دلیل از بین رفتن روابط زناشویی

۶ نشانه مهم که همسر شما دیگر شما را دوست ندارد!

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

رابطه زناشویی ؛ فرقی نمیکند که چند ماه یا چند سال با همسرتان آشنا شده اید،شما نمیدانید که همسرتان آیا هنوز هم شما را به همان اندازه ای که قبلا دوست داشته دوست دارد یا خیر. این یک تفکر ترسناک اما یک نقطه معتبر است، شما وضعیت ازدواج تان را مورد سوال قرار خواهید داد و مهم است که زودتر از اینکه دیر شود بفهمید که آیا همسرتان هنوز هم شما را دوست دارد یا خیر.

فقط مراقب باشید که خیلی زود نسبت به قضایا واکنش نشان ندهید و تعیین اینکه آیا عشق هنوز هم در زندگی ما وجود دارد یا خیر؛ کمی تامل کنید و خیلی سریع اقدام نکنید تا دچار سردرگمی و حال بد نشوید.

این به این معنی است که شما نمیتوانید تصور کنید که او چه احساسی دارد.فقط به این خاطر که هر دوی شما متاهل هستید، این به آن معنا نیست که شما میدانید او چه احساسی دارد. شما نمیتوانید ذهنش رو بخوانید و این به این معنی است که توشما واقعا نمیدانید او چه فکر یا احساسی در قلبش دارد، مگر اینکه آن را نشان بدهد یا به شما بگوید.

شما باید این نقاط را مشاهده کرده و به برخی از آنها وصل کنید.سعی کنید بیش از حد گیر ندهید و حساس نباشید. فقط به این خاطر که یک روز شاید نتواند برای شما صبحانه درست کند یا فراموش کرده که نمک غذا را بریزد ، به این معنا نیست که او عاشق شما نیست؛پس خیلی زود واکنش نشان ندهید.بلکه زمانی را برای حل مشکلات خودتان با همسرتان بگذارید که بفهمید آیا عشق تان به پایان رسیده است یا خیر.

۱) بی میل شدن در خرید برای خانه

یکی از سخت ترین شاخص ها که روابط شما به هم میریزد، زمانی است که همسر شما تصمیم میگیرد از اینکه کنار شما باشد را خاتمه دهد. اگر او این تصمیم را بگیرد به احتمال خیلی زیاد هیچ علاقه ای نشان نخواهد داد تا برای خانه خریدی کند و حتی لیست خریدی که به او میدهید را هم دیگر نگاه نمیکند.

اگر دیدید بعد از چندین روز یا چندین هفته بصورت پشت هم بی توجهی میکند؛باید بدانید که به نقطه نگران کننده ای رسیده رابطه شما و باید برای نجات رابطه خودتان با همسرتان تجدید نظری کنید و اگر هر کاری میکنید و یا کردید نشد،به احتمال خیلی زیاد همسر شما دیگر شما را دوست ندارد.

مقالات مرتبط  شوهر رفیق باز ؛ با همسر رفیق بازم چیکار و چگونه رفتار کنم؟؟

۲) وقتی بی حال هستید هیچ تلاشی برای خوب شدنتان نمیکند.

نمیتوانیم بگوییم که ما همیشه خوب هستیم و اصلا حس و حال بدی نخواهیم داشت،بلکه این مورد برای همه اتفاق می افتد.اما مهمتر از این اتفاق افتادن ها همراهی همسر شما است که چقدر تلاش میکند تا حال و وضعیت شما را بهتر کند،اگر دیدید که اهمیت میدهد و دائم در تلاش هست که حالتان را خوب کند پس اصلا جای نگرانی نیست اما اگر هیچ واکنشی از سوی همسرتان ندیده اید حتما به دنبال جواب باشید قطعا مشکلی در این وسط هست که باید بتوانید رفع کنید.

به طور کلی،زنان نسبت به مردان باهوش تر هستند.همانقدر که زنان نیاز دارند از طرف همسرشان مورد توجه قرار بگیرند مردان هم این توجه را نیاز دارند به نظر میرسد که زنان همیشه چیزی برای صحبت کردن دارند ولی ر بعضی موارد سعی کنید شما بنشینید و به حرف های همسرتان گوش کنید و آرامش کنید تا او بتواند هر موقع با مشکلی روبرو شد با شما حرف بزند و سبک شود.

۳) از دیدن شما احساس منفی میگیرد .

هیج زوج عاشقی را نمیتوانید پیدا کنید که از دیدن یکدیگر سیر شوند و احساس منفی داشته باشند؛پس اگر میبینید که شما نسبت به همسرتان یا بالعکس دچار احساس منفی و بد می شوید یکجای کار لنگ میزند یا از برخی کارهای شما خوشش نمی آید.بطور مثال:

  • وقتی صدای شما را در حال جویدن و یا فقط صدای تنفس شما که می آید،دوست ندارد حتی بشنود.
  • آیا ناگهان از نحوه خندیدن یا خوردن شام شما تنفر دارد و هیی ایراد میگیرد؟

اگر اینها چیزهایی هستند که همسر شما در حال حاضر عصبانی میکند، بهتر است مراقب باشید چون به نظر میرسد که او شما را واقعا دوست ندارد.

باید و نباید های رابطه جنسی

 ۴) از هم صحبتی باشما خوشش نمی آید.

هیچ زن و مردی از صحبت کردن با هم بدشان نمی آید و دائما به دنبال این هستند که باهم حرف بزنند و مشکلات را حل کنند ولی اگر هیچ علاقه و میلی به صحبت کردن با شما نشان نمیدهد قطعا مشکل خیلی جدی تر از این حرفاست چون هیچ کسی وجود ندارد که از صحبت کردن با عشقش خسته شود و بدش بیاید.

مقالات مرتبط  ازدواج موفق ؛ نحوه صحیح رفتار با همسر در جمع چگونه است؟ + نبایدهای رابطه!!

تنها این برای یک مرد نیست باید بدانیم که هیچ شکی نیست زن همیشه باید  باشد تا به حرف های شما گوش دهد و سعی کند به شما کمک کند تا از آن عبور کنید،ولی وقتی ناگهان تصمیم میگیرد دیگر نمیخواهد به حرفهایتان گوش کند، این یک نشانه قوی است که دیگر شما را دوست ندارد و نسبت به صحبت های شما بی علاقه است و جذابیت ندارد.

۵) هیچ رابطه ای جنسی و نزدیکی در میان نیست.

مطالعات نشان میدهد که نزدیک بودن و داشتن رابطه جنسی در ازدواج چسبی است که همه را بهم نگه میدارد. این همان جایی است که ارتباط درونی سفت و محکم شده و تغذیه می شود. انسان ها به یک ارتباط فیزیکی نیاز دارند و اینکه آیا فقط جنسیت است یا نه؛در هر حال در هر رابطه سالمی مهم است.

  • اگر این ارتباط فیزیکی دوستانه را نداشته باشید، شما فقط دوست هستید نه یک زن و شوهر.
  • وقتی بچه‌ دار شدید، به نظر میرسد که این رابطه ها را برای مدتی حذف کنید، اما به طور معمول،باید از یک زمانی دوباره رابطه خودتان را از سر بگیرید.
  • اگر همسر شما حاضر نباشد با شما رابطه جنسی و نزدیکی برقرار کند؛خیلی بد است ولی باید بدانید که دیگر هیچ علاقه به با شما بودن ندارد.

۶) او فقط با شما هم خانه است و هیچ عشقی بینتان نیست.

خیلی وقت ها می شود که زن و مرد کنار هم هستند و به این دلیل که فقط ازدواج کرده اند و از کنار هم بودن هیچ لذتی نمیبرند و فقط هم خانه هستند.یکی از بدترین نوع رابطه ها این است که زن و مرد از کنار هم بودن هیچ لذتی نبرند و رابطه خودشان را ادامه بدهند،پس اگر شما هم با این موارد روبرو هستید یک بازنگری خیلی جدی در مورد رابطه خودتان با همسرتان داشته باشید.

[تعداد: ۳    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام