نکات مهم در انتخاب رنگ لنز

راهنمای انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ چشم و مو + نکات مهم قبل از خرید لنز

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

انتخاب رنگ لنز چشم که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت و چشم ها دارند ولی اگر رنگ لنزها متناسب با چهره ی شما نباشد میتواند حتی چهره تان را از حالت زیبایی خارج کند بنابراین باید در انتخاب رنگ لنزها بسیار دقت کنید. در این مطلب از بخش آرایش و زیبایی مجله عروس ما نکاتی در زمینه ی انتخاب لنز مناسب برای چشم هایتان را به شما همراهان گرامی ارائه میدهیم.

باید بدانید رنگ لنزی که انتخاب میکنید به عواملی مانند رنگ مو، رنگ پوست، نوع ارایش و رنگ لباستان بستگی پیدا کند.اما در نهایت باید ببینید که قصد شما از گذاشتن لنز برای چشمانتان چیست؟آیا میخواهید یک تغییر جزئی و یک نگاه طبیعی و زیبا پیدا کنید و یا میخواهید یک نگاه نمایشی و جسورانه برای خودتان ایجاد کنید؟باما همراه باشید.

راهنمای انتخاب رنگ لنز

نکات کلی قبل از خرید لنز رنگی برای چشم

۱) اگر لنز میگذارید کمتر آرایش کنید.

مشکل دیگری که در مورد لنزهای رنگی غیراستاندارد وجود دارد این است که گاهی موارد رنگی و شیمیایی به کار رفته در این گونه لنزها و نبود تطابق آن با بافت قرنیه چشم موجب ایجاد عفونت و در نهایت سرایت عفونت به سایر بافت های چشم و کوری شخص استفاده کننده می شود.از طرفی بعضی افراد معمولا علاوه بر گذاشتن لنز رنگی آرایش هم میکنند که این کار خطر را چند برابر میکند زیرا اگر مقدار کمی از مواد آرایشی وارد چشم شود همراه اشک روی سطح داخلی یا خارجی لنز قرار می گیرد و باعث خراش قرنیه و عفونت چشم می شود بنابراین خانم های محترم باید توجه داشته باشند که درصورت استفاده از لنز نباید زیاد آرایش کنند.

۲) رنگ های ترکیبی برای طبیعی بودن لنز شما

اگر میخواهید لنزی انتخاب کنید که جلوه خاصی را به چهره شما بدهد و در عین حال هم کاملا طبیعی به نظر برسد میتوانید رنگی را انتخاب کنید که ترکیبی از رنگ های پوست و موی شما باشد،مثلا اگر پوست و مویی تیره دارید و چشم هایتان نیز مشکی و قهوه ای است،میتوانید با انتخاب رنگ سبز تیره یا عسلی زیبایی طبیعی خود را افزایش دهید. کسانی که هم رنگ پوست و موی روشن و چشمانی خاکستری دارند میتوانند با استفاده از یک لنز آبی زیبایی طبیعی چهره خود را افزایش دهید.

۳) میزان استفاده هم در انتخاب رنگ مهم است.

هنگام انتخاب رنگ لنز باید به این نکته توجه کنید که میخواهید چند وقت به چند وقت از آن استفاده کنید، مثلا اگر میخواهید از لنز هرروز استفاده کنید بهتر است یک رنگ طبیعی تر انتخاب کنید، اگر میخواهید در بعضی مناسبت های خاص از لنز استفاده کنید،میتوانید از رنگ های کمی فانتزی تر استفاده کنید که چهره‌ شما را کاملا عوض کند.

البته توصیه می کنیم، قبل از خرید حتما به بروشورها و کاتالوگ های لنز توجه کنید یا حتی میتوانید همان نکته ها را از فروشنده لنز بپرسید مسلما او میتواند در انتخاب رنگ به شما کمک فراوانی کند.

۴) نزدیک رنگ چشمانتان انتخاب کنید.

اگر رنگ چشم های خودتان را دوست دارید ولی دلتان میخواهد رنگ چشمانتان عمق بیشتری داشته باشد، میتوانید رنگ آن ها را بهبود دهید، مثلا اگر چشمانی قهوه ای تیره دارید میتوانید به راحتی با یک لنز ساده رنگ آنها را تبدیل به عسلی یا قهوه ای با رگه های سبز یا رگه های طلایی کنید بدون اینکه مصنوعی به نظر برسند،به همین دلیل اگر میخواهید کسی به راحتی متوجه نشود که در چشم هایتان لنز دارید ولی در عین حال رنگ آنها خاص هم به نظر برسد،میتوانید رنگ لنز را نزدیک رنگ چشم خودتان انتخاب کنید،چون این نوع رنگ ها جلوه خاصی به چشم ها می بخشند.

۵) رنگ مو و پوست مهم است.

هنگام انتخاب رنگ لنز باید به رنگ پوست و موی خود نیز توجه کنید، برای کسی که رنگ پوست تقریبا تیره وموهای قهوه ای تیره و چشمانی مشکی یا قهوه ای دارد یک لنز رنگی آبی روشن میتواند بسیار زیبا باشد. کسانی هم که پوست روشن با موهایی بلوند و چشم هایی روشن دارند میتوانند با یک لنز عسلی یا سبز تیره بسیار زیبا شوند. البته این رنگ ها به کسانی پیشنهاد می شود که به دنبال تغییر چهره‌ فراوانی هستند.

۶) برای عروسیم لنز بذارم یا نه؟

همه این را میدانیم که لنز چشمان شما را زیبا و خاص میکند اما به کدامین قیمت!!! برخی از خانم ها با این مشکل روبرو هستند که میخواهند برای خاص ترین شب زندگیشان لنز بگذارند اما چشمانشان حساس است و لنز اذیت میکند.

مقالات مرتبط  17 مدل طراحی ناخن زنانه و دخترانه شیک مناسب مهمانی ها 2019

در کل باید بدانید که برای گذاشتن لنز بر روی چشمانتان حتما با پزشک مربوطه مشورت کنید تا چشمانتان را اذیت نکند و این را باید بدانید که اگر چشمانتان اذیت شود ممکن است باعث عفونت چشم شما شود پس حتما باید به این نکات توجه کنید و بعد تصمیم به خرید و گذاشتن لنز کنید.

انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ مو

آیا به فکر انتخاب لنز رنگی برای چشمان خود افتاده اید؟ لنزهای رنگی دارای تنوع مختلفی از دیدگاه ترکیب رنگ، ماندگاری رنگ و داشتن هارمونی هستند و باعث شده است که برندهای مختلفی در زمینه تولید این لنزها وجود داشته باشند. اما انتخاب رنگ لنز نیز مانند انتخاب رنگ مو بسیار مهم است و میتواند تأثیر زیادی در شکل گیری چهره دلخواه شما داشته باشد.

اگر لنزهای تولیدی برندهای معروف را نگاه کنید،متوجه می شوید که برخی از آنها دارای یک رنگ شاخص و مقداری ویژگی ترکیب رنگی هستند که جذابیت خاصی را به آن بخشیده‌اند.این ترکیب رنگ با قرار گیری بر روی چشمان شما، با رنگ واقعی مردمک چشم مخلوط شده و یک هارمونی خاص را تولید میکنند.بنابراین سیمای طبیعی و محسوس چشمان شما حفظ شده و رنگ های جدیدی به آن افزوده شده اند که میتواند موردپسند شما قرار گیرد.

در سوی دیگر، ممکن است که شما دست به انتخاب لنزهای ضخیم تر و با قابلیت پوشش بیشتر مردمک چشمتان بزنید تا عمق رنگ چشمتان تغییر یابد که در این صورت، ترکیب رنگی درخواستی شما، بیشتر بر اساس رنگ لنز شکل می گیرد و رنگ اصلی مردم تا حد زیادی محو می شود.نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که رنگ لنز باید مکمل ظاهر شما باشد که شامل رنگ پوست، رنگ موها و ساختار صورتتان است.اکنون بیایید برای انتخاب رنگ لنز بر اساس رنگ موهایتان،تصمیم گیری کنید:

۱) افراد دارای موهای بلوند و روشن

برای رنگ موهای بلوند و روشن، طیف انتخاب بسیار زیادی پیش رو دارید که میتواند باعث شود که سایه های چشمتان بیشتر نمایان شوند.از دیدگاه عمومی، انتخاب رنگ لنز آبی برای ایجاد تعادل با موی بلوند، یک انتخاب بسیار مناسب است که شامل هر دو رنگ تیره و روشن آبی می شود. همچنین لنزهای سبز روشن، گزینه مناسب دیگری برای ایجاد هارمونی مناسب با موهای بلوند است که باعث روشنایی بیشتر چهره، مخصوصاً برای چهره های رنگ پریده میگردد.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که سبز روشن، اثرگذاری بیشتری در مقایسه با سبز تیره خواهد داشت. انتخاب سوم برای ست کردن با موی بلوند، رنگ لنزهای بنفش تیره است که باعث ایجاد جذابیت و زیبایی بسیار زیادی خواهد شد. در درجه بعدی، میتوانید رنگ های عسلی، قهوه ای روشن و یا فندقی را نیز مدنظر قرار دهید.

۲) افراد دارای موهای قرمز و شرابی

به اعتقاد بسیاری، بهترین رنگ لنز برای ایجاد تعادل با رنگ موهای قرمز، رنگ سبز است. کنتراست بین این دو رنگ، باعث نمایش بیشتر زیبایی و درخشندگی چشم می شود و هر رنگ سبز تیره ای، کاملاً به رنگ قرمز موها می آید.البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای ایجاد تعادل، هرچه رنگ موهای قرمز روشن تر باشد، لازم است که رنگ لنز تیره تری انتخاب کنید.به عنوان گزینه دیگر،رنگ آبی نیز،درصورتیکه رنگ سبز انتخابتان نیست، میتواند همین اثرگذاری را داشته باشد.

۳) افراد دارای موهای قهوه ای

به این دسته از افراد، شدیداً پیشنهاد می شود که رنگ لنز قهوه ای تیره را انتخاب نمایند.سایه های موجود در رنگ لنز قهوه ای تیره،تناسب بسیار زیادی با رنگ موهای قهوه ای دارد و یک چهره طبیعی و زیبا را میسازد.رنگ فندقی نیز، گزینه بسیار مناسب دیگری است که ساختار چهره را حفظ کرده و زیبایی خاصی برای افراد دارای موهای قهوه ای ایجاد میکند.البته میتوان رنگ های بسیار روشن نیز برای این دسته از افراد پیشنهاد نمود که چهره ای خاص و جذاب را به ارمغان می آورد.

۴) افراد دارای موهای تیره

مانند رنگ بلوند، این دسته از افراد نیز طیف انتخاب بسیار گسترده ای دارند. تقریباً هر رنگ لنزی را میتوان با رنگ مشکی و تیره موها ست کرد. دلیل این امر میتواند وجود تیرگی و کنتراست موجود در رنگ مو جهت تقابل با رنگ لنز برای ایجاد یک ساختار هماهنگ باشد. یک انتخاب بسیار فوق العاده، رنگ لنزهای بنفش تیره با موهای مشکی است که اگرچه ممکن است عجیب به نظر برسد، ولی چهره ای بسیار خاص و جذاب را برای فرد فراهم میکند.در درجه بعدی، رنگ های آبی و سبز نیز ساختار مناسبی را نتیجه خواهند داد.همچنین واضح است که ترکیب رنگ های تیره لنز با رنگ مشکی مو،چه جذابیت عمیقی دارد!

مقالات مرتبط  ریزش مو ؛ راههای شگفت انگیز درمان ریزش مو + دلایل و جلوگیری از ریزش مو !!!

انتخاب لنز متناسب با رنگ چشم

انتخاب لنز بر اساس رنگ طبیعی چشم

اگر شما دارای چشمی با رنگ روشن هستید بهتر است از لنز با رنگ های ظریف ، طبیعی و نافذ استفاده کنید تا حالت طبیعی و زیبایی متناسبی را به شما بدهد.برای نشان دادن نمای طبیعی خود می توانید از لنزهای طوسی هم استفاده کنید که در کنار پوست بدن با هر رنگی مناسب است و جذابیت خوبی به شما می دهد.

خانم هایی که دارای رنگ چشم تیره هستند بهتر است از لنزهای مات استفاده کنند که یک بازتاب شیشه ای و ویژه را به آنها می دهد.لنزهای با رنگ های عسلی،فندقی،عسلی روشن و قهوه ای یک دید طبیعی و رنگ های بنفش،سبز و آبی یک حالت جسورانه و جادویی به اشخاص میدهند.

انتخاب رنگ لنز برای چشم های روشن

اگر فقط به دنبال تغییر جزئی در رنگ چشمتان هستید باید از لنزهایی که رنگ طبیعی چشم شما را دارند ولی عمیق‌تر هستند استفاده کنید تا در این صورت رنگ طبیعی چشمانتان بیشتر باعث جلب توجه شود.اما اگر قصد دارید به طور کلی رنگ چشمانتان تغییر کند، پس بهتر است از یک رنگ کاملا متضاد استفاده کنید.

  • اگر چشم های شما آبی رنگ است، لنزی با رنگ خاکستری یا سبز تیره کاملا نگاه و چهره ی شما را تغییر میدهد.
  • برای چشم های سبز از لنز رنگ طوسی یا آبی روشن استفاده کنید.
  • اگر چشمان شما عسلی یا فندقی روشن است، تقریبا تمام رنگ ها روشن برایتان مناسب است.

انتخاب رنگ لنز برای چشم های تیره

اگر به دنبال تغییر جزئی هستید، بهترین گزینه لنزهایی به رنگ فندقی و عسلی روشن برای شما است.این رنگ ها نه خیلی از رنگ چشم خودتان دور است و نه خیلی نزدیک و سبب یک تغییر زیبا و مطلوب در نگاه شما می شود.

اما اگر به دنبال تغییر کلی نگاه و ظاهرتان هستید، از رنگ های سرد و روشن مانند آبی، سبز روشن و طوسی میتوانید کمک بگیرید، مخصوصا اگر پوستی به رنگ تیره داشته باشید این تغییر در شما بسیار جالب توجه خواهد بود.

انتخاب رنگ لنز برای پوست های گرم و تیره

به طور کلی اگر رنگ پوست گرم و موهایی قهوه ای و تیره دارید بهترین رنگ برای انتخاب لنز، رنگ های عسلی فندقی سبز و قهوه ای روشن هستند.

انتخاب رنگ لنز برای پوست های سرد و روشن

برای پوست هایی که رنگ سرد و خنکی دارند و همچنین با موهای روشن و بلوند بهترین رنگ ها بنفش ویولت، آبی روشن و رنگی آلویی (که در آن رنگ قرمز وجود دارد) مناسب است.

سخن پایانی

در انتخاب لنز مناسب حتما نکات و موارد بالا را لحاظ کنید تا بتوانید یک انتخاب خوب برای چشمان زیبایی خود داشته باشید همچنین اگر نسبت به گذاشتن لنز حساسیت دارید با یک پزشک در مورد لنز صحبت کنید و همچنین این را باید بدانید که اگر عادت ندارید لنز بگذارید حتما از چند روز قبل لنز را بگذارید تا عادت کنید و در روز مدنظرتان که میخواهید لنز بگذارید چشمانتان اذیت نشود.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام