• خانه
 • جهیزیه عروس
 • سرویس چینی ؛ ۱۱ نکته خرید + راهنمای کامل خرید سرویس چینی جهیزیه عروس
سرویس چینی جهیزیه

سرویس چینی ؛ ۱۱ نکته خرید + راهنمای کامل خرید سرویس چینی جهیزیه عروس

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

سرویس چینی جهیزیه عروس ؛ یکی از مهمترین قسمت جهیزیه هر عروس خانمی به شمار می رود. یکی از وسایلی که در زمان خرید آن هیجان زیادی وجود دارد و دقیقا به دلیل وجود همین هیجان زیادی بعضا عروس خانم ها دست به اشتباه در خرید این سرویس مهم می زنند. امروز می خواهیم نکاتی را برای شما بگوییم که اصول کلیدی خرید سرویس چینی جهیزیه به شمار خواهند رفت، پس باما در این بخش از جهیزیه عروس مجله عروس ما همراه باشید.

زمانی که به منظور خرید سرویس غذاخوری رسمی یا روزمره به بازار مراجعه می کنید، طیف وسیعی از ظروف با بدنه هایی از جنس های مختلف پیش روی شما قرار دارد. امروزه انواع سرویس چینی، سرویس سرامیکی، ظروف غذاخوری سفالی، شیشه ای، ملامین و … در مراکز گوناگون به فروش می رسند که هر یک کیفیت، ویژگی و صد البته نقاط ضعف خاص خود را دارند.برای تصمیم گیری هر چه بهتر و انتخاب ظروف غذاخوری مناسب، لازم است که با ویژگی ها و خصوصیات هر یک از این جنس ها آشنا شوید و با آگاهی کامل ظروف مد نظر خود را تهیه نمایید.

معرفی انواع سرویس چینی

در رابطه با انواع سرویس چینی می توان به تعداد بالا و متنوعی از تعداد پارچه های آنها اشاره کرد. به طور کلی باید گفت که سرویس های چینی که امروزه در بازار موجود هستند در انواع و تعدادهای متنوع موجود است که عبارتند از:

 • سرویس چینی ۲۸ پارچه
 • سرویس چینی ۱۰۲ پارچه
 • سرویس چینی ۲۷ پارچه
 • سرویس چینی ۸ پارچه
 • سرویس چینی ۱۰۸ پارچه
 • سرویس چینی ۹۸ پارچه
 • سرویس چینی ۳۰ پارچه
 • سرویس چینی ۳۵ پارچه
 • سرویس چینی ۵ پارچه
 • سرویس چینی ۲۹ پارچه
 • سرویس چینی ۹۰ پارچه
 • سرویس چینی ۶ پارچه
 • سرویس چینی ۹۱ پارچه
 • سرویس چینی ۲۶ پارچه
 • سرویس چینی ۱۷ پارچه
 • سرویس چینی ۴۸ پارچه
 • سرویس چینی ۲۴ پارچه
 • سرویس چینی ۱۸ پارچه
 • سرویس چینی ۲۰ پارچه
 • سرویس چینی ۷ پارچه
 • سرویس چینی ۳۲ پارچه

شما می توانید باتوجه به تنوع بالا و دست باز در انتخاب سرویس موردنظرتان بر اساس بودجه، نیاز و تعداد افراد خانواده خود یکی از این انواع را انتخاب نمایید.

برندهای مطرح سرویس چینی

معمولا برندهایی که به تولید و فروش ظروف و سرویس های چینی می پردازند بسیار متنوع و گوناگون هستند.با این حال می توان مطرح ترین برندهای سرویس چینی را اینگونه نام برد:

 • چینی زرین ایران
 • سیلیکا
 • آکسفورد
 • چمپکس
 • بنتاتی
 • والری
 • ویلروی اند باخ
 • مقصود
 • و….

سرویس چینی

۱) فرم و نقش ظروف چینی

تحقیقات ما نشان میدهد مهمترین نکته در هنگام خرید سرویس چینی جهیزیه ، فرم ظرف و طرح و نقش روی آنها است. بنابر این لازم است در هنگام انتخاب به زیبایی فرم، رعایت اصول ارگونومی در طراحی، کاربردی بودن ظروف و به موازات همه اینها  به رنگ و نقش دلخواه خود توجه نمایید.

اگر علاقمند به رنگ خاصی هستید یا تمایل به هماهنگی ظروف آشپزخانه با دکوراسیون منزل یا سایر اشیاء  پذیرایی خود دارید، بهتر است ظروفی را که دارای تنوع کافی نقش و طرح باشند، خریداری نمایید. به خاطر داشته باشید که ظروف چینی سالیان دراز خاطرات سالهای خوش زندگی شما را برایتان زنده خواهند کرد و اگرچه گرفتن مشاوره از نزدیکان در این انتخاب به شما کمک می کند، ولی نهایتا ظروف چینی سرویس جهیزیه شما می بایست مطابق میل و سلیقه خودتان خریداری گردند.پس به سلیقه خود اعتماد داشته باشید و اجازه ندهید دیگران شما را در انتخاب طرح محبوبتان مردد نمایند.

انتخاب ظروف چینی با توجه به نوع پذیرایی انجام می پذیرد. به این معنی که برای مراسم رسمی و پذیرایی از میهمانان خاص معمولا از رنگها و نقوش کلاسیک و برای استفاده روزمره در منزل از سرویس های چینی با رنگهای شاد و اشتها آور استفاده می شود.

۲) کیفیت ظروف چینی

کیفیت ساخت ظروف غذاخوری چینی است که بسیار حائز اهمیت است. اگر وزن ظروف شما خیلی زیاد باشد، در جابه‌‍جایی و جای‌گذاری شما را دچار مشکل خواهند کرد. لعاب به‌کاررفته روی ظروف هم باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد و هم دربرابر حرارت و ضربه دچار ترک‌خوردگی نشود.

علاوه بر زیبایی باید به کیفیت سرویس چینی نیز توجه داشت. مواردی از قبیل سبکی، شفافیت و نورگذری، استقامت در برابر ضربه و شوکهای حرارتی، قابلیت استفاده در مایکروویو، ثابت ماندن طرح و نقش پس از شستشو در ماشین ظرفشویی و بهداشتی بودن ظروف،  از آن جمله اند.

سرویس های چینی با کیفیت، معمولا سبک و در عین حال بسیار سخت هستند. مقاومت و سختی لعاب و بدنه در برابر خط و خش و استقامت لبه در مقابل ضربه که معمولا موجب لب پر شدن ظرف می گردد، از جمله مزایای کیفی ظروف چینی مرغوب به شمار می آید. بعلاوه چینی با کیفیت مطلوب، در مقابل شوک های حرارتی مقاوم بوده و در درجه حرارت بالای فرهای خانگی و صنعتی دچار ترک خوردگی نمی شود. علاوه بر این توجه به استانداردهای کیفی محصولات نظیر گواهینامه CE اتحادیه اروپا می تواند معیار مناسب دیگری برای تشخیص مرغوبیت سرویس چینی باشد.

مقالات مرتبط  10 نکته مهم در خرید ظروف چینی که باید نوعروس ها بدانند

۳) قابل شستشو بودن ظروف چینی در ماشین ظرفشویی

با توسعه زندگی ماشینی، امروزه در بسیاری از کشورهای جهان شستشوی دستی ظروف چینی منسوخ شده و این وظیفه به ماشینهای ظرفشویی واگذار گردیده است. لذا ثبات رنگ و مقاومت طرح و نقش ظروف در مقابل درجه حرارت بالا و مواد شوینده بسیار قوی که در ماشین های ظرفشویی خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند، نیز از دیگر مزایای یکسرویس چینی مناسب استفاده روزمره است. در پشت  این سرویس ها که با فناوری IGD (دکور داخل لعابی) تولید می شوند، معمولا عبارت “Dishwasher Safee” به معنی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی ذکر می گردد.

بنابراین چنانچه قصد دارید از سرویس چینی خود برای یک یا چند نوبت در روز استفاده کنید توصیه می کنیم جهت حفظ درخشندگی و زیبایی طرح آن از سرویس های قابل شستشو در ماشین ظرفشویی انتخاب نمایید تا در طول زمان با مشکل کم رنگ یا پاک شدن طرح روی ظرف مواجه نشوید.

۴) بهداشت ظروف چینی

اگرچه ظروف چینی نسبت به سایر انواع ظروف غذاخوری، بهداشتی ترین نوع ظروف محسوب می شوند، لیکن بعضا در تزئین  بعضی انواع ظروف بی کیفیت وارداتی ممکن است از فلزات سنگین (نظیر سرب و کادمیوم) برای ایجاد ظاهری براق به صورت کاذب استفاده گردد که برای سلامت انسان مضر است. به همین دلیل بهداشت ظروف چینی نیز به اندازه بهداشت مواد غذایی مورد مصرف در آنها اهمیت دارد و مواد اولیه ای که در ساخت این ظروف بکار گرفته می شود می بایست سالم و مناسب تماس با مواد غذایی باشد. این امر معمولا توسط اداره بهداشت و استاندارد کشورها کنترل می گردد. لذا لازم است در هنگام خرید به وجود علامت بهداشت و استاندارد روی بسته بندی این ظروف توجه فرمایید.

۵) تنوع و تعداد قطعات کاریردی ظروف چینی

نوع و تعداد قطعات موجود در سرویس چینی یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب سرویس جهیزیه می بایست مورد توجه قرار گیرد. برای یک خرید خوب و مقرون به صرفه می بایست با توجه به الگوی مصرف خانواده های ایرانی ،تا حد امکان از خرید قطعات اضافه پرهیز کرد.به طور مثال چنانچه استفاده روزمره مورد نظر باشد ،اقلامی مثل جای دستمال کاغذی ،زنگوله ،جاشمعی،قاشق چینی و… معمولاً ضروری به نظر نمی رسد و صرفاً هزینه اضافه ای را به مصرف کننده تحمیل می نماید.از سوی دیگر باید توجه کنیم که سرویس جهیزیه ای که خریداری میکنیم به تعداد کافی از اقلام ضروری سرویس های غذاخوری ، چایخوری و … را دارا باشد. (اقلامی نظیر: دیس با ابعاد مختلف, سالادخوری، ظرف سوپ خوری ، فنجان و نعلبکی …).

۶) خرید ظروف چینی براساس تعداد مهمانان

چنانچه قصد پذیرایی از بیش از۶ یا ۱۲ نفر میهمان را در یک نوبت داشته باشید، می بایست سرویسی را انتخاب کنید که امکان سفارش اقلام تکی یا سرویس های تکمیلی از اقلام پرمصرف آن نظیر بشقابها را داشته باشد. در اینصورت علاوه بر اینکه از خرید دو یا چند سرویس یکسان با اقلام کم مصرف تکراری (مثل ظرف سوپخوری، قندان، قوری و ..) خودداری می کنید، به تعداد کافی هم از اقلام پرمصرف نظیر بشقابها در اختیار خواهید داشت.

راهنمای خرید سرویس چینی

من سرویس چینی چند پارچه بگیرم بهتر است؟

اجزا و قطعات سرویس های غذاخوری است. برای خانواده های با تعداد جمعیت دو تا شش نفر، بهتر است سرویس های شش نفره خریداری شود؛ زیرا از لحاظ اقتصادی هم مقرون به صرفه خواهند بود. سرویس های ۲۷، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ پارچه برای این قبیل خانواده ها پیشنهاد مناسبی هستند. این سرویس ها دارای بشقاب های پلوخوری‌، خورش خوری، پیش دستی، دیس و نمک پاش هستند که برای سرو غذا کافی خواهند بود.

ولی سرویس هایی تعداد پارچه هایشان بالای ۹۰ باشد، برای برگزاری مهمانی ها و مراسم با تعداد مهمان ۱۲ نفر طراحی شده اند. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که مهمانی های زیادی برگزار میکنید پیشنهاد میکنیم که یکی از این سرویس ها را در خانه داشته باشید. زیرا این سرویس ها در کنار ست غذاخوری دارای ست چای خوری و قهوه خوری نیز هستند و شما را از خریدن سایر ظروف پذیرایی بی نیاز خواهند کرد و در کنار ظروف غذاخوری و چای خوری سرویس های صبحانه خوری، آجیل‌خوری و انارخوری هم طراحی شده اند که میتوانید برای سرو مورد استفاده قرار دهید.

مقالات مرتبط  راهنمای کامل 0 تا 100 رفع مشکلات سینمای خانگی !!

۷) خرید از فروشگاههای معتبر ظروف جهیزیه

با توجه به تنوع اقلام پذیرایی و به منظور هماهنگی این اقلام بر روی میز پذیرایی شما،  بهتر است ظروف چینی مورد نیاز خود را از فروشگاه هایی که اقلام جهیزیه را بصورت یک بسته کامل ارائه میکنند، تهیه نمایید. در این صورت دیگر برای خرید بقیه اقلام سر میز  دغدغه ای نخواهید داشت و می توانید در کوتاهترین زمان، بهترین خرید را بطور یکجا انجام دهید.

بعلاوه با خرید از فروشگاههای معتبر که محل عرضه مستقیم  برندهای تجاری خوشنام باشند احتمال هر گونه تقلب و سوء استفاده به حداقل می رسد. و شما می توانید از اصل بودن کالای خریداری شده اطمینان داشته باشید. از خصوصیات دیگر فروشگاههای  معتبر لوازم خانگی میتوان به خدمات پس از فروش مناسب،  تضمین کیفیت، تامین قطعات شکسته یا کسری و امکان تعویض و یا مرجوع کردن کالا اشاره نمود.

۸) تعداد تیکه های ظروف سرویس چینی

سرویسی را انتخاب کنید تا اقلام ضروری برای یک پذیرایی ایرانی در آنها وجود داشته باشد. بسیاری از ظروف چینی خارجی در داخل سرویس اقلامی مثل جای دستمال کاغذی ،زنگوله ،جاشمعی،قاشق چینی و… دارند که هیچ یک از این وسایل برای یک زندگی روزمره ایرانی مورد استفاده قرار نمیگیرد و هزینه های اضافی برای شما در بر دارد. مهم نیست که در اول زندگی چه تعدادی مهمان برای شما می آید؛ کمی آینده نگر باشید و با در نظر گرفتن تعداد مهمانان در چند سال آینده از زندگی مشترکتان سرویس ظروف خود را انتخاب کنید، بهترین تعداد برای یک سرویس چینی ۱۸ نفره خواهد بود.

۹) ضمانت نامه ظروف چینی

ظروف چینی به دلیل خصوصیت شکنندگی معمولا در برابر شکست ناشی از ضربه ضمانت نمی شوند لیکن بعضاً تولید کنندگان معتبری که برای رضایتمندی مشتری خود اهمیت ویژه قائلند، در مواردی تعویض یا جایگزینی قطعات شکسته به تعداد محدود را  تقبل می کنند. بعلاوه این تولید کنندگان ثبات رنگ و نقش روی ظروف قابل شستشو در ماشین ظرفشویی را بطور مادام العمر تضمین می کنند. بنا براین بهتر است برای سرویس جهیزیه خود از محصولاتی تهیه نمایید که در صورت شکست یک قطعه، اقلام یدکی آن موجود یا قابل تهیه باشد.

۱۰) قیمت ظروف چینی جهیزیه

قیمت ظروف چینی جهیزیه ، از دیگر ملاحظات مهم در خرید سرویس جهیزیه است. بارها شاهد بوده ایم که یک سرویس چینی فقط به دلیل مارک خارجی روی آن به قیمت گزافی در بازار عرضه می گردد و این در حالی است که معمولا نظارت صحیحی بر قیمت و کیفیت تولید این محصولات وجود نداشته و بعضاً بهداشتی بودن آنها نیز مورد سوال است. جالب است بدانید علی رغم قیمت مناسب ظروف چینی با کیفیت تولید ایران، هم اکنون سالها است که این ظروف به سراسر دنیا صادر شده و از استقبال خوبی در بازارهای اروپایی برخوردار بوده اند.

۱۱) برند ظروف چینی

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید سرویس چینی ، توجه به نام تجاری و برند محصول می باشد. با وجود محصولات متفرقه در بازار امروز که اتفاقا از تنوع بسیاری نیز برخوردارند، خرید ظروف چینی صرفا به دلیل طرح و نقش زیبا یا قیمت پایین می تواند تجربه خرید خوبی را بهمراه نداشته باشد و اعتماد کردن به برندهای باسابقه چینی که در طول سالها کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش خود را حفظ کرده اند و از محبوبیت بیشتری نزد مصرف کنندگان خود برخوردارند ، انتخاب معقولانه ای خواهد بود.

معرفی بورس خرید سرویس چینی جهیزیه عروس

امروزه سایت ها و فروشگاه های اینترنتی بسیاری وجود دارند که به فروش آنلاین ظروف و سرویس های چینی می پردازند. با این حال اگر تصمیم دارید که به صورت حضوری به خرید سرویس چینی خود بپردازید میتوانید به مراکز موجود در شهر تهران مراجعه نمایید. توصیه ما این است که حتما به خیابان های شوش، ولیعصر و بازار بزرگ تهران سر بزنید. در ضمن یادتان نرود که تمامی مسائلی را که برایتان بازگو کردیم به یاد داشته باشید و آنها را با فروشنده در میان بگذارید تا به خرید موفقیت آمیزی دست یابید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: ۴   میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام