید که می خواهید عروسی مجلل و بسیار شیکی داشته باشید و برنامه های زیادی را برای تشریفات عروسی در نظر گرفته اید بهتر است کارهای خود را به دست گروه هایی که مخصوص تشریفات مجالس هستند، بسپارید تا آن ها به بهترین نحو ممکن خواسته های شما را به انجام برسانند. گروه های برگزارکننده تشریفات مجالس نه تنها برگزاری مراسم عروسی را به عهده دارند بلکه مراسم عقد و نامزدی های باشکوهی را می توانند برای شما به ارمغان بیاوردند.

آن ها در تشریفات عروسی شما از بهترین امکانات روز و مدرن ترین تزئینات استفاده می کنند و آن چنان مراسم شما را اداره می کنند تا کوچک ترین دغدغه ای را چه در زمینه مالی و چه در زمینه کیفیت انجام کارها نداشته باشید.

چه کارهایی را می توان به دست گروه تشریفات مجالس سپرد؟

در روزهایی که نزدیک به مراسم عروسی تان هستید؛ مسلماً سرتان شلوغ تر است و نگران هستید که با این ازدحام کارها چگونه برخی کارها را مدیریت کنید. به همین منظور به سمت گروه های تشریفات مجالس عروسی روی می آورید تا تشریفات عروسی شما را به خوبی اجرا کنند. یکی از وظایفی که گروه های برگزارکننده تشریفات مجالس می توانند در شب عروسی به آن بپردازند این است که به پخت و پز غذاها نظارت داشته باشند، به مهمان ها خوش آمد بگویند، نحوهٔ پذیرایی از مهمان ها را به خوبی اداره کنند و از همه مهم تر زمان بندی بخش های مختلف کارها را به خوبی در دست داشته باشند.

پوشش خدمه تشریفات مجالس

اهمیت پوشش کارکنان خدمات مجالس عروسی

تعیین نوع پوشش و لباس فرم خاص برای کارکنان بخش خدمات باعث ایجاد هماهنگی و سریع تر پیش رفتن کارها در خدمات مجالس عروسی میشود. اینکه کلیه کارکنان تالار های عروسی از کارکنان خدمات گرفته تا پرسنل اداری تالار ها و نیز کارکنان آشپزخانه، سبب میگردد تا کارکنان به راحتی از دور یکدیگر را شناسایی و هماهنگی های لازم جهت انجام کارها را به راحتی انجام دهند همچنین در زمانیکه محیط بسیار شلوغ است نیز استفاده از لباس فرم مخصوص کارکنان سبب شناسایی راحت آنان از میان جمع میهمانان و دیگر افراد میشود و ارتباط آنان با یکدیگر راحت تر میگردد. از سوی دیگر نیز میهمانان در صورت داشتن درخواستی از کارکنان به راحتی میتوانند آنان را شناسایی و نیاز خود را رفع کنند.

حال در اینجا میخواهیم درخصوص ویژگی های لباس های فرم کارکنانخدمات مجالس عروسیصحبت کنیم:

۱) طرح و رنگ مناسب

رنگ پارچه ای که برای لباس فرم پرسنل خدمات سالن های خدمات مجالس عروسی انتخاب میشود باید خاص و منحصربفرد باشد. رنگ های آبی، سبز و رنگ های پررنگ و جیغ برای لباس فرم کارکنان خدمات مناسب نیست چرا که این رنگها بخصوص رنگ سبز کارکنان بیمارستان ها را بیاد افراد می آورد و حس خوبی را در میهمانان ایجاد نمیکند. بنابراین بهتر است از پارچه های با رنگ های روشن بویژه رنگ سفید برای لباس فرم کارکنان انتخاب شود. پارچه های با رنگ روشن در صورت کثیفی و لکه شدن براحتی قابل دیده شدن است و این امر سبب میگردد کارکنان درصورت مشاهده کثیفی روی لباس سریعا” لباسشان را تعویض کرده و نسبت به شستشوی لباس اقدام کنند.

۲) مرتب و تمیز بودن لباس فرم

همانطور که در مطلب قبلی گفته شد لباس فرم کارکنانخدمات مجالس عروسیبایستی از میان رنگ های روشن بویژه رنگ سفید انتخاب شود تا در هنگام کثیف شدن، وجود کثیفی و لکه رو آن به وضوح قابل مشاهده باشد. رعایت نظافت شخصی و تمیزی لباس فرم کارکنان امری بسیار مهم بخصوص در زمان حضور پیدا کردن در جمع میهمانان مراسم عروسی است. کارکنان خدمات مجالس عروسی باید توجه بسیاری به پاکیزگی و مرتب بودن لباس خود داشته باشند و این امر نیز باید از سوی مدیریت تحت نظارت قرار گیرد چرا که وجود کثیفی یا کهنه بودن لباس کارکنان خدمات مجالس عروسی وجهه مجموعه تشریفات مجالس عروسی را زیر سوال خواهد برد.

۳) درج یک لوگو یا نشان روی لباس فرم

امروزه در اکثر لباس های فرم خدمات مجالس عروسی از رنگ های روشن بویژه رنگ سفید بسیار استفاده میشود اما از آنجایی که در جمعه میهمانان مراسم بسیار دیده میشود که آنان نیز لباس های سفید برتن کرده باشند بنابراین تمایزی از جهت پوشش بین کارکنانخدمات مجالس عروسیو میهمانان ایجاد نمیشود بدین منظور برای ایجاد تمایز و شناسایی راحت کارکنان از میهمانان میتوان از یک نشانه استفاده کرد. این نشانه میتواند علامت اختصاری مجموعه خدمات مجالس عروسی مربوطه باشد که روی لباس درج میشود یا میتوان از نواری تیره رنگ در قسمت آستین ها یا یقه لباس فرم استفاده کرد. برخی تالارها و خدمات مجالس عروسی نیز بدین منظور از اتیکت بر روی پیراهن کارکنان خود استفاده میکنند.

۴) متناسب بودن لباس فرم با اندام کارکنان

هنگامیکه مدیریت سالن برگزاری مراسم عروسی تصمیم به انتخاب پارچه و دوخت لباس فرم برای کارکنان خود میگیرد باید هنگام طراحی و برش پارچه کارکنان حضور داشته باشند تا اندازه گیری های لازم برای تک تک کارکنان انجام گرفته تا لباس فرم متناسب با سایز و اندام هریک از آنان اندازه گیری و دوخته شود چراکه لباس فرم گشاد یا وار رفته بر تن کارکنان علاوه بر بی نشم و شلخته جلوه دادن فرد از نظم و انضباط کاری مجموعهخدمات مجالس عروس میکاهد.

در نتیجه 

تمامی این موارد را برای شما بازگو کردیم که بدانید چگونه و چطور یک برگزار کننده مجالس را بخوبی و بدون اشکال انتخاب کنید تا بتوانید کارهای مهم و حیاتی خودتان را به آنها بسپارید؛به یاد داشته باشید که انتخاب یک برگزارکننده تشریفات مجالس خوب از واجبترین و مهمترین کارها پیش از مراسم عروسی شما می باشد.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 6   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام