دکوراسیون اتاق پذیرایی

نکات مهم در طراحی دکوراسیون پذیرایی + ۱۵ مدل دکوارسیون پذیرایی لوکس

بنر تبلیغاتی سوپر نوین

تبلیغات

دکوراسیون پذیرایی ؛ اما حقیقت این است که بیشتر آدم ها درباره ی دکوراسیون پذیرایی و چیدمان فضای زندگی هیچ نمیدانند. اگر جزء این دسته هستید، همراه ما باشید. در این مطلب از بخش دکوراسیون داخلی مجله عروس ما توصیه هایی جذاب و کاربردی درباره ی طراحی دکوراسیون پذیرایی برایتان گردآوری کرده ایم.

دکوراسیون پذیرایی

چندین نکته مهم در مورد دکوراسیون پذیرایی

۱) نشیمن و پذیرایی را شلوغ نکنید.

شکوه در سادگی است. البته سادگی به این معنی نیست که در هر اتاق فقط یک صندلی یا یک میز بگذارید، بلکه باید طراحی دکوراسیون پذیرایی به‌خوبی تحلیل‌شده باشد تا کمترین بهم ریختگی را ایجاد کند.سادگی نه تنها برای محیط خوب است بلکه تأثیر خوبی بر حال‌تان دارد و در کاهش اضطراب هم مؤثر است.

۲) از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

هرچند سادگی مبنای کار است اما نباید از رنگ ها غافل شد. اصل مهم این است که رنگ های خنثی بر پایه ی سیاه، سفید و در نهایت بژ را بکار بگیریم. این اصل در مورد دیوارها و مبلمان هم صادق است و نقش مهمی در جلب توجه آدم ها دارد.

۳) نورپردازی مناسبی در دکوراسین پذیرایی داشته باشید.

نورپردازی درست منشأ احساسات مثبت است. پس علاوه بر زیبایی باید با نورپردازی فضایی راحت و آرامش‌بخش خلق کنید.میتوانید دیوارها را رنگ کنید، مبلمان را تغییر دهید یا خیلی ساده لامپ ها را عوض کنید. هم نور طبیعی و هم نور مصنوعی باعث می شوند فضا وسیع و آرامشبخش به نظر برسد و این برای فضایی که زمان زیادی را در آن میگذرانید عالی است.

مقالات مرتبط  راهنمای خرید بوفه شیک + بوفه (ویترین) یا آینه کنسولی ؟!! جهیزیه عروس

روشن کردن فضا و تاباندن نور به تنهایی کافی نیست، باید به منبع نور توجه و آنها را دسته بندی کنید تا نور به مکان هایی که لازم است تابیده شود. این کار وقت و هزینه ی زیادی لازم ندارد؛ گاهی کافی است ۳ لامپ مختلف را با یک لامپ پرقدرت جایگزین کنید. این روزها لامپ های هوشمند که امکان تغییر شدت نور آنها متناسب با شرایط وجود دارد، گزینه ای مناسب هستند.

نور حس و حال آدم ها را تغییر میدهد. نور است که حس راحتی و گرما را منتقل میکند یا گاهی باعث می شود حتی با‌ وجود وسایل گرمایشی احساس سرما کنید. همچنین روش توزیع نور، تعیین کننده ی میزان اهمیت اجسام است. نور در خلق محیطی که میخواهید برای مهمان تان فراهم کنید مؤثر است.

۴) طرح های هنرمندانه‌ برای دیوارها انتخاب کنید.

دکوراسیون نقش مهمی در جلوه ی اتاق نشیمن یا پذیرایی دارد اما به شرطی که بدانید چه باید بکنید. میتوانید دیوارها را با کاغذ دیواری های طرح دار، پوسترهایی در قاب های پلاستیکی یا تابلوهای نقاشی‌ و خطاطی به‌شکلی تزئین کنید که برآیندی از شخصیت تان باشد.

همچنین بجای تابلوهای نقاشی میتوانید بخشی از دیوارها را خودتان رنگ بزنید یا با پوشش های جذاب بپوشانید. هنگام آراستن دیوارها فراموش نکنید که آنچه انتخاب میکنید باید نشانه ی شخصیت تان باشد و برای تان معنای خاصی داشته باشد.

۵) شومینه در دکوراسیون پذیرایی شما ایده ال است!

حتی اگر در ناحیه ای گرم زندگی میکنید، باید بدانید شومینه نه تنها در زیبایی فضا تأثیر دارد، بلکه حس راحتی و آرامش را به آدم منتقل میکند. حتما نباید شومینه ای واقعی داشته باشید، نمای سوراخی در دیوار با آجر‌های آنتیک اطرافش هم همان نتیجه را خلق میکند.

مقالات مرتبط  6 ایده طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک که شما باید بدانید

۶) از وسایل زیتنی رایج و مدرن در دکوراسیون پذیرایی استفاده کنید.

گلدانی چشم نواز، شمع های عطرآگین یا ظرف های سفالی هیچوقت از مد نمی افتند، همچنین با طراحی کمینه گرا سازگار هستند. آنها را در قسمت های مختلف اتاق، به شکلی که با وسایل و عناصر دیگر هماهنگ باشند، پخش کنید.

۱۵ مدل دکوراسیون پذیرایی شیک و لوکس

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی لوکس

دکوراسیون داخلی منزل تازه عروس

دکوراسیون داخلی منزل نوعروس

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون مدرن منزل

دکوراسیون مدرن

دیزاین خانه

طراحی دکور خانه

طراحی دکوراسیون

کوراسیون مدرن منزل

دکوراسیون اتاق پذیرایی

دکوراسیون خانه نوعروس

قیمت خرید جهیزیه عروس

شما میتوانید از این موارد برای طراحی دکوراسیون داخلی خودتان استفاده کنید و یک دکوراسیون پذیرایی شیک را داشته باشید؛در ادامه معرفی مدل ها در عروس ما میتوانید از بخش دکوراسیون به تمامی محتوای ما دسترسی پیدا کنین و نمونه ها و مدل های بیشتری را ببنیند.این مقالات مرتبط را هم بخوانید….

[تعداد: 4   میانگین:  5/5]
عروس ما در اینستاگرام