فراموش کردن عشق قدیمی

چگونه عشقم را فراموش کنم؟ + راهکارهای برای فراموش کردن عشق اول

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

فراموش کردن عشق سابق ؛ یکی از رایج ترین مشکلاتی که از ما سوال کرده اید،فراموش کردن کسی است که عاشقانه دوستش داشتید و اکنون حضور ندارد.از آنجاییکه دانش قدرت نامحدود حامی شماست،در این مطلب از بخش روانشناسی ازدواج مجله عروس ما قصد داریم ، دو نکته را به شما گوشزد کنیم که باعث خواهند شد بتوانید کسی را که به شدت عاشقش بودید و واقعا دوستش داشتید،به سادگی از یاد ببرید.

اگر به خوبی به این نکات گوش کنید،حداکثر در ۳ روز میتوانید فرد مذکور را تماما از ذهن خود خارج کنید.اگرچه دلایل بسیاری وجود دارند که باعث میشوند نتوانید نبود کسی که مدتها عاشقش بودید را فراموش کنید.اما دو دلیل اصلی و ریشه ایی وجود دارد که با رعایت این دو مساله،خواهید دید که به سادگی میتوانید فرد مذکور را فراموش کنید.

  1. باور داشتن به اینکه او از همه بهتر بود و بینظیر بود و پاره ی وجود شما بود و تا ابد هیچکس مثل او تکرار نخواهد شد.
  2. داشتن ۱ درصد امید،برای بازگشت مجدد فرد مذکور کنار شما

چگونه عشق اولم را فراموش کنم

هدف تان را بشناسید و با عقل تصمیم بگیرید.

فراموش کردن عشق اول آسان نیست شاید فکر کنید این کار امکان پذیر نیست اما شما میتوانید عشق از دست رفته خود را فراموش کنید حتی اگر این یک نفر عشق اول شما باشد. معشوق شما دیگر در زندگی شما حضور ندارد باید تصمیم به فراموش کردن او بگیرید.این رابطه دیگر تبدیل به یک عشق یک طرفه شده است او از شما دل کنده است و باید بدانید که وقت آن رسیده که از عشق خود دل بکنیم.

راه های فراموش کردن یک نفر شاید مسیری کوتاه باشد یا مسیری طولانی کدام را انتخاب خواهید کرد؟ میدانم خسته شدید از بس با خود گفتید دوسش دارم نمیتونم فراموشش کنم اما حتی میتوان یاد گرفت که چطور به راحتی شکست عشقی را تحمل کنیم که اینکه چگونه معشوق خود را فراموش کنیم یک مسئله غیر قابل حل نیست.کافی است برای رسیدن به هدف چگونه عشقم را فراموش کنم وقت بیشتری بذارید و این مقاله را مطالعه کنید.

باوری در بین ما وجود دارد که برای فراموش کردن عشق خود باید صبر کنیم تا زمان همه چیز را حل کند و ما نمیتوانیم از درد خود کم کنیم.تفاوتی ندارد یک شخص مغرور باشید یا حساس فردی قوی باشید یا ضعیف موفقیت های بزرگی بدست آورده باشید یا فقط یک زندگی ساده برای خود ساخته باشید، اگر در رابطه خود شکست بخورید قطعا دچار ناراحتی خواهید شد هر چقدر هم که یک فرد خود ساخته باشید. اما به خودتان بستگی دارد که آیا اجازه بدهید این شکست باعث توقف شما بشود یا از این مرحله عبور کنید و مجدد موفقیت را در آغوش بکشید.

چرا ملاقات افرادی جدید یادآور عشق قبلی است؟

آیا عشق شما عالی بوده است و هیچ کس با او‌ قابل مقایسه نیست؟

البته که نه، درواقع شما اشتباهات زیر را مرتکب می شوید:

  1. فقط سعی‌ دارید او‌ را فراموش‌ کنید: ملاقات شما با فرد‌ جدید به این دلیل نیست که او را دوست دارید، تنها می‌خواهید عشق‌ سابق خود را فراموش‌ کنید. اما ضمیر ناخودآگاه متوجه این حیله می‌شود و کاری می کند دلتنگ عشق سابقتان شوید.
  2. استانداردهای خود را پایین می آورید: اگر بعد از جدایی استانداردهای خود را پایین‌ بیاورید یا برای اینکه به خود ثابت کنید با ارزش هستید به دنبال تایید باشید با دیدن افرادی که به اندازه ی کافی خوب‌ نیستند دلتنگ عشق سابقتان می شوید.
  3. رابطه را به درستی پایان‌ نمیدهید: پایان دادن به رابطه به شیوه ی درست روند بهبودی شما را سریع تر می کند.
  4. به تازگی جدا شده اید: اگر به تازگی جدا شده اید دلتنگی برای عشق سابقتان امری کاملا طبیعی است. برای اینکه بعد از جدایی بهبودی خود را به دست آورید باید اتصالات بین شما و عشق سابقتان از بین برود. این پروسه زمان‌ بر است و یک شبه اتفاق نمی افتد.
  5. با افرادی ملاقات می‌کنید که نمی‌توانند نیازهایتان را برآورده کنند: ما عاشق افرادی می شویم که نیازهای مهم مان را برآورده کنند.مهم‌ نیست افرادی که ملاقات می کنید چقدر خوب هستند اگر نتوانند نیازهای شما را برآورده کنند دلتنگ عشق سابق خود می شوید.

چگونه عشقم را فراموش کنم؟

فراموش کردن عشق کار آسانی نیست ولی نباید فراموش کردن را غیر ممکن تصور کرد. یکی از مهم ترین نکاتی که باید بدانید این است که انسان قادر به انجام هر کاری است.فقط کافیست این باور را در خود پرورش دهید سپس خواهید دید که شکست در مقابل شما محکوم به نابودی است.

مقالات مرتبط  نشانه های مهم طلاق در زندگی مشترک + مهمترین نوع طلاق در ایران

ضمیر ناخود آگاه ما کاملا قابل برنامه ریزی است، هر باوری که در ناخود اگاه خود شکل بدهیم و پرورش دهیم در خود آگاه ما بروز میکنید و کاملا تبدیل به آن باور میشویم مثلا اگر باور داشته باشیم که ما نمیتوانیم در یک درس نمره کامل را بگیریم باعث میشود موقع تمرین تمام دقت خود را بکار نبریم در امتحان استرس داشته باشیم و تمام دانسته های خود را فراموش کنیم،وقتی ارتعاشات منفی از خود ارسال کنیم باعث میشود باور منفی بر ما قالب شود و تمام حرکات و اقدامات ما را دربر بگیرد.

اگر میپرسید چگونه عشقم را فراموش کنم بهتر است بدانید که ناخود آگاه در این مورد هم تاثیر بالایی دارد درست مانند مثال قبل اگر فکر کنید که شما نمیتوانید معشوق خود را فراموش کنید، تمام ذهن و ناخود آگاه شما بر این موضوع متمرکز میشود که زندگی بدون عشقتان برای شما ارزشی ندارد و فراموش کردن او غیر ممکن است.

ما هرگز نمی توانیم کسی را که دوست داریم فراموش کنیم اما …

بله درست متوجه شده اید. فراموش کردن کسی که دوست دارید از دیدگاه روانشناسی کاملا غیر ممکن است.به عبارت دیگر شما هرگز هیچ فرد یا رویدادی را نمی توانید فراموش کنید به خصوص اگر زمانی برای تان اهمیت داشته است. اما احساسات مرتبط با افراد و رویداد ها را می توان تغییر داد.

به گذشته خود نگاهی بیندازید….

  • آیا تا به حال نشده است کسی را شدیدا دوست داشته باشید و عاشقش باشید ولی اکنون دیگر این احساس در شما وجود نداشته باشد؟
  • آیا رویدادی ناگوار برایتان رخ داده است که همیشه در خاطرتان باشد ولی دیگر احساس بدی نسبت به آن نداشته باشید؟
  • آیا شده است زمانی از فردی متنفر بوده باشید ولی احساسات تان نسبت به وی تغییر کرده باشد و اکنون دوستش داشته باشید؟

قطعا پاسخ شما به همه پرسش های بالا مثبت است.بله هرگز نمی توان عشق را فراموش کرد اما می توان احساسات مرتبط با آن را از بین برد. به عبارت دیگر این احساس عشق مرتبط با کسی که دوست دارید است که فراموش می شود و تغییر می کند نه خود آن شخص و خاطراتی که با او داشته اید.

پس من چگونه عشقم را فراموش کنم؟

اولین حرکت این است که دیگر از خود نپرسید چگونه عشقم را فراموش کنم. باید بدانید که مسئله اصلی چگونه فراموش کردن نیست چیزی که اهمیت دارد عشقتان یا شرایط شما بدون حضور او نیست همه چیز راجب شما احساس و باوران است. پس دیگر ذهن خود را با چگونه عشقم را فراموش کنم مشغول نکنید.

شما به راحتی میتوانید به این هدف دست پیدا کنید فقط کافی است نکاتی را رعایت کنید و مراحلی را طی کنید. همانطور که عرض کردم نگذارید تمام ذهن شما تبدیل به سوال چگونه عشقم را فراموش کنم بشود.

فراموش کردن عشق اول

۴ مورد از راهکارهای برای فراموش کردن عشق سابق

مرحله اول فراموش کردن عشق سابق

وقتی در شرایط جدایی قرار میگیریم و مدام با خود میگویم چگونه عشقم را فراموش کنم احساس ما میگوید که دوسش دارم نمیتونم فراموشش کنم،این احساسات ما است که مانع پیشرفت و گذر از مشکلات ما میشود راه غلبه بر احساسات تمرین کردن و تقویت ذهن است.

در مرحله اول باید به این باور برسید که زندگی تمام نشده و عشقتان تنها کسی نبود که باعث میشود شما خوشبخت بشوید زیرا برای خوشبخت شدن نیاز به شخصی ندارید. هنوز انتخاب های زیادی در زندگی پیش روی خود داری با اشخاصی دیگری آشنا خواهید شد و مطمعن باشید عشق قبلی شما تنها عشق زندگی شما نخواهد بود.

از پایان رابطه اطمینان حاصل کرده و دائما این مسئله را با خود تکرار کنید. به محض اینکه امید به بازگشت از بین برود به راحتی جدایی را قبول می کنید و خیلی زود خود را دور از عشق به او میابید.

مرحله دوم فراموش کردن عشق سابق

حقیقتی که مردم نسبت به آن آگاه نیستند این است که ترس ها با فرار کردن از آن ها و یا انکار کردنشان رشد می کنند و قوی تر می شوند. همین اتفاق در شکست عشقی نیز رخ می دهد؛ اگر تلاش کنید خودتان را سرگرم و مشغول کرده و ازطرف مقابلتان فرار کنید احساسات شما نسبت به او بیشتر شده و رنج و عذابتان افزایش پیدا می کند.

مقالات مرتبط  آشنایی با آداب و رسوم از مراسم خواستگاری تا مادر زن سلام...!

راه حل روانشناسان برای استقامت در برابر ترس ها این است که به طور مداوم در معرض آن ها قرار بگیرید و به هیچ عنوان از آن فرار نکنید. برای فراموش کردن معشوق قبلی تان نیز باید تا میتوانید با او برخورد داشته و به یاد داشته باشید که بهبودی شما پس از جدایی زمانی آغاز می شود که جدایی را بپذیرید و با آن رو به رو شوید.

مرحله سوم فراموش کردن عشق سابق

تمام یادگاری ها و هدیه هایی که از عشقتان دارید از خود دور کنید، برای فراموش کردن نیاز نیست تمام این یادگاری ها را در کنار خود داشته باشید و به آنها نگاه کنید. این کار نه تنها کمکی نمی کند بلکه باعث میشود احساسات و خاطرات شما پررنگ تر بشود و نتوانید عشق خود را فراموش کنید.

از مکان هایی که با عشق قبلی خود در آن خاطره دارید دوری کنید حتی اگر عشقتان را هر روز میبینید نیاز نیست به جاهایی بروید که با او خاطره دارید نباید تصویر سازی کنید و او را در آن مکان کنار خود ببینید برای رسیدن به احساس قبلی خود.

تمام عکس ها را پاک کنید نیازی نیست از عشقتان نزد شما عکسی باشد وقتی تصمیم به فراموشی گرفتید و در جستجوی پاسخ سوال چگونه عشقمان را فراموش کنیم هستید دیگر نیاز نیست عکس اورا داشته باشید. نباید عشقتان را در شبکه های مجازی دنبال کنید و مدام خاطرات را یادآوری کنید. نیاز نیست به ترانه ها یا فیلم هایی که شما را یاد عشق قبلیتان می اندازد توجه کنید. شما این ترانه ها را قبلا گوش کرده اید فیلم ها را دیده اید پس مجدد تکرار نکنید.

مرحله چهارم فراموش کردن عشق سابق

ترانه های شاد گوش کنید گوش دادن ترانه های شاد باعث میشود شما از شکست عشقی فاصله بگیرید و بتوانید روحیه بهتری را داشته باشید این کار در فراموش کردن عشق یک طرفه تاثیر زیادی دارد.

ایجاد تغییر در خود یک تغییر ایجاد کنید مهم نیست این تغییر چقدر بزرگ  باشد. میتوانید یک رشته ورزشی را انتخاب کنید یا در یک کلاس ثبت نام کنید مانند کلاس زبان. به دنبال یاد گیری چیزی بروید که هیچ وقت برای این موضوع وقت نذاشتید، علاقه خود را دنبال کنید زیرا اکنون هم وقت بیشتری دارید هم ذهنتان بدنبال موضوعی سرگرم کننده برای فراموشی عشقتان میگردد.

مسافرت بروید یک مسافرت کوتاه یا یک مسافرت طولانی بسته به شرایط خودتان. حتما این مسافرت را با دوستان خود بروید. سفر کردن و تفریح باعث میشود حس شادابی گذشته را بدست بیاورید. راه های فراموش کردن یک نفر در غصه فرو رفتن نیست نباید فکر کنید که من نمیتوانم از او دل بکنم. زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود سپری کنید. با اعضای خانواده صحبت کنید، برنامه ریزی کنید یک کار مشترک انجام بدهید.

سخن پایانی 

امروز در مورد فراموش کردن عشق سابق حرف زدیم و اینکه بگویید نمیتوانم عشقم را فراموش کنم کاری کاملا بیهوده است و شما فقط سعی در فریب خودتان دارید و باید بدانید که با این حرف ها راه به جای نخواهید برد و فقط ضمیر ناخودآگاهتان را تحریک میکنید که نمی شود،باور کنید یا نه شما هر آنچه که به زبان بیاورید ذهنتان آن را انجام میدهد.این مقالات مرتبط را هم بخوانید…

[تعداد: ۳   میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام