کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ؛ ۱۷ مدل شیک و خاص کاغذ دیواری برای هال پذیرایی

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

کاغذ دیواری ؛ می توان گفت مهمترین قدم در انتخاب کاغذ دیواری ، ست کردن آن با دکوراسیون خانه می باشد،از نظر رنگ می بایست رنگ کاغذ دیواری شما با رنگ وسایل شما همگونی داشته باشد نه الزاما همرنگ ، بطوری که رنگ ها در یک طیف یا مکمل یکدیگر باشند.از نظر سبک نیز باید با سبک منزل یا محل کارتان هماهنگ باشد،به طور مثال اگر مبلمان شما دارای سبک کلاسیک می باشد نباید از کاغذ دیواری مدرن استفاده کنید.

قبل از انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای منزل یا محل کارتان حتما به یکسری از نکات کوچک دقت کنید تا بعد از خرید و اجرا در کار پیشمان نشوید.پس باما در ادامه این مطلب از بخش دکوراسیون داخی مجله عروس ما همراه باشید.

مدل کاغذ دیواری لوکس

انتخاب کاغذ دیواری قابل شستشو

اگر میخواهید هنگام نظافت دیوار ها با مشکل مواجه نشوید ، کاغذ دیواری انتخاب کنید که قابل شستشو باشد.بهترین نوع آن ، کاغذ دیواری می باشد که هم لایه درونی و هم بیرونی آن با پوششی از جنس وینیل پوشانده شده است که علاوه بر اینکه کیفیت بالایی دارند تا حدودی ضد آب نیز می باشد. بنابر این بهتر است از خرید کاغذ دیواری های ارزان قیمت که قابلیت شستشو ندارند پرهیز کنید.

هماهنگی کاغذ دیواری با کفپوش

نکته ای که در انتخاب کاغذ دیواری بسیار اهمیت دارد هماهنگی بین این محصول و کفپوش خانه می باشد.در نگاه اول کف و دیوار در یک دید به نظر می آیند ، پس اگر هر دو ساده باشند فضا بی روح و کسل کننده می شود و اگر هر دو طرح دار باشند ، فضای شلوغ و استرس زایی خواهید داشت.بنابر این بهتر است از کاغذ دیواری های طرح دار و گل دار برای فضاهایی با کفپوش ساده و بالعکس استفاده کنید.

کجا گلدار بزنیم کجا ساده؟

بهترین نوع انتخاب کاغذ دیواری ، ترکیبی از کاغذ دیواری گلدار و ساده می باشد و مهمترین پرسش این است که کدام دیوار را ساده و کدام دیوار را گلدار انتخاب کنیم؟

مقالات مرتبط  مبلمان راحتی ؛ 25 مدل مبل راحتی و مبل مدرن شیک جدید 2019 - 2020

می بایست نوع گلدار را به گونه ای انتخاب کنید که با نگاه اول نظر بیننده به آن جلب شود پس بهتر است دیوار های اصلی یا مستر را کاغذ دیواری گلدار و سایر دیوار ها را از نوع ساده انتخاب کنید.

توجه : دیوار اصلی یا مستر دیواری است که بیشترین دید را دارد مانند دیوار هایی که هیچ در و پنجره ای بر روی آن نصب نشده است.

نکات مهم در انتخاب بهترین نوع کاغذ دیواری

همیشه دانستن نکات مرتبط با هر عملی میتواند نقش تعیین کننده ای در انتخاب داشته باشد و تاثیر خوبی بر عمل خواهد داشت.در زیر به بعضی از نکات مهم اشاره میکنیم که دانستن آن ها شما را در طراحی دکوراسیون داخلی راهنمایی می کند.

 1. در اتاق نشیمن بهتر است از کاغذ دیواری با الیاف طبیعی و پارچه ای استفاده کنید تا یک حس دوستانه و صمیمی به اطراف منتقل شود.
 2. در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری استفاده کنید که در آن از براده های چوب، خرده های فلز و موادی مثل pvc به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش‌ها بیشتر است.
 3. با استفاده از طرح های عمودی و با فاصله، میتوانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله‌ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.
 4. با استفاده از طرح های افقی، میتوانید خانه را بزرگتر از آنچه هست، نشان ‌داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید.
 5. با استفاده از طرح‌ ای شلوغ و گُل دار، میتوانید فضا را کوچکتر نشان دهید.
 6. با استفاده از طرح های قطری و زیگزاگ، میتوانید محیط را زنده‌ و پویا جلوه ‌دهید. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی بخش شناخته می شوند.
 7. بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی داشته ‌باشید.
 8. از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگ ها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می‌شود. بطور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.
مقالات مرتبط  دکوراسیون اتاق خواب ؛ 7 ایده مبتکرانه و همه کاره برای اتاق خواب

ویژگی کاغذ دیواری مرغوب

از ویژگی های کاغذ دیواری های مرغوب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 1. روکش سطح فوقانی از نوع وینیل Vinyl بوده و وزن وینیل بکار رفته در آن بین ۳۰۰ الی ۴۵۰ گرم در هر متر مربع می باشد.
 2. قابلیت شستشوی کامل حتی با مواد شوینده خانگی است.
 3. مقاومت بسیار بالا در برابر کشش و گسیختگی و جهت استفاده روی دیوارهای Dry wall بسیار مناسب است.
 4. کاملا ضد آلرژی و هایژنیک است و بو و گردو غبار را به خود جذب نمی کند.
 5. پس از نصب و اجرا سطحی کاملا بدون درز را ایجاد می کند.

۱۷ مدل کاغذ دیواری شیک و خاص و بروزاین مقالات مرتبط را هم بخوانید…

[تعداد: 5   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام