انتخاب آرایشگاه عروس

۱۰ نکته مهم و حیاتی در انتخاب آرایشگاه عروس که باید بدانید!!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

انتخاب آرایشگاه عروس بسیار اهمیت دارد چرا که مهمترین شب زندگی هر فرد شب عروسی اوست. یکی از دغدغه های عروس خانم ها انتخاب آرایشگاه مناسب است . از این رو در ادامه این مقاله از عروس ما برخی نکات را ذکر میکنیم که به شما در این انتخاب کمک می کند.

رعایت برخی نکات توسط عروس قبل از رفتن به آرایشگاه سبب ایجاد هماهنگی در مراسم عروسی می‌شود و وظایف عروس قبل از رفتن به آرایشگاه سبب به وجود آمدن یک آرایش عروس زیبا و منحصر به فرد خواهد شد.

شاید شما یکی از کسانی باشید که قرار است در هفته های آینده مراسم جشن عروسی خود را برگزار کنید. احتمالاً استرس بسیاری دارید چرا که هم باید به خود برسید، هم باید به فهرست مهمان ها فکر کنید، هم به دنبال درست کردن خانه ای رؤیایی باشید و ….همه این کارها بسیار مهم است ولی به یاد داشته باشید،مهم‌ترین نکته در این شب بزرگ، ظاهر شماست و باید از همین حالا کم کم ظاهر خود را آماده کنید.

چطور آرایشگاه زنانه خوب پیدا کنم؟

این سوالی است که برای اکثریت خانم ها مطرح است.این که چگونه در نگاه اول متوجه شویم که یک سالن زیبایی زنانه یا یک کلینیک زیبایی،مناسب هست یا خیر؟ معمولاً، اولین سوالی که از این خانم ها پرسیده می شود، این است که: شما خوب بودن یک سالن آرایش زنانه را در چه چیزهایی می بینید؟

مسئله ی نزدیک بودن آرایشگاه زنانه به محل زندگی تان، نکته ای است که اکثر خانم ها به راحتی از آن نمی گذرند و اکثراً به دلیل مشغله زیادِ زندگی مشترک، کمترین وقت را برای رسیدگی به امور زیبایی خود دارند و در مواردی برای این که کارشان سریعتر تمام شود، سعی می کنند به نزدیک ترین سالن زیبایی خانه خود بروند.

البته، این یک مزیتی است که نمی شود به راحتی از آن گذشت، زیرا اگر در ساعتهای تقریباً خلوت هم بخواهیم، به یکی از سالن های زیبایی تهران، که آن طرف شهر واقع است و معمولاً از شانس بد ما هم دقیقا بیشترین فاصله را از محل زندگی دارد، برویم، حداقل باید برای رفت و برگشت سه ساعت زمان بگذاریم که طبیعتا خیلی هم آزار دهنده است.

سالن های آرایش و زیبایی

مهم ترین فاکتور برای یک آرایشگر خوب تجربه است، زیرا تمام کارهای مهارتی با تجربه آموزش داده می شود، همیشه به آرایشگر های تازه کار توصیه می شود که با تمرین این مهارت، می توانند مشتری های زیادی پیدا کنند؛ حتی، اگر یک یا دو مهارت آرایشی را هم خوب یاد بگیرند و تمرین کنند،همان ها می تواند آینده شغلی بسیار مناسبی را برای آنها به ارمغان بیاورد. دوستان عزیز، ما به عنوان یک خانم نسبت به بیماریهای عفونی و پوستی بسیار حساس تر از آقایان هستیم.

این نشان می دهد که باید بیشتر به سلامتی خود اهمیت بدهیم، سعی کنید این نکته را حتماً بیشتر جدی بگیرید. حتماً همه شما تا به حال با این مسائل مواجه شده اید. بعضی از خانم ها هنگامی که از آرایشگاه به منزل باز می گردند، دچار زگیل، تبخال یا بیماری های قارچی و پوستی می شوند، که به دلیل تماس با وسایل آرایشی آلوده و استریل نشده یا حوله های آلوده به وجود می آید. هرگز به آرایشگاه هایی که یک حوله را برای چند مشتری استفاده می کنند، اعتماد نکنید. باید حتماً اصول بهداشتی پایه در این آرایشگاه ها رعایت شود.

مقالات مرتبط  آرایش عروس : 27 مدل آرایش عروس خاص و جدید 2019 - 98

نکات مهم در انتخاب آرایشگاه عروس

۱) ابتدا پرس و جو کنید.

از میان دوستان و آشنایان خود که به تازگی در مراسم عروسی شرکت کرده اند و یا خود به تازگی ازدواج کرده و از آرایشگاهی که انتخاب کرده بودند راضی بودند در مورد آن سوال کنید. در میان دوستان خود کسانی که مدل و رنگ موی آن ها را می پسندید و یا رنگ پوست آنها و جنس مویشان شبیه به شما است در مورد آرایشگاهشان بپرسید این کار کمک بزرگی به راحت تر پیدا کردن آرایشگاه مد نظر شما می کند.

۲) بررسی انواع سالن های زیبایی 

می توانید در وب سایت  به جستجوی آرایشگاه های معتبر بپردازید و یا در اطراف محل زندگی و کارتان آرایشگاه های خوب را شناسایی کنید. به محل مربوط رفته و به تعداد مشتریان توجه کنید. نحو برخورد با مشتری را مشاهده کرده و به تعداد تلفن و تماس های آنها و رزرو مشتری توجه کنید. به کار و دقت آرایشگران نگاه کنید و از مشتریان آنها در مورد کیفت کارشان و همچنین میزان رضایت آنها سوال کنید.

۳) تماس با آرایشگاه

پس از بررسی و انتخاب با آرایشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید. در مورد جنس و رنگ مو و پوست خود با آنها صحبت کنید و از آنها بخواهید تا آرایشگر خوب را به شما معرفی کنند. آرایشگاه های حرفه ای به شما وقت مشاوره رایگان می دهند؛  از این فرصت استفاده کرده و به صورت حضوری در مورد مدل آرایش و موی خود با آنها صحبت کنید.

 (۴وقت مشاوره حضوری بگیرید

پس از گرفتن وقت مشاوره حضوری، در مورد ایده های خود با آنها صحبت کنید و به پیشنهادات آنها  در مورد نحوه آرایش و مدل موی مناسب چهره خود توجه کنید. یک آرایشگر حرفه ای در مورد فرم صورت شما و نحوی مدل موی مناسب شما تشخیص درستی خواهد داد و شما را راهنمایی خواهد کرد.

۵) یک تجربه کوچک از نوع آرایش

قبل از برگزاری مجلس خود برای کسب اطمینان و برای انجام یک کار کوچک از آن های وقت بگیرید. به طور مثال رنگ کردن مو،ناخن و.. بعد از پایان کار به کیفیت کار آن ها توجه کنید و بررسی کنید که آیا از نحوه کار آن ها راضی هستید و حاضر به انتخاب این سالن برای روز عروسی  خود می باشید یا خیر.

۶) قیمت سنجی و مقایسه قیمتی داشته باشید.

پس از انجام بررسی های مورد نظر به قیمت آرایشگاه عروس توجه کنید و با توجه به بودجه مورد نظر خود آن را انتخاب کنید. تنها قیمت بالا نشان با کیفیت بودن یک آرایشگاه نیست. باید ملاک های دیگر را نیز در نظر بگیرید. در مورد سالنی که همواره با دادن پیشنهادات تخفیف طولانی مدت به دنبال نگه داشتن مشتریان است قدری تأمل کنید . اگرچه این موضوع در مورد آرایشگاه‌ های تازه کار امری عادی است اما آرایشگاه های شناخته شده و معروف بدون انجام اینگونه تبلیغات مشتری های خود را با ارائه خدمات با کیفیت و خوب نگه می‌دارند .

۷) بررسی کیفیت آرایشگاه

پس از انتخاب آرایشگاه عروس ؛ استایل مورد نظر خود را در نظر داشته باشید و با نمونه کار دیگر مشتریان مقایسه کنید. بروشورها و کاتالوگ های سالن را مشاهده کنید و با مشتریان دیگر در مورد آن صحبت کنید. می توانید از وب سایت آرایشگاه بازدید کرده و از نظر مشتریان در مورد رضایت کار مطلع شوید.

مقالات مرتبط  ماسک صورت برای پوست چرب + 7 ماسک خانگی بی نظیر

۸) عوض کردن آرایشگاه عروس یا انتخاب آن

اگر از کار آرایشگاه راضی نبودید؛ سالن دیگری انتخاب کنید بهتر از وسواس زیاد نیز خود داری کرده و رعایت انصاف برای انتخاب درست را داشته باشید.

۹) گیر آرایشگاه و آرایشگر برند نیفتید.

انتظار معجزه و توقعات نابه جا نداشته باشید. اگر سال هاست به یک آرایشگاه می روید و از آن راضی هستید و آرایشگر از سلیقه شما اطلاع داشته و از انتخاب درست مدل آرایش شما آگاه است بهتر است او را انتخاب کنید و تنها به اسم و شهرت آرایشگاها بسنده نکنید.

۱۰) انتخاب درست و بجا

در مورد محدودیت مدل مو و آرایش خود اطلاع داشته باشید و با توجه به سلیقه و فرم صورت با آرایشگر خود مشورت کرده و او با توجه به تجربه خود و دانستن مدل مو و آرایش زیبا برای شما، برای یک انتخاب درست شما را راهنمایی می کند.

انتخاب سالن زیبایی عروس

جمع بندی 

انتخاب آرایشگاه خوب یکی از دغدغه های اصلی خانم ها، مخصوصا در آستانه ی مراسم عروسی است. به طوری که حتی حاضرند برای رسیدن به بهترین گزینه مسافت طولانی را طی کنند و چند ساعت برای این کار زمان اختصاص دهند.

یکی از نکات بارز در انتخاب یک سالن با کیفیت، بهداشت سالن و آراستگی محیط است. همچنین رعایت اصول بهداشتی توسط  کادر آن سالن آرایشی از نکات مهم است. نحوه ی برخورد و مشتری مداری هم از دیگر مسائل مهم به شمار می رود. سالن های آرایشی معروف در سطح شهر، معمولا به آراستگی محیط سالن اهمیت می دهند و اصول بهداشتی را به نحوه احسن رعایت می کنند.

مهمترین ویژگی یک آرایشگر خوب هم، تجربه و مهارت اوست. اینکه از آخرین متد های روز مطلع باشد و به نحو احسن مشتری را راهنمایی کند. مهمترین نکته ای که عروس خانم ها در روز عروسی باید رعایت کنند این است که اگر قصد کوتاه کردن موی سر را دارند باید حداقل یک ماه قبل از مراسم این کار را انجام دهند که تا روز مراسم رد قیچی از موهایشان محو شود و موهایشان حال خوبی به خود بگیرد. همچنین رنگ کردن مو را به روزهای آخر محول نکند و ترجیحا از رنگ موهایی استفاده کند که یک یا دو درجه روشن تر یا تیره تر از موی اصلی اش است.

موهای بلوند در روز مراسم، عروس را بزرگ تر از داماد نشان می دهد همچنین ممکن است درطول زمان جلوه ی خود را از دست بدهد و در عکس های عروسی زیبا به نظر نرسد.همچنین بهتر است تا حد ممکن از آرایش های افراطی برای مراسم پرهیز شود. سادگی همیشه زیباست و در گذر زمان از مد نمی افتد.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام