میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست؟ + هر آنچه که شما باید در مورد میکروبلیدینگ بدانید!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش نیمه دائم ابروها است. با میکروبلیدینگ میتوانید با توجه به فرم صورت، حالت ابروهای خود را طراحی کنید و ابروی خود را پرتر جلوه دهید.میکروبلیدینگ یکی از روش های آرایش نیمه دائمی ابرو است.در واقع با کمک میکروبلیدینگ میتوانید فرم دلخواهی برای ابروهای خود ایجاد کنید.

فرایند میکروبلیدینگ ابرو یک فرایند دقیق است و با ابزار خاصی انجام می شود. به همین دلیل برای اجرای آن باید حتما به متخصص در این کار مراجعه کنید.میکروبلیدینگ با قلمی مخصوص همراه با یک سری شیب دار انجام می‌شود که حدود ۱۰ تا ۱۲ سوزن ریز در انتهای آن وجود دارد. این سوزن ها وارد پوست نمی شوند بلکه سطح پوست را به شکل کاملا سطحی و چیزی شبیه به برش با کاغذ، برش میدهند.

این سوزن ها خطوطی ریزی در جهت ابروها ایجاد میکنند و رنگ مخصوص از طریق آنها وارد لایه زیرین پوست می شود. این پروسه باعث ایجاد خط‌های باریک و در جهت رویش ابروها درست شبیه به تارهای ابرو می شود،باما در ادامه این مقاله از بخش آرایش و زیبایی در مجله عروس ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ چیست

میکروبلیدینگ چیست؟

در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میکروبلیدینگ به طور ویژه ای در صنعت آریش دائم مورد توجه قرار گرفت. در کمتر از دو سال جستجو کلمه “میکروبلیدینگ” نسبت به آرایش دائم ۵۰% افزایش داشت. این افزایش نشان میدهد علاوه بر تکنسین ها، مشتریان نیز جهت آشنایی بیشتر و یافتن پاسخ سوالاتشان این کلمه را جستجو کردند.

حتماً میکروبلیدینگ را در تبلیغات و دنیای مجازی بسیار شنیده اید. میکروبلیدینگ روشی است که در آن با استفاده از “تیغ” یا همان “بلید” خطوطی را روی پوست ایجاد می کنند. در این روش با استفاده از تیغ پوست را برش داده و رنگدانه ها را در لایه های زیرین پوست قرار می دهند. در میکروبلیدینگ انتقال رنگ نسبت به سایر روش ها بیشتر است چون مقدار بیشتری از رنگ در این روش در لایه های زیرین پوست قرار می گیرد.

میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

این روش نوعی آرایش نیمه دائمی است یعنی تا ابد باقی نمی ماند و البته به ترمیم هم نیاز دارید. با توجه به هزینه و دردسرهایی که دارد، یکی از سوالاتی که معمولا برای افراد پیش می آید این است که میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

میکروبلیدینگ معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام دارد.البته میزان ماندگاری پیگمنت ها به نوع پوست هم بستگی دارد.برای افرادی که پوست چرب دارند، میکروبلیدینگ ۱۲ ماه باقی میماند قبل از اینکه به ترمیم مجدد نیاز پیدا کنید. کسانی که پوست نرمال دارند تا ۱۸ ماه میتوانند از مزایای میکروبلیدینگ بهره مند شوند.اگر ترمیم ابرو را ادامه ندهید،ابروها کم کم کمرنگ می شوند و ددر نهایت ناپدید می شوند. ولی اگر میخواهید میکروبلیدینگ روی پوست باقی بماند، حدودا هر ۱۸ ماه یا کمتر، باید آن را ترمیم کنید.

آیا میتوان میکروبلیدینگ را ریمو یا پاک کرد؟

بله پیگمنت هایی که برای میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می گیرند، هیچ نوع لک یا تغییر رنگ در پوست ایجاد نمیکنند. برای از بین بردن میکروبلیدینگ و در واقع ریمو کردن آن میتوان از نوعی حلال مخصوص رنگ ها استفاده کرد.فراموش نکنید که در ۷ تا ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ۴۰ درصد تیره‌تر از نتیجه نهایی کار خواهند بود. با شروع فرایند ترمیم ابرو، این رنگ ملایم تر و روشن تر می شود.

افرادی که میکروبلیدینگ انجام میدهند در روزهای اول معمولا از پررنگ بودن ابروهای خود ابزار نارضایتی میکنند و حتی دچار ترس و وحشت می شوند. ولی باید صبور باشید تا رنگ ها به حالت نرمال تغییر رنگ دهند. بعد از ۷ تا ۱۰ روز، میتوانید رنگ نهایی را ببینید که معمولا روشن تر از روزهای اول است.

چه افرادی نبایند میکروبلدینگ انجام دهند.

افرادی که باردار هستند، مستعد ابتلا به کلوئید هستند و یا پیوند عضو انجام داده اند نباید میکرو بلدینگ انجام دهند. اگر شما بیماری کبد خطرناکی دارید  یا یک بیماری ویروسی مثل هپاتیت دارید، باید قبل از انجام این روش حتما به تکنسین خود اطلاع بدید و این کا را با احتیاط انجام دهید.

نکات مهم قبل از میکروبلیدینگ و بعد از آن که باید رعایت کنید.

قبل از میکروبلیدینگ

 • از یک هفته قبل الکترولیز،برداشتن با موچین و وکس ابرو را انجام ندهید.
 • از دو هفته قبل، آفتاب نگیرید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • از یک هفته قبل، فیشال و لایه برداری انجام ندهید.
 • از یک ماه قبل، از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید.
 • در روز انجام میکروبلیدینگ ورزش نکنید.
 • سه هفته قبل از میکروبلدینگ بوتاکس نکنید.
 • از یک هفته قبل روغن ماهی و ویتامین E مصرف نکنید چون این مواد، خون را رقیق میکنند.
 • سه روز قبل از میکروبلیدینگ وکس نکنید یا رنگ نکنید.

روزی که قرار است میکروبلیدینگ انجام دهید این نکات را رعایت کنید:

 • ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل نوشیدنی الکلی ننوشید.
 • دو ساعت قبل از آن قهوه ننوشید.
 • از ۲۴ ساعت قبل، آسپیرین یا ایبوپروفن مصرف نکنید.

نکاتی که بعد از میکروبلیدینگ باید رعایت کنید.

مراقبت‌ بعد از آرایش دائم یکی از مراحل مهم و حساسی است که باید با دقت اجرا کنید.

از روز اول تا هفتم

 1. به آرامی ابروها را هر روز صبح و شب با آب و صابون های آنتی باکتریال بشویید. اطمینان حاصل کنید که صابون به طور کامل از روی پوست صورت پاک شده است. با حوله نرم یا دستمال کاغذی، ابرو را خشک کنید. نگران نباشید چون این کار باعث از بین رفتن پیگمنت ها نمی شود.از شوینده هایی که حاوی اسید یا لایه بردار هستند استفاده نکنید.
 2. مقداری روغن های مغذی طبیعی مثلا روغن نارگیل روی هر ابرو قرار دهید. صبح و شب این کار را تکرار کنید.
 3. از روبالشی های تمیز استفاده کنید.
 4. ابروهای خود را دستکاری نکنید.
 5. برای مدت ۴ هفته فیشال، بوتاکس یا لایه برداری نکنید.
 6. برای مدت یک هفته ورزش نکنید.
 7. برای مدت یک هفته در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 8. برای مدت ده روز از حمام رفتن های طولانی و پر از بخار اجتناب کنید.
 9. تا ۱۰ روز شنا نکنید.
 10. تا زمانی که ابروها ترمیم نشده اند، از مواد آرایشی و مواد مراقبتی پوست روی ابروهای خود استفاده نکنید؛فراموش نکنید که کار میکروبلیدینگ ابروهای شما تا جلسه دوم به اتمام نمیرسد.
مقالات مرتبط  ماسک ژلاتین برای مو + 4 طرز تهیه ماسک ژلاتین فوق العاد برای مو

چگونه ابروها را میکروبلیدینگ کنیم؟

برای میکروبلیدینگ مراحل زیر را دنبال کنید:

بخش اول: متخصص مورد نظر را انتخاب کنید.

۱) در مورد متخصصانی که در اطرافتان خدمات میکروبلیدینگ ارائه میکنند تحقیق کنید.

میکروبلیدینگ کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت و تخصص دارد. با گوگل میتوانید در اطراف خود مراکز ارائه دهنده خدمات میکروبلیدینگ را پیدا کنید. ولی باید برای انتخاب آنها، تحقیقات بیشتری انجام دهید. باید فاکتورهای متعددی را قبل از انتخاب آنها در نظر بگیرید. میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی برای آرایش ابرو است. حداقل قرار است که مدت ۱۲ ماه یا یک سال تمام با آن سر کنید. به طور مستیقم با سلامتی شما در ارتباط است. در نتیجه، برای پیدا کردن بهترین و ماهرترین اجرا کننده میکروبلیدینگ باید حسابی تحقیق کنید و موارد متعددی را در نظر بگیرید.

مدارک مربوطه و مجوزهای لازم را در نظر بگیرید. اگر متخصصی که انتخاب کرده اید فاقد جوزها و مدارک لازم است، هرگز این کار را به او نسپارید. مدارک و مجوزها را میتوانید در سایت اطلاع رسانی،در پیج شبکه های اجتماعی یا در دفتر کار مجموعه زیبایی مربوطه پیدا کنید. در نهایت راجع به انواع آرایش دائم و حتی تفاوت ها و شباهت های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن اطلاعات جامعی از متخصصتان کسب نمایید.

۲) نمونه کارها و سوابق متخصص مورد نظرتان را بررسی کنید.

یک روش برای اینکه از نتیجه کارتان اطمینان حاصل کنید این است که نمونه کارهای آرایشگر مربوطه را ببینید. این نمونه کارها ممکن است در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشته شده باشند یا در فتر کار آنها موجود باشد. همچنین میتوانید از مشتری های سابق مجموعه مورد نظر سوال کنید و نمونه کارها را از نزدیک ببینید.به خوبی به عکس های قبل و بعد مشتریان قبلی آنها دقت کنید. در نظر بگیرید که ایا سبک کار آنها با آنچه که در ذهن دارید متناسب است یا خیر.

نظرات مشتریان و دنبال‌کننده های شبکه های اجتماعی را بخوانید. البته فراموش نکنید که افرادی که کار میکروبلیدینگ انجام میدهند سعی می کنند آرایش دایم بر اساس فرم صورت شما انجام دهند البته سلایق شخصی شما را هم مدنظر قرار خواهند داد.یعنی اگر در بین نمونه کارهای یک نفر ، ابروهایی بود که از فرم آنها ناراضی بودید به معنای این نیست که متخصص مربوطه کار خود را بلد نیست. حتما نمونه کارهای بیشتری از آنها ببینید و با در نظر گرفتن همه جوانب، تصمیم گیری کنید.

۳) قیمت ها را مقایسه کنید.

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید قبل از انتخاب آرایشگر مورد نظرتان در نظر بگیرید، قیمت است. با توجه به محل زندگیتان حدود قیمت انجام این کار را پیدا کنید. فراموش نکنید که این روش، نسبتا طولانی مدت است. اگر صرف هزینه بیشتر باعث می شود که نتیجه بهتری بگیرید و از مهارت و تجربه نیروی مجرب‌تری بهره مند شوید، قطعا ارزش هزینه کردن دارد.

بخش دوم: آماده  شدن برای میکروبلیدینگ

۱) یک جلسه مشاوره برگزار کنید.

بعد از اینکه متخصص میکروبلیدینگ مورد نظرتان را انتخاب کردید، یک جلسه مشاوره با او برگزار کنید. در این جلسه معمولا ابروهای شما بررسی می شود،در مورد این تکنیک به شما توضیح میدهند و بهترین رنگ و فرم ابرو را برایتان مشخص یا پیشنهاد میکنند. در این جلسه گاهی اوقات با مداد ابرو، یک شکل اولیه از ابرو میکشند تا متوجه شوید که ظاهر نهایی شما به چه شکل خواهد بود.برای این جلسه، عکسی از ابرویی که مد نظر دارید همراهتان ببرید. با این کار، تکنیسین میکروبلیدینگ متوجه می شود که چه مدل ابرویی در ذهن دارید.

۲) قبل از میکروبلیدینگ صورت خود را از قرار گرفتن در معرض آفتاب و آفتاب سوختگی حفظ کنید.

اگر صورت شما در روز مشاوره تیره شده باشد یا بر اثر قرار گرفتن زیر آفتاب، برنزه شده باشد، نمیتوانید رنگ مناسب را برای میکروبلیدینگ پیدا کنید و شاید رنگی که انتخاب می کنید، تیره تر شود. علاوه بر این، آفتاب سوختگی باعث می شود که ابروهای شما دیرتر ترمیم شود.از دو هفته قبل از جلسه مشاوره، حتما برای زیر آفتاب کلاه لبه دار سر کنید و کرم ضدآفتاب بزنید.

۳) از لایه بردارهای شیمیایی،بوتاکس و برخی محصولات پوستی استفاده نکنید.

اگر از لایه بردارهای شیمیایی استفاده می کنید، حداقل در شصت روز مانده به میکروبلیدینگ، استفاده از آنها را متوقف کنید. فراموش نکنید که لایه برداری شیمیایی بعد از میکروبلیدینگ نیز باعث کم رنگ تر شدن سریع پیگمنت ها می شود.در فاصله سه هفته مانده به میکروبلیدینگ بوتاکس نکنید. سی روز مانده به میکروبلیدینگ، استفاده از هر نوع محصول حاوی رتینول یا Retin-A را متوقف کنید.

۴) ابروهای خود را وکس نکنید و با موچین برندارید.

کسی که برای شما میکروبلیدینگ انجام میدهد، فرم مناسب ابرو را برایتان ایجاد خواهد کرد بنابراین لازم نیست قبل از انجام این کار، نگران فرم ابرو باشید و آن را بردارید. اگر میخواهید وکس کنید در فاصله ۷۲ ساعت مانده به میکروبلیدینگ، این کار را انجام ندهید.بهترین حالت این است که با ابروهای طبیعی خود در جلسه مشاوره شرکت کنید.

مقالات مرتبط  آموزش تهیه رنگ موی بنفش با 5 فرمولاسیون مختلف و جذاب (100% کاربردی)

بخش سوم: فرایند میکروبلیدینگ ابرو

۱) قبل از جلسه میکروبلیدینگ، کافئین یا الکل مصرف نکنید.

هر دوی این موارد باعث افزایش خونریزی و ورم در حین اجرای میکروبلیدینگ می شوند. برای دست یافتن به بهترین نتیجه، تا جایی که ممکن است پوست‌تان نباید نسبت به این فرایند، حساسیت نشان دهد. هر چقدر خونریزی بیشتر باشد، پیگمنت کمتری در زیر پوست باقی میماند. خونریزی بیش‌از اندازه و ورم، باعث می شود که کار متخصص میکروبلیدینگ نیز سخت تر شود.

۲) تصاویری از ابروهای مد نظر خود را همراه ببرید.

اگر تصویری از مدل ابروی خاصی دارید، چند مورد از آنها را همراهتان ببرید. احتمال اینکه یکی از آنها متناسب با ساختار و فرم چهره شما باشد، زیاد است. البته نمیتوانید صد در صد به ابروی دلخواه خود دست پیدا کنید ولی آرایشگر مورد نظر متوجه می شود که چه ابرویی مد نظر دارید.فراموش نکنید که بهترین ابرو برای شما، ابرویی است که با سایر اجزای صورت در تناسب باشد.

۳) در مورد فرم ابروهای خود دقیق و صادق باشید.

قبل از اینکه کرم بی حس کننده را روی ابروهای شما بزنند، شکل نهایی ابرو را به شما نشان میدهند. به دقت به این فرم نهایی نگاه کنید و زوایا و گوشه و کنار آن را بررس کنید. اگر آن را دوست ندارید،خجالت نکشید و نارضایتی خود را اعلام کنید. نگران زمان نباشید. این کار بسیار اهمیت دارد و حداقل یک سال قرار است که با این ابروی جدید زندگی کنید. باید کاملا از فرم آن راضی باشید. به هر حال برای آن هزینه میکنید و باید از نتیجه نهایی راضی باشید.

۴) نتیجه نهایی میکروبلیدینگ را بررسی کنید.

بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای خود را دقیقا جلوی آینه بررسی کنید. گوشه و کنار و زوایا را نگاه کنید. اگر جایی تغییراتی نیاز دارد حتما درخواست کنید. ببینید آیا جایی فضای خالی باقی مانده است یا خیر. باید مطمئن شوید که از ظاهر نهایی کار، کاملا رضایت دارید.

بخش چهارم: مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

۱) دستورالعمل‌ مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را دریافت و اجرا کنید.

با توجه به نوع پوست و واکشنی که پوست شما به این فرایند دارد، دستورالعل خاصی از طرف کلینیک زیبایی یا متخصص مربوطه دریافت میکنید. این مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ بسیار اهمیت دارد و نحوه ترمیم ابرو و نتیجه نهایی آن را مشخص میکند.برخی افراد باید ابروهای خود را خشک نگه دارند ولی به بعضی دیگر توصیه می شود که از پمادهای ترمیمی اسفاده کنند. هر دستورالعمل و توصیه ای که دریافت میکنید، دقیقا اجرا کنید.

۲) از مواد آرایشی و محصولات پوستی استفاده نکنید.

اگر عادت داشته اید که هر روز ابروهای خود را با محصولات آرایشی، مرتب کنید، این مرحله برایتان سخت است. بعد از میکروبلیدینگ حداقل به مدت ۱۰ روز به ابروهای خود دست نزنید. ممکن است تغییر رنگ، پوسته پوسته شدن و خراش هایی روی ابرو ببینید ولی باید اجازه دهید تا روند ترمیم به طور طبیعی طی شود.اگر ابروهای شما در طی مراحل ترمیم، بی عیب و نقص نیستند، نگران نباشید و فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید. این مشکلات بعد از ترمیم ابرو معمولا از بین میروند.

۳) موقع طی شدن روند ترمیم، عرق نکنید، شنا نکنید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

همه‌ی این موارد میتوانند بر رنگ و نتیجه نهایی میکروبلیدینگ تاثیر بگذارند. باید تلاش کنید تا جایی که ممکن است پیگمنت ها زیر پوست تثبیت شوند. بنابراین باید زمان میکروبلیدینگ را هوشمندانه انتخاب کنید تا بتوانید این نکته های مراقبت بعد از آن را رعایت کنید.مثلا قبل از مسابقه بزرگی که قرار است شرکت کنید یا قبلا از تعطیلات به مقصدهای استوایی، این کار را انجام ندهید.

۴) جلسات ترمیمی توصیه شده را پشت گوش نیاندازید.

متخصص میکروبلیدینگ به شما خواهد گفت که یک جلسه برای داشتن ابروی کامل و بی‌نقص، کافی نیست. میکروبلیدینگ معمولا یک پروسه‌ی دو قسمتی است. بعد از اینکه آسیب های ناشی از جلسه اول ترمیم شد، برای ترمیم آن باید جلسه دوم را دنبال کنید.

در این جلسه معمولا متخصص میکروبلیدینگ بررسی میکند که پوست شما چقدر از پیگمنت ها را جذب کرده است و چه واکنشی در برابر این فرایند نشان داده است. در این جلسه میتوانید هر ایرادی که به نظرتان در ابرو وجود دارد رفع کنید، رنگ ابرو را تیره تر کنید، شکل ابرو را کمی تغییر دهید و مواردی از این دست.

منبع: wikihow و elle و گروه تحریریه عروس مااین مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام