انگشتر نشان

انگشتر نشان ؛ راهنمای کامل خرید انگشتر نشان برای عروس

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

انگشتر نشان ؛ از جمله اولین مراسمات و در حقیقت آغاز مراسمات عروسی ، خرید انگشتر نشان است که از طرف خانواده داماد برای عروسشان خریداری می شود و طی آداب خاصی آن را به منزل خانواده عروس می برند.باما در ادامه این مقاله از عروس ما همراه باشید تا بدانید که چگونه یک انگشتر نشان خوب و در خور و شان شخصیت خانواده خودتان برای عروس تان خریداری کنید.

فرق بین انگشتر نشان با حلقه ازدواج چیست؟

ابتدا بیایید تفاوت انگشتر نشان و حلقه ازدواج را بررسی کنیم اگر جزو آن دسته افرادی هستید که به درستی نمی دانید که فرق حلقه با انگشتر نشان در چیست؟ باید بدانید که حلقه در واقع یک رکاب یا رینگ ساده ای است که به طور معمول طرح ندارد و ظریف است و یا نهایتا یک ردیف نگین ریز روی آن کار گذاشته شده است.در برخی از مدلها هم یک نگین درشت روی آن کار گذاشته شده است و بقیه آن ساده است و تفاوت آن با انگشتر در این است که انگشتر لزوما دارای ظرافت نیست و ممکن است که طرح های شلوغ با نگین هایی درشت هم داشته باشد.

ویژگی های انگشتر نشان

همانطور که شما هم می دانید، انگشتر نشان به علت آنکه نخستین هدیه رسمی داماد به عروس به شمار می آید، باید دارای ویژگی هایی خاص باشد.در ابتدا باید در این مورد بدانید که چون انگشتر نشان اولین هدیه رسمی داماد به همسرش است،بنابراین هر چقدر که برای خرید آن وقت بگذارید و برای خرید آن هزینه کنید، به نفع خودتان است. این هدیه بهترین خاطرات را برای همسرتان به جای خواهد گذاشت.

از جمله مهمترین کسانی که برای خرید انگشتر نشان با هم می روند، آقا داماد، خواهرشوهر و مادرشوهر هستند. آقا دامادهای عزیز این را بدانید که انگشتری که قرار است همسر آینده تان را با آن نشان کنید باید زیبا و قابل ملاحظه باشد، این انگشتر ویژگی هایی داشته باشد مثل اینکه نگین داشته باشد،خوش آب و رنگ باشد، اندازه اش کمی بزرگ و به عبارتی چشمگیر باشد و خلاصه اینکه این انگشتر می بایست کمی از سادگی به دور باشد.

ناگفته نماند که همه موارد گفته شده، به وسع و سطح مالی طرفین بستگی دارد اما پیشنهاد می کنیم زمانی که تصمیم به ازدواج می گیرید بودجه و هزینه کافی برای خرید این نوع وسایل را داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.یکی از بهترین موضوعاتی که میتواند کمکتان کند انتخاب عالی داشته باشید این است که به جواهرات و زیورآلاتی که خودش آویزان میکند به سلیقه اش پی ببرید!

مقالات مرتبط  لوازم آرایشی ؛ راهنمای 0 تا 100 لیست لوازم آرایش عروس و داماد + نکات مهم در خرید

چه استایل جواهری استفاده میکند؟

آیا استایل مد روزی دارد؟

آیا جواهرات و طلاهای وینتیج رو می پسندد؟

جواهرات کلاسیک و قطعاتی که همیشه شیک هستند را انتخاب میکند؟!

بهترین راهی که بتوانید سلیقه ی نامزدتان رو بشناسین این است که ببینین در هر موقعیت و مکانی چه جواهری استفاده میکند و چقدر با آن راحت است!

انگشتر نشان؛ سفید یا زرد؟

رنگ انگشتر نشان کاملا بر اساس سلیقه عروس خانم است. برای این که مطابق میل و سلیقه او پیش بروید باید هر طور شده متوجه شوید که همسر آینده تان به طلای سفید علاقمند است یا طلای زرد. پیشنهاد می کنیم که روز خواستگاری به دستان او نگاه کنید و دقت کنید که خودش چه انگشتر و زیورآلاتی را مورد استفاده قرار داده است.چنانچه به این روش نتوانستید متوجه این قضیه شوید پیشنهاد می کنیم که از دوستان مشترک یا اقوام مشترک در این مورد جویا شوید و سلیقه اش را به دست آورید. هر چند این روزها می توان با صرف کمترین زمان ممکن طلای زرد را تبدیل به طلای سفید و طلای سفید را تبدیل به طلای زرد کرد بدون این که کسی متوجه ماجرا شود.

آیا در مورد علایقش چیزی به شما گفته است؟

آیا تا به حال در مورد جواهر مورد علاقه اش چیزی گفته و یا تا به حال در هنگام خرید باهم ویترین طلا فروشی ها رو چک کرده اید؟ اگر نه، باهم بروید خرید که ببنیند در مواجه با ویترین طلا فروشی کدوم قطه طلا بیشتر نظرش رو جلب میکند؛شاید دوستی داشته باشد که به تازگی نامزد کرده است،ببینین عقیده اش راجع به حلقه نامزدی دوستش چیست.اگر هم قرار است سنگ انتخاب کند و یا بهتر بگوییم انگشتر با سنگ دوست دارد نباید حتما الماس باشد.میتوانید از هر رنگ و جنس سنگ دیگه ای هم استفاده کنین حتی از سنگ ماه تولدش هم میتوانید برای انگشتر نشان استفاده کنید!

چه رنگ فلزی استفاده میکند؟

خانم ها سلیقه ی مشخص و تعریف شده ای دارند، اگر عاشق رنگ سفید و پلاتین هستند،در نتیجه به الماس و دیگر سنگ های قیمتی دیگر نگاه هم نمیکنند!

مقالات مرتبط  لباس نامزدی ؛ راهنمای کامل خرید و انتخاب لباس نامزدی برای عروس !!!

توجه به رنگ ها در زمان خرید انگشتر نشان

این نکته را در نظر داشته باشد که برای خرید انگشتر نشان کمی دست تان باز است و الزاما فقط به نگین های کریستالی و سفید فکر نکنید. چنانچه رنگ خاصی مد نظرتان است می توانید انگشتری با سنگ رنگی انتخاب کنید و آن را به عروس خانم هدیه دهید. این روزها بازار سنگ های رنگی از قبیل لاجورد، عقیق، یاقوت و … حسابی داغ است و اتفاقا خیلی هم شیک و مجلسی هستند.

اندازه انگشتش چقدره؟

به انگشت حلقه اش نگاه کنید، آیا تا به حال دیدین انگشتری بندازد؟ اگر اینطور است میتوانید از یکی از اعضای خانواده یا از دوستش بخواهید که اندازه ی حلقه رو برایتان در بیاورد.

عروس خانم برای خرید انگشتر نشان داماد را همراهی کند…

چنانچه چند جلسه از خواستگاری تان گذشته و قرار و مدار مراسم بله برون را اوکی کرده اید، بهتر است عروس خانم به همراه یکی از بستگانش با همسر آینده اش همراه شود تا بتواند انگشتر نشان اش را انتخاب و خریداری کند.

نکاتی دیگر در انتخاب انگشتر نشان

عروس خانمها نکات زیر دقت لازم را داشته باشید تا همسر آینده تان بتواند انگشتر شیکی را برای شما تهیه کند.به همسرتان عکس انگشتر مورد نظرتان را نشان دهید. شما می بایست دختری عاقل باشید و بعد از رفت و آمدهای اولیه آنچه دلخواه تان است را با شخصی که قرار است در آینده همسرتان شود، عنوان کنید.

مثلا اینکه شما می توانید عکس مدل انگشتر مورد نظرتان را به طور مستقیم یا غیر مستقیم به همسر آینده تان نشان دهید.اگر چنانچه با همسر آینده تان صمیمی هستید، مثلا فامیل تان است یا همکار و یا همکلاسی تان است، می توانید با هم بیرون رفته و در طلا فروشی خیلی اتفاقی انگشترها را به او نشان دهید و مدل مورد نظرتان را هم به او بگویید.

اگر دو مورد بالا برای شما سخت است، توصیه میکنیم که یک کسی دیگر را برای همراهی همسر آینده تان جهت خرید انگشتر نشان بفرستید. و به همسر آینده تان بگویید که ایشان سلیقه من را میداند و بنابراین میتواند به شما در خرید انگشتر کمک کند.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام