فیلر لب چیست

همه چیز درباره فیلر لب را از سیر تا پیاز قبل از تزریق بدانید! + هزینه فیلر لب

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

فیلر لب ؛ تزریق فیلر بر لب یکی از خدمات زیبایی میباشد.حجیم بودن لب ها از ملاک های زیبایی و چهره در این دوره محصوب میشود.از این رو،شمار متقاضیان برای حجیم کردن لب ها روز افزون است و خانم های زیای به دنبال روش های تزریق برای حجم دادن لب هایشان هستند که انجام بعضی از این روش ها ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد و یا غیر استاندارد باشد و مشکلات جبران ناپذیری برای فرد به وجود آورد.

یکی از روش های استاندارد و تضمینی که در دنیا وجود دارد،روش تزریق فیلر بر لب می باشد که امروز ما در این بخش آرایش و زیبایی از مجله عروس ما همراه باشید تا با فیلر لب بیشتر آشنا شوید.

تزریق فیلر لب

چرا تزریق فیلر لب؟؟

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب تحتانی به طور طبیعی از لب فوقانی بزرگ تر و حجیم تر است و نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها شبیه هم هستند که حجم و تقارن در این دو نیمه بسیار مهم است.

در تزریق فیلر لب کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.لب فوقانی از دو قسمت لب سفید و لب قرمز تشکیل شده است که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود و در صورت استفاده از روژلب بصورت خطوط عمودی قرمز رنگ در لب بالا خودش را نشان می دهد.

بطور معمول لب تحتانی حجیم تر از لب فوقانی است و کمی جلوتر از آن قرار گرفته است. می توان گفت لب تحتانی حدودا دو برابر لب فوقانی می باشد. در حالیکه لب بالا و پایین نسبت به هم بعنوان خواهر در نظر گرفته می شوند نیمه راست و چپ هر کدام از لب ها بعنوان دو قلو نسبت به یکدیگر تصور می شوند و وجود تقارن در این دو نیمه بسیار مهم و اساسی می باشد. در تزریق ژل لب با حجم دادن و برجسته کردن حاشیه لب جذابیت و زیبایی صورت بیشتر می شود.

فیلر لب چیست و چگونه انجام می‌شود؟

فیلر لب روشی برای حجیم کردن لب ها به صورت تزریق است. فیلر‌ها یا از کلاژن (Collagen) یا هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) ساخته شده اند.برای حجم دادن به لب ها، فیلر به طور مستقیم توسط سوزن مخصوص به درون لب ها تزریق می شود.

تزریق فیلرهایی که بر مبنای هیالورونیک اسید تهیه شده اند،نقش بهتری در حجم دادن و زیباتر شدن لب ها ایفا می کنند؛ زیرا هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بدن وجود دارد و پس از تزریق به خوبی با بافت لب ها سازگاری پیدا میکند. همچنین به دلیل این که هیالورونیک اسید سبب حفظ آب بیشتری درون لب ها می شود،لب ها پس از تزریق فیلر طبیعی‌تر به نظر میرسند.

پزشک برای تزریق فیلر، مقدار آن را با توجه به این که لب قرار است تا چه اندازه حجم نیاز داشته باشد در نظر می گیرد. همچنین استفاده از داروهای بی حسی برای این که فرد مورد نظر، درد کمتری حین تزریق داشته باشد متداول است.

تفاوت فیلر لب با ژل لب در چیست؟

باید دقت کنید که فیلر یا پر کننده لب، یک مفهوم گسترده‌ از روش های تزریق به لب برای حجیم کردن آن است که تزریق ژل لب یکی از این روش هاست. در واقع تزریق ژل لب یکی از روش های فیلر محسوب شده که در آن از ماده «هیالورونیک اسید» استفاده می شود، اما همه روش های فیلر برای لب، تزریق ژل نیست. روش های دیگری همچون «پلی لاکتیک اسید» نیز وجود دارد که در آن به جای پرکردن با ژل، پوست نسبت به تولید کلاژن تحریک می شود و نوع نیمه دائمی از فیلر محسوب می گردد. حال آنکه فیلر به روش تزریق ژل لب کاملا موقتی است.

مقالات مرتبط  فواید شگفت انگیز آلوئه ورا برای رویش مجدد مو + طرز تهیه 12 ماسک مو آلوئه ورا

بهترین مارک ژل برای تزریق فیلر لب

برندهای آمریکایی، اروپایی، چینی از برندهایی محسوب می شوند که در تزریق ژل استفاده می شوند و این شما هستید که تصمیم می گیرید از چه برندی استفاده کنید در حال حاضر بهترین برندهای فیلر لب در ایران به شرح زیر است:

 • ژل ژوویدرم ساخت لابراتوآر Allergan امریکا
 • ژل استایلج ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه
 • ژل تئوسیال ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس
 • ژل رستیلن ساخت لابراتوآر Galderma سوئیس

برندهای نام برده شده جز برندهایی است که نسبت به دیگر برندهای تزریق ژل گرانتر است و دارای تاییدیه های بین‌المللی هستند. نوع دیگر از برندها، برندهای ارزانتر هستند که دارای تاییدیه وزات بهداشت در داخل ایران هستند و اگر ژلی خیلی قیمتش ارزان بود بدانید که تاییدیه وزارت بهداشت را ندارد و بهتر است از این دسته از ژل ها استفاده نکنید تا سلامت تان با مشکل رو به رو نشود توجه داشته باشید از نکات بسیار مهم این است در بعضی از مارک های تزریق ژل فقط برای تزریق ژل لب استفاده می شود و در برخی دیگر هم برای تزریق گونه استفاده می شود.

تزریق فیلر لب

مزایای تزریق فیلر لب

قبل از تزریق فیلر لب ابتدا لب را با مواد ضد میکروبی کاملا ضد عفونی میکنند و بعد لب را بی حسی موضعی میکنند تا در تزریق فیلر ،مراجع هیچ دردی را احساس نکند روش تزریق فیلر،روشی بدون درد میباشد وروشی آسان و سریع است که کمترین زمان را به خود اختصاص داده است تزریق فیلر هیچ دوره نقاهتی را برای بیمار به همراه ندارد از همین رو سبب رضایت همه قرار گرفته است.تزریق فیلر به دلیل وجود هیالورونیک ماندگاری بسیاری نسبت به سایر روش ها دارد وتزریق فیلر بر لب،عاری از هرگونه آلرژی و عفونت برای شخص میباشد.

تزریق فیلر بر لب سریع ترین روشی است که سریع ترین نتیجه را نشان میدهد درهمین خصوص مزایای زیای نسبت به بقیه روش ها به خود اختصاص داده است.از دیگر فواید تزریق فیلر بر لب را میتوان به این مورد اشاره کرد،که هرگاه متقاضی بعد از تزریق فیلر بر لب از حجیم کردن لب های خود به هر دلیلی پشیمان شد و خواست لبان خود را به حالت اول بازگرداند ،تزریق فیلر این امکان را به او میدهد که فیلر را تخلیه کند و به راحتی و بدون هیچ مشکلی قابل حل و تصحیح برایش باشد.

تزریق فیلر ، ظاهری صد در صد طبیعی برای لب ایجاد میکند به گونه ایی نشان میدهد که انگار لب مادر زادی همینقدر خوشفرم و حجیم بوده است و به هیچ وجع برای هیچکس احتمال تشخیص نمیگذارد.تزریق فیلر طبیعی ترین ظاهر را برای افراد ایجاد میکند،همه افراد هم به دنبال راهی برای طبیعی نشان دادن زیبایی های خود میباشند به همین رو تزریق فیلر را برای لبان خود انتخاب میکنند.

عوارض تزریق فیلر لب

خوشبختانه تا به امروز گزارشی حاکی بر عوارض تزریق فیلر مشاهده نشده است.مقدار کمی، تورم بعد از تزریق فیلر به وجود می آید که با استفاده از کمپرس یخ بر لب ،تورم بعد از ۲۴ ساعت از بین می رود و نتیجه ی نهایی لب ها قابل مشاهده میشود.روش تزریق فیلر کمترین عوارض و علائمات  بعد از عمل را به خود اختصاص داده و مورد تمایز از سایر روش ها گشته است.تزریق فیلر بر لب کاملا تضمینی است و هیچگونه عفونت و  عوارضی را به خود نسبت نداده است.

مزایای فیلر لب

سوالاتی در مورد فیلر لب که شاید برای شما پیش آید…

هر لب، چقدر فیلر نیاز دارد؟

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که اکثر افراد به آن واقف نیستند، درشت و پر شدن لب ها به طوری که دوست دارند نباید لزوما یک شبه اتفاق بیفتد. اگر لب خیلی باریکی دارید و می خواهید که لب های درشت ولی طبیعی داشته باشید، به چند جلسه و خب هزینه کردن بیشتری نیاز دارید.

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟

بستگی دارد که دکتر متخصص از چه بی حس کننده ای استفاده کند، من شخصا از بی حس کننده های دندانپزشکی استفاده می کنم که بیمارم هیچ چیز را حس نکند، اما برخی از پزشکان از ژل بی حس کننده استفاده می نمایند که می تواند باعث ناراحتی مراجع شود.

مقالات مرتبط  10 نکته مهم و حیاتی در انتخاب آرایشگاه عروس که باید بدانید!!

فیلر لب تا چه زمانی باقی می ماند؟

این موضوع به سن مراجع ارتباط دارد ولی به طور متوسط هر ۴ تا ۶ ماه باید تکرار شود تا سایز و مدل مورد نظر بیمار حفظ شود.

آیا فیلر لب احساس غیرطبیعی بودن دارد؟

اگر به صورت عالی و حرفه ای انجام شود، هیچ احساس غیرطبیعی بودن یا تفاوتی با لب طبیعی نباید ایجاد کند.

آیا نتیجه ی استفاده از فیلر لب آنی است؟

درست بعد از انجام تزریق، لب ها اندکی ورم می کنند. من به مراجعانم پیشنهاد استفاده از یخ روی لب ها و استفاده از قرص ارنیکا ( Arnica )برای جلوگیری از کبود شدن پیشنهاد می دهم. بعد از حدود ۲۴ ساعت تورم می خوابد و می توانید نتیجه نهایی را ببینید.

درصد بروز خطا و ناموفق بودن عمل چقدر است؟

این موضوع به ماده ی فیلر مربوطه بستگی دارد، اکثر پزشکان از فیلر های هیالورونیک اسید استفاده می کنند که ماندگاری بیشتری نسبت به بیشتر فیلرهای کلاژنی دارد و حدود ۱ الی ۳ درصد احتمال واکنش آلرژیک به کلاژن وجود دارد اما به هیالورونیک اسید این اتفاق به شدت نادر است.

اگر عمل زیبایی ناموفق بود، آیا امکان تخلیه فیلر وجود دارد؟

یکی از مزایای استفاده از فیلر هیالورونیک اسید نسبت به کلاژن این است که HA به راحتی توسط آنزیم هیالورونیداز قابل حذف کردن است. بنابراین اگر مشکلی پیش بیاید به راحتی قابل حل و تصحیح است.

هزینه تزریق فیلر لب

هزینه تزریق فیلر لب بسته مقدار وسعتی دارد که تزریق در آن انجام شود و به مقدار موادی که برای فیلر کردن در نظر گرفته شود، بنابراین مقدار هزینه پرداختی برای تزریق فیلر در معاینه پیش از عمل،قابل تخمین است و به اختیار متقاضی گذاشته می شود.اما هزینه هر میل فیلر لب قیمتی بین حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان ) دارد.این هزینه ارتباط مستقیمی با نوع فیلر استفاده شده در هر بار تزریق و تخصص پزشک شما دارد.

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق فیلر لب

اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزریق فیلر لب انجام داده اند و ناراضی هستند زیاد شده اند.

 • قبل از هر گونه تزریقی باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 • فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
 • تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
 • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
 • در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
 • بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید می باشد البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
 • تبحر و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت است.
 • تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

تهیه شده توسط گروه تحریریه عروس مااین مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 3   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام