نما ساختمان مدرن

۱۹ مدل نما مدرن ساختمان مسکونی،تجاری،دوطبقه و چندطبقه لوکس

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

نما ساختمان مسکونی؛ سوی بیرونی ساختمان در ساختمان سازی به نما معروف است که می توان گفت طراحی نمای ساختمان مسکونی و تجاری از مهم ترین بخش ساختمان سازی است زیرا نما ساختمان چارچوبی برای طراحی سایر اجزای ساختمان است و علاوه بر این نمای بیرونی ساختمان می تواند باعث بالا رفتن ارزش مادی ساختمان و جذابیت ظاهری آن شود.

در طراحی نمای بیرونی ساختمان های مسکونی می توانید از انواع نماهای مدرن و کلاسیک استفاده کنید که انتخاب هر یک از نماها به سبک طراحی داخلی ساختمان و سلیقه شخصی شما بستگی دارد.باما در این مطلب از بخش دکوراسیون داخلی مجله عروس ما همراه باشید.

طراحی نمای ساختمان مسکونی شیک و زیبا

برای طراحی نمای خارجی ساختمان از مصالح مختلفی استفاده می شود که انتخاب رنگ و طرح نمای ساختمان از اهمیت بسیار برخوردار است. در ادامه تصاویری از انواع طراحی نمای ساختمان مسکونی را در اختیار شما همراهان عزیز و گرامی قرار می دهیم که امیدواریم این نماها مورد توجه تان قرار بگیرند.

نمای مدرن خانه ویلایی

نمای ساختمان مسکونی

طراحی نما ساختمان مسکونی نکته ای مهم است که باید به آن توجه ای ویژه داشت زیرا در هنگام وارد شدن به ساختمان اولین چیزی که جلب توجه می کند نمای خارجی ساختمان است. توجه داشته باشید که نمای بیرونی ساختمان اگر بدرستی انجام شود باعث افزایش کیفیت و درجه مادی ساختمان می شود و علاوه بر این نمای ساختمان اگر زیبا و خاص باشد در ذهن هر بیننده ای به صورت اثری به یاد ماندنی ثبت می شود بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب نما برای ساختمان مسکونی توجه لازم را به خرج دهید.

مقالات مرتبط  12 اشتباهات رایج در بازسازی خانه + 25 مدل بازسازی قبل و بعد خانه های قدیمی

نما ساختمان همچنین باعث زیباسازی و افزایش عمر ساختمان های مسکونی می شود. در طراحی نما هر ساختمان مسکونی می تواند از مصالح مختلفی نظیر سنگ و آجر و شیشه و … استفاده کنید که نمای ساختمان سنگ و نمای آجری ساختمان از قدیمی ترین انواع نماها هستند که از زمان های گذشته تا به امروز مورد توجه طراحان و معماران ساختمان قرار گرفته اند شما می توانید از این مدل نماها در طراحی نمای خانه ویلایی و نمای ساختمان یک طبقه و چند طبقه استفاده کنید.

آیا طراحی نمای مدرن کم هزینه است؟

یکی از ویژگی های مثبت در نمای ساختمان مدرن ، انعطاف در هزینه اجرای آن است. نماهای مدرن را می توان با کمترین هزینه ممکن اجرا نمود ، که این موضوع بستگی به تکنولوژی و متریال نمای ساختمان نیز دارد . در عین حال در صورت استفاده از متریال های گران قیمتی چون چوب ترمووود ، هزینه اجرا کمی بالاتر می رود . در مجموع این سبک از طراحی نما ، طرفداران خود را با هر وسع مالی مایوس نخواهد کرد.

برای طراحی نمای مدرن از چه مصالحی استفاده می شود؟

هر متریالی که در مبحث مقرارت ملی ساختمان مورد تایید در اجرای نمای ساختمان باشد قابل استفاده برای سبک مدرن است.از آجر نسوز گرفته تا متریال هایی چون چوب ترمووود،انواع سنگ های ساختمانی ، کامپوزیت و … می توانند به صورت ترکیبی در طراحی نمای ساختمان مدرن مورد استفاده قرار گیرند.

ویژگی های نمای ساختمان مدرن چیست؟

  1. نمای مدرن خواهان سادگی و معقول گرایی است.
  2. عدم استفاده از جزئیات پیچیده در طراحی نمای ساختمان.
  3. در طراحی نمای مدرن بیشتر از خطوط عمودی و افقی استفاده می شود.
  4. استفاده از مصالح و تکنولوژی های نوین صنعت ساختمان.
  5. ایجاد عمق و فضا سازی در طرحی نما
مقالات مرتبط  6 ایده طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک که شما باید بدانید

۱۹ مدل نما مدرن ساختمان مسکونی و تجاری دو طبقه تا چندطبقه

در ادامه میخواهیم به شما ۱۹ ایده در طراحی و انتخاب نمای ساختمان را بدهیم که بتوانید با الهام گرفتن از این مدل ها نما مورد نیاز و نظر خودتان را انتخاب کنید و برای اجرا به دست مجری بسپارید.

در این مطلب با انواع طراحی نمای ساختمان مسکونی آشنا شدید که امیدواریم این نماهای بیرونی مورد توجه تان قرار بگیرند و بتوانید با ایده گرفتن از آن ها نمای شیک و خاصی را برای ساختمان مسکونی خود انتخاب و طراحی کنید.خوشحال میشویم نظرات خودتان را در زیر این مطلب برامون بنویسید.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام