مزایا و معایب اسپری های تاخیری

فواید و مضرات اسپری های تاخیری که کمتر کسی به شما می گوید!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

اسپری تاخیری از جمله ابزارهایی است که به مردان کمک می کند تا رابطه جنسی طولانی تری داشته باشند و دیرتر انزال را تجربه کنند. این اسپری ها از طریق مسدود کردن راه های انتقال پیام های عصبی به آلت، میزان تحریک حسی را در این ناحیه کاهش میدهند و منجر به طولانی تر شدن رابطه جنسی می شوند. با این حال استفاده از این مواد معایب و مزایای خاص خود را دارد که در ادامه این مقاله از عروس ما به آنها اشاره کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

فواید اسپری های تاخیری

اسپری تاخیری چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپری تاخیری در مردانی که دچار زودانزالی هستند طرفدار زیادی دارد. در واقع مردان با اسپری زدن بر آلت تناسلی خود میتوانند رابطه جنسی را برای چند دقیقه بیشتر حفظ کنند و انزال را تا حدی به تأخیر بیندازند. این اسپری ها از طریق مسدود کردن راه های انتقال پیام های عصبی به آلت، میزان تحریک حسی در این ناحیه را کاهش میدهند و منجر به طولانی تر شدن رابطه جنسی می شوند.

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری باید به حساس ترین نقطه آلت تناسلی اسپری شود. معمولاً این ناحیه در بالاترین نقطه آلت تناسلی قرار دارد. میزانی که هر فرد به اسپری برای بی حس شدن آلت نیاز دارد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. با این حال اسپری کردن بیش از ۴ بار به افراد توصیه نمی شود. ترجیحاً به جای افزایش دادن دفعات استفاده خود از این محصول، به خودتان زمان دهید. معمولاً چیزی حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان لازم است تا بتوانید اثرات مورد انتظار را مشاهده کنید.

معایب و مزایای استفاده از اسپری تاخیری

مزیت استفاده از اسپری های تاخیری تنها در کوتاه مدت است چراکه آنها تنها یک ابزار بیرونی هستند و نمیتواند مشکلات فرد نظیر انزال زودرس را به طور اساسی حل و فصل کند. امروزه روش های درمانی گوناگونی برای درمان زودانزالی استفاده می شود. این روش ها که توسط روانشناسان متخصص در حیطه سکس تراپی ارائه می شود، به فرد کمک میکند تا بتواند ریشه های روانی مشکل خود را نیز دریابد و با انجام تمرین های به خصوص بدون نیاز به استفاده از وسایلی نظیر اسپری های تاخیری و انواع بی حس کننده ها انزال به موقع را تجربه کند و کیفیت رابطه جنسی خود را بهبود ببخشد.

عوارض جانبی اسپری تاخیری

۱) از دست دادن نعوظ

یکی از عوارض جانبی معمول محصولات تاخیری احساس سِر کنندگی بیش از حد این نوع روش هاست. اگر کرم یا اسپری تاخیری خیلی قوی باشد و یا شما مقدار زیادی از این نوع مواد را استعمال کنید، ممکن است شما با کاهش بیش از حد حس مواجه شوید.

این مشکل ممکن است بعضی از اوقات شما را با حفظ و رسیدن به نعوظ کامل دچار مشکل کند. سپس شما مجبور به شست و شوی کامل هستید و صبر کنید تا این بی حسی موضعی از بین برود و مجدد از این روش استفاده کنید. این وضعیت مناسبی را به هنگام شور و عشق برای شما محیا نخواهد کرد.

مقالات مرتبط  راه های دیر ارضا شدن و درمان انزال زودرس قطعی (100% حیاتی)

۲) کاهش لذت از رابطه جنسی

یکی دیگر از مسائل معمول در کرم ها و ژل های بی حس کننده این است که شما حین رابطه جنسی با آرامش و آهسته تر پیش می روید. در نتیجه شما زمان بیشتری را در رخت خواب سپری خواهید کرد، اما شما ممکن است از حسی که دارید لذت کمتری ببرید.

می توان به این نتیجه رسید که به علت ضعیف تر شدن اعصاب لامسه شما لذت کمتری از رابطه جنسی خود می برید اما به نحوی طولانی تر شدن رابطه هم لذت بخش می باشد و از جهتی دیدن رضایتمندی شریک جنسی تان به شما احساس لذت بیشتری می دهد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سؤالات متداول در مورد اسپری تاخیری

۱) بهترین موقع برای استفاده از اسپری تاخیری چه زمانی است؟

معمولاً توصیه می شود که اسپری تاخیری حدوداً ۵ دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی استفاده شود.

۲) آیا اسپری تاخیری میتواند عوارضی نظیر بی حس شدن دائمی آلت تناسلی را به همراه داشته باشد؟

این مسئله بسیار نادر است چراکه مواد موجود در اسپری های تاخیری به سرعت جذب می شود. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان میدهد که تنها ۱ درصد مردانی که از اسپری های تاخیری استفاده میکردند چنین مشکلی را گزارش داده اند.

۳) آیا استفاده از اسپری تاخیری زمانی که رابطه دهانی صورت می‌گیرد مجاز است؟

اگر میخواهید رابطه دهانی با شریک جنسی خود داشته باشید حتماً باید پس از استفاده از اسپری تاخیری آلت خود را بشویید. رابطه دهانی بدون کاندوم در این شرایط میتواند منجر به بروز انواع حساسیت‌ها در طرف مقابل شود.

۴) آیا استفاده از اسپری های تاخیری برای طولانی کردن روابط جنسی بی خطر است؟

اخیرا این نگرانی وجود دارد که آیا استفاده از اسپری تاخیری می تواند مضرر باشد! برخی از مواد اولیه که اسپری تاخیری حاوی آن می باشد، برای ایجاد برخی از مشکلات شناخته شده اند‌، بنابراین این نگرانی کلی وجود دارد که با بررسی موارد زیر می توانید در انتخاب محصول مورد نظر اطلاعات بیشتری داشته باشید:

قابلیت بی حس کنندگی

چیزی که باعث بی حسی آلت می شود باید زمانی مورد استفاده قرار بگیرد که واقعا لازم باشد. مواد استفاده شده در اکثر اسپری های تاخیری مانند لیدوکائین و بنزوکائین  و مواد بی حس کننده موضعی هستند که به همراه خود برخی از مشکلات جنسی را به همراه دارند.

مقالات مرتبط  فواید رابطه جنسی؛ 21 فایده شگفت انگیز رابطه جنسی برای زنان و مردان! (18+)

همچنین این مواد بی حس کننده، گاهی اوقات به شریک جنسی شما منتقل می شود، که نتیجه ی این انتقال بی حسی این می باشد که هیچکدام از شما دو نفر از لذت کافی در رابطه جنسی خود برخوردار نخواهید بود.

افزایش اختلال نعوظ در صورت مصرف دائمی

هیچ چیزی بدتر از وابسته بودن به یک محصکل تجاری وجود ندارد. اسپری های تاخیری ممکن است برای مدت زمانی برای شما کار کنند اما نباید به طور دائمی از آنها استفاده کنید. تکنیک های طبیعی و کاندوم های موثر وجود دارد که شما می توانید از آنها جهت جلوگیری از انزال زود رس جلوگیری کنید. لازم به ذکر می باشد که اگر بطور دائمی از آن استفاده نکنید عوارض جانبی مشکل جدی سازی ندارد‌.

امکان ایجاد جوش و دانه وجود دارد.

بعد از استفاده از اسپری تاخیری در صورت داشتن حساسیت واکنش های پوستی توسط “کینز” ایجاد می شود. طبق آمار حدود ۵۰٪ افراد بعد از استفاده دچار راش پوستی می شوند. راش پوستی یا همان جوش و دانه می باشد که به صورت موقتی بر روی پوست که معمولا با سوزش و خارش همراه است،ایجاد می شوند و گاهی به شکل برآمدگی های قرمز رنگی می باشند که بافت پوست را تغیر می دهند.

سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید، دلایلی موافق و مخالف محصولات بی حس کننده موضعی وجود دارد. مثبت ترین موارد استفاده از این نوع محصولات، تهیه و در دسترس بودن آسان آن است و سریعا تاثیر گذار بوده بطوریکه شما نیازی به تلاش کردن و یاد گیری روش های کنترل انزال خود نخواهید داشت.

مشکل اصلی استفاده از این محصولات آن است که درمان دائمی برای زود انزالی محسوب نمی شود و ممکن است باعث کاهش لذت و قدرت نعوظ شود.پیشنهاد من به شما این است که اگر نیاز لحظه ای و فوری به چیزی دارید که مشکل شما را رفع کند، ارزش دارد یک بار این نوع کرم ها و یا اسپری های تاخیری را امتحان کنید. فقط به دقت دستورالعمل گفته شده را رعایت کنید و حتما قبل و بعد از رابطه جنسی خود را بشورید تا اثری از این مواد نماند.این مقالات مرتبط را هم بخوانید…

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام