دکوراسیون سرویس بهداشتی

۳۰ مدل دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام شیک و مدرن و لاکچری منزل

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

دکوراسیون سرویس بهداشتی ؛ همه ما زمان زیادی را در حمام های خود میگذرانیم، بنابراین این درست است که باید آنها را به مکانی ساده و زیبا تبدیل کنیم. وان های منحصر به فرد،دکوراسیون براق و طرح های مدرن توالت در هر شکل و اندازه ارائه می شوند تا از فضاها و بودجه های بزرگ و کوچک متناسب باشند.گذشته از امکانات ضروری، حمام ها را می توان با استفاده از لوازم و وسایل شیک تزئین کرد و سپس استفاده کرد.نورپردازی هنگام طراحی یک حمام نیز یک قطعه جدایی ناپذیر از پازل است، زیرا نور می تواند به طور کامل حال و هوای یک فضا را تغییر دهد.باما در ادامه این مطلب از عروس ما همراه باشید.

سرویس بهداشتی مدرن

نکات مهم در طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

سرویس بهداشتی در حفظ بهداشت فردی و عمومی نقش بسیار مهمی ایفا می کند. طراحی داخلی سرویس بهداشتی باید علاوه بر در نظر گرفتن زیبایی و و رعایت اصول بهداشتی ، حس آرامش را نیز در بر داشته باشد.

فضاهای مربوط به سرویس بهداشتی شامل:

دستشوئی،روشوئی،وان و حمام می باشد.البته فضای حمام اصولا جداگانه می باشد.

جای گیری مناسب سرویس بهداشتی:

اصولا باید دستشویی با در ورودی خانه ارتباط مستقیم داشته و با فضاهای دیگر خانه ارتباط غیر مستقیم داشته باشد.

درب سرویس بهداشتی:

در دستشویی باید علاوه بر مقاوم بودن در برابر آب،عایق صدا نیز باشد. همچنین توصیه می شود که برای رنگ آمیزی در دستشویی از رنگ های ضد آب استفاده شود.

کف سرویس بهداشتی:

کف دستشویی از نظر بهداشتی،از نکات مهم اجرائی ساختمان می باشد. ایزولاسیون کف سرویس بهداشتی بسیار مهم است . همچنین شیب کف دستشویی از نکات بسیار مهم دیگر می باشد که باید به آن توجه کرد . ضروری است که این شیب به سمت توالت ایرانی و یا کفشوی دستشویی باشد.توصیه می شود که هنگام کاشی کاری یا سرامیک کاری کف دستشویی ، حداقل درز ممکن را در نظر بگیرید تا هم آلودگی کمتری حاصل شود و هم از رسوب آب تا حد قابل ملاحظه‌ای جلو گیری شود.

سقف سرویس بهداشتی:

سقف دستشویی معمولا نسبت به فضاهای دیگر خانه،دارای ارتفاع کوتاهتری بوده که یکی از دلایل آن عبور تاسیسات لوله کشی می باشد که بااستفاده از مصالحی مانند رابیتس و گچ،سقف کاذب می شود.همچنین ارتفاع سقف های کوتاه،حسی از دنج بودن و خلوت را برمی انگیزند.در مورد پوشش سقف بهتر است از رنگ روغن و متریال ضد آب استفاده شود.

مقالات مرتبط  کاغذ دیواری ؛ 17 مدل شیک و خاص کاغذ دیواری برای هال پذیرایی

دیوار سرویس بهداشتی:

مهمترین نکته در مورد دیوار سرویس بهداشتی،ایزولاسیون مناسب آن به دلیل مصرف زیاد آب می باشد.همچنین به دلیل رعایت مسائل بهداشتی حتماً پوشش نهایی دیوار بایستی از جنس کاشی های لعاب دار با رنگ روشن باشد. رنگ های روشن لکه ها را بهتر نشان میدهند.

روشویی سرویس بهداشتی:

مکان قرارگیری روشویی ها ، معمولا نزدیک به در دستشویی است.آینه،حوله و دیگر متعلقات مربوط نظیر مسواک،خمیر دندان،صابون در دسترس این فضاست. وجود آینه در روشن شدن فضا موثر می باشد.امروزه در دستشویی ها صفحات سنگی به ضخامت ۳ یا ۴ سانتی متر را از وسط برش می دهند و لگن های آبریز روشویی را روی آن نصب می کنند. به این وسیله،می توان از این صفحه به عنوان صفحه کابینت و فضای زیر آن را کابینت قرار داد و وسایل مرتبط را در آن چیدمان کرد.

شیرآلات سرویس بهداشتی:

شیر آلات سرویس بهداشتی بر سه نوع است،عبارتند از

 • شیرآلات مخلوط که دارای دو اهرم پیچشی برای تفکیک آب سرد و گرم می باشد. امروزه استفاده از این شیر با توجه به وجود شیرهای جدید کم شده است.
 • شیرآلات اهرمی که با گردش اهرم به چپ و راست مقدار گرما و سرمای آب را کنترل می کند. استفاده از این نوع شیرها آسان تر بوده ودر مصرف آب نیز صرفه جویی می شود.
 • شیرآلات خودکار هستند که مجهز به چشم الکترونیکی می باشند.

تهویه ی مطبوع سرویس بهداشتی:

نور و تهویه مطلوب در ساختمان دستشویی اهمیت فراوانی دارد. امروزه جهت تهویه مناسب از هواکش هایی استفاده می شود که هدایت هوای داخل دستشویی به طرف بالاترین بخش ساختمان ، را از طریق کانال های مخصوص ممکن می سازد. در هر ساختمان باید یک کانال یا لوله تهویه جداگانه برای توالت وجود داشته باشد.

کاسه توالت سرویس بهداشتی:

بهتر است در توالت از کاسه توالت مستطیل شکل استفاده شود که دارای سه نوع: تخت،نیمه تخت و گود می باشد. برای انتخاب انواع کاسه باید فضای موجود را در نظر گرفت.

نکات کلیدی مهم در توالت فرنگی و ایرانی

 • زیر سنگ هر نوع توالت فرنگی یا ایرانی باید از مصالح مناسب مانند ماسه نرم پر شده باشد. این کار از شکستن کاسه توالت جلوگیری می کند.
 • عایق کاری زیر کاسه توالت فرنگی یا ایرانی باید بسیار دقیق انجام گیرد.
 • رعایت فاصله از هر طرف تا دیوار باید حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.
 • سطح سنگ توالت باید هم تراز کاشی کف باشد.
 • وجود سیفون در توالت فرنگی یا ایرانی بسیار اهمیت دارد.
 • جای دستمال کاغذی توالت فرنگی یا ایرانی باید طوری قرار بگیرد که در معرض ترشح آب نباشد.
 • تمام وسایل داخل توالت از جمله کاشی،فلاش تانک،شیرآلات و حتی سطل زباله،به دلیل رعایت مسائل بهداشتی بایستی رنگ روشن باشند.
 • در سرویس بهداشتی محل استقرار توالت ایرانی و توالت فرنگی در جهت شمال و جنوب ساختمان نیست.این مسئله به علل گوناگونی مثل نحوه‌ی گردش کره زمین،سیستم گردش خون انسان و… رعایت میشود.
 • اصولا در فضای توالت از وسایل گرمایشی استفاده نمی شود . زیرا این فضا باید خنک باشد.
مقالات مرتبط  میز غذاخوری ؛ 21 مدل میز غذاخوری کلاسیک و مدرن 4 تا 12 نفره شیک!

نورپردازی سرویس بهداشتی:

کارکردهای نورپردازی در داخل سرویس‌ بهداشتی معمولا ساده،قابل پیش بینی و غالبا غیر تزئینی است. اگرچه زیبایی شناسی محیط موضوعی که در نورپردازی هر فضایی باید بدان توجه نمود ولی این موارد اکثرا در نورپردازی سرویس های بهداشتی از ملاحظات ثانویه به حساب می آید.

نورپردازی محیطی در سرویس بهداشتی:

نور محیطی وان،توالت به میزان قابل قبولی به وسیله نور موضعی بالای دستشویی تامین می شود. همچنین نور منتشر شده از آینه در روشن شدن فضا موثر می باشد. با این وجود و با در نظر گرفتن مساحت سرویس بهداشتی می توان از روشنایی های توکار جهت روشنایی بیشتر محیط استفاده نمود.

نورپردازی موضعی در سرویس بهداشتی:

 • نخست اینکه نور کافی برای مشاهده دقیق پوست و مو را در آینه فراهم شود.
 • دوم اینکه تاثیر نور باید بدون ایجاد سایه باشد تا از مشاهده دشوار محیط جلوگیری نماید و دیدی خوشایند از صورت ایجاد کند.
 • سوم اینکه کیفیت رنگی نور لامپ انتخاب شده باید مناسب باشد تا پوست را به شکل بهتری نشان دهد. همه‌ی این مطالب گویای نیاز ویژه این فضا به نورپردازی موضعی است.

۳۰ مدل دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

نمای دکوارسیون سرویس بهداشتی

مدل سرویس بهداشتی

مدل سرویس بهداشتی مدرن

مدل سرویس بهداشتی کوچک

مدل سرویس بهداشتی بزرگ

مدل دکوراسیون سرویس بهداشتی

مدل دکوراسیون حمام بزرگ

سرویس بهداشتی عروس

سرویس بهداشتی فانتزی

سرویس بهداشتی لاکچری

سرویس بهداشتی مدرن و زیبا

سرویس بهداشتی مدرن

مدل حمام لاکچری

مدل دکوراسیون توالت

سرویس بهداشتی شیک

سرویس بهداشتی زیبا

سرویس بهداشتی بزرگ

سرویس بهداشتی بزرگ و مدرن

سرویس بهداشتی ایرانی

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی وحمام

دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل

دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک ایرانی

دکوراسیون سرویس بهداشتی کلاسیک

دکوراسیون سرویس بهداشتی عروس

دکوراسیون سرویس بهداشتی ایرانی

دکوراسیون حمام لاکچری

انواع سرویس بهداشتی مدرن

شما میتوانید از این موارد برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام خودتان استفاده کنید و یک دکوراسیون شیک را داشته باشید؛در ادامه معرفی مدل ها در عروس ما میتوانید از بخش دکوراسیون به تمامی محتوای ما دسترسی پیدا کنین و نمونه ها و مدل های بیشتری را ببنیند.

[تعداد: ۴    میانگین: ۵/۵]
عروس ما در اینستاگرام