راهنمای خرید اتو مو

۷ نکته مهم و بی نظیر در خرید اتو موی باکیفیت و مرغوب

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

خرید اتو مو ؛ امروزه زیبایی و آراستگی به یک معیار مهم تبدیل شده است و تمام افراد سعی می کنند ظاهر خوب و آراسته ای داشته باشند. یکی از مواردی که در زیبایی و جذابیت صورت تاثیر بسیار زیادی دارد “مو” است. شما به وسیله ابزارها و مواد مختلفی سعی میکنید موهایتان را به بهترین شکل، حالت دهید. افرادی که موهای صاف دارند سعی میکنند موهای خود را حالت دار کنند و افرادی که موهای فری دارند دوست دارند موهایشان صاف شود.

در این راستا وسایل بسیار زیادی به کمک انسان ها آمده است که یکی از مهم ترین و کاربردی ترین آن‌ها اتو مو است . در این مطلب از بخش راهنمای عروس در مجله عروس ما سعی کرده ایم معیار‌ها و فاکتورهای مهم در انتخاب یک اتو مو را به شما ارائه دهیم تا با دانش بیشتری بتوانید یک اتو موی با کیفیت خریداری کنید، وسیله ای که در حین زیبا کردن موها، به آنها آسیب کمتری وارد میکند،باما همراه باشید.

نکات مهم جهت خرید بهترین اتو مو

برای اینکه مناسبترین و بهترین اتو مو را بخرید باید به نکات متعددی توجه کنید و نیازهای خود را در نظر بگیرید که این موارد عبارتند از:

۱) شکل مناسب اتو مو

با توجه به کاربردی که از اتو انتظار دارید، باید شکل آن را انتخاب کنید. اتو موهایی که حاشیه و صفحات گردتری دارند، به راحتی میتوانند به عنوان فرکننده مورد استفاده قرار بگیرند. اتوهایی که حاشیه های تیز دارند را به راحتی نمیتوانید به عنوان فر کننده استفاده کنید ولی برای صاف کردن مو، مناسب اند.

۲) در نظر گرفتن پهنای صفحه اتو

هر چقدر که پهنای صفحات اتو بیشتر باشد، موهایتان را سریعتر میتوانید اتو کنید. ولی اگر دوست دارید اتویی داشته باشید که به راحتی بتوانید همه جا حمل کنید و جای کمتری بگیرد، باید اتوهای باریک تر را انتخاب کنید و هر چقدر موهای نازکتری داشته باشید، احتمال اینکه اتوهای عریض تر آسیب بیشتری به آن بزند، افزایش پیدا میکند چون اتوهای پهن تر باعث می شوند که موهای شما در معرض حرارت بیشتر و وسیع تری قرار بگیرد.

اتو موها در اندازه های کوچک،بزرگ و متوسط عرضه می شوند.اتوهای کوچک با عرض کم برای مردان و زنانی که موهای کوتاه دارند مناسب است،این اتو برای حالت دادن به موی چتری ها نیز مناسب است و اتوهای بزرگتر و عریض تر برای موهای بلند و ضخیم، مناسب است.

آموزش تهیه رنگ موی بنفش با ۵ فرمولاسیون مختلف و جذاب (۱۰۰% کاربردی)

۳) انتخاب صحیح جنس صفحه اتو

صفحات اتو مو با مواد و جنس های مختلفی تهیه می شوند. نمیتوان به طور دقیق مشخص کرد که کدام مواد برای اتو مو بهترین ماده است. باید با توجه نیازها و جنس موهای خود، صفحه مناسب را انتخاب کنید:

مقالات مرتبط  ست کیف و کفش ؛ 16 مدل کیف و کفش مجلسی 2019 پرطرفدار !!

الف) اتو مو جنس تیتانیومی:

این نوع از صفحات اتو، به سرعت داغ می شوند و میتوانند به دمای بسیاری بالایی برسند. این اتوها گرانتر هستند. اگر موهایی با فرهای زیاد و ریز ندارید،به اتوی تیتانیومی نیاز ندارید؛اگر موهای ضخیم با فرهای ریز دارید، اتو مو تیتانیومی بخرید. این اتوها علاوه بر دمای بالاتر، قابلیت یونیک (تولید یون) دارند و ظاهری صاف تر در موها ایجاد میکنند.

ب) اتو مو جنس سرامیکی:

این اتوها هم تاثیرگذار هستند و هم ارزش خرید بالایی دارند. تقریبا برای همه ی انواع موها، درجه حرارت مناسب را ایجاد میکنند. البته بعضی از اتو موها تماما سرامیکی نیستند و فقط روکش سرامیکی دارند. بهتر است که این نوع از اتوهای سرامیکی را خریداری نکنید. چون به مرور زمان، پوشش سرامیکی آنها از بین میرود. اتوی بدون روکش سرامیکی، به موهای شما آسیب میزند یا اصلا کار نمیکند.اگر موهای باریک و نازک و کم‌شت دارید، اتوهای سرامیکی برای شما مناسب تر است. این اتوها برای کاهش وز مو بسیار مناسب است.

ج) اتو مو جنس تورمالین:

اتوهایی که صفحاتی از جنس تورمالین دارند، برای موهای آسیب دیده بسیار مناسب است. این اتوها را گاهی با نام اتوهای یونیک معرفی میکنند. این صفحات، یون های منفی را بیشتر از یون های مثبت تولید میکند که باعث کاهش وز و الکتریسیته ساکن در مو می شود.

د) اتو مو جنس کفی کراتین

همانطور که میدانید کراتین یکی از اجزای تشکیل دهنده مو است. اما خاصیت منحصر به فرد آن نرم کنندگی قوی مو و تولید یون زیاد است.

نکات مهم در خرید اتو مو

بررسی و مقایسه اتو مو با مدل های متنوع

امکاناتصفحات سرامیک خالصصفحات تیتانیومصفحات روکش تورمالین یا کراتین
سرعت گرم شدنسریع گرم می شودخیلی سریع گرم می شودسریع تر از سرامیک و کند تر از تیتانیوم گرم میشود
توزیع گرمابالاترین توزیع گرما
دما کاملا یکسان در تمام نقاط صفحه
توزیع گرما بالاتوزیع گرما بسیار بالا
طول عمرممکن است بشکندهیچ وقت نمی شکندهیچ وقت نمی شکند
رفتار با موبرای موهای آسیب دیده یا موهای در معرض آسیب دیدن مناسب استاگر درست استفاده نشود می تواند به مو آسیب بزند و مناسب مو های ضخیم استاحتمال آسیب زدن به مو کم است
میزان تولید یون منفیبالامتوسطبسیار بالا
مناسب برای استفاده درمصرف خانگی و آرایشگاهیمصرف آرایشگاهیمصرف خانگی و آرایشگاهی

۴) درجه حرارت

هر چقدر که اتو توانایی ایجاد درجه حرارت بالاتری داشته باشد، تاثیرگذارتر است و موها را سریعتر صاف میکند. ولی فراموش نکنید که همه انواع مو، به این دمای بالا نیاز ندارند. برای اینکه از آسیب رسیدن به موهای خود پیشگیری کنید، اتوی بخرید که قابلیت تنظیم دما داشته باشد و همیشه از پایین ترین دما برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنید و فقط در صورتی که جواب نگرفتید، دما را بالاتر ببرید.

مقالات مرتبط  کارت عروسی ؛ راهنمای خرید کارت دعوت عروسی + نکات مهمی که توجه نمیکنید!

اتو موهای ارزان قیمت و بی کیفیت، درجه حرارت یکنواختی ندارند. در نتیجه باعث می شود که موهای شما یکسان حالت نگیرد و حتی ممکن است باعث ایجاد سوختگی در بعضی قسمت های مو شود.

روش های شگفت انگیز فر کردن مو بدون حرارت ۱۰۰%کاربردی + آموزش تصویری

۵) طول سیم اتو مو

این معیار را از قلم نیاندازید. هرچه طول سیم بلندتر باشد، کار کردن با آن آسان تر است. فرض کنید که میز آرایش ما چند متری با پریز برق فاصله دارد؟ حال این معیار چقدر برایتان ارزشمند می شود؟ حاضر هستید که این معیار را در خرید اتو مو جدی بگیرید و یا این که مجبور باشید سر خود را در جلوی آینه خم کنید؟!

۶) زیبایی و مدل طراحی

طراحی این وسیله نیز بسیار مهم است در صورتی که در دکور اتاق خواب و یا آریشگاه قرار میگیرد، بهتر است از رنگ و مدل زیبا استفاده شود، بنابراین بهتر است از مدل های زیبا با رنگ های متنوع و متناسب با دکور خود استفاده نمایید.

۷) تفاوت بین قیمت و ارزش خرید را بدانید!

براحتی میتوانید وارد یک مغازه شوید و ارزان ترین اتو مو موجود را بخرید. ولی مطمئن باشید که اگر در خرید خود دقت کافی نداشته باشید، باید چند ماه دیگر یا حتی زودتر، دوباره این کار را تکرار کنید، پس سعی کنید که خرید بهترین اتو مو برای خود را انجام دهید تا از آسیب زدن به موهای خود پیشگیری نمایید.

الف) اتو موهای ارزان تر

اتو موهای ارزان تر، معمولا عمر کوتاه تری دارند. همچنین، برخی ویژگی ها و امکانات لازم برای حفاظت از مو را در اختیارتان نمیگذارند؛مثلا امکان تنظیم درجه حرارت اتو ندارند و در بعضی از انواع آنها، حرارت به طور یکنواخت تقسیم نمی شود. در نتیجه، این اتوها آسیب بیشتری به مو میزنند،ضمن اینکه دوباره باید آنها را با اتوی دیگری جایگزین کنید.

ب) اتوهای گران تر و باکیفیت تر

اتوهای گران تر و باکیفیت تر،عمر طولانی تری دارند و چند سال میتوانید از آنها استفاده کنید. قابلیت تنظیم دما دارند و حرارت آنها یکنواخت در صفحه اتو تقسیم می شود. در نتیجه، کار کردن با این اتوها نتیجه بهتر و حرفه ای تری دارد و در واقع، ارزش خرید بالاتری دارند.شاید در ابتدا پول بیشتری برای خرید آنها بپردازید ولی بدون شک ارزش بیشتر هزینه کردن دارند. همچنین به خاطر ویژگی های متعدد مثلا امکان تنظیم درجه حرارت، آسیب بسیار کمتری به موهای شما وارد میکنند.

[تعداد: ۵    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام