راهنمای خرید بوفه و ویترین

راهنمای خرید بوفه شیک + بوفه(ویترین) یا آینه کنسولی ؟!! جهیزیه عروس

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

خرید بوفه ؛ یکی از ابزار ضروری برای دکوراسیون منزل ایرانی ها بوفه ها میباشند. در بیشتر خانه های ایرانی بوفه و یا ویترین های قرار دارد که با هدف به نمایش گذاشتن دکوری ها و ظروف کریستالی و مجلل قرار داده شده اند.میتوان گفت که امروزه با توجه به تجمل گرایی بوفه ها ویترین ها از وسایل مهم خانه به حساب می آیند و در بیشتر منازل دیده می شوند. پس با توجه به هدفی که بوفه و ویترین ها دارند بهتر است در جایی از خانه گذاشته شوند که در معرض دید بیشتری باشند پس بهترین جا برای قرار دادنشان، پذیرایی و سالن غذاخوری است.

یکی از مشکلات عدیده سال های گذشته و حال زندگی ما ایرانیان، باید ها و نباید های موجود، پیرامون جزییات جهیزیه عروس است. مطلبی که باعث گشته تا ذهن خانواده ها و عروس های جوان را به خودش مشغول کند. برای مثال سوالی که در چند سال گذشته زیاد با آن برخورد میکنیم ،این است که آیا برای جهیزیه عروس ویترین یا بوفه بخریم یا نه؟باما در ادامه این مقاله از عروس ما همراه باشید.

خرید بوفه

تمایل عروس داماد ها به خرید بوفه و ویترین کم شده است.

در واقع پاسخ این سوال یک جمله است و آن این است: «همه چیز به خود شما بستگی دارد» اینکه آیا برای جهیزیه عروس ویترین یا بوفه بخریم یا نه؟ بستگی به عوامل مختلفی دارد که آنها را بررسی میکنیم. با توجه به افزایش قیمت مسکن و سوق یافتن شهروندان به آپارتمان نشینی و در نتیجه ی آن کاهش فضای موجود، استفاده از وسایل تزیینی حجیم، تقریبا نا معقول و غیر ممکن است.

این یعنی تمایل به سمت ویترین های کوچک و یا استند های فانتزی ، بیشتر از بوفه های دارای عرض زیاد شده است. از طرفی دیگر جنبه های زیبایی شناختی منزل و طراحی دکوراسیون، این موضوع را تایید میکند که باید از وسایل تزیینی که فضای زیادی را در آپارتمان نقلی ما اشغال میکنند بپرهیزیم. اما اگر فشار های اقتصادی در تهیه ی منزل به شما فشار نیاورده و میتوانید منزلی با متراژ بالاتر تهیه کنید، مانعی برای استفاده از بوفه تا ویترین در ابعاد بزرگ وجود ندارد و میتوانید گوشه ای از فضای منزل خود را به آن اختصاص دهید.

خانه های آپارتمانی کوچک و اجاره ای و کاهش خرید وسایل اضافی

عامل بعدی که در پاسخ سوال ما اثرگذار است، مفاهیم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی اطراف ماست. در سال های گذشته با توجه به افزایش قیمت اجناس موجود در بازار و کاهش تجملات زندگی، تهیه ی جهیزیه ی عروس به وسایل مورد استفاده و واجب ختم شده و فاصله ی قابل توجهی از وسایل تزیینی گرفته شده است. همچنین با تغییر تمایلات فرهنگی، زوج های جوان دیگر علاقه ای به نمایش ظروف با ارزش خود به مهمانان ندارند و بیشتر به نمایش صنایع دستی و وسایل تزیینی فانتزی علاقه مند شده اند.

با نگاهی اجمالی به سایت ها و اپلیکیشن های فروش کالای دست دوم یا سمساری های موجود در شهرتان، میتوانید متوجه بشوید که تمایلات شهروندان از چه نوع وسایل فاصله گرفته است و این خود میتواند کمک بزرگی به شما باشد. اما توجه کنید که اگر هنوز در خانواده ی شما، این موضوع حل نشده و مشکل مالی برای تهیه ی ظروف گران و اضافی ندارید، کماکان میتوانید به تهیه ی یک بوفه یا ویترین شیک اقدام کنید.

خرید لوستر ؛ راهنمای ۰ تا ۱۰۰ خرید لوستر + ۱۱ نکته مهم در خرید لوستر

انواع مدل های ویترین و بوفه دکوری

  1. بوفه سلطنتی: اگر دکوراسیون شما سنتی و یا کلاسیک است، پیشنهاد میکنیم از این نوع بوفه در منزلتان استفاده کنید. رنگ های پیشنهادی برای این نوع از بوفه ها: طلایی، قهوه ای و سفید است. نقوش برجسته ی روی این بوفه یا ویترین ها، جذابیت خاصی به منزل شما میدهد.
  2. بوفه مدرن: از دیگر مدل های ویترین و بوفه ی شیک ، بوفه های مدرن هستند. این نوع بوفه ها دارای حجم های نا منظم بوده و از لحاظ بصری، جلوه ی جالبی دارند. همچنین این بوفه یا ویترین ها میتوانند بدون شیشه باشند، یعنی در محفظه ی بسته ای قرار نمیگیرند، که این خود باعث افزایش میزان گرد گیری و زحمت شما در منزل میشود.
  3. بوفه فانتزی: آخرین دسته از مدل های ویترین و بوفه ی شیک، بوفه های فانتزی هستند. این بوفه ها به دور از رسمی و خشک بودن هستند. یعنی میتوان با هر رنگی که متناسب با دکوراسیون داخلی شما است از آنها استفاده کنید. همچنین این بوفه ها در طول، عرض و ارتفاع متفاوت میتوانند به دکور منزل شما اضافه شوند.
مقالات مرتبط  ساعت ایستاده ؛ راهنمای صفر تا صد خرید ساعت ایستاده + بورس خرید و قیمت

آینه و کنسول یا ویترین و بوفه؟؟؟

کدام یک میتواند نیاز خانه شما را تامین، دکوراسیون داخلی منزل شما را زیباتر کند و از هر جهت برای خانه ی شما مناسب تر باشد؟

با توجه به متراژ پایین در آپارتمان های امروزی و پیشرفت انسان ها برای ایجاد دکورهای مدرن و مینیمالیستی که تمرکز بسیاری بر سادگی و خلوتی دارند، خرید لوازم اضافی به شدت کاهش یافته و یک دکوراتور ماهر به فکر انتخاب بهترین و کاربردی ترین وسیله از بین چند وسیله ی مشابه می باشد.چنانچه شما به هر دلیلی قصد خرید آینه و کنسول و ویترین را دارید و بین انتخاب این دو سرگردانید، بهتر است ادامه این مقاله را در عروس ما بخوانید.

امروزه ویترین ها کوتاه تر و باریک تر از بوفه های مادرانمان ساخته می شوند و این قابلیت را برای ما فراهم می کنند تا در آپارتمان های کوچک خود به راحتی از آن ها استفاده کنیم و ظروف گران قیمت و یا تزیینی خود را به نمایش بگذاریم. اما از طرفی هم این کوچکی و کوتاهی آن ها امکان جای دهی ظروف بیشتر را از ما سلب نموده است. بنابراین ویترین تنها به عنوان ویترین استفاده می شود.از طرفی میز کنسول ها جزء وسایلی هستند که دائماً مورد استفاده قرار می گیرند و می توان برای جای دهی ظروف بیشتر از آن ها استفاده کرد، اما قابلیت نمایش خارق العاده ای از ظروف زیبا و لوکس شما را ندارند.در این مرحله است که باید شما تصمیم بگیرید، نمایش برخی از ظروف برایتان مهم تر است یا جای گیری وسایل بیشتر با نمای کمتر!

بوفه یا آینه کنسول

تفاوت بین ویترین و آینه و کنسول در چیست؟

هر دوی این وسایل جزء المان های مخصوص دکوراسیون حال و پذیرایی بوده و برای جای دهی و نمایش ظروف و اشیاء خاص به کار می روند، اما فرق اساسی بین آن ها در نحوه ی نمایش وسایل داخلشان می باشد.در واقع ویترین بیشتر به عنوان یک فضا و مکان برای نمایش ظروف می باشد، حال آنکه کنسول به علت داشتن کمد و طبقات غیر شفاف نمی تواند مانند ویترین ظروف را به نمایش بگذارد و معمولاً بیشتر به عنوان مکانی برای نگهداری تعداد بیشتری از ظروف استفاده می شود.

آیا خرید آینه و کنسول همراه با ویترین توصیه می شود؟

برای پاسخ به این سوال باید بازگردید و چهارچوب های تعیین شده ی خودتان را برای طراحی دکوراسیون منزلتان بازنگری کنید. اگر صرفاً به دنبال ایجاد یک فضای مینیمالیستی هستید، قطعاً جواب خیر است.اما در صورتی که تنها به دنبال ایجاد یک فضای مدرن هستید و متراژ منزل شما بالاست می توانید هر دوی این وسایل را خریداری کنید و در جایگاه های  مناسب خود قرار دهید. اما به شرط اینکه  اصل سادگی و توجه به رنگ مناسب در آن ها رعایت شده باشد، تا با شلوغی و در هم ریختگی فضا و از بین رفتن روح مدرن روبرو نشوید.

با توجه به اینکه اصول سبک کلاسیک از پر کردن هر گونه فضای خالی در دکوراسیون تبعیت می کند، خرید میز کنسول همراه با یک ویترین در این سبک بلامانع و زیباست و حتی به لوکس بودن منزل شما کمک شایانی میکند.

نوع نمایش و جلوه زیبایی بوفه و ویترین

بعد از اینکه بین آینه و کنسول و ویترین،ویترین را انتخاب کردید میرسیم سراغ این قسمت که گاهی آنقدر بوفه و ویترین به خودی خود جلوه و زیبایی دارد ظروف داخل آن اصلا به چشم نمی آید.در واقع در چنین مواردی از تعداد کمتری وسایل و ظروف در داخل آن استفاده کنید،اگر نمایش مجسمه و ظروف تزیینی برای شما در الویت است به هنگام خرید ویترین ها از رنگ متفاوت استفاده کنید که مجسمه شما به چشم بیاید.

خرید آینه و شمعدان ؛ راهنمای ۰ تا ۱۰۰ خرید آینه و شمعدان عروس !!

ابعاد و محدوده منزلتان را در نظر داشته باشید

بوفه ها با قامت کوتاه تری در طراحی های امروزی ساخته میشود که مناسب خانه های کوچک است و میتوان در بالای بوفه از یک تابلو زیبا استفاده کرد تا دکوراسیون پذیرایی شما تکمیل و جلوه زیباتری بگیرد؛اگر خانه شما فضای لازم برای یک بوفه بزرگ را ندارد از آن استفاده نکنید،زیرا علاوه بر اینکه جلوه زیبایی به ظروف نمی دهد بلکه مزاحم و جای زیادی را از منزلتان را به خودش اختصاص می دهد.

مقالات مرتبط  مبل راحتی ؛ راهنمای خرید مبل راحتی و ویژگی های یک مبل خوب چیست؟

بعد از خرید یک مدل بوفه و ویترین شیک و مناسب باید در مورد محل قرار گیری آنها در خانه خود تصمیم گیری کنید. همانطور که در بالا گفتم، از آنجایی که بوفه ها جای زیادی از فضای اتاق را اشغال می کنند بهتر است آنها را فقط در مکان هایی قرار بدهید که اطراف آنها خلوت تر است. قرار دادن بوفه ها در مکان هایی که به فضای ذخیره سازی نیاز دارند ایده بسیار خوبی خواهد بود. در بعضی مواقع قرار دادن بوفه در آشپزخانه می تواند به زیبایی دکوراسیون این مکان دوچندان اضافه کند و  از طرفی دسترسی آسان تر به ظروف را ممکن می سازد.

اگر خیلی علاقه دارید از بوفه و ویترین در پذیرایی خود استفاده کنید و از طرفی با محدودیت فضا نیز مواجه بوده و به قول معروف خدا و خرما را با هم می خواهید، بهترین گزینه پیش رو خریداری بوفه های آینه دار و تمام شیشه ای است. مدل های شیشه ای جلوی دید را نمی گیرند و باعث پیوستگی جریان دکوراسیون شده و در عین اینکه فضا اشغال می کنند به هیچ عنوان انرا گرفته نشان نمی دهند. برخی مدل های آینه دار نیز برای بزرگ تر نشان دادن محیط مناسب هستند اما تاثیرگذاری و زیبایی مدل های شیشه ای در خانه های کوچک را ندارند.

هماهنگی بین سبک طراحی و دکوراسیون

مورد بعدی که در خرید مدل بوفه شیک حتما باید مد نظر داشته باشید هماهنگی سبک طراحی آن با دکوراسیون کلی خانه بخصوص در قسمت اتاق پذیرایی و غذاخوری است. البته بیشتر مواقع بوفه همراه با ست مبلمان خانه خریداری می شود و سبک ها عمدتا یکی است اما برای آنهایی که قصد خرید بوفه جدا را دارند این موضوع اهمیت می یابد. اگر مبلمان مدرن دارید، بوفه نیز باید مدرن باشد. بوفه های مدرن چهارگوش و مستطیلی هستند در صورتی که بوفه های کلاسیک گرد بوده و انحنا دارند. بوفه های کلاسیک چوبی دارای حاشیه های منبت کاری شده هستند اما بوفه های مدرن ساده و بدون نقش و نگار تولید می شوند.

مدل بوفه شیک حتما نباید بزرگ و چند طبقه و جاگیر باشد نمونه های کوچک بوفه و ویترین نیز تولید شده اند که برای بنمایش گذاشتن ظروف دکوری در خانه های کوچک بسیار مناسب هستند. این بوفه ها اغلب در نمونه های مدرن مسطتیلی طراحی شده و تقریبا تمام شیشه ای هستند. شلف های دیواری شیشه ای نیز که مستقیما به دیوار وصل شده و فاقد پایه هستند نیز می توانند بخوبی نقش یک بوفه شیک را ایفا کنند. هدف از بوفه بنمایش گذاشتن طراحی های زیبای ظروف در کنار سلیقه، نظم و شخصیت اعضای خانواده بخصوص خانوم خانه است که یک بوفه شیک همانند یک ویترین این کار را به بهترین شکل انجام می دهد.

[تعداد: ۹    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام