• خانه
  • راهنمای عروس
  • هر آنچه که باید درباره فرمالیته بدانید + مزایا و معایب و هزینه های فرمالیته !
فرمالیته عروس

هر آنچه که باید درباره فرمالیته بدانید + مزایا و معایب و هزینه های فرمالیته !

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

مراسم فرمالیته ؛ چند سالی میشود که میشنویم عروس خانوم ها ترجیح میدهند چند روز قبل از مراسم عروسی،روز فرمالیته داشته باشند. بطور خلاصه،فرمالیته روزی است که عروس و داماد قرار میگزارند بجای خود روز عروسی عکاسی و فیلمبرداری داشته باشند. دلیلش این است که دیگر در روز عروسی استرس نداشته باشند و خسته نشوند.خیلی ها دوست دارند که لباس و آرایش خود روز عروسی شان را داشته باشند و بعضی ها هم دوست دارند کاملا استایل متفاوت با روز عروسی داشته باشند.

فرمالیته نوعی عروسی جعلی فقط برای عکاسی و فیلمبرداری است ! این خلاصه پدیده ای تازه در بازار خدمات جشن ها و مراسم است. پدیده ای که عنوان «عکاسی فرمالیته» را یدک میکشد و زوج ها تنها برای اینکه بهترین عکس و فیلم را از روز عروسی شان داشته باشند، گاهی مجبور می شوند دو بار هزینه عروسی بدهند! در عکاسی فرمالیته که معمولا چند روز قبل از مراسم اصلی برگزار می شود، مراسم عروسی منهای میهمانان اتفاق می افتد تا توسط عکاسان و فیلمبرداران کارگردانی شود و آلبوم و فیلم ویژه‌ای برای عروس و داماد تهیه شود.

این مراسم اضافه به این معنی است که شما باید دو بار هزینه آرایشگاه را بدهید، دو بار لباس تهیه کنید، دو بار سالن اجاره کنید و دو بار ماشین گل بزنید و…. باما در ادامه این مطلب از عروس ما همراه باشید تا بیشتر در مورد فرمالیته بدانید.

فرمالیته

مراسم فرمالیته عروسی یعنی چه؟

آرایش و عکاسی فرمالیته دقیقا شبیه سازی روز عروسی شماست. شما در یک روزی که نه فامیل تان جمع هستند و نه آشنای دیگری در مراسم حضور دارد به همراه همسرتان عروس و داماد می شوید. موهای تان را درست می کنید، آرایش می کنید، لباس عروس می پوشید، تاج می گذارید و دقیقا هر کاری که روز عروسی انجام می دهید را چند روز قبل مو به مو انجام می دهید. به این مراسم می گویند روز فرمالیته پیش از مراسم عروسی.

داشتن روز فرمالیته عروسی چه فایده ای دارد؟

عروسی فرمالیته به شما این امکان را میدهد که عروس شدن را قبل از یک عروسی واقعی تجربه کنید. مدل راه رفتن، راحت بودن توی لباس، حتی رقصیدن و خیلی چیزهای دیگر. علاوه بر این ها می توانید دو مدل آرایش داشته باشید و با هر دو مدل آن عکس بگیرید. یکی آرایش روز فرمالیته و دیگری آرایش روز عروسی خودتان باشد.

معایب داشتن روز فرمالیته و عکاسی فرمالیته

معایبی که این مراسم دارد اغلب به خاطر هزینه ای است که خیلی ها فکر میکنند نباید به مخارج سنگین ازدواج اضافه اش کرد.معمولا بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان خرج آرایش و مو فرمالیته است حدود ۲-۳ میلیون تومان هم باید به عکاس و فیلمبردار بدهید و همینطور اگر بخواهید یک دست لباس و پیراهن فرمالیته بخرید حدود ۱ میلیون تومان است که اگر این مبلغ را به یک دسته گل ۳۰۰ هزار تومانی اضافه کنید کل خرجی است که روی دست شما میگذارد.

فرمالیته یعنی ظاهرسازی برای جشن عروسی قبل از ازدواج که یکی از دلیل هایی که خیلی ها با فرمالیته موافق هستند این است که استرس شان برای جشن عروس  کمتر میشود، راحت تر میتوانند عکس هایشان را بگیرند و برای آرایش عروس لازم نباشد صبح خیلی زود بیدار شوند.

مقالات مرتبط  ساعت ایستاده ؛ راهنمای صفر تا صد خرید ساعت ایستاده + بورس خرید و قیمت

تهرانی ها بیشتر عکاسی فرمالیته انجام میدهند.

از هر ٣٣ عروس و داماد یک نفر به سراغ عکاسی فرمالیته میروند. این را یکی از اعضای هیأت مدیره انجمن عکاسان میگوید و ادامه میدهد: «البته این رفتار بیشتر در بین پایتخت نشین ها مرسوم است و در شهرستان ها تعداد کمی حاضرند دو برابر برای لباس و آرایشگاه و عکاسی هزینه کنند.»

در حالی عکاسی فرمالیته در کمترین حالت ١٠‌میلیون تومان خرج روی دست زوج های جوان میگذارد که هیچ قیمت مشخصی برای خدمات عکاسی وجود ندارد و تمامی قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا و توافق طرفین تعیین می شود.

نکاتی در مورد انتخاب لباس عروس فرمالیته

در انتخاب لباس عروس فرمالیته باید به نکاتی توجه داشته باشید که در ادامه به ذکر این نکات خواهیم پرداخت.

۱) جنس لباس عروس فرمالیته

لباس لختی لباس مناسبی برای لباس عروس فرمالیته نیست! چرا که این نوع لباس، سن شما را زیاد تر از حد معمول نشان خواهد داد. لباس هایی از جنس حریر برای این نوع لباس مناسب است! چرا که این نوع پارچه با قرار گرفتن در معرض باد، زیبایی منحصر به فردی را به خود می گیرد.

۲) نوع لباس عروس فرمالیته

نوع لباس عروس فرمالیته بهتر است که معمولی باشد و حالت رسمی نداشته باشد. همچنین این لباس باید راحت باشد تا هر ژست عکاسی که فیلمبردار و عکاس از شما خواست، بتوانید آن ژست را بگیرید و در گرفتن ژست به دلیل لباس، محدودیتی نداشته باشید.

توجه کنید که بسته به نوع حالت معمولی لباس و راحتی آن ، مدل آرایش و حالت موهای شما نباید خیلی سنگین باشد. منظور از سنگینی یعنی آرایش های غلیظ با حالت موهای خاص می باشد. بلکه اگر شما از حالت موهای ساده و آرایش متناسب با چهرتان کمک بگیرید، بسیار می تواند به شما کمک کند. برای حالت مو می توانید از نمونه های  مدل موی عروس ۲۰۱۹ کمک بگیرید.

۳) رنگ لباس عروس فرمالیته

رنگ های ملایم و شاد برای این نوع لباس عروس بسیار مناسب هستند. لباس عروس فرمالیته با رنگ روشن، زیبایی خاصی دارد که به همین منظور می توان بهترین عکس ها را گرفت.

۴) عوامل تاثیر گزار در لباس عروس فرمالیته

نوع ژستی که می گیرید، لبخندی که به لب دارید، حالت موها و مدل آرایشتان! همگی از عوامل تاثیر گزار در زیباتر نشان دادن لباس عروس فرمالیته هستند. اگر هر کدام از این ها به نوبه خود به درستی انتخاب شوند، شما می توانید عکس های فوق العاده ای بگیرید.

نکات مهم در مورد داماد در فرمالیته عروسی

آقا داماد در این روز به اندازه عروس خانم باید جذابیت های خاص خود را داشته باشد. به همین منظور میتواند حتی بر خلاف عروس از لباس مراسم اصلی خود برای روز فرمالیته استفاده کند.انتخاب مدل مو و … کاملا به خودش بستگی دارد.در این راستا استفاده از انواع مدل مو داماد در سال ۲۰۱۹ بسیار مناسب است.همچنین آقا داماد اگر از نوع کروات و پاپیون، کفش، کت و شلوار و … رضایتی نداشت، میتواند تا روز عروسی عکس ها را دریافت کند و ببینید که در عکس ها چطور افتاده و اگر از تیپ و لباس های خود راضی نبود،میتواند آنها را عوض کند.

مقالات مرتبط  خرید لوازم آرایشی ؛ نکات مهم در خرید لوازم آرایشی عروس که باید بدانید!

سیاست بازی با کلمات برای گرفتن پول بیشتر از شما

وقتی به منوی خدمات برخی از عکاسی های معروف شهر مراجعه میکنید، با اصطلاحاتی مواجه می شوید که شاید تا به حال نشنیده باشید. اصطلاحی که وقتی لیست بلند بالای آنها را جلوی چشم تان میگذارند، راحتتر مجاب می شوید که پول بیشتری پرداخت کنید.یکی از این سایت ها که با تخفیف ٣٠‌ درصدی هزینه فلیمبرداری و خدمات جانبی آن را ٢٣‌میلیون تومان اعلام کرده است، در منوی خود حدود ۶٠ خدمات را قید کرده است.

خدماتی که بسیاری از آنها جزو ملزومات فیلمبرداری است که در تمامی فیلمبرداری های عروسی از آنها استفاده می شود؛ به ‌عنوان مثال این آتلیه عکاسی و فیلمبرداری در حالی استفاده از دوربین GOPRO ۴K  را به ‌عنوان یکی از خدمات ویژه خود معرفی میکند که به گفته بخشی از کاربلدان این صنعت، این روزها بیشتر فیلمبردارها از این دوربین های کوچک که قابلیت نصب روی خودرو یا فیلمبرداری داخل آب را دارند، استفاده میکنند.

استایلایز مووی کم از دیگر خدماتی است که در نگاه ساده متمایز به نظر میرسد،در واقع تنها قطعه ای است که داخل خود دوربین های فیلمبرداری نصب شده و امکان فیلمبرداری بدون لرزش را به  فیلمبردار میدهد.

فیلمبردار فوق حرفه ای دروغی بزرگ برای سر کیسه کردن شما

تبیلغات وسوسه کننده برای عکاسی فرمالیته در حالی رخ میدهد که یکی از عکاسان معروف پایتخت به عروس ما و مخاطبین ما میگوید:«خدماتی که توسط یک فیلمبردار با قیمت ۵٠‌ میلیون تومان ارائه می شود،با فیلمبرداری ١٠‌میلیون تومانی تفاوت چندانی ندارد.»

او ادامه میدهد: «به عنوان مثال یکی از همکاران من که در پاسدران دفتر دارد  و اتفاقا هزینه ای که از مشتریان خود دریافت میکند،دو برابر قیمت اعلامی من است، همان فیلمبرداری را برای مشتریان خود میفرستد که من میفرستم؛ اما وقتی از او در رابطه چرایی بالا بودن قیمت ها سوال بپرسید، پاسخ میدهد فیلمبرداری که من استفاده میکنم، فوق حرفه ای است و نمونه آن را در تهران کم خواهید دید.»

این عکاس معروف میگوید: «یک عکاس یا فیلمبردار وقتی میخواهد قیمتی به مشتری خود ارائه دهد، هزینه های همچون اجاره مغازه و آتلیه را هم در محاسبات خود لحاظ میکند و در بیشتر مواقع وقتی به آتلیه و فلیمبرداری های شمال تهران مراجعه میکنید، تنها پول دفاتر لوکس و لاکچری را پرداخت میکنید و خبری از خدمات ویژه و متمایز نیست.»

جمع بندی و سخن پایانی 

ما امروز تمامی مزایا و معایب و ویژگی های فرمالیته عروسی را باهم بررسی کردیم،در آخر باید بهتان بگویم اگر قصد دارید این مراسم را شما هم داشته باشید فریب هزینه های گزاف را نخورید و بدانید و آگاه باشید که هزینه های بالا در این مراسم به هیچ وجه حرفه ای و عرف نیست و تنها مراسمی در عروسی است که میتوان گفت نرخی در بازار ندارد پس مراقب سودجویان باشید و برای پول خود ارزش قائل شوید.

[تعداد: ۶    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام