دکوراسیون خانه مدرن و لوکس

نکات مهم در انتخاب دکوراسیون مدرن خانه + ۲۰ مدل دکوراسیون خانه مدرن

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

دکوراسیون مدرن یا دکوراسیون خانه مدرن ؛ همه دوست دارند خانه ای کامل و ایده ال داشته باشند. خانه حریم شخصی است و بعد از یک روز کاری پراسترس طبیعی است که بخواهیم در جایی آرامش بخش باشیم و این اساس دکوراسیون است. دکوراسیون نکات ظریفی دارد که در ادامه این مطلب از بخش دکوراسیون داخلی مجله عروس ما با مهمترین آنها آشنا می شوید.

دکوراسیون داخلی منزل

۶ نکته مهم قبل از تغییر دکوراسیون داخلی منزل باید بدانید.

۱) تجسم کنید.

مرحله اول تجسم است. برای طراحی اتاق پذیرایی لازم نیست عینا از مجلات دکوراسیون کپی برداری کنید. در ذهن خود مجسم کنید که دوست دارید خانه شما، دکورها، دیوارها و تابلوهای آن چطور باشد. تجسم تک تک اتاق ها، کار طراحی و دکوراسیون را برای شما آسانتر میکند.

۲) با موارد مهم و مورد توجه شروع کنید.

هر دکوراتور باتجربه ای میداند که باید در هر اتاق به چیزهای مهم بپردازد. بقیه موارد دکوری به راحتی فراهم می شوند. بهتر است ابتدا چیزی را انتخاب کنید که تاثیر بیشتری داشته باشد (مانند شومینه، پیانو یا یک کاناپه).

۳) رنگ ها اثر روانشناسی دارند.

رنگ ها عامل مهمی در طراحی هستند. چون به جز تغییر حال و هوای یک اتاق روی افراد تاثیر روانشناسی دارند.مثلا رنگ آبی چون اشتها را کم میکند، مناسب اتاق ‌ناهارخوری یا آشپزخانه نیست، برعکس رنگ های روشن، شاد و آرامشبخش مناسب اتاق پذیرایی هستند. مطمئن شوید که رنگ هایی که انتخاب میکنید، مکمل یکدیگرند.

۴) سبک دکوراسیون به هماهنگی کمک میکند.

سبک دکوراسیون نه تنها کار دکوراسیون را آسان میکند، بلکه چون سلیقه و نحوه زندگی صاحب خانه را نشان می‌دهد، دارای اهمیت است. سبک دکوراسیون می‌تواند کلاسیک، مدرن، دریایی، استوایی، اروپایی، آسیایی یا هر چیزی که فکر آن را بکنید، باشد. مبلمان و وسایلی بخرید که با سبک و موضوع مورد نظر هماهنگی داشته باشد.

۵) وسایل اضافی و در هم بر‌هم، بهترین دکوراسیون را خراب می کنند.

از دست هر چیزی که احتیاجی به آن ندارید، یا به ‌ندرت مورد استفاده تان است، خلاص شوید و آنها را مرتب در کمد طبقه بندی کنید. حتی اگر گران قیمت‌ترین و زیباترین دکوراسیون را داشته باشید، با خانه ای پر از وسایل اضافه جلوه ای نخواهد داشت.

۶) نورپردازی به اندازه مبلمان اهمیت دارد.

نور دارای اهمیت است چون به جز روشنایی، حال و هوای خانه را تغییر میدهد. پس از نور‌هایی استفاده کنید که شما را به این دو مورد نزدیک کند. لامپ و فلورسنت برای نور کلی و شمع و لامپ های کوچک برای نورپردازی های رومانتیک مناسبند.

دکوراسیون داخلی خانه مدرن

نکات مهم در دکوراسیون داخلی خانه مدرن

۱) میان لوازم قدیمی و جدید تعادل برقرار کنید.

یکی از راه های زیبا کردن خانه این است که میان لوازم قدیمی و لوازم جدید تعادل برقرار کنید. یک ساعت قدیمی در یک خانه به سبک مدرن بسیار به چشم می آید. اگر هم اتاق یا خانه شما به سبک سنتی است، لوازم عتیقه مانند میزهای عسلی یا حتی کلکسیون دوربین یا ظرف های خود را با لوازم مدرن ترکیب کنید. با این روش، این طور به نظر میرسد که وسایل خانه خود را طی چندین سال خریده اید، نه همه را با هم و یک جا.

مقالات مرتبط  پنت هاوس چیست؟+ مزایا و معایب پنت هاوس های لاکچری

۲) میان لوازم فلزی و چوبی تضاد ایجاد کنید.

اگر فضایی در خانه شما سرد و بی روح به نظر میرسد، برای گرم کردن آن از عناصر طبیعی مانند چوب یا گل و گیاه کمک بگیرید. حتی در فضایی که به سبک مدرن طراحی شده نیز میتواند از گل و گیاه استفاده کنید. نکته مهم این است که باید تعادل را رعایت کنید.یک گلدان گل در آشپزخانه ای مدرن بسیار میدرخشد.

۳) روی یک دیوار تمرکز کنید.

یکی از دیوارهای خانه خود را انتخاب و آن را کاغذ دیواری یا رنگی متفاوت کنید تا بیشتر به چشم آید و مرکز توجه خانه شما شود. در اتاق های کوچک‌تر میتوانید به جای دیوار، سقف را برای این کار انتخاب کنید. این روش باعث می شود که علاوه بر زیبایی فضا، چشم ها به سمت بالا حرکت کنند و فضا بزرگتر به چشم آید.

۴) مد را دنبال کنید اما زیاده روی نکنید

اگر از طرحی که تازگی ها مد شده، خوشتان آمده است و دوست دارید در دکوراسیون خانه خود از آن استفاده کنید، شما را منع نمی کنیم اما در این کار زیاده روی نکنید و سعی کنید چنین تغییراتی را در ابعاد کوچک به فضا بدهید.به عنوان مثال اگر از مبل های گل‌دار خوشتان آمده، به جای تعویض کل مبل ها، بالشتک ها را گل دار کنید. در این صورت می‌توانید پس از چند سال که از مد افتادند آنها را با طرحی دیگر و هزینه ای کمتر تغییر دهید.

۵) به دنبال مبل‌های با کیفیت باشید.

مبل های شما باید میزبان میهمانان و کودکان زیادی باشند. بنابراین اگر با صرف هزینه ای بیشتر، مبلی با کیفیت تر خریداری کنید، در مدت زمان طولان ‎تری از آنها استفاده خواهید کرد.

نکات اشتباه در دکوراسیون داخلی منزل

۱) در یک چیز زیاده روی نکنید.

تعادل نقش مهمی در دکوراسیون خانه دارد. شما نباید در استفاده از چیزی که به آن علاقه دارید زیاده روی کنید. به عنوان مثال اگر عاشق طرح های راه راه هستید، آن را تنها در یک یا دو تا از لوازم منزلتان به کار گیرید. با این روش این طرح بیشتر و خاص تر به چشم می‌آید. از به کار گیری یک طرح برای کل خانه به شدت خودداری کنید.

۲) اتاق ها را یک شکل نکنید.

هر فضا باید شخصیت خاص خود را داشته باشد بنابراین سعی کنید مکان های مختلف خانه را شبیه به هم تزیین نکنید. به عنوان مثال اگر به رنگ آبی تمایل دارید، درجات مختلف آبی را برای هر فضا به کار گیرید یا کلکسیون لیوان را در اتاق پذیرایی و کلکسیون قوری را در آشپزخانه قرار دهید.

مقالات مرتبط  چیدمان منزل ؛ 5 تکنیک بی نظیر برای تبدیل خانه معمولی به خانه لوکس!

۳) دو قاب را نامتقارن از دیوار آویزان نکنید.

مهم نیست که درون قابتان یک عکس خانوادگی است یا یک اثر هنری، شما باید قاب هایتان را به صورت مستقل یا در قالب یک مجموعه از دیوار آویزان کنید. اگر میخواهید دو قاب را در کنار هم از دیوار بیاویزید دقت کنید یا به صورت موازی در کنار هم یا عمودی روی هم قرار گیرند. (تنها روی دیوار راه پله ها است که میتوانید آنها را به صورت نامتقارن کنار هم بچینید) آویزان کردن آنها در فاصله ای زیاد از هم نیز اشتباه دیگری است که نباید مرتکب شوید.

پس از قرار دادن آنها بر دیوار مطمئن شوید که فاصله آنها بین ۵ تا ۱۵ سانتی متر از یکدیگر است. در غیر این صورت آنها مانند جزایری دور افتاده در دل اقیانوس به چشم می آیند.

۴) تمام خانه خود را سفید نکنید.

افراد بسیاری از رنگها می ترسند بنابراین ترجیح می‌دهند از آنها استفاده نکنند. این کار به زیبا شدن خانه شما کمکی نمیکند. برای این که فضای خانه خود را گرمتر کنید، مجبور نیستید از رنگ های جیغ و تیره استفاده کنید. خاکستری، زرد، کرم، آبی کمرنگ هم می‌توانند فضای خانه شما را گرمتر و جذاب تر کنند.

۵) به خانه خود هویت دهید.

خانه شما باید معرف شخصیت شما باشد. بنابراین عکس های خانوادگی یا آثار هنری فرزندانتان را قاب کنید و از دیوار بیاویزید. اتاق نشیمن فضای خوبی برای این کار است. نترسید، هر چه معرف شخصیت شما است و از تماشای آن لذت می برید را در فضای خانه و مقابل چشمتان قرار دهید و با دیدن آن لبخند بزنید.

۲۰ مدل دکوراسیون مدرن و لوکس خانه

در ادامه این مطلب میخواهیم ۲۰ مدل دکوراسیون داخلی مدرن خانه های زیبا را به شما نشان دهیم که میتوانید از این تصاویر استفاده کنید.

ایده دکوراسیون اتاق نشیمن

ایده دکوراسیون خانه مدرن

ایده دکوراسیون خانه های مدرن

ایده دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

ایده دکوراسیون داخلی منزل

خانه مدرن

دکور خانه مدرن

دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن

دکوراسیون اتاق نشیمن

دکوراسیون خانه مدرن لوکس

دکوراسیون خانه مدرن

دکوراسیون داخلی خانه مدرن

دکوراسیون داخلی لوکس

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون لاکچری

خانه لاکچری

دکوراسیون مدرن خانه

دکوراسیون منزل

هزینه تغییر دکوراسیون خانه

امیدوارم از مدل ها و نکاتی که در این مطلب وجود داشت نهایت لذت را ببرید و خوشحال می شوم از اینکه نظراتتان را باما به اشتراک بگذارید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 2   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام