استرس عروسی

استرس عروسی ؛ ۶ راه بی نظیر برای از بین بردن استرس عروسی

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

استرس عروسی ؛ گشت و گذار در دو اپلیکشن اینستاگرام و Pinterest باعث می شود تا شما با تعداد نامحدودی از پست ها برای ایده برنامه ریزی ازدواج و یا مقاصد عروسی رویایی می ببینید یا با نگاه کردن به پیج یکی از دوستانتان که تازه ازدواج کرده آشنا می شوید.

این را بدانیم هر زنی رویای ازدواج را از وقتی که دختر کوچکی بود،میدید.او همه موارد را در ذهن خود پرورش میدهد از لباس عروسی بی نقص تا نوع گل خواستگاری و دسته گل عروس و ….

اما واقعیت این است که برنامه ریزی برای عروسی به ندرت یک فرآیند آرام است.اغلب مملو از استرس، اضطراب، آشفتگی و طوفان احساسات است.آخرین چیزی که شما به عنوان یک عروس دوست دارید این است که عروسی شما به قدری استرس زا نشود که شما نمیتوانید از روز خاص خود لذت ببرید.

مراسم عروسی به چند دلیل استرس زا است.برخورد با تشریفات مجالس،محل، مهمان ها، برنامه ریزی و همه چیز در بین آنها میتواند یک کابوس مطلق باشد.در این میان، برخی از عروس ها استرس خود را بر روی افراد دیگر از جمله شوهر و خانواده ای خود قرار میدهند.

شما از وقتی که کودک بودید رویای این را داشته اید که یک شب عروسی شگفت انگیز را تجربه کنید و این حق شما است تا از شب عروسیتان لذت ببرید. شما به ندرت خواهید شنید که آنها از برنامه ریزی ازدواجشان لذت برده اند. انتظارات، نقش های جدید و روابط اجتماعی وجود دارد و از همه مهمتر، تلاش برای بهینه کردن تمام هزینه های جاری عروسی است.

اگر میخواهید روز بزرگ خود را یک تجربه زیبا و به یاد ماندنی کنید، در اینجا نکاتی برای جلوگیری از استرس در ازدواج وجود دارد؛که در ادامه این مقاله از عروس ما میخوانید،باما همراه باشید.

۱) فناوری بهترین دوست شما است.

دنیا یک دهکده جهانی است. هر کسی یک تلفن هوشمند و یا کامپیوتر دارد؛ما بر فناوری تکیه میکنیم تا هر بخش از زندگی مان را آسان تر و راحت تر کنیم از جمله ازدواج.

تکنولوژی به شما این امکان را میدهد که به تعداد زیادی از جزئیات پیچیده که روز عروسی شما را تشکیل میدهند دسترسی داشته باشید. برنامه های کاربردی زیادی وجود دارند و وب سایت هایی وجود دارند که میتوانند به هر عروسی کمک کنند تا یک عروسی رویایی را با موفقیت و بدون استرس انجام دهد.

از انتخاب لباس ها گرفته تا محل برگزاری جشن برای مراسم عروسی، شما میتوانید تقریبا تمام ملزومات عروسی خود را از طریق گوشی هوشمند خود برنامه ریزی کنید.

مقالات مرتبط  لذت جنسی ؛ چگونه یک زن را به اوج لذت و ارگاسم برسانیم؟ + نکات مهم

۲) برگزار کنندگان مراسم را استخدام کنید.

این عشق زندگی شماست و هر دوی شما خاطرات بی شماری را با هم داشته اید.شما در شرف انجام چنین بخش عظیمی از خاطرات آینده خود هستید؛برنامه ریزان را در برنامه ریزی دخالت دهید و برخی از استرس های خود را کاهش دهید.بر خلاف زنان، اغلب مردان در مورد تمام جزئیات روز عروسی خود زوم نمیکنند. در حقیقت،آنها معمولا تا بعد از ملاقات با آن دختر خاص،حتی در مورد ازدواج فکر نمیکنند.

با داماد خودتان صحبت کنید، بگذارید فرضیات شما را در مورد برنامه ریزی این روز خاص بررسی مجدد کند.این یک ماراتن است که هر دوی شما باید تا پایان کار با هم همکاری کنید؛داماد نباید فقط برای چشیدن کیک و غذا حاضر شود.

او باید در برنامه ریزی مشارکت داشته باشد؛روز عروسی باید به همان اندازه که برای شما مهم است برای او هم مهم باشد.پس بهترین حالت ممکن این است که به سراغ شرکت های برنامه ریز عروسی بروید و برگزاری عروسی خودتان را به دست آنها بسپارید.

۳) در مورد عروسی استرس نداشته باشید.

شما بهترین روز را برای خود میخواهید، به شکلی که همیشه در خواب دیده اید. با این حال، شما یک برنامه ریز عروس نیستید، بنابراین دو گزینه دارید:

  • یک برنامه ریز عروسی حرفه ای استخدام کنید
  • این کار را خودتان انجام دهید

قبل از اینکه به این فکر کنید که برنامه ریزی برای خودتان چقدر سخت خواهد بود، به یاد داشته باشید که دهه ۸۰ نیست. شما میتوانید اطلاعات زیادی به صورت آنلاین در مورد برنامه ریزی ازدواج خودتان را در اینترنت پیدا کنید؛حتی یک چک لیست نیز برای کمک به شما در طول مسیر نیاز است که میتوانید در اینترنت آن را پیدا کنید.یک برنامه آماده و سازمان یافته به شما کمک میکند تا برنامه ریزی خود را از نظر لیست های مهمان، هزینه ها، ارائه دهندگان خدمات قبل از رزرو کردن موارد پیگیری کنید.

۴) برنامه ریزان خود را انتخاب کنید.

برنامه ریزانی که شما انتخاب میکنید میتوانند روز شما را به شگفت انگیز کنند، بنابراین خوب تحقیق را انجام دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید!اگر شما در مسیر درست قدم بردارید، احتمالا برنامه ریزانی را برای طراحی، غذا، موسیقی، گل ها، تزئین محل و …. را بخوبی انتخاب خواهید کرد.

مقالات مرتبط  شوهر رفیق باز ؛ با همسر رفیق بازم چیکار و چگونه رفتار کنم؟؟

ارائه دهندگان خدمات که دارای مجوز اعتبار و رتبه خوبی هستند. از فروشنده‌ها استفاده کنید و دقیقا همان طور که می‌خواهید آن‌ها را در روز عروسی خود تحویل دهید. زمان خود را صرف تصمیم‌گیری کنید و با پایین قیمت بشکه فریب نخورید. در حالی که نیازی نیست یک بازو و یک پای خود را صرف کنید، همچنین نمی‌خواهید به استخدام فردی که بد کار کند و روز عروسی خود را خراب کنید تا چند دلار صرفه‌جویی کنید، ریسک کنید.

۵) به بودجه خود بچسبید.

شما نمیخواهید ازدواج خود را با بدهی آغاز کنید.در تمام هیجان ازدواج، غیر معمول نیست که عروس ها ابتدا خرج کنند، سپس درباره هزینه ها فکر کنند. اما این تفکر وارونه است.پول یکی از بزرگترین دلایلی است که زنان در مورد ازدواج تاکید میکنند؛اما نیازی به این کار نیست.

با آنچه در شرایط مالی دارید واقعگرا باشید، سپس آن را با آنچه که عروسی رویایی تان است هماهنگ کنید.هزینه هایی را که میتوانید بدون آن انجام دهید به خودتان اضافه کنید.به عنوان مثال، به جای پرداخت پول برای یک برنامه ریز عروسی، خودتان این کار را انجام دهید.از دوستان خود و ساقدوش ها  و خانواده تان کمک بگیرید تا به شما کمک کنند.

یا از دادن هزینه های بالا برای تالارهای لوکس صرف نظر کنید و عروسی خود را در یک محیط محلی با پذیرایی در خانه خود داشته باشید.اگر به اندازه کافی زود شروع کنید،میتوانید خرید کنید و عروسی رویایی خودتان را بدون تراشیدن هزینه های اضافه و با بودجه خود به دست آورید.

۶) از حساسیت ها و وسواس بودن دست برارید.

اینها جزئیات کوچکی هستند که به احتمال زیاد یک عروس را عصبی یا حساس میکنند، به خصوص در روزهای آخر یا روز عروسی.بطور مثال کفش های من چرا اینگونه کج و کوله یا کمی زدگی پیدا کرده است یا همسرم چرا کراواتی که شما انتخاب کرده اید را نزده است و…. اما تنها یک چیز کوچک است؛شما دلیل آن را نمیدانید.در طرح های اجرای مراسم عروسی،هیچ کدام از آن جزئیات کوچک مهم نیستند!

این روز برای شما است و به ما اعتماد کنید،حساسیت زیادی باعث بروز اتفاق های ناگواری می شود و باعث دلزدگی بقیه از شما می شود؛پس خونسرد باشید و خیلی به آنها اهمیت ندهید تا بتوانید یک مراسم شگفت انگیزی داشته باشید و برای همیشه در خاطره های شما جاودان شود.

[تعداد: ۲    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام