• خانه
 • جهیزیه عروس
 • راهنمای خرید آون توستر باکیفیت + معرفی ۵ مدل آون توستر با مزایا و معایب و قیمت!
خرید آون توستر

راهنمای خرید آون توستر باکیفیت + معرفی ۵ مدل آون توستر با مزایا و معایب و قیمت!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

خرید آون توستر ؛ امروزه در طراحی و تولید آون تستر پیشرفت های قابل ملاحظه ای به وجود آمده است،  وسیله ای ساده ای که در گذشته تنها نان را برشته می کرد؛ اکنون به دستگاهی چندکاره برای پخت و پز تبدیل شده است.برندهای ایرانی و خارجی بسیار زیادی دست به تولید آون تستر زده و این وسیله کاربردی را با قابلیت های متفاوتی ارائه داده‌اند. در این مطلب از بخش جهیزیه عروس مجله عروس ما میخواهیم در مورد این قابلیت ها و فاکتورهای موهم در هنگام خرید آون تستر صحبت کنیم.

با توجه به ترجیحات شخصی شما، نوع آشپزی که انجام میدهید، فضایی که برای نگهداری این دستگاه در نظر گرفته اید، آون توستر خود را انتخاب کنید. در این قسمت مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید آون توستر باید در نظر بگیرید را مطرح می کنیم:

راهنمای خرید آون توستر

اندازه آون تستر و فضای نگهداری آن

قبل از خرید آون توستر مطمئن شوید فضای کافی برای نگهداری آن را دارید، چه بخواهید در داخل کابینت آن را نگهداری کنید و چه بر روی کابینت. البته این دلیل نباید شما را وادار به خرید یک آون توستر کوچک کند. چون وقتی در مقیاس زیاد آشپزی می کنید بنابراین به یک آون توستر بزرگتر احتیاج دارید.

به سایز ظروف خود دقت کنید آیا این ظروف درون آون توستر شما قرار می گیرند؟

اون توستر در اندازه های زیادی عرضه می شوند، بنابراین عجله نکنید با توجه به فضای آشپزخانه، سایز ظرف های مورد استفاده تان و مقدار غذایی که در هر نوبت طبخ می کنیم، سایز مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نوع استفاده

قبل از خرید آون توستر به این نکته توجه کنید که از این دستگاه چه انتظاراتی دارید، ایا قصد شما از خرید اون توستر ققط برشته و تست کردن غذا است، یا با آن می خواهید شیرینی ها و پیتزاهای مختلفی طبخ کنید و یا قصد پخت یک گوشت خوشمزه را دارید؟ همه این سوالات می توانند در تصمیم گیری شما موثر باشند. البته می توانید به علایق آشپزی خود نیز بیشتر بیاندیشد. گاهی خرید یک وسیله جدید می تواند انگیزه ای برای درست کردن غذاهای جدید و خوشمزه تر باشد.

محدوده دما

محدوده تنظیمات دما را در مدل مورد نظر خود بررسی کنید. اگر غذایی که می خواهید طبخ کنید به محدوده ای دما احتیاج دارد که فراتر از مدل شماست، شما به سرعت از خرید خود پشیمان می شوید.

راهنمای خرید توستر

تنظیمات پیش فرض

بسیاری از انواع مدل های آون توستر تنظیمات پیش فرضی دارند. این تنظیمات نه تنها باعث سهولت در استفاده آنها می شود، بلکه قبل از اینکه به خرید اقدام کنید، به شما این اطلاعات را می دهد که چه نوع مدلی برای شما مناسب تر است. تعدادی از این تنظیمات شامل موارد زیر است:
تست و برشته کردن

 • برشته کردن بیشتر
 • گرم کردن
 • یخ زدایی
 • پخت شیرینی
 • پیتزا
 • بیسکویت و کوکی ها
 • و …

فرایند Bake

فرایند پخت در آون تستر به گونه ای است که گرما از پایین می آید و مانند یک اجاق گاز غذا را طبخ میکند و شما میتوانید با کم و زیاد کردن دما آن، فرایند پخت را تسریع ببخشید. وجود فناوری کنواکشن در آون تستر میتواند مواد غذایی  شما را به صورت یکنواخت تری طبخ کند.

Toast کردن

با این قابلیت هر دو سیستم گرمایی بالا و پایین فن روشن می شود. در نتیجه برای پخت غذاهایی مانند پیتزا،طبخ دو طرف نان و … مناسب می باشد.

فرایند Broil

در این عملیات تنها از سیستم گرمایشی بالا استفاده می‌شود؛تا مواد غذایی برشته شوند.مثلاً برای:

 • آب کردن پنیر روی غذا
 • برشته کردن روی ماهی
 • گوشت
 • و …

در برخی از مدل های جدیدتر برنامه های طبخ مواد غذایی به صورت از پیش تعیین شده در دستگاه وجود دارد و شما تنها با انتخاب برنامه مورد نظرتان مواد غذایی را طبخ می کنید. مثلاً وقتی برنامه پیتزا را انتخاب میکنید دستگاه به صورت خودکار دما را از پایین و بالا اعمال کرده و در ساعت مشخص پخت را به اتمام میرساند. این برنامه ها کار با آون توستر را آسانتر میکنند؛ اما با این حال ضروری نیستند و در صورتی که بودجه تان کم است بهتر است بر روی آن ها سرمایه گذاری نکنید.

عملکرد گرم نگه داشتن

در این برنامه مواد غذایی با دمای ثابتی گرم نگه داشته می شود. بطور معمول این دما بالاتر از دما  مناسب برای رشد باکتری ها در غذا است و در بازه بالاتر از ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

برنامه عمل آمدن خمیر

دما را گرم نگه میدارد؛ اما درجه حرارت کم است و در این دما خمیر نان به سرعت به عمل آمده و آماده طبخ می شود.

گرم کردن پسماند

این برنامه درجه حرارتی به مواد غذایی مانده، اعمال میکند تا بدون سوختن،دوباره گرم شود.

پخت و پز آهسته

در این برنامه با اعمال درجه حرارت کم و پایدار؛ غذا را تا ساعت ها گرم نگه میدارد؛ بدون آنکه بسوزد.

فاز آشپزی دو مرحله ای

با استفاده از این برنامه میتوانید از دو قابلیت پشت سر هم استفاده کنید.  مثلاً وقتی قصد پخت یک غذا را دارید؛ آون توستر آن را  به مدت ۴۵ دقیقه با حرارت پایین می پزد و سپس غذا پخته شده را، به مدت ۳۰۰ دقیقه گرم نگه میدارد. یعنی شما از دو برنامه به صورت هم زمان استفاده کرده اید.

مقالات مرتبط  راهنمای صفر تا صد خرید سینما خانگی خوب و باکیفیت + نکات مهم در خرید !

خشک کن

یک فن با حرارت خیلی کم برای خشک کردن سبزیجات؛ میوه ها و مواد غذایی دیگر.

بخار

برخی آون تسترها دارای یک مخزن آب هستند که میتوانید آن را پر کرده و از قابلیت بخار پز نیز استفاده کنید.

قابلیت پخت و گرمای یکنواخت

قابلیت گرمای یکنواخت یکی از مهم ترین قابلیت های یک فر می باشد. اگر مدل ساده را انتخاب کنید باید مرتب جای مواد غذایی را تعویض کنید تا همه قسمت های غذا به یک اندازه طبخ شوند، قسمتی خام و قسمتی خیلی برشته نشود. اگر میخواهید مواد غذایی به صورت یکنواخت طبخ شود از فر های فن دار (فناوری کنواکشن) استفاده کنید.

خاموش شدن اتوماتیک

اگر نگران سوختن غذایتان هستید از مدلی استفاده کنید که قابلیت خاموش شدن اتوماتیک دارد.در این صورت وقتی فراموش میکنید که توستر را خاموش کنید و یا برای آن تایمر بگذارید؛ به محض  ایجاد دود و یا هر  گونه علائم ناشی از حوادث و سوختگی، دستگاه خاموش می شود و از بروز حوادث خطرناک و آتش سوزی جلوگیری به عمل می آورد.

تایمر

در صورتی که نمیتوانید در ساعت مشخصی دستگاه را خاموش کنید؛ بسته به نوع غذایی که طبخ میکنید از تایمر استفاده کنید. در واقع شما تایمر را تنظیم می کنیم، در ساعت مقرر آلارم به صدا در می آید و شما می توانید به سراغ مواد غذایی خود بروید و آنها را از فر خارج کنید.

مشاهده مواد غذایی درون آون توستر

اکثر دستگاه های آون توستر دارای یک درب شیشه ای هستند که از این طریق میتوانید به مواد غذایی درون آن دید داشته باشید، در این صورت وقتی ماده غذایی در حال سوختن بوده یا بیش از حد برشته شده است؛ به سرعت میتوانید آن را خاموش کنید. علاوه بر این چراغ های داخلی این امکان را به ما میدهند؛ که با نور بیشتری مواد غذایی در حال طبخ را مشاهده نمایید.

قفسه ها

موقعیت قفسه ها و قابلیت جابجایی آنها نیز مهم است.به طور مثال وقتی مهمان دارید و قصد دارید یک ظرف بزرگ در آون تستر خود قرار دهید؛ میتوانید قفسه هایی بالایی را برداشته و تنها از یک قفسه با ظرفیت بیشتر استفاده کنید.

سهولت استفاده و تمیز کردن آن

اگر فرها دارای نمایشگری باشد که تنظیمات را به صورت دیجیتال نشان دهد، استفاده از آن آسان تر می شود. همانطور آون توستر نیز مانند بقیه وسایل آشپزخانه باید تمیز شود، از مدل هایی استفاده کنید تمام قسمت های آن به راحتی در دسترس باشد و بتوان آن را تمیز کرد. فرهای جدید نسبت به مدل قبلی خود، آسان تر تمیز می شوند.

بحث شیرین هزینه و میزان بودجه مورد نیاز شما

فرهای فن دار که فرایند طبخ بهتری دارند نسبت به مدل های ساده، هزینه بیشتری دارند. در واقع پاسخ این سوال که شما مایل هستید چقدر پول برای یک آون توستر بپردازید با انتظارات شما از این دستگاه رابطه تنگاتنگی دارد. مثلا فقط می خواهیم با آن غذا گرم کنید؟ اگر این انتظار را از آون توستر خود دارید مدل های ارزان قیمتی در بازار وجود دارد.

معرفی ۵ مدل آون توستر + بررسی مزایا و معایب و قیمت

آون توستر پارس خزر

۱) آون توستر پارس خزر مدل Vesta

باز هم لوازم خانه برقی و باز هم پارس خزر! این برند محبوب ایرانی آون توستر هم به بازار ارائه کرده است. گنجایش مدل Vesta از این برند ۲۰ لیتر است. ۳ قفسه دارد که به شما اجازه میدهد غذای خود را در سه قسمت جداگانه در آن قرار دهید که برای درست کردن همزمان سه پیتزا به کارتان خواهد آمد. حداکثر درجه حرارتی که این دستگاه به کمک ۴ المنت حرارتی خود میتواند ایجاد کند ۲۵۰درجه سانتی گراد است. دو المنت در بالا و دو المنت در قسمت پایین دستگاه تعبیه شده است.

پهنا، ارتفاع و عمق این آون توستر به ترتیب از چپ به راست  ۲۸۰ × ۳۴۰ × ۴۴۰ میلی متر است و توان مصرفی معادل با ۱۵۰۰ وات دارد. بدنه خارجی آن از جنس استیل با پوشش ضد لک و بدنه داخلی اش فلزی با پوشش آلومینیوم است و جوجه گردان هم دارد. این دستگاه مجهز به سیستم گردش هوای گرم یا همان کانوکشن است که نکته مثبت قابل توجهی است و باعث پخت یکنواخت تر و مطلوب تر غذاها و افزایش کارایی دستگاه می شود. خریداران این آون توستر از عملکرد آن راضی‌ به نظر میرسند و قیمت این دستگاه حدود ۵۰۰ هزار تومان است.

آون توستر سایا

۲) آون توستر سایا مدل Vulcan-10

«سایا» که یک برند فعال در تولید لوازم خانگی برقی کوچک و زیرمجموعه شرکت صنعتی پارس خزر است، آون توستر ۱۰ لیتری خود را به بازار ارائه کرده است. این محصول را برای آن دسته از خریدارانی معرفی میکنیم که دنبال یک دستگاه جمع و جور و کوچک هستند که در حد گرم کردن نان یا گرم کردن یک وعده غذا و یا درست کردن غذا در حجم کم به کمکشان بیاید. پهنا، ارتفاع و عمق و این آون توستر به ترتیب از چپ به راست  ۳۶۰× ۱۸۰× ۱۸۰ میلیمتر است.

مقالات مرتبط  راهنمای خرید سبزی خرد کن برقی + بهترین مارک سبزی خرد کن

توان مصرفی این دستگاه کوچک ۸۰۰ وات است و حداکثر حرارتی که برای شما فراهم میکند ۲۳۰ درجه سانتی گراد است.همانطور که از گنجایش کمش میشود حدس زد، در آن  از جوجه گردان خبری نیست و یک قفسه دارد. برخی از خریداران دستگاه گفته‌ اند که عملکرد گرم کردن دستگاه خوب و به طور یکنواخت است. قیمت این آون توستر جمع و جور حدود ۳۵۰ هزار تومان است.

آون توستر فلر

۳) آون توستر فلر «Feller» مدل EOFR221

احتمالا نام این برند آلمانی را تاکنون شنیده باشید، چرا که محصولات این برند در حوزه لوازم برقی خانه جایگاه خوبی در بازار ایران پیدا کرده اند. آون توستر فلر مدل EOFR221 ظرفیت ۲۲ لیتری دارد و ابعاد آن۲۹۰ × ۳۵۰ × ۴۵۵۵ میلیمتر است. این دستگاه توانی معادل با ۱۵۰۰ وات دارد و حداکثر دمای ایجادشده توسط این دستگاه ۲۳۰۰ درجه سانتی گراد است.

این دستگاه هم جوجه گردان دارد و دو قفسه در آن برای قرار دادن مواد غذایی در نظر گرفته شده است. نکته مثبتی که باید به آن اشاره کنیم وجود قابلیت کانونکشن در این توستر است و چرخش حرارت با استفاده از فن هایی که در بدنه داخلی دستگاه تعبیه شده، صورت میگیرد. اکثر خریداران دستگاه از قدرت پخت بالا و یکنواخت دستگاه تعریف کرده اند و از پخت کیک و انواع غذاهای تنوری با این دستگاه تجربه خوبی داشته اند. برای خرید این آون توستر باید چیزی حدود ۸۰۰/۰۰۰ تا ۱/۲۰۰/۰۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

 آون توستر بایترون

۴) آون توستر بایترون «Bitron» مدل TO-850 WH

بایترون یا بیترون هم از آن دست برندهایی است که با کیفیت قابل قبول و قیمت متوسط بازار ایران را هدف قرار داده و تا حد خوبی هم موفق بوده است. آون توستر TO-850 WH بایترون، ۳۸۸ لیتر گنجایش و کمی کمتر از یک میلیون تومان قیمت دارد.

ابعاد آون توستر بایترون

 • پهنای آن ۵۵۰ میلیمتر
 • عمقش ۳۵۰ میلیمتر
 • ارتفاعش ۳۵۰ میلیمتر

است و نسبت به مدل‌هایی که تا اینجا معرفی کردیم کمی بیشتر جا میگیرد. این مدل تنها یک قفسه دارد که برای گنجایش ۳۸ لیتری اش کم به نظر میرسد.این آون توستر دارای برنامه پخت شامل:

 • پیتزا
 • توستر
 • جوجه گردان
 • یخ زدایی
 • پخت با هوای گرم و گریل کردن

است. توان مصرفی دستگاه ۱۵۰۰ وات است و میتواند تا ۲۳۰ درجه سانتی گراد حرارت ایجاد کند. طراحی ظاهری آون توستر بایترون شیک و جذاب است و استفاده از پنل کنترل دیجیتال و صفحه نمایشگر باعث شده که شباهت ظاهری زیادی به مایکرویوها داشته باشد. کیفیت دستگاه خوب و قابل اعتماد است اما قیمت آن کمی در خریداران این دستگاه تردید ایجاد میکند.

آون توستر هانس

۵) آون توستر هانس «Hunce » مدل HT35196

اما وقتش شده که به عنوان آخرین مدلی که معرفی می‌کنیم، برویم سراغ یکی از گران‌ترین، پر امکانات‌ترین و کامل‌ترین آون توسترهای پرفروش بازار؛ مدل HT35196 از برند آلمانی هانس! از نظر گنجایش جادارترین مدل بین این ۵ مدل است و ۴۲ لیتر گنجایش دارد.

ابعاد آون توستر هانس

 • پهنای آن ۵۴۰ میلیمتر
 • عمقش ۴۳۰ میلیمتر
 •  ارتفاعش ۳۵۰ میلیمتر است.

این توستر بیشترین تعداد قفسات را هم با ۴ قفسه به خود اختصاص داده‌ است بدنه خارجی این دستگاه از جنس استیل ضد زنگ است و دوام و استحکام بالایی دارد. توان مصرفی آن ۲۰۰۰ وات و حداکثر حرارت ایجاد شده توسط آن ۲۳۰ درجه سانتی گراد است.

همه مدل های قبلی دارای تایمر یک ساعته بودند اما این دستگاه تایمر دو ساعته دارد و برای غذاهایی که مدت زمانی بیش از ۱ ساعت برای پخت نیاز دارند لازم نیست تایمر را مجددا تنظیم کنید.برنامه پخت متنوعی هم دارد که با استفاده از پنل کنترل دیجیتال و صفحه نمایش بزرگش قابل تنظیم است.این برنامه ها:

 • برشته کن
 • پیتزاپز
 • کیک و شیرینی پز
 • جوجه گردان
 • کباب پز
 • ماهی پز
 • خشک کن میوه
 • یخ زدایی
 • و تخمیر خمیر

را شامل می شود. این دستگاه فن حرارتی (قابلیت کانوکشن) هم دارد. نکته مهم درباره آن ایزولاسیون حرارتی داخلی بدنه است که اجازه نمیدهد بدنه بیرونی دستگاه بیش از حد گرم شود.این مدل کامل ترین مجموعه از وسایل همراه آون توستر را ارائه میکند که شامل:

 • سیخ جوجه گردان
 • سینی و توری داخل فر
 • سه عدد سینی پیتزاپز
 • قفسه نگهدارنده سینی پیتزا پز
 • ۱۰ عدد سیخ مخصوص کباب
 • و سبد مخصوص بو دادن و خشک کردن مواد غذایی

می شود.مانند مدل FEO-435 فوهلن چراغ داخلی هم دارد.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام