آرایش چشم ریز

۸ نکته مهم و حیاتی اما ساده آرایشی برای درشت کردن چشم های ریز

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

درشت کردن چشم و آرایش چشم ؛ بسیاری از زنان تمایل دارند چشمان درشتی داشته باشند اما سرنوشت همیشه با شما همراه نیست . شما می توانید با آرایش، چشم های ریز را درشت نشان دهید.

چشم ها یکی از ویژگی های بارز هر شخص در صورت هستند و آرایشگران تمرکز اصلی را روی چشم ها می گذارند. مهم نیست که چشم های ریز دارید مهم این است که می توانید به راحتی با آرایش چشم هایتان را بزرگ تر و زیباتر جلوه دهید.

در ادامه این مطلب از بخش آرایش و زیبایی مجله عروس ما ۸ تکنیک مهم را به شما آموزش میدهیم که میتوانید به کمک این ها چشمان خودتان را در آرایش درشت تر نشان دهید.

۸ تکنیک مهم برای درشت کردن چشم های ریز

۱) استفاده از خط چشم سفید برای درشت کردن چشم ها

یک قانون کلی در آرایش وجود دارد که می گوید رنگ های تیره باعث کوچک تر شدن و رنگ های روشن موجب بازتر و بزرگ تر شدن می شوند. پس یک خط چشم سفید به جای خط چشم مشکی می تواند چشمان تان را بزرگ تر نشان دهد. یک مداد سفید را داخل چشم تان (توی پلک پایین) بکشید.

۲). استفاده از مژه مصنوعی برای درشت کردن چشم های ریز 

مژه مصنوعی می تواند چشم های ریز را شگفت انگیز کند. این مژه ها در حالیکه یک قاب زیبا دور چشم تان ایجاد می کنند، می توانند توجه را به سمت چشم جلب نمایند.

۳) خط چشم روی پلک بالا

با کشیدن خط چشم روی پلک بالا یک زیبایی بصری ایجاد کنید. برخی از زنان روی پلک پایین خط چشم می کشند و پلک بالا را به راحتی فراموش می کنند. این کار باعث می شود چشمان شما غمگین و خسته به نظر آید. پس این کار اصلا برای چشم های ریز توصیه نمی شود.

۴) برای چشم های ریز، خط چشم را روی کل پلک نکشید.

کشیدن خط چشم روی کل پلک برای کسانی که چشم های ریز دارند اصلا مناسب نیست. شاید برای وقتی که از مژه مصنوعی استفاده می کنید کمی کاربرد داشته باشد اما در غیر این صورت این کار را انجام ندهید. کسانی که به طور طبیعی چشم های ریز دارند بهتر است ۳/۲ از پلک خود را با خط چشم بکشند و از خط چشم سراسری پرهیز کنند.

مقالات مرتبط  بوتاکس ؛ صفر تا صد تزریق بوتاکس که باید قبل از عمل بدانید !!! (100% کاربردی)

۵) از یک سایه براق روشن در گوشه داخلی چشم استفاده کنید.

استفاده از سایه چشم روشن براق به رنگ نقره ای و طلایی تقریبا برای هر مدل چشمی به کار می آید. شما به مقدار کمی سایه در گوشه چشم نیاز دارید تا میزان زیادی تفاوت ایجاد کنید. این ترفند ساده می تواند باعث شود چشمان شما از اندازه واقعی بزرگتر جلوه کند.

۶) استفاده از رنگ های متعدد روی پلک.

برای ایجاد عمق و بعد بخشیدن کافیست روی پلک تان از چند رنگ متعدد استفاده کنید. به طور مثال یک خط چشم آبی به همراه سایه چشم بنفش می تواند هم چشم ها را درشت تر کند و هم متفاوت و زیبا باشد.

۷) استفاده از سایه چشم روشن

همانطور که قبلا اشاره کردیم، رنگ های روشن بر خلاف رنگ های تیره موجب برجسته سازی می شوند. این در مورد سایه چشم نیز کابرد دارد. یک سایه چشم تیره چشم های ریز را کوچکتر نشان می دهند درحالیکه سایه های روشن، چشم ها را بزرگتر و روشن تر می کنند.

۸) ابروهای پر و مدل ابرو 

ابروهای پر، چشم های شما را تیره تر و خسته تر نشان می دهد، به همین دلیل آنها را مرتب تمیز کنید تا چشم هایتان را تحت تاثیر منفی خود قرار ندهد. پس از این که آنها را تمییز کردید، یک مداد ابرو رنگ روشن بردارید و آنها را حالت دهید. این را هم اضافه کنیم که هر رنگ روشنی، چهره شما را روشن تر خواهد ساخت.

مدل ابروها اگر درست و مناسب باشند می توانند چشم ها را بازتر نشان دهند و همچنین قاب بسیار زیبایی برای صورت ایجاد کنند. ابروهایی که با قاب صورت شما هماهنگی نداشته باشند و نازیبا به نظر برسند می توانند تمرکز را از دیگر زیبایی های صورت تان نیز بستانند.

مقالات مرتبط  10 نکته مهم و حیاتی در انتخاب آرایشگاه عروس که باید بدانید!!

نکات مهم در آرایش چشم درشت

  • هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید سایه تیره، چشم را کوچکتر و سایه روشن، چشم را درشت تر نشان میدهد.
  • رنگ روشن سایه را روی کل پلک بکشید.
  • رنگ متوسط را روی پایین پلک بکشید.
  • رنگ تیره را روی گوشه خارجی بکشید تا به نگاهتان عمق بدهید.
  • توجه داشته باشید سایه چشم تان را هنگام آرایش خوب روی هم پخش کنید. چون شما نمیخواهید سایه تان در ۳ رنگ جلوه کند.
  • اگر زیر چشمان تان مشکلی از قبیل پف، لکه یا… دارید، توجه داشته باشید زدن ریمل به مژه های زیرین توصیه نمی شود، چون این کار پف یا لکه ها را برجسته تر جلوه میدهد.
  • اگر دور چشم تان کبودی دارد میتوانید با کانسیلر این کبودی را به حداقل برسانید و بعد چشمان‌تان را آرایش کنید.

منبع : huffingtonpost و گروه تحریریه عروس مااین مقالات مرتبط را هم بخوانید…..

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام