راهنمای خرید گوشت کوب برقی

گوشت کوب برقی ؛ راهنمای خرید ۰ تا ۱۰۰ گوشت کوب برقی + همراه با قیمت

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

گوشت کوب برقی یک وسیله کاربردی برای تهیه انواع سوپ ها، سس ها، اسموتی و سایر مواد غذایی است؛ شما میتوانید از گوشت کوب برای خرد کردن، مخلوط کردن و پوره کردن مواد غذایی نرم و سفت استفاده کنید.این دستگاه ها اندازه کوچکی دارند و بدون آنکه وسیله یا ظرفی کثیف شود؛در ظرف مورد نظرتان عملیات مخلوط کردن، خرد کردن و میکس کردن را به سرعت انجام میدهند.

شست و شوی آن آسان است و به همین دلیل توانسته اند در آشپزخانه جای خوبی پیدا کنند. اگر قصد خرید یک گوشت کوب برقی مناسب را دارید؛ این راهنما به شما کمک میکند تا بهترین گوشت کوب را متناسب با نیاز و بودجه تان پیدا کنید. این راهنما درباره تفاوت گوشت کوب برقی با سایر مخلوط کننده ها،ویژگی های یک گوشت کوب خوب و لوازم جانبی صحبت میکند.با ما در ادامه این مطلب از عروس ما همراه باشید تا بدانید که چگونه یک گوشت کوب برقی خوب را تهیه کنید.

چقدر برای یک گوشت کوب برقی هزینه کنیم؟

گوشت کوب برقی توسط برندهای مختلف و با مدل های متنوعی عرضه می شود؛ برخی از آن امکانات کمتری دارند و ارزان تر هستند و برخی کیفیت بالاتری ارائه داده و با توجه به قابلیت های خود گرانترند. مثلاً گوشت کوب های ساده تر تنها از یک دکمه خاموش و روشن تشکیل شده اند که با آن گوشت کوب، عملیات خرد کردن را آغاز میکند.

مدل های گرانتر تنظیمات اضافه مانند سرعت های متفاوت،تیغه مناسب و متنوع و ظرف های مخصوص و مندرج برای جلوگیری از پاشیدن مواد غذایی را در خود جای داده اند؛ گوشت کوب های گرانتر، لوازم جانبی متنوعی برای خرد کردن سایر مواد غذایی را نیز در اختیار شما قرار میدهند و کار آنها محدود به یک تیغه نیست. بنابراین این شما هستید که با توجه به بودجه ای که دارید یک گوشت کوب مناسب تهیه میکنید.

خرید گوشت کوب برقی

تفاوت گوشت کوب با همزن دستی

گوشت کوب دستگاه‌ کاربردی است که با وزن کم و جثه کوچک خود میتواند به راحتی مواد غذایی نرم و سفت را با هم مخلوط کند. این دستگاه محدوده وزنی ۲ تا ۵ پوند دارد و نسبت به مخلوط کن های کاسه ای و همزن های دستی فضای کمتری را اشغال میکند و به راحتی در کشو جای می گیرند. این دستگاه هیچ تنظیمات خاصی نداشته و رابط کاربری بسیار ساده دارد؛ شما بدون کثیف کردن یک ظرف اضافی میتوانید از گوشت کوب برای پوره کردن مواد غذایتان استفاده کنید؛ لازم نیست منتظر خنک شدن مواد غذایی تان باشد؛ گوشت کوب برقی را در آن قرار داده و روشن کنید.

البته مخلوط کن های سنتی قدرت بیشتری دارند و برای مخلوط‌های سفت و سنگین مانند میوه های یخ زده مناسب ترند؛ این دستگاه ها تنظیماتی زیادی ارائه میدهند؛ اما بزرگ و جاگیر هستند.غذاساز بیشتر برای خرد کردن مواد غذایی خشک استفاده می شود؛ اغلب انواع متعددی تیغه دارند که برای مواد غذایی متنوعی قابلیت استفاده دارد. این دستگاه نیز فضای زیادی را اشغال کرده و فرایند شست و شو آنها سخت است.درنهایت همزن دستی تنها مواد را با هم مخلوط میکند. سبک وزن است؛ اما قدرت لازم برای خرد کردن مواد غذایی سفت را ندارد.

مواردی که باید قبل از خرید گوشت کوب برقی در نظر بگیرید:

چقدر از آن استفاده می‌کنید؟

اگر شما روزانه به یک گوشت کوب نیاز دارید و مرتب از آن استفاده میکنید؛ بهتر است به دنبال مدل های قویتر و بادوام تر بروید؛ اما اگر مصرف کمی دارید و ممکن است در طول هفته چند بار آن را روشن کنید؛ نیازی نیست هزینه زیادی را بابت قدرت آن بپردازید.

اغلب چه مواد غذایی را با گوشت کوب برقی مخلوط می کنید؟

آیا مواد غذایی که با گوشت کوب مخلوط می کنید نرم یا خیلی سخت هستند؟ اگر تنها برای تهیه سوپ، سس و مواد غذایی نرم از گوشت کوب استفاده میکنید؛ یک گوشت کوب معمولی برای شما مناسب است. اما برای تهیه اسموتی ها باید از یک گوشت کوب قوی استفاده کرده و یا آن را به مخلوط کن های سنتی بسپارید.

مقالات مرتبط  مبل کلاسیک یا مبل راحتی ؛ راهنمای صفر تا صد انتخاب مبلمان 100% کاربردی و مهم

بی سیم باشد یا سیمی؟

در مورد فضای آشپرخانه و دسترسی به برق فکر کنید. اگر در آشپرخانه تان به برق دسترسی ندارید؛ بهتر است از مدل های بی سیم استفاده کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که گوشت کوب های بی سیم قدرت کمتری دارند.

ویژگی های یک گوشت کوب برقی خوب و باکیفیت

۱) قدرت موتور

گوشت کوب ها دارای قدرت های متفاوتی هستند.باید گوشت کوبی انتخاب کنید که قدرت کافی برای مخلوط کردن و خرد و پوره کردن مواد غذایی نرم و سفت را داشته باشد.گوشت کوب شما بهتر است حداقل ۲۰۰ وات قدرت داشته باشد تا بتواند مواد غذایی را درگیر کرده و مخلوط کند.

۲) کنترلر

بررسی کنید که آیا دکمه روشن و خاموش دستگاه به آسانی عمل می کند یا خیر.برخی از گوشتکوب ها وزنی به اندازه یک کاغذ را دارند و برخی آنقدر سنگین هستند که شما فکر می کنید یک پاکت شکر در دست گرفته اید؛ بنابراین در صورتی که وزن آن سنگین باشد؛ کنترل کردن دستگاه و استفاده از دکمه خاموش و روشن آن سخت است. برخی از این دستگاه ها دارای دستگیره های ارگونومیک و کنترلرهای لمسی هستند که استفاده از دستگاه را ساده تر میکند. مدل های ساده تر تنها از دکمه خاموش و روشن تشکیل شده و یک سرعت را ارائه میدهند. اما مدل های پیشرفته تر دارای تنظیم سرعتی نیز هستد که شما میتوانید از آن بسته به نوع نیازتان استفاده کنید.

۳) میزان سرعت

همانطور که گفتیم برخی دستگاه ها تک سرعته و برخی دارای تنظیمات سرعتی متفاوت،سه سرعته، ۵ سرعته و … هستند؛ گوشت کوبی که از تنظیمات سرعتی بهره مند است؛نسبت به گوشت کوب های تک سرعته کارایی بیشتری دارد.بنابراین بهتر است به دنبال گوشت کوب های چند سرعته (حداقل دو سرعت) باشید.

۴) طراحی منحصربفرد گوشت کوب های برقی

مخلوط کن باید راحت باشد. مهم ترین جنبه این دستگاه طراحی دسته آن است؛اندازه و محل قرار گیری دکمه ها روی بدنه اهمیت دارد.در هنگام استفاده از برخی از این دستگاه ها میتوانید در حین کار با یک دست سرعت را کم و زیاد کنید.

۵) وزن گوشت کوب برقی

همانطور که اشاره شد وزن سنگین باعث می شود تا به مرور خسته شوید. گوشت کوب هایی که بدنه و یا سری فلزی دارند سنگین ترند.

۶) لوازم جانبی

برخی از گوشت کوب ها تعدادی از لوازم جانبی کاربردی به همراه دارند که امکانات خوبی را در اختیار شما قرار میدهد. مثلاً برخی از گوشت کوب ها دارای یک ظرف درب بسته هستند که باعث می شود مواد غذایی نزدیک تیغه بماند و پراکنده نشود؛علاوه بر این، ظرف دیگری مانند ظرف مندرج، ظرف نگهداری مواد از لوازم جانبی های کاربردی یک دستگاه گوشت کوب برقی محسوب می شود.

در کنار این لوازم،تیغه های متنوعی که روی سری گوشت کوب وصل می شوند و این امکان را به کاربر میدهند تا مواد غذایی متنوعی را با آن مخلوط کرده و یا خرد کنند.در این صورت گوشت کوب شما به یک همزن دستی، یک مخلوط کن و یک غذا ساز تبدیل می شود. البته قبل از آنکه هزینه بیشتری بابت خرید این گوشت کوب همراه با لوازم جانبی آن بپردازید؛ بهتر است به دقت بررسی کنید که آیا به این لوازم جانبی نیاز دارید یا خیر؟

۷) سیمی با بی سیم؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم انتخاب یک گوشت کوب بی سیم یا سیمی به نیاز شما مربوط می شود.مدل های سیمی برخی مشکلات را برای شما ایجاد می کنند؛ به طور مثال در تعدادی از این نمونه ها سیم آنقدر کوتاه است که آزادی عمل به شما نمیدهد و بسیار دست و پا گیر است؛ اما مدل ها بی سیم آزادی عمل بیشتری داشته و به جریان برق نیاز ندارد.البته مدل های بی سیم گران ترند؛ وزن سنگین تری دارند و اغلب سرعت کمتر و زمان کمتری روشن میمانند.

۸) حداکثر زمان اجرا

حداکثر زمانی که میتوانید از یک گوشت کوب برقی بی سیم استفاده کنید؛ نبست به مدل های دیگر از ده ثانیه تا بیشتر تفاوت دارد.

۹) میزان صدا

برخی از گوشت کوب های برقی به محض روشن شدن صدای موتور بالایی دارند که ممکن است آزار دهنده باشد. هر چه قدرت این دستگاه های بیشتر باشد؛ ممکن است صدای زیادتری نیز تولید کنند. البته برخی مدل های گران تر قدرت بالای موتور را در کنار صدای کم ارائه میدهند و برای افرادی مناسب است که بچه کوچک دارند.

مقالات مرتبط  خرید تلویزیون ؛ راهنمای 0 تا 100 خرید تلویزیون LED و OLED

۱۰) روش شستشو

یک جنبه مهم و غیر قابل انکار گوشت کوب برقی، روش شست و شو و تمیز کردن آن می باشد. برخی از این دستگاه ها دارای دستگیره های قابل جداسازی هستند و شما میتوانید آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.در این صورت قسمت موتور جدا شده و مابقی در ماشین ظرفشویی شسته می شوند.

بهترین مارک گوشت کوب برقی

دستگاه های گوشت کوب برقی موجود در بازار از برندهای بسیار متنوعی هستند که از میان بهترین آنها می توان به برندهای

 • بوش
 • پارس خزر
 • فلر
 • براون
 • تفال
 • مولینکس
 • تکنو
 • هاردستون
 • متئو
 • کنوود
 • فیلیپس
 • گوسونیک
 • اسمگ
 • کاراجا
 • پاناسونیک
 • ویداس
 • همیلتون
 • سنکور

و… اشاره کرد.

معرفی بورس خرید گوشت کوب برقی

با وجود گسترش فروش اینترنتی در تمامی محصولات، امروزه شما میتوانید هر وسیله ای اعم از گوشت کوب برقی را از وب سایت های معتبر خریداری نمایید. با این حال اگر تصمیم دارید که برای خرید گوشت کوب برقی خود به شکل حضوری اقدام نمایید می توانید به بورس خرید این محصول در شهر تهران سری بزنید. توصیه ما این است که برای این کار خیابان شوش، سه راه امین حضور و بازار بزرگ تهران را از خاطر نبرید.

جدول قیمت گوشت کوب برقی

یکی از معیارهای مهم برای خرید هر وسیله ای قیمت آن است. این موضوع در رابطه با خرید گوشت کوب برقی نیز صدق می کند. به همین دلیل در این بخش از راهنمای خرید جدول قیمت این محصول را برایتان آورده ایم تا دیدگاه کلی از هزینه ها و قیمت های آن به دست آورید.

انواع گوشت کوب برقی آشپزخانه ( قیمت ها در بازار ثابت نبوده و دارای نوسان قیمتی می باشد)
برندمدل | کد محصولنوعجنس میلهآسیابظرف غذاسازهمزن قیمت  (تومان)
پارس خزرHB-5503APچند کارهپلاستیکنداردنداردندارد۳۵۴.۰۰۰
متئوMHB 18تک کارهفلزنداردنداردندارد۱۵۰.۰۰۰
گوسونیکGSB-828تک کارهاستیل ضد زنگنداردنداردندارد۳۹۹.۰۰۰
مولینکسDD101141 TurboMix Plusتک کارهاستیل ضد زنگنداردنداردندارد۵۵۵.۰۰۰
فیلیپسHR1605چند کارهاستیل ضد زنگنداردنداردندارد۶۷۸.۰۰۰
بوشMSM67160چند کارهاستیلنداردندارددارد۱.۳۴۳.۰۰۰
براونMR100تک کارهپلاستیکنداردنداردندارد۴۷۴.۰۰۰

سه مدل از پرفروش ترین مدل های دستگاه گوشت کوب برقی در بازار

 • گوشت کوب برقی مولینکس مدل DD101141 TurboMix Plus: این مدل از گوشت کوب برقی با داشتن میله ای از جنس استیل ضد زنگ، قدرت خوب، طراحی اگونومی، سهولت در استفاده، برآمدگی تیغه ها، سبکی و… توانسته خود را در میان یکی از پرفروش ترین مدل های دستگاه گوشت کوب برقی در بازار جای دهد.
 • گوشت کوب برقی فلر مدل HB808: دارای جنس میله فلزی، خردکن و همزن است و به نوعی از میان دستگاه های گوشت کوب برقی چندکاره به شمار می آید. به علاوه آن که قیمت مناسب، طراحی زیبا، کیفیت ساخت، موتور عالی، قوی بودن تیغه گوشت کوب، کم صدایی و… نیز این دستگاه را به عنوان یکی از پرفروش ترین گوشت کوب برقی های موجود در بازار معرفی می کنند.
 • گوشت کوب برقی تفال مدل HB140B: این مدل از گوشت کوب برقی با داشتن جنس میله فلز، خردکن و همزن تقریبا به عنوان یک همزن و گوشت کوب برقی چندکاره عمل می کند. به علاوه آن که این دستگاه دارای طراحی زیبا، قدرت مناسب، مخزن شیشه ای خردکن، همزن دوتایی و کیفیت بالا نیز هست. یا این حال نمی توان آن را به راحتی شست و شو داد.

در پایان شما میتوانید با رعایت تمامی نکاتی که در این مطلب گفته شد به دستگاه گوشت کوب برقی مناسب خود دست یابید، فقط بهتر است که قبل از شروع فرآیند خرید، بودجه ای حدودی را در ذهن خود تعیین کرده باشید.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام