دکوراسیون فرانسوی

دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی ها (شاید دکوراسیون خاص شما باشد)!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

دکوراسیون به سبک فرانسوی ؛ انتخاب سبک دکوراسیون منزل از جنبه های متفاوتی دارای اهمیت است و میتواند تأثیرات بسیاری را در شرایط خانه شما داشته باشد.در وهله اول نظم و ترتیب شکیل حاکم بر خانه میتواند آن را برنامه ریزی شده تر و زیباتر جلوه دهد،به علاوه اینکه انتخاب درست سبک دکوراسیون میتواند تا حدودی نشان دهنده سلیقه صاحب خانه و همین طور روحیات و افکار او باشد، به همین دلیل هم هست که هر فردی بنا بر سلیقه و روحیات خود و همین طور شرایط موجود در فضای خانه دست به انتخاب سبکی از چیدمان وسایل میزند.

یکی از سبک های پرطرفدار دکوراسیونی که در کشور‌ها و فرهنگ های مختلف با اقبال بالایی روبه رو شده دکوراسیون به سبک فرانسوی است. ویژگی های منحصربفرد این سبک آن را بسیار شکیل و شیک کرده و به همین دلیل نیز افراد بسیاری آن را در اولین انتخاب های خود جای میدهند. در این مطلب از بخش دکوراسیون داخلی سایت عروس ما با شما هستیم تا به سبک دکوراسیون فرانسوی بپردازیم و آن را بیشتر بشناسیم.

درباره دکوراسیون به سبک فرانسوی

اولین چیزی که در رابطه با دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی به ذهنمان میرسد منحصربه فردی و شیکی آن است که اتفاقاً چیزی به جز این هم انتظار نمیرود.در سبک چیدمان فرانسوی یکی از اصلی ترین عناصر، زیبایی شناسی و همین طور رعایت سلیقه و هنر است.

در همین رابطه نیز میتوان به خوبی شاهد احترام به تاریخ هنر و فرهنگ در نوع و سبک این دکوراسیون بود. معماری داخلی و خارجی فرانسوی متعلق به دوره‌ای خاص از تاریخ هنر است و همین موضوع نیز در سبک دکوراسیونی آنها با چنین پیشینه ای تاریخی به خوبی نمود پیدا میکند.

در دکوراسیون به سبک فرانسوی عناصر مشخصی وجود دارد که به شکل ویژه ای مورد توجه قرار میگیرد، چیز‌هایی همچون نورپردازی، اکسسوری، آثار هنری و… معمولاً آثار هنری مورد استفاده در این سبک از ریزه کاری هایی باارزش ساخته شده اند که از سبک و الگوی خاصی نیز پیروی میکنند، بنابراین به طور کلی میتوان گفت که عنصر مشترک در تمامی چیدمان ها به سبک فرانسوی انتخاب آگاهانه وسایل همراه با لذت بصری آنهاست، به همین دلیل هم هست که برای طراحی این سبک از دکوراسیون باید حوصله و سلیقه بسیاری را به کار بگیرید.

یکی از موارد مهمی که از اولویت های دکوراسیون به سبک فرانسوی به شمار میرود وجود تنوع در اجزا است. در این نوع از چیدمان ترتیب و یکدستی وسایل به صورت یکپارچه ای وجود ندارد، اما با این حال ترکیب و تلفیق آن ها بسیار متناسب و همین طور شیک دیده می شود. با وجود این تنوع در شکل و چیدمان اجزا، شعار ثابت سبک دکوراسیون فرانسوی سادگی آن است.شما میتوانید در این سبک از دکوراسیون خود با انتخاب هر وسیله ای که به شما حس خوبی میدهد روح و سرزندگی را در محیط خانه تان به جریان در آورید.

۱) مبلمان در دکوراسیون به سبک فرانسوی

مبلمان ایده آل در سبک فرانسوی باید به شکل منحصربه فردی انتخاب شوند، البته این ویژگی صرفاً به گرانی یا لوکس بودن آن ارتباطی پیدا نمیکند. شما میتوانید صندلی هایی چوبی و یا فولادی را برای مبلمان خود انتخاب کنید و پشتی های آن را به شکلی منحنی و راحت در نظر بگیرید.

مقالات مرتبط  26 مدل دکوراسیون مزون لباس عروس + 8 نکته طراحی دکوراسیون مزون عروس

یکی از نکات مهمی که باید در این سبک از چیدمان در نظر داشته باشید آن است که لازم نیست از یک رنگ ثابت برای وسایل استفاده کنید، اما این بسیار مهم است که وسایل شما از یک یکپارچگی و هماهنگی رنگی متناسبی برخوردار باشد.

۲) رنگ در دکوراسیون به سبک فرانسوی

رنگ هایی که در چیدمان به سبک فرانسوی مورد استفاده قرار میگیرند بیشتر به سمت خنثی گرایش پیدا میکنند و غالباً در همین حوزه نیز باقی میمانند، اما شما می توانید کمی فراتر از این پیش بروید و رنگ هایی خارج از این طیف را نیز مورد استفاده قرار دهید. با این حال توصیه ما این است که تا جای ممکن با بیش از حد فراتر رفتن از مجموعه رنگ های خنثی از فضای فرانسوی دکوراسیون خود فاصله نگیرید.

توصیه ما این است که در انتخاب رنگ در دکوراسیون فرانسوی خود به صورت کنترل شده عمل کنید و بیشتر به سمت رنگ های پاستلی بروید. در این میان ترکیب هایی ظریف، باوقار و یکپارچه را نیز از یاد نبرید. در کل استفاده از رنگ مشترک یا از یک مایه رنگی یکسان میتواند حلقه واسطی بین اجزای قدیمی و جدید دکوراسیون منزل شما به شمار آید.

۳) نورپردازی در سبک فرانسوی

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد عنصر روشنایی در دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی از اهمیت بالایی برخوردار است. این سبک از چیدمان غالباً غرق در نور و روشنایی است و فرقی هم نمیکند که برای این کار به سراغ نور طبیعی بروید یا مصنوعی.

شما میتوانید در این نوع از چیدمان خود به سراغ منابع روشنایی بروید که صرفاً محدود به مد نیستند و میتوانند محیط خانه تان را زیباتر و باشکوه تر جلوه دهند. در این سبک از چیدمان استفاده از انواع آباژور، لوستر، چراغ رومیزی و همین طور چراغ های دیواری توصیه می شود و فرقی هم نمی کند که بیشتر به سمت کدام از این مدل ها گرایش پیدا میکنید.

۴) وسایل تزئینی در دکوراسیون فرانسوی

طبیعتاً انتظار میرود که استفاده از عناصر دکوراتیو یا همان وسایل تزئینی در سبک دکوراسیون فرانسوی از جایگاه خوبی برخوردار باشد. شما میتوانید در این نوع از چیدمان خود از انواع مجسمه های چینی و شیشه ای در ابعاد متفاوتی بهره بگیرید.

به علاوه آنکه قرارگیری جعبه های فلزی و حکاکی شده، رومیزی های قلاب بافی و همینطور کوسن های تزئینی با نوار‌های قلاب بافی نیز در این سبک از چیدمان بسیار دیده می شوند. توصیه ما این است که با انتخاب هر کدام از این عناصر دکوراتیو تمام تلاش خود را به کار بگیرید که خانه‌تان جلوه زیبا و البته ظریفی پیدا کند و زیبایی بصری خود را حفظ نماید.

مقالات مرتبط  چگونه و چطور با کمترین هزینه تغییر دکوراسیون بدهیم؟

۵) طراحی دیوار در سبک فرانسوی

جایگاه طراحی دیوار در دکوراسیون به سبک فرانسوی بسیار مهم است و نقش منحصربه فردی را در زیبایی فضا ایفا میکند. در این سبک از چیدمان، دیوار‌ها با رنگ هایی مات و یا نیمه مات طراحی می شوند و غالباً بر روی آن ها نقاشی هایی نیز صورت میگیرد. علاوه بر این استفاده از کاغذ دیواری نیز یکی دیگر از راه های پرطرفدار و البته اصلی در دکوراسیون فرانسوی است. شما می توانید با استفاده از عناصر تزئینی از قبیل نقاشی، آثار هنری، چراغ دیواری، آینه و… دیوار خود را طراحی کرده و دکوراسیون منسجم تر و زیباتری ایجاد کنید.

۶) راحتی در فضا به سبک فرانسوی

ویژگی‌ های سبک فرانسوی را مدنظر داشته باشید. در این سبک، احساس راحتی حرکت در فضا، نشست‌ و برخاست، رفع نیازهای چیدمان و ذخیره‌ سازی وسایل مختلف، اصل اساسی است، درواقع اگر به فکر یک دکوراسیون بی‌ دردسر هستید، سبک فرانسوی به کارتان خواهد آمد. ایده‌ های اصلاحی و تطبیق با نیازهای گوناگون، این سبک را فعال و زنده نگه داشته است.

ایده در نظر داشتن گوشه‌ هایی از فضا برای لمیدن و استراحت‌ های کوتاه در کنار ایده‌ های قفسه‌ بندی و انبار کردن خلاقانه برای تمام اشیاء به خوبی در این سبک جای دارد. فقط نظم را رعایت کنید! به یاد داشته باشید هر اسباب و وسیله‌ای باید کاربردی و درعین‌ حال، نشان‌ دهنده هویت و شخصیت شما باشد. فضای فرانسوی، فضایی شلوغ نیست و آرامش بصری بر آن حاکم است.

۷) هزینه بالا طراحی داخلی و اثاثیه در دکوراسیون فرانسوی

و در آخر یکی از موارد اصلی دکوراسیون فرانسوی، هزینه بالا طراحی داخلی خانه است، همچنین اثاثیه، از مبلمان تا کوچکترین عنصر دکوری، نیز بسیار لوکس و گران می باشند. توجه داشته باشید در دکوراسیون فرانسوی، از تعداد زیاد و متنوعی پارچه استفاده می شود، برای مثال والن های گران قیمت مخملی و گل برجسته در کنار پرده های ابریشمی سبک و شفاف، برای دکور پنجره ها کاربرد دارد.

از دیگر ویژگی های دکوراسیون فرانسوی می توان به استفاده از گچبری و کتیبه برای تزیین دیوارها اشاره کرد و جزء جدایی ناپذیر این سبک دکوراسیون، آینه هایی با قاب حکاکی شده طلایی و یا نقره ای رنگ می باشد. به علاوه از دکوریجات چینی و کریستالی زیادی در دکوراسیون فرانسوی استفاده میشود.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام