راهنمای انتخاب میوه و شیرینی مراسم عروسی

راهنمای ۰ تا ۱۰۰ انتخاب میوه و شیرینی مراسم عروسی

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

میوه و شیرینی مراسم عروسی ؛ اگر شما در حال حاضر به سراغ این مطلب آمدید،نشان دهنده ی این است که مجلس عروسی یا جشن های مشابه در پیش دارید و قطعا تهیه ی میوه که یکی از بخش های مهم تدارکات جشن می باشد،میتواند ابهام برانگیز و سخت به نظر بیاد.

  • اصلا میوه عروسی چه مقدار باید باشد؟
  • چه تعداد برای هر نفر باید از هر میوه تهیه شود؟
  • شیرینی خشک بگیریم یا تر؟
  • چه نوع میوه هایی برای جشن مناسب هستند؟
  • پذیرایی از مهمانان چطور باید انجام شود؟
  • اصلا میوه عروسی رو از کجا بخریم؟

اگر مواردی که در بالا ذکر شد مشکل و دغدغه شماست باما در ادامه این مطلب از بخش راهنمای عروس مجله عروس ما همراه باشید تا شما را از سردرگمی در بیاوریم.

شیرینی مناسب مراسم عروسی

چه نوع شیرینی برای مراسم انتخاب کنیم؟

باید بدانید که چه شیرینی مناسب شماست ما دو مدل شیرینی تر و شیرینی خشک را برای شما بررسی میکنیم.

شیرینی تر مراسم عروسی

شیرینی های تر، تنوع بسیاری دارند. اما نگهداری از آن ها هم اهمیت بالایی دارد، به نحوی که شکل ظاهری و کیفیت خود را تا پایان مراسم حفظ کنند.به همین جهت اغلب توصیه می شود که از شیرینی های تر در فصول سرد سال استفاده شود.

شیرینی های تر طرفدار بسیاری مخصوصا در میان کودکان دارند. شیرینی هایی از قبیل رولت، لطیفه یا شیرینی های میوه ای، جزو پر طرفدارترین شیرینی های عروسی به شمار می روند. معمولا باید شیرینی ها را ۲ الی ۳ عدد برای هر مهمان در نظر گرفت که معادل همان ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم خواهد بود.

به سایز شیرینی های که سفارش میدهید هم دقت کنید؛ چرا که بعضی از شیرینی های تر حجم بزرگی دارند و در نتیجه مقیاس ۱۰۰ الی ۱۲۰ گرم ممکن است درباره ی این قبیل شیرینی ها صادق نباشد.

شیرینی خشک مراسم عروسی

شیرینی خشک به دلیل تنوع بالا و شرایط نگهداری راحت تر، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. همچین چون کیک عروسی به منزله ی شیرینی تر محسوب می شود، اغلب مردم نیازی به قرار دادن شیرینی تر در منوی پذیرایی شان احساس نمیکنند.درباره ی مقدار تهیه ی شیرینی خشک، باید به همان نکات بالا که برای شیرینی تر گفته شد دقت کنید و نکته حائز اهمیت در تهیه ی شیرینی حتما به شکل ظاهری آن ها هم توجه کنید چرا که بعضی از شیرینی ها علی رغم طعم مطلوب، ظاهر دلفریبی ندارند.

مقالات مرتبط  خرید کفش عروس ؛ راهنمای کامل 0 تا 100 انتخاب کفش عروس !!

بستنی را در منو قرار بدهیم یا نه؟

در فصل های گرم سال، بستنی جزو جذاب ترین خوراکی های مراسم عروسی به شمار میرود. معمولا برای مجالس عروسی، بستنی سنتی به شکل لیوانی سفارش داده می شود. اما شما می توانید ابتکار به خرج داده و برای تالار عروسی تان یک دستگاه بستنی ساز کرایه کنید و با این کار مهمانان تان را شگفت زده کنید. معمولا خاطره‌ی این ابتکار شما تا مدت ها در ذهن مهمانان تان باقی خواهد ماند.

آب میوه و شربت؟

یکی دیگر از لوازم اصلی پذیرایی آب میوه و شربت است. اینکه کدام یک را ترجیح می دهید؛ کاملا به سلیقه ی شخصی خودتان بستگی دارد. حتی می توانید ترکیبی از هر دو را در منوی پذیرایی تان قرار دهید. در کنار نوشیدنی های سرد، به نوشیدنی های گرم هم فکر بکنید، چرا که برخی از مهمانان چای یا نسکافه را ترجیح می دهند.

میوه مناسب مراسم عروسی

میوه مناسب مراسم عروسی

میوه های فصل بهترین انتخاب برای منوی عروسی هستند. هیچ گاه سعی نکنید از میوه های عجیب و غریب و ناشناخته در مراسم عروسی تان استفاده کنید.چون اغلب مهمانان تمایلی به خوردن شان نشان نخواهند داد و در این حالت کلی میوه روی دستتان میماند.

میوه ی مجلسی مثل موز که در همه ی فصول قابل دسترس است،حتما باید در منوی میوه ها قرار بگیرد.معمولا برای هر نفر یک عدد خریداری می شود؛ ولی اگر تعداد مهمان های مراسم بیش از ۲۰۰ نفر باشد؛ میتوان به تعداد نصف مهمانان از این میوه خریداری کرد.

  • فصل پاییز و زمستان: پرتقال،خرمالو، سیب، انگور مخصوصا انگور سرخ، کیوی و خیار انتخاب های مناسبی هستند.تعداد میوه ها معمولا در هر منو ۳ تا ۵ عدد است.
  • در فصل بهار و تابستان: هم میوه های تابستانی مثل، گیلاس و هلو و زرد آلو، به همراه موز در منوی پذیرایی قرار می گیرد.
مقالات مرتبط  خرید لوازم آرایشی ؛ نکات مهم در خرید لوازم آرایشی عروس که باید بدانید!

میوه برای هرنفر باید چه مقدار باشد؟

میوه مراسم عروسی که تنوع آن شامل ۴ الی ۵ نوع میوه فصل باشد رو در نظر میگیریم. برای مراسم عروسی هر یک کیلو میوه برای دو نفر مناسب است یعنی در واقع هر مهمان نیم کیلو به غیر موز که میوه موز به تعداد مهمانها خریداری می شود.

نوع دسر ها

برای آنکه وقفه ی بین پذیرایی عصرگاهی تا شام را پر کنید میتوانید از دسرهای متنوعی برای پذیرایی استفاده کنید،دسرهای شیرین،اسنک ها و سایر دسرهای مورد علاقه ی شما، حتما مورد توجه مهمانان قرار خواهد گرفت.

نحوه ی پذیرایی با میوه چطوری باید باشد؟

برای پذیرایی میوه، میتوانید از دو روش استفاده کنید. اگه تعداد مهمانان زیر ۳۰۰ نفر هست، بهتر است که از ظروف میوه خوری پایه دار استفاده کنید به طوری که معمولا به ازای هر ۵ یا ۶ مهمان یک ظرف میوه خوری متشکل از میوه های متنوع، بر روی میزهای پذیرایی قرار داده شود. در چنین شرایطی مهماندار های تالار پذیرایی باید به طور مرتب ظروف میوه خوری را شارژ کنند.

نوع دیگر پذیرایی به این شکل هست که از هر میوه به تعداد کافی در بشقاب میوه خوری به همراه کارد در مقابل هر مهمان قرار داده شود. اما اگر تعداد مهمانان مجلس عروسی زیاد هست و مجلس عروسی شما شلوغ است،بهتره از بار میوه یا سلف سرویس استفاده کنید.چنین چیزی زحمت پذیرایی برای مهماندارها را کاهش میدهد.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]
عروس ما در اینستاگرام