مردان رفیق باز

شوهر رفیق باز ؛ با همسر رفیق بازم چیکار و چگونه رفتار کنم؟؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

رفتار با شوهر رفیق باز ؛ نگران نباشید تجربه ثابت کرده،در اکثر موارد مرور زمان نقش موثری در تعدیل روحیات و رفتارهای افراطی وی دارد چه بسا یک نا رفیقی یا یک نامردی یکی از این رفقا ایشان را به خود اورد و از این حالت آسیب زا جدا کند.بعضی از افراد فکر میکنند بعد از ازدواج باید روابطشان را با دوستانشان محدودتر کنند و برخی هم تصور میکنند برای داشتن یک زندگی سالم باید رابطه شان را با دوست های قدیمی قطع کنند اما هیچ یک از این تفکرات درست نیست و هر فرد در زندگی به دوستانی نیاز دارد و زوجین میتوانند بعضی از زمان های خود را به دوستان صمیمی اختصاص دهند.

البته ناگفته نماند که بعد از ازدواج شاید این دوستی ها از بین نرود اما نوع آنها بدون شک تغییر میکند که بیشترین علت آن کمبود وقت آزاد و اولویت بندی افراد است.ارتباط با دوستان یک نیاز است و محدود کردن همسر در این مورد منطقی نیست به علاوه دور شدن از دوست های قدیمی و اختصاص دادن تمام وقت به رابطه با همسر، ممکن است بعد از مدتی حس بدی در شما ایجاد کند، اما برعکس این موضوع هم وجود دارد و بعضی از زوجین آنقدر در روابط دوستانه خود فرو میروند که از رابطه زناشویی و مسئولیت های خود دور می شوند که این مورد به مرور زمان آسیب های جدی به روابط زوجین وارد میکند.

طبیعت انسان این است….

که پس از ازدواج بیشتر توجه فرد معطوف به همسر خود می شود اما گاهی دیده شده برخی از  آقایان یا حتی خانم ها پس از ازدواج نه‌ نها این توجه را به همسر خود معطوف نکرده اند، بلکه میزان ارتباط با دوستان زمان مجردیشان افزایش یافته است.موضوع مهم این است که با همسر رفیق باز خود چگونه رفتار کنیم تا به زندگی زناشویی آسیبی وارد نشود؟در ادامه این مطلب از بخش روانشناسی ازدواج عروس ما به شما میگوییم که چگونه رفتار کنید،پس باما همراه باشید.

شوهرم رفیق بازه چیکار کنم

با شوهر رفیق بازم چه کنم؟

زوجین باید به خیلی از نکات قبل از ازدواج توجه داشته باشند و سعی کنند در معاشرت های این دوران بیشتر مسائل اخلاقی و رفتاری را بررسی کنند و با حقیقت ها روبرو شوند و از پنهان کردن آنها بپرهیزند.یکی از این مسائل به نوع روابط همسر با دوستانش مربوط می شود. طرفین باید برای شناسایی این موضوع دقت بسیاری داشته باشند. برای پاسخ به این سوال که «آیا همسرم جزو این گروه قرار میگیرد یا خیر؟»

باید به نکاتی مثل اینکه چقدر برونگر است، چقدر به معاشرت با دیگران اهمیت میدهد و… توجه کنید. با این حال برخی از افراد قبل از ازدواج متوجه این موضوع یعنی رفیق بازی همسرانشان می شوند، اما با تفکر اینکه بعد از ازدواج تغییر خواهد کرد سعی میکنند چشمشان را روی این حقیقت ببندند، اما توصیه من به این افراد این است که خیلی از مسائل بخصوص مقوله رفیق بازی جزو رفتارهایی است که اگر به آن رسیدگی نشود، بعد از ازدواج هم ادامه خواهد داشت و ممکن است پیامدهایی را به دنبال داشته باشد. پس بهتر است با دیدن حقایق و در نظر گرفتن تمام جوانب تصمیم گیری کنید و اصلاح هیچ رفتاری و اختلافی را به زمان بعد از ازدواج موکول نکنید.

چقدر برای کی وقت بگذاریم؟

نگهداری از رابطه دوستانه‌ خوب، نیاز به صرف وقت و انرژی و تلاش دارد. همانطور که در رابطه زناشویی پیشرفت میکنید، باید یاد بگیرید زمان و انرژی لازم را بین رابطه با دوستان و رابطه با همسرتان تنظیم کنید، بنابراین طبیعی است که وقت کمتری برای گذراندن با دوستانتان داشته باشید. این یک اصل است و وقتی آن را بپذیرید، راحتتر میتوانید مسائل بعدی را مدیریت کنید. بعضی از دوستان درک می‌کنند که باید به شکل تازه‌ای برای وقت ‌گذراندن با شما برنامه‌ریزی کنند. اما بعضی دیگر توانایی این درک را ندارند.

مقالات مرتبط  نشانه های مهم طلاق در زندگی مشترک + مهمترین نوع طلاق در ایران

این مشکل به خصوص در رابطه با دوستان مجرد پررنگتر می شود. آنها درک درستی از موقعیت فعلی شما ندارند و ممکن است از شما دلخور شوند.دوستی ها تجربه های منحصر به فردی به ما هدیه میکنند که برای تقویت اعتماد به نفس ما مفید هستند.اما حیف است که به خاطر آن، به رابطه با همسرتان خدشه وارد شود،بدیهی است که در این برهه از زمان نزدیکترین فرد به شما باید همسرتان باشد نه دوستتان،بنابراین باید دنبال تعادلی بگردید که به سازش با همسرتان آسیب وارد نکند.

برای مثال

وقتی شما نیاز دارید زمانی را به تنهای با دوستانتان بگذرانید باید از قبل برای آن برنامه ریزی کنید و برای همسر و دوستانتان شرایط را توضیح دهید.ممکن است شما هفته ای یک ناهار را برای گذراندن با دوستانتان در نظر بگیرید. وقتی این برنامه ریزی را انجام میدهید،هیچکدام از دو طرف ناراحت نخواهند بود.به علاوه میتوانید بخشی از دیدارهای حضوری را با تماس های تلفنی جبران کنید. در کنار گذراندن وقت به تنهایی، میتوانید از دوستانتان خواهش کنید بعضی وقت ها با شما و همسرتان در کنار هم ارتباط داشته باشند. این کار باعث می شود دوستان و همسرتان با شناخت و درک یکدیگر، تلاش شما برای تعادل برقرار کردن در روابط را هم درک کنند.

قبل از ازدواج تصمیم گیری کنید.

افرادی که اجتماعی هستند و زمان بیشتری را با دوستانشان سپری میکنند کمتر میتوانند با افرادی که این ویژگی‌ را ندارند ارتباط برقرار کنند و رابطه صلح آمیزی داشته باشند یا حتی برعکس. چون اگر این دو فرد با این ویژگی متفاوت (فرد اجتماعی در مقابل فردی که رفت و آمد کمتری با دوستان خود دارد) ازدواج کنند و وارد زندگی مشترک شوند، احتمال زیادی وجود دارد که رابطه آنها دچار نوسان و مشکلاتی شود. پس بهتر است قبل از ازدواج انتخاب درستی داشته باشیم.

مراقب فرزندانتان باشید.

زوج هایی که فرزند دارند باید بدانند این نوع روابط ممکن است به فرزندان آسیب وارد کند و این سردی عاطفه به آنها هم سرایت پیدا کند.حتی برخی از فرزندان ممکن است سوگیری کنند و فقط با یکی از والدین یعنی یا با پدر یا با مادر ارتباط صمیمانه ای داشته باشند که با این روند محیط خانه سرد خواهد شد و حتی حرف ها بصورت تلگرافی بین افراد ردوبدل می شود.

شوهر رفیق باز

رفیق بازی = طلاق عاطفی

بدترین پیامد داشتن رابطه بیش از اندازه با دوستان یا به اصطلاح عامیانه تر «رفیق بازی» این است که فاصله بین افراد بیشتر و بیشتر می شود و هر یک از زوجین ترجیح میدهند کمترین ارتباط را با یکدیگر داشته باشند.در پی این نوع رفتارها به مرور زمان آن عاطفه و احساسی که اوایل ازدواج وجود داشته است از بین میرود و در نهایت ممکن است به طلاق عاطفی منجر شود.

دوستی هایتان را با هم شریک شوید.

زنان آمادگی بیشتری دارند که خود را در رابطه با همسر و بچه ها غرق کنند و تمام وقتشان را به این روابط اختصاص دهند. در مقابل مردها بعد از ازدواج دوستانشان را کنار نمیگذارند.زنها به دلیل روحیه خود از مردها انتظار دارند مثل آنها رفتار کنند اما این درست نیست.بهتر است هر دو نفر درکنار اینکه با دوستانشان ارتباط دارند، همسرشان را هم به داشتن این روابط تشویق کنند،اگر همسر شما دوست های زیادی ندارد، میتوانید به او برای گسترش روابطش کمک کنید و او را تشویق کنید دوستانش را به شما نشان دهد و هر از گاهی در مهمانی ها با حضور آنها شرکت کنید. مطمئن باشید اگر همسرتان را در داشتن روابط محدود کنید،او هم به خودش اجازه میدهد چنین توقعی درباره شما داشته باشد.

دوران مجردی پایان یافته است.

بهتر است بدانید بعد از ازدواج دوران مجردی پایان یافته است و خیلی چیزها در زندگی شما با ازدواج تغییر میکند. روابط دوستانه یکی از مواردی است که با این دوران تغییر میکند و همانطور که گفته شد وقت آزاد و اولویت بندی افراد با این تغییر شرایط عوض خواهد شد، اما یک راهکار دیگر هم وجود دارد؛ شما دیگر مثل گذشته زمان آزاد زیادی نخواهید داشت اما حذف کلی و قطع رابطه با دوستان هم درست نیست.

مقالات مرتبط  همه چیز درباره فیلم های پورن و پورنوگرافی + عوارض دیدن فیلم های پورنو

به همین دلیل یکی از راهکارها این است که در مورد روابط خود خوب فکر کنید. آنهای که برایتان مهمتر هستند را در ذهن مشخص و برای تمدید روابط با آنها برنامه ریزی کنید. شما میتوانید دوستان جدیدی هم پیدا کنید؛دوستانی که زوج باشند و شما بتوانید همراه با همسرتان در کنار آنها وقت بگذرانید، اما تمام این شرایط زمانی امکان پذیر است که زوجین با یکدیگر به نتیجه و تفاهم رسیده باشند و قبل از هر تصمیم گیری با یکدیگر گفتگو کنند.

بگو چه کسی برای تو مهم تر است؟ همسر یا دوستان

همانطور که رشد میکنید و وارد مراحل مختلف زندگی می شوید، اولویت های شما در زندگی هم عوض می شوند. برای مثال رسیدگی به دوستی که با خواهرش قهر کرده به خودی خود کار بسیار پسندیده ای است اما نه وقتی نوزاد شما در خانه است و نیاز دارد مدام کنارش باشید یا روزی که همسرتان بیمار است، بهتر است برای گردش با دوستانتان قرار نگذارید. شما بعد از ازدواج یا بچه دار شدن در درون خودتان هم تغییر احساس میکنید.

ممکن است از صرف یک شام آرام در کنار همسرتان بیشتر از شهربازی رفتن با دوستانتان لذت ببرید؛این احساس طبیعی است و نباید برای آن نگران شوید. ممکن است دوستانتان احساسات منفی خود را درباره این تغییرات به شما منتقل کنند اما اگر توقعات آنها غیرمنطقی است بهتر است از آن چشم بپوشید و سعی کنید برایشان توضیح دهید،مطمئن باشید دوستانتان بعد از ازدواج موقعیت فعلی شما را درک خواهند کرد.

برای اینکه بفهمید چقدر از توقعات دوستانتان منطقی است، میتوانید خود را جای همسرتان بگذارید و ببینید در شرایط مشابه از او چه توقعی دارید ؛ اگر دوست دارید کنارتان بماند، شما هم به نیازش احترام بگذارید و کنارش باشید.

۴ گام تا رسیدن به تعادل در زندگی

برای اینکه تعادل را در زندگی خود برقرار کنید چه باید بکنید؟

۱) ابتدا وضعیت فعلی خود را بررسی کنید.

آنچه را که تا کنون انجام داده اید بررسی کنید و جاهایی را که به قول معروف از خط تعادل خارج شده اید شناسایی کنید.

۲) اهدافتان را مشخص کنید.

برای این منظور فهرستی از اهدافتان را بنویسید و بر اساس اولویت دستیابی، آن ها را مرتب کنید. به طور دقیق و واضح هر هدف را توضیح دهید.

۳) دوباره برنامه ریزی کنید.

حال وقت آن رسیده،با توجه به اولویت ها و با توجه به آنچه تا کنون انجام داده اید، برنامه ای مناسب را تهیه کنید. کمی وسواس به خرج دهید و جزء به جزء امور را مشخص کنید.

۴) جنبه های مختلف زندگی تان را بشناسید.

علایق، مسئولیت ها، توانمندی ها و نیازمندی های خود را بشناسید و نگذارید آنها کنترل شما را در دست بگیرند.با شناسایی آنها میتوانید در مواقع لزوم به آنها، بپردازید.

سخن پایانی 

مراقب زندگی خودتان باشید به این دلیل وقتی اتفاقی برای روابطتان اگر بیفتد و شما را از همسرتان دور کند و بعد از مدتی پشیمان و از کارهای که در گذشته کرده اید ناراحت شوید شاید دیگر سودی برایتان نداشته باشد،همیشه این را به یاد داشته باشید ساختن اعتماد خیلی راحت در زندگی مشترک ساخته می شود اگر این اعتماد از بین برود ترمیمش شاید تا پایان زندگی هم طول بکشد پس تلاش کنید روابط عاشقانه ای با همسر خودتان بسازید.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام