راه های رفع ترس از دخول در رابطه جنسی

ترس از دخول ؛ دلایل و درمان ترس از برقراری اولین رابطه جنسی در زنان

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

ترس از دخول ؛ یکی از انواع اختلالات جنسی در میان زنان است که انقباض غیر طبیعی ثلث خارجی مهبل مانع از نزدیکی می شود. از آنجایی که اکثر دختران در برقراری رابطه جنسی دچار استرس، فشار و هیجانات منفی می شوند،مردان باید قبل از رابطه جنسی از نظر عاطفی زمان و وقت لازم را برای کاهش این استرس و فشاری که بر روی همسرشان است بگذارند.

در غیر این صورت هیچ یک از طرفین در زمان برقراری رابطه جنسی احساس رضایت نخواهند داشت.بسیاری از دختران جوان بعد از ازدواج به دلیل وجود یک ترس ناخود آگاه از رابطه جنسی و از دست دادن بکارتشان دچار ترس از دخول می شوند. که یکی از پیامد‌های مهم این استرس و اضطراب، منقبض شدن شدید مجرای تناسلی آنها است که برقراری رابطه جنسی و دخول بسیار سخت و حتی غیر ممکن می شود. مشاوره جنسی میتواند در این زمینه موثر باشد.باما در ادامه این مطلب از بخش روانشناسی ازدواج در عروس ما همراه باشید.

ترس از دخول

دلایل و علت ترس از دخول در زنان چیست?

از جمله مهمترین دلایل موجود برای ترس از دخول در زنان  میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

۱) احساس درد هنگام نزدیکی

به کلی احساس درد دخول در زنان میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. که در ادامه مهمترین دلایل احساس درد در هنگام نزدیکی را بیان کرده ایم:

  1. احساس درد در هنگام نزدیکی در بسیاری از موارد ذاتی است و ریشه عصبی دارد. بسیاری از زنان به دلایل مشکلات روحی و روانی که دارند در زمان برقراری رابطه جنسی دچار احساس ترس می شوند. که برای درمان آن حتما باید از مشاوره جنسی استفاده نمایند.
  2. احساس درد در هنگام نزدیکی ریشه در تجربه های جنسی ناکافی در افراد دارد.در شرایطی که زوجین در این زمینه آموزش ندیده باشند برقراری رابطه جنسی نه تنها برایشان ایده آل نیست بلکه می تواند دردناک نیز باشد. متاسفانه بسیاری از زوجین استفاده از تکنیک های جنسی را نادیده می گیرند.
  3. دلیل احساس درد در هنگام برقراری رابطه جنسی در بعضی از مواقع ناشی از عفونت های دستگاه تناسلی زنان می باشد. کسانی که با چنین مشکلی مواجه هستند حتما باید متخصصین زنان و زایمان مراجعه کرده و از درمان و مصرف دارو بدون تجویز جدا خودداری کنند.

۲) داشتن استرس در زمان برقراری رابطه جنسی

بسیاری از کژکاری های جنسی از استرس و عدم آمادگی روانی ناشی می شود. برقراری رابطه زناشویی برای اولین بار برای زوجین میتواند بسیار استرس زا باشد. به ویژه زمانی که زوجین به خصوص زنان آگاهی چندانی از چگونگی برقراری این رابطه نداشته باشند. تجربه اول در رابطه جنسی، روی استقبال زوجین برای برقراری روابط جنسی بعدی و زندگی جنسی رضایت بخش آنان نقش بسزایی دارد. در صورتی که تجربه جنسی اول ناموفق و استرس زا باشد می‌تواند تا سال های سال باعث نارضایتی جنسی شود.

۳) اجبار کردن برای برقراری رابطه جنسی

زمانی که زوجین تمایل به برقراری رابطه جنسی دارند باید تلاش کنند تا شرایطی آرام و مناسب را برای برقراری رابطه جنسی فراهم کنند. به هیچ نباید یکی از زوجین، طرف دیگر را به برقراری رابطه جنسی برخلاف میلش مجبور کند. چرا که چنین رفتار‌هایی سبب سردی زوجین و ایجاد استرس در برقراری رابطه های جنسی بعدی می شود. زوجین باید در تلاش برای حمایت عاطفی و لذت بردن یکدیگر از روابط جنسی شان باشند.

۴) فوبیای جنسی

فوبیای جنسی یا ترس از برقراری رابطه جنسی در افراد یک حالت روانی است که در این حالت زنان و مردان از برقراری رابطه جنسی و مقاربت های جنسی ترس دارند. گاهی اوقات این ترس و فوبیا در افراد به حدی شدید است که ممکن است زوجین تا سال ها بعد از ازدواج هنوز هم رابطه جنسی و زناشویی برقرار نکرده باشند.

مبتلا شدن افراد به خصوص زنان به فوبیای نزدیکی و دخول، معمولا ریشه در خاطرات و تجربیات تلخ آنان در گذشته دارند، مانند شنیدن خاطرات تلخ دیگران از رابطه جنسی، دیدن روابط زناشویی ناسالم والدین، افسردگی، کودک آزاری جنسی (در گذشته مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن) و ازدواج های اجباری سبب به تعویق انداختن رابطه زناشویی می شود.

مقالات مرتبط  آیا ازدواج با معتاد ترک کرده میتواند زندگی خوبی در انتظار شما باشد؟ + دلایل منطقی

۵) فشار‌های و مشغله های کاری

سبک زندگی های امروزی سبب شده تا افراد بیشتر متحمل فشار و استرس ناشی از مسائل کاری و خانوادگی یا مبتلا شدن به بیماری های مختلف ازجمله فشار خون، مشکلات روحی و گوارشی شوند. همین امر سبب خستگی، نداشتن تناسب اندام، ترس از ناتوانی های جنسی، دردناک بودن رابطه، هراس از بارداری و ترس از اولین رابطه های جنسی در اوایل ازدواج شود. همین فشار‌ها و مشغله های کاری و خانوادگی می تواند شور و اشتیاق افراد را برای برقراری رابطه جنسی خاموش کند. ولی سرد مزاجی مردان و زنان در دوران بارداری و بعد از بچه دار شدن و در دوران سالمندی شایع تر می باشد.

۲ نوع درد در هنگام اولین تجربه جنسی وجود دارد.

۱) درد به علت پارگی پرده بکارت

این درد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است و آن ازاله بکارتی است که در ۴-۵ سانتیمتری داخل واژن قرار دارد. برای کنترل یا کاهش درد، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است. این کار سبب می شود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد.رسیدن به ارگاسم، آستانه درد را بالا میبرد و باعث می شود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد.

به عنوان مثال درزمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمی کند یا درد بسیار جزئی خواهد بود اگر هم بیش از حد روی این موضوع حساس شده اید می توانید خود را با اسپری لیدوکائین راحت کنید به این صورت که هایمن را با اسپری بی حس کنید و پس از ۴-۵ دقیقه دخول کامل کنید و مطمئن باشید که همسر شما حتی احساس هم نمی کند.

خوب است بدانید پارگی پرده بکارت معمولا دارای خونریزی کم است. البته این قضیه به جثه زن و سن دختر دارد.در بعضی از موارد پرده دختر با نزدیکی پاره نمیشود. در این حالت حتما باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی به روش جراحی پرده را باز نماید. تا ۳ روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی، طبیعی است و نباید نگران بود.

۲) درد به علت دخول

این درد دقیقا درد به علت کشش دیواره واژن می باشد. شما وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد می کنید، زور بیشتری بکار می برید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید. این حالت دقیقا در واژن هم ایجاد می شود. واژن برای اولین بار می خواهد باز شود. پس درد زیادی را حس می کند. برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت. تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد. برای این منظور می شود از ژل لوبریکانت نیز استفاده نمود.

آقایان عزیز خوب است در برقراری اولین رابطه جنسی زناشویی به نکات ذیل توجه کنید تا بیشترین لذت و کمترین آسیب به شما و همسرتان وارد گردد:

  1. به این نکته حتما توجه نمایید که اگر احساس می‌کنید همسرتان آمادگی روانی ندارد و خسته از مراسم است، او را به انجام یک رابطه کامل و طولانی وادار نکنید.
  2. معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم را فراموش نکنید.
  3. استفاده از ژل «لوبریکانت» و همین طور اسپری «لیدوکائین» در روی هایمن (پرده بکارت) (البته فقط در صورتی که همسرتان از دخول کامل و ازاله بکارت هراس دارند)
  4. عمل دخول را به آرامی و همراه با معاشقه انجام دهید.
  5. درصورت داشتن درد شدید از ادامه نزدیکی خودداری کنید.

۲ وضعیت (پوزیشن) برای اولین آمیزش کامل، مناسب تر است.

آمیزش نوع اول

این ساده ترین نوع آمیزش است که اکثر افراد برای اولین بار آن را انجام می دهند بدین صورت که زن در زیر قرار می گیرد و پاهای خود رو به اندازه ای که احساس راحتی کند باز مینماید تا باز شدن دهانه مهبل، آغاز نزدیکی را راحت‌تر کند و مرد در میان پاهای زن قرار گرفته و عمل دخول رو انجام میدهد.

مقالات مرتبط  نزدیکی در دوارن عقد ؛ آیا رابطه جنسی در دوران نامزدی اشتباه است؟

چنانچه مرد دو دست خود را بصورت ستون در طرفین سینه زن روی زمین قرار دهد که وزن بدن را تحمل کند، نتیجه بهتری عاید می شود چرا که زن آزادی عمل و امکان تحرک بیشتری خواهد داشت و البته حس لامسه زن هم بدلیل تماس قسمتهای بالای قسمت زنانگی با بدن مرد تحریک می شود. البته در آغوش گرفتن و لمس کامل بدن، هرچند لحظه یکبار نیز مفید خواهد بود.

آمیزش نوع دوم

دراین نوع آمیزش، بدن مرد و زن کمترین تماس را با هم دارند. در این نوع آمیزش زانوها و کف دستان زن روی زمین قرار می گیرد و دستها بصورت ستون شده و وزن بدن روی دستها و زانوها تقسیم می شود.مرد در پشت زن، روی زانوها قرار گرفته و عمل دخول رو انجام میدهد. این روش چنانچه روی تخت انجام می‌شود بهتر است که زن در لبه‌های تخت قرار گیرد به شکلی که روی تخت دراز کشیده و پاهای او روی زمین باشد و مرد بصورت ایستاده دخول را انجام دهد تا امکان تحرک بیشتری داشته باشد.دوست گرامی؛ قدم نهادن در راهی که در امتداد سرانگشتان اشاره عقل و دین است،‌ مقصدی جز لذت‌های بینهایت مادی و معنوی ندارد.

نقش مردان در کاهش ترس از دخول زنان

بهبود مشکلات جنسی زنان، نیازمند بردباری و همکاری شریک جنسی آنان دارد. پس هنگام برقراری رابطه جنسی مرحله برانگیختگی و تحریک را فراموش نکنید و دخول را پس از پیش نوازی کافی انجام دهید. برای برقرای رابطه جنسی به زور متوسل نشوید و تمایل همسرتان را در نظر بگیرید. مراجعه به مشاوره جنسی تخصصی کمک می کند تا با آگاهی تکنیک های اصولی برای تحریک زنان و آشنایی بیشتر با آناتومی بدن آنان بتوانید معاشقه بهتری انجام دهید.

درمان ترس از دخول در زنان

آمیزش درمانی، یکی از راه هایی است که در درمان ترس از دخول استفاده می شود.در واقع طی جلسات مشاوره روانشناسی، اطلاعاتی جامع در مورد آناتومی دستگاه تناسلی، اتفاقاتی که در مراحل چرخه پاسخ جنسی و نزدیکی اتفاق می افتد در اختیار زوجین قرار می گیرد. آگاهی از مسائل جنسی به نوبه خود باعث کاهش ترس از دخول می شود. درمانگر همچنین تکنیک های آرام سازی پیش رونده را به شما آموزش میدهد تا بتوانید به تدریج عضلات کف لگن را شل و منقبض کنید و با ایجاد فضای روحی مناسب به تدریج برای رابطه جنسی و دخول آماده شوید.

تمرین های آرام سازی، شیوه های صحیح تنفس و ماساژ جنسی روش های مناسبی برای تنش زدایی بدن هستند.استفاده از دیلاتور‌های واژن روش دیگری ست که برای زنانی که ترس از دخول دارند به کار میرود. روش کار به این صورت است که سر مخروطی شکل دیلاتور را داخل واژن می کنید. به تدریج عضله های واژن منعطف تر می شوند. حتی می توانید از شوهر خود بخواهید که دیلاتور را وارد واژن کند تا در نهایت برای نزدیکی و رابطه جنسی آماده شوید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: ۷   میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام