لاغری با طب سوزنی

فواید طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن موضعی چه می دانید؟

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

طب سوزنی و لاغری ؛ این روز‌ها تبلیغات زیادی درباره لاغری با طب سوزنی می شنویم؛آیا می‌خواهید بدانید این تبلیغات واقعی است و آیا واقعا می شود با سوزن لاغر شد یا نه؟برای اینکه از ریز و درشت این ماجرا سر در بیاورید باما در ادامه این مطلب از عروس ما همراه باشید.

ریشه طب سوزنی حداقل از ۵ هزار سال پیش با طب چینی آمیخته شده است و در سایر نقاط جهان به‌ عنوان بخشی از طب سنتی چین (TCM) یا طب شرقی شناخته می‌ شود. متخصصان ماهر طب شرقی بعد از گذراندن دوره‌ های متفاوت طب چینی با طب سوزنی، گیاهان دارویی، ماساژ، درمان‌های حرکتی و تغذیه‌ای مانند تای‌ چی و… آشنا می‌ شوند.طب سوزنی در غرب بیشتر به‌ عنوان روشی برای تسکین درد شناخته شده، اما تاثیر آن در درمان بسیاری از مشکلات دیگر نیز ثابت شده است.

در سال ۱۹۷۹/۱۳۵۸ سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، طب سوزنی به تنهایی یا همزمان با دارو‌های فعلی می‌ تواند ۱۰۴ عارضه را درمان کند.این نوع درمان با مدیریت استرس، میتواند در پیشگیری از بروز عارضه‌ های مختلف سلامت نقش عظیمی بازی کند. به گفته متخصصان طب سوزنی، بسیاری از بیماری‌ هایی که با این روش درمان می‌ شوند، به خاطر فشار روانی مزمنی است که سیستم‌ های چندگانه بدن، شامل سیستم‌ های ایمنی و غدد را تحت‌ تاثیر قرار می‌ دهند.

درمان با طب سوزنی هیچ شباهتی به آمپول زدن ندارد! اما از آنجا که مدارک لازم مبنی بر تاثیر صد‌در‌صدی طب سوزنی بر چاقی وجود ندارد، اگر قصد کاهش وزن دارید، بد نیست بدانید که این روش به تنهایی نمیتواند کارساز باشد و بهتر است قبل از این کار با چند کارشناس طب مکمل در این خصوص مشورت کنید تا بهترین راه برای کاهش وزن و تغییر سبک زندگی خود را بیابید.

طب سوزنی

آشنایی با طب سوزنی

در طب سوزنی ۶ نقطه در قسمت شکم وجود داره که باعث از بین بردن چربی های شکمی و افزایش سوخت و ساز بدن میشه که به آنها میپردازیم.

۱) نقطه ی چربی سوزی شکم در طب سوزنی

این نقطه در فاصله ی ۵/۳ سانتی متری (۵/۱ اینچ) زیر شکم واقع شده که به ویژه در بهبود گردش خون نیز اهمیت داره. علاوه بر چربی سوزی از این قسمت برای درمان درد های فیزیکی، تنظیم جریان قاعدگی و ترشحات واژینال نیز استفاده می شود.

۲) نقطه ی رفع ورم شکم

از نقاط مهم دیگه ای که در طب سوزنی کاربردیه ، در حدود ۵/۷ سانتی زیر شکم قرار داره که علاوه بر استفاده برای چربی سوزی در کاهش مشکلات مربوط به زنان، کاهش دردهای مقطعی، ناباروری و کاهش میل جنسی موثر است.

۳) نقطه ی تسکین یبوست

دو نقطه که در ۵ سانتیمتری دو طرف ناف و ۵ سانتی متر پایینتر در سمت چپ و راست آن نسبت به مرکز وجود داره. این نقاط در طب سوزنی برای از بین بردن آب بیش از حد بدن و نفخ معده برای کاهش حجم اطراف شکم موثره. علاوه بر شکم میتونه روی بیخوابی، دردهای شکمی و حتی یبوست هم تاثیر گذار باشد.

۴) نقطه ی تینشو (Tinashu)

نقطه ای در قسمت شکم به فاصله ی ۵ سانتی در دو طرف ناف قرار گرفته که برای کنترل و کاهش بعضی بیماری ها مثل: جریان قاعدگی، تورم عضلانی در رحم،دیابت، نفخ شکم، اختلالات روحی و انواع تورم ها مفید و تاثیر گذار باشد.

۵) نقطه ی آب

این نقطه در قسمت بالای ناف به فاصله ی حدود ۵/۲ سانتی از آن قرار داره که نقطه ای بسیار مهمه. از فواید آن میشه به سم زدایی از بدن، درمان تورم صورت، درد شکم و همچنین التهابات معده نام برد.

۶) نقطه ی بهبود دهنده ی سوخت و ساز

محل قرار گیری آن در حدود ۱۰ سانتی بالای ناف قرار گرفته که علاوه بر تاثیر روی چربی ها، برای بهبود عملکرد معده، کاهش دردهای شکمی و عارضه های صبحگاهی موثر است.

این روش چطور عمل میکند؟

طب سنتی چین بر کیفیت انرژی یا قدرت زندگی در بدن تاکید دارد که متخصص طب سوزنی آن را «چی» میخواند و به سلامت ما اشاره دارد. در واقع «چی» در طول مسیر‌های انرژی بدن که «کانال‌ های انرژی» خوانده می‌ شود، منتشر شده و بسیاری از آن به اعضای خاصی مرتبط است. وقتی «چی» مسدود شده و نمیتواند آزادانه منتشر شود و در بدن گسترش یابد، بیماری در نقطه‌ ای از بدن بروز میکند. برای متعادل‌ سازی مجدد جریان انرژی و بازگشت سلامت به بدن، متخصص طب سوزنی سوزن‌ ها را به نقاط خاصی از بدن فرو می‌ کند؛ تعداد این نقاط خاص در بدن در نهایت به ۳۶۰ نقطه میرسد!

مقالات مرتبط  دمنوش چربی سوز ؛ طرز تهیه 7 دمنوش لاغری که چربی سوزی را سرعت می بخشد!!

آیا این روش به فرد صدمه میزند؟

طب سوزنی اصولا باید بدون درد باشد؛ مگر افراد بسیار حساس که بسته به میزان حساسیت‌ شان و مکانی که سوزن در آن فرو میرود، سوزش خفیفی را احساس خواهند کرد. وقتی سوزن‌ ها سر جایشان قرار می گیرند، کاملا طبیعی است که احساس سوزش یا خارش جزئی، بی‌ حسی و کرختی، گرما یا فشار ملایم احساس شود. اگر این احساس‌ ها شدت بگیرند یا احساس ناراحتی در فرد ایجاد کند، باید متخصص طب سوزنی را در جریان بگذارید تا سوزن‌ ها را بازنگری کند.

فواید طب سوزنی برای لاغری

در طول جلسه طب سوزنی دقیقا چه اتفاقی می‌ افتد؟

این جلسه بعد از معاینه اولیه پزشک شامل تعیین ضخامت پوست، شرایط زبان و کیفیت ضربان نبض مچ دست آغاز می‌ شود؛ این مشاهدات، کلیاتی را در مورد وضعیت بدن برای پزشک روشن می‌ کند و او با آگاهی بیشتر درمان را آغاز می‌ کند. بعد از تشخیص مشکل، متخصص طب سوزنی از شما می‌ خواهد که روی تخت دراز بکشید و سوزن‌ ها را در نقاط کلیدی بدن قرار میدهد. در این مرحله شما دیگر لازم نیست کاری انجام دهید و میتوانید تا پایان جلسه، که ممکن است بیش از ۴۰ دقیقه طول بکشد، استراحت کنید!

طب سوزنی چطور باعث کاهش وزن می شود؟

در مکتب طب سنتی چین گفته می‌شود چاقی معمولا به خاطر عملکرد ضعیف دستگاه گوارش و نامتعادل بودن میزان مواد‌غذایی هضم شده که وارد دستگاه گردش خون می‌ شوند، ایجاد شده و با بیماری‌ هایی، چون بالا رفتن قند خون، چربی خون، فشار خون، افزایش اسیداوریک و درد مفاصل خود را نشان میدهد. در این روش، نقاط حساس با سوزن‌های مخصوص هدف گرفته می‌ شوند تا کانال‌ های انرژی تمیز شود و تعادل خون و «چی» تنظیم شده و با تخریب مستقیم سلول‌ های چربی، تعداد سلول‌ های چربی در بدن کمتر شود و اشتهای فرد کاهش یافته و در نهایت وزن کاهش یابد.

سوزن‌ ها حدود ۴۰ دقیقه در نقاط خاص بدن باقی میمانند تا باعث تحریک همان نقاط شده و کانال‌ های انرژی فعال شوند و همچنین گردش خون شتاب می‌ گیرد و گرمای بدن رها می‌ شود تا کاهش وزن اتفاق بیفتد.

تحقیقات علمی در مورد طب سوزنی چه می‌ گویند؟

تحقیقات علمی کمی توانسته‌ اند تاثیر طب سوزنی بر کاهش وزن را به اثبات برسانند؛ برخی از این مطالعات بر این باورند که طب سوزنی میتواند به عنوان تسریع‌ کننده لاغری در افراد عمل کند. بر اساس پژوهشی که در سال ۲۰۰۹ در این زمینه منتشر شد، دانشمندان ۳۱ تحقیق را (با مجموع ۳ هزار و ۱۳ شرکت‌ کننده) تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که طب سوزنی می‌ تواند تاثیر عمده‌ ای بر کاهش وزن بدن داشته باشد. البته تمام این تحقیقات چنین نتیجه درخشانی نداشته و بعضی از آنها کیفیت پایینی داشته و تحقیقات مختلف، نتایج مختلفی را در زمینه تاثیر طب سوزنی بر کاهش وزن به اثبات رسانده‌ اند.

برای مثال، مطالعه‌ ای که در سال ۱۹۹۹ بر روی ۴۰ فرد چاق انجام شد، نشان داد که این افراد بعد از ۱۲ جلسه طب سوزنی که به صورت هفتگی انجام میشد، وضعیت اعصاب و افسردگی‌ شان تا حد زیادی بهبود یافت، اما در کاهش وزنشان تاثیری نداشت. با این حال تحقیقی که یک سال پیش از آن انجام شده بود، ثابت کرد افرادی که روزی ۲ بار، به مدت ۴ هفته در جلسات طب سوزنی شرکت داشته‌اند، اشتهایشان از بین رفته و وزنشان کم شده است.

آیا من هم میتوانم از این روش استفاده کنم؟

اگر دوره بارداری خود را سپری می‌ کنید، به هیچ‌ وجه مجاز به استفاده از این روش نیستید، زیرا در این روش، غیراز تخریب سلول‌ های چربی، اشتهای خود را برای خوردن غذا از دست می‌ دهید و همین موضوع باعث می‌ شود، کمتر از حد معمول غذا میل کنید. این امر در حالت عادی برای شما ضرر ندارد، اما در دوران بارداری هم برای شما و هم برای جنین خطرناک است. زیرا جنین مواد مورد نیازش را از بدن مادر تامین می‌ کند و درصورتی که شما به اندازه طبیعی غذا نخورید، نه تنها خودتان بلکه جنین هم با فقر مواد‌غذایی، معدنی و املاح مواجه می‌ شود.

مقالات مرتبط  رژیم کانادایی ؛ لاغری سریع در 15 روز با رژیم کانادایی اصلی + عوارض و مشکلات !!!!!

طول سوزن‌ ها چقدر است و تا چه عمقی در بدن فرو میروند؟

این سوزن‌ های استیل که ضد‌زنگ هم هستند، معمولا به نازکی موی انسان بوده، استرلیزه و یکبار مصرف هستند و طولشان بین یک تا ۱۰ سانتی‌ متر، متفاوت است. برعکس سوزن های توخالی که برای آمپول زدن استفاده می شوند، سوزن های طب سوزنی تو پر هستند و متخصص طب سوزنی هر کدام از این سوزن‌ ها را، با توجه به میزان چربی زیر‌پوستی که سوزن‌ ها نیاز دارند در آن فرو می برد، در عمق ۷ میلی‌ متر تا ۷.۵ سانتی متر نقاط مختلف بدن قرار می گیرند و بعضی اوقات لازم است که تمام طول سوزن وارد بدن شود.

در مناطقی از بدن که عضله کمی روی استخوان قرار دارد (مثل پیشانی و دست) فقط نوک این سوزن ها وارد بدن میشود، اما در مناطقی که عضله زیاد دارد (مثل کفل‌ ها و بالای پا) سوزن تا عمق بیشتری وارد می‌ شود. طول مدت زمانی که سوزن در بدن بیمار باقی میماند، بستگی به پزشک و نحوه درمانی دارد که برای بیمار انجام می شود؛ گاهی اوقات فقط یک یا ۲ ثانیه لازم است که سوزن در بدن بیمار باقی بماند و ممکن است هدف، ایجاد یک سوراخ ریز و خروج یک قطره خون باشد تا از این طریق بدن بتواند خود را از «چی» مهاجم خلاص کند.

چند جلسه درمان با طب سوزنی لازم است؟

در هر دوره درمان چاقی با طب سوزنی، فرد باید ۱۰ جلسه تحت درمان قرار بگیرد و در این مدت بهتر است فرد از رژیم غذایی خاصی نیز پیروی کند تا نتیجه بهتری بگیرد؛ البته رژیم گرفتن همراه با استفاده از طب سوزنی، بسیار راحتتر از رژیم گرفتن تنهاست، زیرا طب سوزنی باعث کاهش اشتها شده و میل و رغبت را برای خوردن کمتر می کند.

معمولا یک تا ۳ جلسه اول درمان، باید ۳ بار در هفته یا بیشتر انجام شود. بعد از ۳ جلسه اول، جلسات به تدریج کاهش یافته و به ۲ بار در هفته و سپس یکبار در هفته میرسد.

معمولا در هفته اول تا چهارم طب سوزنی، عکس العمل بدن به این درمان ناگهانی است و کاهش وزن خیلی سریع اتفاق می‌ افتد. بین ۴ تا ۱۲ هفته، بدن به این شیوه عادت می‌ کند و وارد فاز سازگاری با طب سوزنی شده و تغییرات وزن بسیار جزئی پیش می آید. این روند تا ۱۲ هفته بعد همچنان ادامه دارد و کاهش وزن به کندی پیش میرود؛ اما بعد از این مدت کاهش وزن و سایز دوباره شدت می گیرد.

یادتان باشد در حالت طبیعی فرد باید بعد از ۴ تا ۶ جلسه متوجه تغییرات کوچکی در شرایط خود شود. اگر هیچ بهبودی حاصل نشود، باید به این نکته هم دقت کنید که کیفیت کار متخصصان طب سوزنی متفاوت است؛ پس قبل از نا‌امید شدن، از یک متخصص طب سوزنی دیگر هم کمک بگیرید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید…..

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام