فیلم پورن

همه چیز درباره فیلم های پورن و پورنوگرافی + عوارض دیدن فیلم های پورنو

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

فیلم های پورن؛ امروزه صنعت پورنوگرافی یک صنعت چند میلیارد دلاری است که کارتل های تجاری بزرگ پشت آن قرار دارند. به کمک این صنعت آنها توانسته اند اجتماع را بهم بریزند و هر جامعه ای برحسب شرایط، از کم تا زیاد تحت تاثیر آثار مخرب آن قرار گرفته اند.

امروزه روابط زناشویی طبیعی و غیرطبیعی از هم غیرقابل افتراق شده و به علت درهم ریخته شدن عرف های جامعه حتی سبب ایجاد مشکلات عدیده در خانواده ها و مشکلات روانی شدید در استفاده کنندگان از این فرآورده‌ها شده است.

پورنوگرافی یا همان صحنه های بالای ۱۸ سال که به صورت فیلم، عکس، مطالب یا اثر هنری به نمایش در می آید شامل رفتار‌های جنسی تحریک آمیز است. پورنوگرافی مملو از ایده های اشتباهی است که از نظر علمی همگی آنها به اثبات رسیده است. اما طرفداران اشاعه این نوع برنامه ها به دروغ تصویر دیگری از آن در اذهان عموم مردم به وجود می آورند. در این مقاله از بخش روانشناسی ازدواج  عروس ما به برخی باور‌های اشتباه در رابطه با فیلم های پورنو و تحقیقات علمی در رابطه با مضرات آن می پردازیم.

فیلم های پورن

۸ اشتباه رایج در مورد فیلم های پورنو

۱) با تماشای پورنوگرافی،رابطه جنسی درست را می آموزید.

این باور کاملا اشتباه است.بازیگران فیلم های پورنو برخلاف زندگی واقعی، برگزیده شده اند. همان طور که تمامی زن های مانکن میانگین قد ۱.۸۰ و وزن ۴۵ کیلوگرم دارند تمام مردان و زنانی که در فیلم های پورنو شرکت داده می شوند جذاب و ایده آل هستند. واضح است شخصی که مبادرت به تماشای همیشگی این فیلم‌ها می‌کند در نهایت دچار سردرگمی بین ایده آل های این فیلم ها و دنیای واقعی می شود.

۲) پورنوگرافی محرک میل جنسی است.

این باور هم اشتباه است.براساس تحقیقات انجام شده در ۶ درصد زوج هایی که یکی از آن ها به تماشای فیلم های پورنو اعتیاد دارد، روابط جنسی دچار شکست می شود.در برخی از این زوج ها برای چند ماه و حتی چند سال رابطه جنسی قطع می شود و گاهی یکی از زوجین دیگر تمایلی به همسر خود نشان نمیدهد. دلیل این هم قضاوت ها و نگاه های منفی است که بیننده این فیلم ها به مرور به همسر خود پیدا میکند و به این نتیجه میرسد که همسرش نمیتواند به خوبی زنان یا مردان دیگر،رابطه جنسی برقرار کند.

در تحقیقی برای اثبات این مساله محققان ۲ گروه از زوج ها را با هم مقایسه کردند. یک گروه در هفته یک ساعت و گروه دیگر ساعت ها پورنوگرافی دیدند. بررسی ها نشان داد گروه اول از زندگی جنسی خود رضایت بیشتری داشتند.

۳) پورنوگرافی نمایشی از رابطه جنسی کلاسیک و نوعی آموزش جنسی است.

این باور اشتباه است. هیچ یک از وضعیت‌های انتخاب شده درواقعیت راحت و لذت بخش نیستند بلکه به نحوی انتخاب می‌شوند که تصویر گرفتن از آن ساده باشد. پورنوگرافی مملو از حرکات خشن است و تصویری اشتباه از رابطه جنسی به فرد منتقل میکند و به نحوی باعث گرایش فرد به ایده آل طلبی یا نفرت از رابطه جنسی خواهد شد. برای فردی که تا لحظه تماشای این فیلم ها رابطه جنسی نداشته است، اطلاعات مخابره شده از پورنوگرافی مسمومیت زاست و تصویری نادرست از رابطه جنسی و میل جنسی به فرد میدهد.

۴) افرادی که پورنوگرافی می بینند،بیماران روانی اند.

این باور باز هم اشتباه است. گرایش به تماشای پورنوگرافی عکس العملی کاملا طبیعی است. نکته مهم اینجاست که فرد بداند این فیلم در عین تحرک آمیز بودن واقعی نیست و اجازه ندهد تماشای پورنو تعادل زندگی جنسی او را به هم بزند.

۵) فیلم های پورنو اعتیادآور است.

این باور درست است. ۶ تا ۹ درصد افرادی که پورنوگرافی نگاه می کنند به تماشای آن معتاد می شوند و نمی توانند تمایل خود را به تماشای این فیلم ها محدود کنند.

۶) تماشای فیلم پورنو باعث می شود مردان بیاموزند زنان چگونه از رابطه لذت می برند.

این باور اشتباه است. زنانی که در این فیلم ها حضور دارند هیچ یک مقابل دوربین لذتی از رابطه جنسی نمی برند. در حالت طبیعی زنان حاضر نیستند در هر زمان از روز و با هر مردی رابطه جنسی برقرار کنند. برخلاف آنچه در فیلم ها نمایش داده می شود هیچ زنی دوست ندارد در یک زمان با چند مرد رابطه جنسی داشته باشد و حتی حضور زن دیگری حین برقراری رابطه با یک مرد خوشایند نیست.

مقالات مرتبط  6 نشانه مهم که همسر شما دیگر شما را دوست ندارد!

پورنوگرافی درواقع بر گرفته از تخیلات مردانه است و فانتزی زنانه محسوب نمی شود. هیچ احساسی طی آن وجود ندارد و عشق کاملا نادیده گرفته شده است. این در حالی است که قلب و مغز نیز به اندازه آلت تناسلی در برقراری رابطه جنسی دخالت دارند. نگاه کردن به فیلم های پورنو هرگز باعث افزایش توانایی و مهارت های جنسی نمی شود بلکه برعکس اعتماد به نفس بینندگانش را کاهش میدهد.

۷) مدت زمان رابطه جنسی در این فیلم ها طبیعی است.

این باور اشتباه است. بازیگران این فیلم ها یا دارو مصرف می کنند یا تصاویر مونتاژ شده است. برای داشتن نعوظی طولانی و برقراری یک رابطه جنسی کامل به بازیگران مرد در فیلم پورنو پول داده می شود. به همین دلیل این مردان دارو‌های تقویت کننده جنسی از جمله ویاگرا مصرف می کنند. این بازیگران با دادن آگهی و پس از بررسی های مختلف انتخاب می شوند.

۸) زنان بیش از مردان به تماشای این فیلم ها تمایل نشان میدهد.

اشتباه است. آمار نشان میدهد مردان تمایل بیشتری به تماشای پورنو دارند. برخلاف مردان که با چشم تحریک می شوند زنان تمایل چندانی به تماشای این فیلم ها ندارند و در اکثر زنان تماشای فیلم پورنو باعث تحریک جنسی نمی شود.

عوارض فیلم های پورن

پورنوگرافی به مغز آسیب میزند.

تاکنون بیش از ۲۰ تحقیق در رابطه با تاثیر پورنوگرافی بر مغز انجام شده است. همگی این تحقیقات ثابت کرده تماشای فیلم های پورنو آسیبی معادل مصرف مواد مخدر یا الکل بر مغز دارند. نتایج تحقیق جدیدی که محققان دانشگاه کمبریج انجام دادند نشان میدهد مغز افرادی که گرایش مکرر به تماشای فیلم های پورنو دارند همانند مغز افراد الکلیک است.در این تحقیق به کمک تکنیک تصویربرداری MRI مشخص شد تماشای پورنو بخشی از مغز را هدف می‌گیرد که مسئول خلاقیت و احساس خوشبختی است.

آمار نشان میدهد در هر ثانیه در اینترنت ۳۸ هزار نفر فیلم پورنو جستجو میکنند و یک سوم این افراد را خانم ها تشکیل میدهند.با هر بار تماشای فیلم پورنو در بدن ترشح تستوسترون، دوپامین و اکسی توکسین افزایش می یابد و این موضوع باعث خستگی مغز می شود و به حافظه و تمرکز فرد آسیب میزند.

عوارض فیلم های پورنوگرافی؟

کاهش روابط اجتماعی در نوجوانان و پرخاشگری در همسران،مهمترین عارضه فیلم های پورنوگرافی است که در این مورد هیچ فرقی نمی کند که منحرف جنسی،مدیر یک شرکت یا یک کارگر ساده باشد و همه آنها میتوانند نسبت به نابه هنجاری جنسی به یک اندازه شرطی شوند.

سیر روند شرطی سازی خودارضایی غیر قابل اجتناب است و به راحتی و خودانگیخته از بین نمیرود بنابراین درمان آن دشوار است.متاسفانه از عوارض فیلم های پورنوگرافی،رشد آهسته و آرام این بیماری است که همیشه از دید پنهان است و همانند سرطان،در زندگی محرمانه و شخصی مردان،سال ها به رشد و گسترش خود ادامه میدهد.

تجسم نیرومند خاطرات گذشته،از تحریک شدن های جنسی و مرور صحنه های فیلم های مستهجن در ذهن،عوارض فیلم های پورنوگرافی را تایید می کند و باعث می شود که فرد با عطش سیری ناپذیری دست به خود ارضایی بزند و حتی گاهی با پوشیدن جوراب و لباس های زیر زنانه از لحاظ شهوانی،در حالت لذت و تحریک جنسی باقی بماند.

مشاهده فیلم های پورنو ٬ تهدیدی برای ازدواج شما 

به گفته کارشناسان،محرک جنسی این افراد چیزی غیر از همسرشان می باشد و در مسیری حرکت می کنند که جُز پوچی،تنهایی،احساس گناه،بی مسئولیتی،روابط غیر عاطفی و غیر متعهدانه به همسر خود هیچ نصیبی نمیبرند.

عوارض فیلم های پورنوگرافی تنها به این موارد محدود نمی شود.تماشای دائمی حرکات اغراق شده بازیگران در فیلم های مستهجن ( که همه چیز بر مبنای خشونت و سکس است ٬ نه روابط عاطفی و احساسات عاشقانه ) باعث میشود افراد نسبت به اخلاقیات بی تفاوت شده و به خانم ها،به چشم ابزارهایی برای اطفای شهوت نگاه کنند که این موضوع فاجعه بار،برای جامعه،فرد و خانواده بسیار خطرناک است.از دست دادن خانواده،جدایی و طلاق،مواجه شدن با قانون در مواردی مثل مزاحمت برای دختران،اذیت و آزار کودکان و سوء استفاده جنسی از همکاران،ممکن است از عوارض فیلم های پورنوگرافی باشد.

مقالات مرتبط  ترس از دخول ؛ دلایل و درمان ترس از برقراری اولین رابطه جنسی در زنان

نکته مهم 

در علم پزشکی امروز که تا مرز شناخت بسیاری از بیماری ها هنوز فاصله دارد،خیلی از امور زندگی کم ضرر به نظر میرسند اما در آینده ای نزدیک شاید ضرر آنها ثابت شود. دیدن این فیلم ها به بهانه آموزش که با تحریک سیستم عصبی خودکار ( سمپاتیک و پاراسمپاتیک ) موجب تحریک دائمی ذهن می شود یا تجویز دیدن فیلم های جنسی برای زوجینی که یکی از همسران یا هر دو به بی میلی جنسی و سرد مزاجی مبتلا هستند و ممکن است در مدت کوتاهی موجب بهبودی روابط شود اما در طولانی مدت ، منجر به بروز مشکلات عدیده ای گردد .

شوهرم با تماشای فیلم های مستهجن ارضاء می شود!

سوال: شوهرم به دیدن فیلم های مستهجن معتاد است و با تماشای فیلم های پورنو احساس خیلی خوبی دارد،اغلب اوقات احساس میکنم که دیگر جذاب نیستم و من در زندگی اش بیهوده ام ولی با اینکه من را خیلی دوست دارد این موضوع آزارم میدهد،بگویید چیکار کنم!!!؟

در پاسخ باید گفت: سعی کنید احساستان را نسبت به همسرتان بیان کنید.باید بدانید که راه حل این مسئله،ابتدا در دستان خود شماست و نه دوستان و آشنایان.اگر چه این مشکل به رابطه و زندگی زناشویی شما هیچ کمکی نمیکند اما ضروری ست با همراهی همسرتان راهی برای این مسئله ناخوشایند پیدا کنید.

ورزش کردن و تقویت اعتقادات مذهبی،در این زمینه مشکل گشاست.توجه کنید که اگر رفتار شوهرتان با دیدن فیلم های مستهجن خیلی تغییر کرده و هرگز تلاشی برای بهبود رابطه تان نکرده است و باعث ایجاد احساسات غیر عاطفی و منفی در شما شده است،مشکل بسیار جدی ست و باید از مشاور خانواده و زناشویی کمک بگیرید.

استمنا از عوارض دیگر تماشای پورنوگرافی است

بسیاری از جوانان با تماشای فیلم پورن به استمنا رو می آورند. این کار باعث می شود فرد به مرور وارد دنیای تخیلی خود شده و از واقعیت و زندگی جنسی واقعی دور شود و دیگر از رابطه عادی زناشویی احساس لذت نکند.

فیلم های پورنو

چگونه خود را از اعتیاد به فیلم های پورنو دور کنیم؟

دانشمندان برای اعتیاد به پورنوگرافی ۵ مرحله ذکر کرده اند که به آنها مراحل اعتیاد به پورنوگرافی گفته می شود:

 1. مرحله مواجهه با مواد پورنوگرافی: بسیاری از افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، تماشای مواد پورنوگرافی را از سنین پایین شروع کرده اند.
 2. مرحله اعتیاد: در این مرحله، فرد مبتلا به مواد پورنوگرافی رجوع میکند و یک حالت اجبار در وی است که نمیتواند از رجوع به آن اجتناب کند.
 3. مرحله افزایش: در این مرحله روز به روز میزان استفاده از مواد پورنوگرافی بیشتر می شود و بیمار نمیتواند دست از آنها بکشد.
 4. مرحله حساسیت زدایی: در این مرحله مواد پورنوگرافی حساسیت اولیه خود را برای بیمار از دست میدهند و فرد دیگر مثل اوایل با مواد پورنوگرافی تحریک نمی شود. بیمار سعی میکند با استفاده بیشتر و متنوع تر از مواد پورنوگرافی به حساسیت اولیه دست پیدا کند، ولی این اتفاق نمی افتد.
 5. مرحله عمل: در این مرحله بیمار از دنیای پورنوگرافی خارج و وارد اعمال پورنوگرافیک می شود.

راههای مقابله با اعتیاد به مواد پورنوگرافی

شخص بیمار میتواند با اقداماتی به شرح زیر به خودش کمک کند تا از دام اعتیاد به پورنوگرافی خلاصی پیدا کند:

 • محیط خود را عوض کند و کار‌هایی را که هر روز انجام میدهد را تغییر دهد.
 • از موقعیت های پرخطر (موقعیت هایی که سبب می شود فرد از مواد پورنوگرافی استفاده کند، مثل تنها بودن) اجتناب کند.
 • فهرستی از نتایج منفی و مثبت استفاده از مواد پورنوگرافی تهیه و با خود مرور کند.
 • سعی کند کمتر در موقعیت تنهایی قرار گیرد. بهتر است همیشه یک یا چند نفر در اطراف فرد باشند.
 • دوستان و روابط خود را مرور کند. هر عاملی را که سبب کشیده شدن فرد به طرف استفاده از مواد پورنوگرافی می شود، کنار بگذارد.
 • راه هایی پیدا کند که بتواند به اضطراب، خشم و افسردگی خود غلبه کند.
 • سعی کند فعالیت هایی را پیدا کند که سبب آرامش می شود و میتواند از آن‌ها لذت ببرد.
[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام