راهنمای انتخاب تالار عروسی

تالار عروس ؛ راهنمای انتخاب بهترین تالار عروسی برای یک عروسی باشکوه!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

تالار عروس ؛ وقتی که صحبت از عروسی می شود، همه ی شنوندگان بسیار خوشحال می گردند ولی برای عروس و داماد شروع یکسری مشکلات اساسی می باشد که باید با آن دست و پنجه نرم کنند. یکی از مهمترین این مشکلات، انتخاب سالن عروسی مناسب برای مراسم عروسی شان می باشد.

سرآغاز زندگی مشترک جشن عروسی است. یک جشن باشکوه، میتواند آغاز یک زندگی عاشقانه و توام با آرامش باشد. پس برای چنین مراسمی باید یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده داشته باشیم و به بهترین شکل ممکن آن را برگزار کنیم.باما در ادامه این مقاله ازبخش راهنمای عروس در مجله عروس ما  همراه باشید.

در ابتدا بهتر است به نحوه ی برگزاری مراسم و کم و کیف آن بپردازیم.

 • اینکه قرار است عروسی ما در چه ابعادی برگزار شود.
 • چه تعداد مهمان دعوت خواهند شد و بهترین گزینه برای برگزاری چنین جشنی کدام است.

معمولا برای محل برگزاری عروسی دو گزینه در اختیار داریم.

 • برگزاری مراسم در سالن ها و تالار های عروسی
 • برگزاری در باغ تالارها

هر کدام از این دو گزینه هم دارای ویژگی های مثبت و منفی هستند.پس بهتر است قبل از گرفتن تصمیم نهایی به کم و کیف آن خوب بیاندیشیم. محلی که قرار است بهترین شب زندگی تان در آن رقم بخورد اهمیت ویژه ای دارد پس لازم است ضمن بررسی های تمام جوانب،تمام سوالاتی که ذهن تان را درگیر کرده و برایتان اهمیت دارد را از مسئول تالار عروسی بپرسید.

از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید.

برای هماهنگی کارهایتان در روز عروسی میتوانید از بین اطرافیانتان تیمی را انتخاب کنید که به شما برای هماهنگی کارهایتان کمک کنند؛ تا استرس و فشار عصبی به شما تحمیل نگردد.

ویژگی های یک تالار عروسی مناسب چیست؟

۱) آیا مکان تالار عروسی مهم است؟

مکان تالار عروس که میخواهید انتخاب کنید بسیار اهمیت دارد. شما باید ابتدا در شهر به مکان هایی بروید که تالارها دارای پراکندگی مناسب باشند. این تالار باید برای تمامی مهمان های شما در دسترس باشد تا مهمان های شما به راحتی بتوانند به آن تشریف بیاورند. نکته ی دیگر برای در دسترس بودن تالار عروسی، این است که باید با دیگر اتفاقات روز عروسی شما مناسب باشد. به عنوان مثال باید از باغی که میخواهید برای عکاسی انتخاب کنید یا آرایشگاه عروس، فاصله ی مناسبی داشته باشد تا در روز عروسی دچار ترافیک و شلوغی و فاصله ی زیاد نشوید.

۲) ظرفیت تالار چه اندازه باید باشد؟

موضوع دومی که اهمیت پیدا میکند، ظرفیت تالار می باشد. وسعت و بزرگی تالار عروس بسیار با اهمیت است. شما باید بدانید برای چند نفر مهمان میخواهید تالار رزرو کنید تا بر اساس آن بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. اگر مهمان هایتان کم است یک تالار کوچک کافیست و اگر مهمان هایتان زیاد هستند باید دنبال یک تالار بزرگ باشید. حتما متناسب با تعداد مهمان های خود تالار انتخاب کنبد.برای این منظور حتما به سه مورد زیر در انتخاب تالار بسته به میزان میهمانان دقت کنید.

لیست مهمانان عروسی

 1. یک لیست از مهمان ها را برای خود تهیه کنید بعلاوه یک لیست اضافه برای مهمان های رزروی هم داشته باشید.
 2. همیشه در نظر داشته باشید که این لیست ها نوسان دارد، یعنی ممکن است به تعداد مهمان های شما افزوده و یا بالعکس کاسته شود.
 3. برای این کار بهتر است یه فهرست جایگزینی تهیه نمایید؛ تا بتوانید مهمان های رزروی را در صورت لزوم جایگزین کنید.

۳) تعداد پارکینگ مناسب و راحتی مسیر تالار عروس

مسئله ی پارکینگ دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. شما فکر کنید که تمامی مهمان های شما با لباس های بسیار تمیز، باید زمان طولانی را به دنبال یک مکان مناسب برای پارک خودروی خود کنند و این باعث اذیت و آزار آنها می شود. تازه اگر مکانی را برای پارک پیدا کنند، دائما نگران سلامتی اتومبیل خود هستند.به قول دوستان که میگویند اگر بهترین تالار هم باشد ولی پارکینگ نداشته باشد، اصلا به درد نمی خورد. 

آیا مهمانها به راحتی می توانند به تالار بیایند؟

حمل و نقل بسته به اینکه آیا شما در شهر یا خارج از شهر ازدواج کرده اید متفاوت است،چه مراحلی و چه پذیرایی در همان محل برگزار می شود و آیا مهمانان شما همه آن محا را می شناسند یا خیر؟ محل برگذاری شما باید برای مهمانان شما به اندازه کافی در دسترس باشد.

۵) میز شام عروس و داماد چه شکلی هست؟

اکثر تالارها برای شام عروس و داماد، یک میز اختصاصی آمده کرده اند که با تزئیناتی خاص، برای عروس و داماد آماده شده است. هزینه ی آن شاید برای شما اهمیت داشته باشد چون جزو خدماتی هست که هزینه ی جدایی دارد.

۶) نظافت سالن و تالار عروسی

در هنگام انتخاب تالار عروسی به تمیزی روکش ها و رومیزی ها، کف سالن و در و دیوار آن توجه کنید. حتما به مدیر تالار عروسی تاکید کنید که برای مهمانی شما، روکش ها و رومیزی ها می بایست تمیز باشند و حتی الامکان روز قبل شسته شده باشند و روی این موضوع پا فشاری کنید تا متوجه حساسیت شما بشوند.

مقالات مرتبط  23 مدل لباس عروس جدید و شیک 2020 از نگاه خانم های ایرانی!

۷) سرویس بهداشتی تالار باید چگونه باشد؟

اصلا فکر نکنید که این یک گزینه ی پیش پا افتاده می باشد و اگر از مسئول تالار بخواهید که سرویس های بهداشتی را ببینید، باعث کسر شان شما می شود.حتما مطمئن شوید که تعداد مناسبی سرویس بهداشتی با تهویه مناسب در تالار وجود دارد. اگر در فصل سرد مراسم دارید، مطمئن شوید که آب گرم در سرویس ها جاری باشد. مایع دستشویی و دستمال های خشک کن وجود داشته باشد.فاصله سالن ها تا سرویس بهداشتی را نیز چک کنید.

۸) آیا میشه غذای تالار عروس را تست کرد؟

اگر یک تالار عروسی را پسندیدید، حتما چند باری در مراسم های آن شرکت کنید تا از نوع خدمات و غذایی که به مهمان ها ارائه میدهد،کاملا آگاه شوید. نحوه ی پوشش پرسنل تالار، نوع برخورد کارمندان، نوع سرویس دهی،مهارت کارکنان، کیفیت ظروف پذیرایی،کیفیت شام و نوع چینش میزهای پذیرایی و میزهای شام و … را حتما چک کنید.

تست غذا و کیفیت پذیرایی

وقتی می خواهید منوی غذا را انتخاب کنید باید توجه داشته باشید که برای تعداد زیادی از اشخاص که سنین متفاوت و هم چنین ذائقه های گوناگون دارند؛ غذا سفارش دهید.سعی کنید بیش تر از غذاهای مرسوم استفاده کنید. متداول است که بعد از انتخاب تالار و قبل از عقد قرارداد، کیفیت غذا و پذیرایی توسط مشتری تست می شود. معمولا مشتری یک شب به صورت سرزده به تالار یا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدیر تالار تقاضای تست غذا و مشاهده نوع سرویس دهی را می کند.امکان مشاهده نحوه سرویس دهی مهمانداران، برخورد آنها با مهمانان، نوع لباس آنها، کیفیت ظروف پذیرایی و از نزدیک، به شما کمک خواهد کرد که تصمیم نهایی خود را راحت تر بگیرید.

غذای تالار عروسی

نکته ی مهم دیگری که شما باید برای آن حتما حساسیت داشته باشید؛ غذایی است که در تالار سرو می شود.

 1. اگر سرو غذا با خود تالار باشد حتما باید به مواد اولیه ای که از آن برای طبخ غذاها استفاده می شود؛ دقت داشته باشید. چرا که کیفیت غذا روی بهتر برگزار شدن مراسمتان تاثیر بسزایی دارد.
 2. تالار عروسی را باید به نحوی انتخاب کنید که جای هیچ حرف و حدیثی را برای میهمانان باقی نگذارد.
 3. نحوه پذیرایی خدمتکاران تالار هم می تواند برای شما امر مهمی تلقی شود.
 4. به لباس خدمتکاران تالار حتما نظارت کنید. زیرا تمیزی و رعایت ادب و در کل آداب دانی آنها برای میهمانان شما مهم است.

۹) زیبایی تالار عروسی

زیبایی و تمیزی آن در مراسم تان قابل مشاهده است مخصوصا در فیلم عروسی تان، که این هم مهم تلقی می شود. تالارهایی هستند که حتی تم عروسی شما را هم برایتان اجرا می کنند و زیبایی بسزایی را به جشن شما می بخشند.زیبایی دکور مراسم به بهتر جلوه داده شدن نمای داخلی تالار و حتی در چشمان مهمانان شما نقش زیادی را می تواند ایفا کند تالارهایی وجود دارند که گل آرایی را جزئی از خدمات خود می دانند.

زیبایی گل آرایی در دید میهمانان شما جذابیت بیشتری را دارد. مسیری را که عروس می خواهد وارد تالار میهمانی شود، اگر دارای گل آرایی و نورافشانی باشد جلوه بیشتری خواهد داشت. از دید عموم این نوع خدمات به زیباتر شدن و خاص تر شدن هر چه بیشتر مراسم عروسی شما کمک خواهد کرد.

۱۰) در خدمات ارائه شده توسط تالار عروس زیاده روی نکنید.

موسسات برگزار کننده مجالس، خدمات متفرقه زیادی ارائه می دهند از بادکنک آرایی گرفته تا اجاره کردن هلی کوپتر و کالسکه طلایی و لیموزین شما اندازه جیب و موجودی حساب بانکی تان را می دانید نه آن ها.پس با حساب و کتاب جلو بروید و اجازه ندهید چشم و هم چشمی یا تبلیغ های وسوسه کننده مسئولان تالار شما را وادار به هزینه های گزاف کند.

۱۱) انتخاب یک گروه موسیقی ویژه و خاص در شب عروسی

انتخاب یه موزیک عالی برای مراسم جشن عروسی تان می تواند کل جشن را تحت الشعاع قرار بدهد. این درست است که، داشتنِ یک دی جی خوب برای مراسم عروسی می تواند آن جشن را پرشور و یا بالعکس، دی جی نا بَلد آنرا بی فروغ کند، و این به شما بستگی دارد که برنامه ی آهنگ و موسیقی و دی جی شما چطوری پیش برود.مجلس عروسی با بزن و بکوبش مزه دارد، یک موسیقی خوب، یک جشن عالی، یک خاطره ی فوق العاده از مراسم عروسی در ذهن همه ماندگار می شود. اساسا همه زیبایی جشن و ریخت و پاشها برای این است که چند ساعتی فرصتی فراهم شود که مهمانها جشن و پایکوبی داشته و شاد باشند.

از طرفی برای عروس و داماد هم فرصت خوبی فراهم می شود که به عنوان ستاره های مجلس بدرخشند و صحنه های زیبایی برای یادگار در فیلم عروسیشان ثبت کنند. اما هیچ کدام از اینها بدون موسیقی خوب فراهم نمی شود. اگر آهنگی شما را سر ذوق نیاورد و وادارتان نکند از جایتان بلند شوید، دیگر جشن عروسی شور و حالی نخواهد داشت.از زمانهای قدیم که ساز و دهل و ضرب و تمپو، گرمی بخش مراسم بود تا حالا که انواع و اقسام ابزار و آلات موسیقیایی در دسترس هستند، موسیقی جز جدایی ناپذیر مجالس عروسی بوده است حتی شنیدن صدای بزن و بکوب، ناخودآگاه لبخند بر لب می نشاند که حتما جایی مجلس شادی برپاست.

مقالات مرتبط  راهنمای 0 تا 100 انتخاب میوه و شیرینی مراسم عروسی

۱۲) زمان های خالی در تالار را از کجا می توان پیدا کرد؟

سعی کنید زمان عروسی خود را از قبل انتخاب کرده باشید. این به انتخاب تالار شما کمک می کند. چونکه ممکن است تالاری تمامی مواردی که در بالا بیان کردیم را داشته باشد ولی زمان مورد نظر شما را نداشته باشد. البته من عروس و دامادهایی را دیده ام که بر اساس تالار مناسبی که می پسندند و زمان های خالی که تالار دارد، زمان مراسم عروسی خود را انتخاب می کنند. پس در ابتدا که وارد تالار می شوید، از مسئول در مورد زمان مناسب خودتان سوال کنید و اگر خالی بود، دیگر شرایط را بررسی کنید.

۱۲) آیا می توان یک تالار را از قبل رزرو کرد؟

یکی از توصیه های اساسی که ما به همه ی زوج های جوان داریم، این است که یک تالار دومی را از نظر امکانات و خدمات در نظر داشته باشند. این کار به این خاطر است که اگر بنابر هر دلیلی در زمان مورد نظر اتفاقی چه از جانب شما و چه از جانب تالار اتفاق افتاد، دچار مشکل نشوید.

۱۳) هزینه های تالار عروسی چگونه محاسبه می شود؟

نکته ی مهم دیگر این است که یک تالار عروس چقدر برای شما هزینه بجا می گذارد،که اصولا هزینه های تالار یه قرار زیر است:

 • هزینه ی ورودی تالار: مبلغی ثابت است که تالار به عنوان اجاره سالن خود برای یک شب از شما می گیرد.
 • هزینه غذا و پذیرایی: اگر که تمایل داشته باشید که تمامی تشریفات شما را تالار انجام دهد، باید از تمامی هزینه های آن با خبر باشید. برای اینکار در ابتدا تمامی تشریفاتی که خودتان می خواهید انجام دهید را به تالار گفته و بعدا از تالار بخواهید که مابقی را انجام دهد.
 • هزینه ی خدمات: اصولا تالارها ، میزانی هزینه به عنوان هزینه خدمات از شما دریافت می کنند.
 • هزینه مالیات و عوارض و ارزش افزوده
 • هزینه ی تزئیناتی: مانند شمع آرایی، بادکنک آرایی، گل آرایی و … که معمولا به صورت انتخابی از طرف شما می باشد.
 • هزینه ی برنامه های تفریحی: مانند اسب سواری، گل ریزان ورودی عروس و داماد و … که باز هم انتخابی می باشد.

۱۴) اهمیت فرم قراداد تالار عروسی

حتما فرم قرارداد تالار عروسی را تنظیم نمائید که در آن کلیه امکانات و تشریفاتی که برای مراسم خود، انتخاب کرده اید را به صورت دقیق بیان کرده باشد.؛دلیل آن هم به این خاطر است که ابتدا، به خوبی آنرا مطالعه کنید که بعدا دچار اشتباه در میزان امکانات و هزینه های خود نشوید.

توجه به جزئیات کوچک اما مهم در انتخاب تالار عروسی

در هنگام مراجعه به تالارها برای انتخاب بهترین گزینه، علاوه بر موضوعات گفته شده، تزئینات تالار و ارتفاع سقف را نیز حتما در نظر بگیرید.

 1. مثلا در نظر داشته باشید که اگر سقف تالار انتخاب شده، کوتاه باشد در روز عروسی، امکان فیلمبرداری با کرین برای گروه فیلمبرداری شما وجود نخواهد داشت.
 2. موقعیت نمازخانه ، سرویس بهداشتی و اتاق تعویض لباس بانوان را حتما درنظر بگیرید.
 3. اگر تالار در طبقات بالای ساختمان قراردارد، حتما پله های تالار را مد نظر بگیرید، چرا که بالاخره لیز بودن پله ها مشکل ساز می شود.
 4. اگر میخواهید باغ تالار انتخاب کنید این را حتما در نظر داشته باشید که چه تاریخی از سال را میخواهید برای عروسیتان انتخاب کنید.
 5. آیا تاریخ عروسی شما در تابستان است یا در فصلی سرد؟ اگر در فصل سرد می خواهید مراسم عروسی بگیرید پس باغ تالار گزینه ای مناسب برای شما نمی باشد.
 6. اگر برای پیدا کردن تالار عروسی فرصت کمی دارید؛ نباید استرس و نگرانی به خود راه دهید. چرا که امروزه چیزی که در سطح شهرها به وفور یافت می شود تالار عروسی است.
 7. فقط کافیست برای انتخاب بهترین تالار دقت بخرج بدهید.به روز بودن طراحی و چیدمان سالن پذیرایی یکی از مهمترین مواردی است که شما باید به آن هم توجه داشته باشید.


این مقالات مرتبط را هم بخوانید…..

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام